Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: XΤΧ, FMX η Strada?

  1. #1
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577

    XΤΧ, FMX η Strada?

    Για πειτε ρε παιδα τις γνωμες σας... και ιδιαιτερα για το strada... Κορυφαιο φαινεται...

    Και ολη αυτη η καμπανια περι φανμοτο της Χοντα που κολαει? Κατα ποσο ''ισχυει''?

    Και γιατι να προτιμησει καποιος ΧΤΧ απο το (σαφως πιο ομορφο) Απριλια?

    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  2. #2
    fun moto θα ειναι επειδη θα σε βλεπουν οι αλλοι στα φαναρια και θα γελανε....

    Τωρα οσο αφορα τα αλλα 2,εγγρινω!

    Θα επαιρνα το strada γιατι ξεφευγει λιγο απο τα κατεστημενα,και ειναι και πιο τουρισταδικο
    Για το μοτερ μην ανυσηχεις,yamaha ειναι και αυτο(το ιδιο με του xt)


  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    fun moto θα ειναι επειδη θα σε βλεπουν οι αλλοι στα φαναρια και θα γελανε....



    το στραντα θα ελεγα.... γιαπονεζικη αξιοπιστια και ιταλικο ταμπεραμεντο.... καλο ακουγεται!!

  4. #4
    βρηκα προσφορα στο mototriti,
    δες το αν σε ενδιαφερει για ΧΤ

    http://www.mototriti.gr/_NEA/preview..._DATA_ID=35487

    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  5. #5
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    παιδια..

    για αξιοπιστια..ΡΩΤΗΣΤΕ καποιον που να το εχει να σας πει και αυτος τη γνωμη του.!!!

    το πηρε φιλος...γιατι δεν ηθελε να μπλεξει...με τιποτα αλλα..

    και τωρα εχει μπλεξει ασχημα με ..τροφοδοσιες..και διαφορα αλλα που τα ξερει καλυτερα ο ΧΤΜΠΑΜ!

    θα του πω να μας πει τι ξερει μιας και του τα λεγε τις προαλες ο φιλος με το χτ!


    τωρα για το αλλο θα πρεπει να το δουμε ..και μετα να το κρινουμε!

    το αλλο το honda...ειναι για γελια.!

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: παιδια..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    για αξιοπιστια..ΡΩΤΗΣΤΕ καποιον που να το εχει να σας πει και αυτος τη γνωμη του.!!!

    το πηρε φιλος...γιατι δεν ηθελε να μπλεξει...με τιποτα αλλα..

    και τωρα εχει μπλεξει ασχημα με ..τροφοδοσιες..και διαφορα αλλα που τα ξερει καλυτερα ο ΧΤΜΠΑΜ!

    θα του πω να μας πει τι ξερει μιας και του τα λεγε τις προαλες ο φιλος με το χτ!


    τωρα για το αλλο θα πρεπει να το δουμε ..και μετα να το κρινουμε!

    το αλλο το honda...ειναι για γελια.!
    Εγκάθετος.... Παρέα με τον Θάνο και τον ντIDI θα κάνει
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2005
    Μηνύματα
    21
    ρε παίδες και γω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο που έφτιαξε το topic έχω: δεν ξέρω ποιό από τα 3 να διαλέξω
    όπως το βλέπω (από ότι διαβαζω σε σχετικά περιοδικά γιατί πείρα δεν έχω, τώρα θέλω θα ανέβω κατηγορία από το kazer σε μεγάλη μηχανή):
    FMX +εύκολο, φτηνό(αγορά-συντήρηση), ομορφούλι
    - 37 άλογα φτάνουν; (παίζει να ανεβαίνουν λίγο και νόμιμα
    Strada +δυνατό, πολιτισμένο, όμορφο
    - ψιλοακριβό (για την τσεπη μου), κάτι διάβασα για προβλήματα στις χαμηλές-ξέρει κανείς τι παίζει;
    χώμα πατάει;

    ΧΤR +καλο σε όλα
    - με ψιλοχαλάει (προσωπική άποψη) η εμφάνιση δηλαδή προτιμώ τα άλλα 2

    ενδιαφέρομαι πολύ και γω να ακούσω-διαβάσω απόψεις και προτάσεις από την πείρα σας καθώς έχω κολήσει και δεν ξέρω τι να επιλέξω

  8. #8
    Παιδια προς Θεού μην παρετε FMX
    Πόσα μοτέρ από dominator τους έμειναν και ποσα κοντέρ από XLR και λοιπά δεν ξέρω άλλα το μηχανάκι είναι πάρα πολύ πίσω...
    Το strada και εμένα με άρεσε μια και είναι άνετο τόσο μες στην πόλη αλλά και για κανα ταξιδάκι με δύο άτομα. To ΧΤΧ από την άλλη δείχνει πιο motard αλλά είναι στην ίδια μοίρα με το strada και μάλιστα με χειρότερη σέλα (στενή και κατηφορική).
    Άσε που το strada είναι και πιο όμορφο.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  9. #9
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    μα κοιτα που ολα τα περιοδικα λενε το fmx τρομερο και λοιπα και εχουν κανει τοσο μεγαλη εκστρατεια διαφημισης η χοντα που εχουν ''επηρεασει'' ολα τα περιοδικα του χωρου... Ακομα και πριν βγει ολοι λεγανε τι ωραιο μηχανκι κλπ και οταν εμφανιστηκε στο Σαλονι παλι ητανε ολοι καταενθουσιωδεις απο το τρομερο μηχανακι αυτο. Και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα περασει το ΧΤ και το απριλια σε πωλησεις με την στρτηγικη του εντυπωσιασμου στους αμυητους οι οποιοι θα αγορασουν το μοτερ, και ολοι οι αναποφασιστοι θα το προτιμησουν λογω των πολλων πωλησεων.

    Αχ ρε χοντα εισαι πραγματικα αλλο πραγμα!
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    απντηση

    ΛΟΙΠΟΝ ΙΤΑΛΙΚΟ ΠΟΤΕ ΠΟΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟΥ ΧΤ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ,ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΧΤ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΜΕ ΠΟΙΡΑΞΕ Η ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΣΕ ΑΠΟΤΟΜΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΠΟΥΚΩΝΕ ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΟΣΟ ΤΟ ΠΡΟΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΤΟ FMX ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΕΣΕ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ (ΚΑΜΜΕΝΟΣ).ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΗΟΝΔΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΔΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΕ 3 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΕΞΗΚΟΙΩΘΕΙ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...

  11. #11
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Λοιπον .. Ειμαι κατοχος ΧΤ Χ 1 χρονο σχεδον με κατα 90% χρηση στην πολη ( το ελευθερο χρονο απλα μου τον κλεβει ολο το ΚΤΜ μου ) ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.. Για μεσα στην πολη το βρισκω αψογο αρκετα καλα στημενο με τις φρεναρες της ΒΡΕΜΒΟ να μην τελειωνουν ποτε με μονο παραπονο απο την μπροστινη αναρτηση που την βρισκω αρκετα μαλακη με αποτελεσμα να τελειωνει γρηγορα προβλημα που ελπιζω να λυθει με ελατηρια - λαδια απο την WP . Σε ταξιδι τωρα.. Σε επαρχιακο δρομο με φουρκετες απλα ειναι στο στοιχειο του μπαινει πολυ καλα διορθωνει λαθη χωρις να σε ανησηχισει και σε συνδυασμο με τις φρεναρες του ειναι ακρως απολαυστικο.. Στην εθνικη για μεχρι τα 130 ταχητητα ταξιδιου ειναι καλα.. μετα το θεμα γινετε αρκετα κουραστικο με εντονες ταλαντωσεις και αρκετο αερα να σε κοπαναει.. Για τα αλλα δυο δεν μπορω να εκφρασω γνωμη καθως δεν τα εχω καν καβαλησει το μονο σιγουρο ειναι οτι το μοτερ του
    FMX ειναι απο τα πιο επυτηχημενα μοτερ που εχουν βγει για ον-οφ μηχανακια απο αποψη αξιοπιστιας....

  12. #12
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    DUKASII
    για αξιοπιστια..ΡΩΤΗΣΤΕ καποιον που να το εχει να σας πει και αυτος τη γνωμη του.!!!

    το πηρε φιλος...γιατι δεν ηθελε να μπλεξει...με τιποτα αλλα..

    και τωρα εχει μπλεξει ασχημα με ..τροφοδοσιες..και διαφορα αλλα που τα ξερει καλυτερα ο ΧΤΜΠΑΜ!
    Το προβλημα του μπουκοματος τουλαχιστον στο δικο μου εξαφανιστηκε τελειως με την ρυθμιση του μιγματος ( ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ) καθοτι απο το εργοστασιο το μιγμα το εχουν ρυθμισμενο πολυ φτωχα λογο ΕΕ για τα καυσαερια.. Μολις ρυθμιστικε σωστα το μηχανακι δουλευε μια χαρα...

  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: απντηση

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
    ΛΟΙΠΟΝ ΙΤΑΛΙΚΟ ΠΟΤΕ ΠΟΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟΥ ΧΤ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ,ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΧΤ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΜΕ ΠΟΙΡΑΞΕ Η ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΣΕ ΑΠΟΤΟΜΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΠΟΥΚΩΝΕ ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΟΣΟ ΤΟ ΠΡΟΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΤΟ FMX ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΕΣΕ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ (ΚΑΜΜΕΝΟΣ).ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΗΟΝΔΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΔΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΕ 3 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΕΞΗΚΟΙΩΘΕΙ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...
    Κάτσε ρε φιλε….

    Μιλας για αξια μεταπώλησης …όταν υπαρχει ΧΤ μεσα στις επιλογες… μιλαμε για ομόλογα ελληνικού δημοσιου και ανω…

    Ασε που

    ΤΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ FMX…. ΟΥΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΔΕ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ AYTO!!!!

    Πιάσαμε το τροπάριο παλι…

    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	haha.gif 
Προβολές:	469 
Μέγεθος:	7,0 KB 
ID:	16511

  14. #14

    Re: Re: απντηση

    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Κάτσε ρε φιλε….

    Μιλας για αξια μεταπώλησης …όταν υπαρχει ΧΤ μεσα στις επιλογες… μιλαμε για ομόλογα ελληνικού δημοσιου και ανω…

    Ασε που

    ΤΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ FMX…. ΟΥΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΔΕ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ AYTO!!!!

    Πιάσαμε το τροπάριο παλι…

    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA EINAI TA MONA ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΕ!
    ΠΑΡΕ HONDA SARAKAKIS RULEZ
    ΠΑΡΕ HONDA SARAKAKIS RULEZ
    ΠΑΡΕ HONDA SARAKAKIS RULEZ

  15. #15
    I'm a Stallion baby!!!
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    122
    Σπέρες και από μένα ναούμ!
    Ψες που λέτε για 1 κμ πήγαινα παρέα με ένα FMX...

    Ωραίο μηχανάκι,πραγματικά μου άρεσε σαν εμφάνιση!Αυτό είναι στα +

    Πάμ' παρακάτ'


    Ξεκινάει που λέτε ο ινδιάνος (ξεκρά) με το πράσινο...καρφώνει την πρώτη και κάνει μια μπάντα!
    Δεύτερη δεν είχε βέβαια...μια αριστερή φτάνει άντε μιάμιση :rotflmao:
    Καρφώνει όλο μίσος την δευτέρα να συνεχίσει να ζωγραφίζει...αλλά πουυυυ :hypnotize :hypnotize
    Μιλάμε το μηχανάκι κρέμασε σαν παπί που ξεκινάς με τέρμα γκάζι καρφώνοντας την πρώτη και μετά από το στιγμιαίο ''σπινιάρισμα'' κρεμάει σαν τσουτσού ενενηντάρη!Έδω που τα λέμε και το μοτέρ του...90' είναι!
    Ξενέρωμα μεγάλο...


    Ηονδάκιας είμαι...αλλά να λέμε τα σύκα σύκα
    CBF600S

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. agora fmx 650
    από nikolaevits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2005, 12:14
  2. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ Toy ΝΕΟΥ Fmx 650 Funmoto
    από Julius στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 02:09
  3. Fmx
    από downhill στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 16:04
  4. Suzuzki DR-Z 400SM ή HONDA FMX;
    από downhill στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2005, 08:58
  5. Pegaso 650 Strada
    από CAMBOF στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 22:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF