Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Καμερες, ναι ή οχι

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
    Kαι το μονο που ξερουν οι παλιοαρχιδες του κρατους ειναι να βαζουν καμερες για να κοβουν κλησεις...


    Αντι να βαλουν αστυνομευση εκει που χρειαζεται...


    Κι όμως παίχτη... Ατυχής η επιλογή του συγκεκριμένου θέματος για να αναφέρεις την αντίθεσή σου στη χρήση καμερών! Αν υπήρχαν κάμερες στο συγκεκριμένο σημείο, τώρα αυτοί οι άνθρωποι, δε θα έψαχναν για το δολοφόνο μέσα στο internet. Αυτοί που βολεύονται είναι αυτοί που παρανομούν! Και ξέρεις κάτι; Στα @@ μου αν θα με δει και θα με κουτσομπολέψει κάποια κατίνα αστυνομικός για το χτένισμά μου, ή αν θα καρφώσει τον τάδε ή το δείνα στη γυναίκα του, πως τον είδε να την απατά με ξανθιά καλονή εξ ανατολάς! Μπροστά στο να πιάνουν δολοφόνους με τιμόνια στα χέρια, το θεωρώ αμελητέο, απειροελάχιστο σκουπιδάκι! Και αυτό είναι το βασικό επιχείρημα όλων αυτών που υποστηρίζουν τη μη χρήση των καμερών! Πως θα τους καρφώσουν στη γυναίκα τους, αλλά... ποιο είναι πιο σημαντικό; Να καθαρίσει επιτέλους ο τόπος από δολοφόνους της ασφάλτου με αυστηρότατες τιμωρίες ή να τη βγάζουν καθαρή οι κερατάδες; Απ' ότι φαίνεται μέχρι σήμερα, το δεύτερο!

  2. #2
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Κι όμως παίχτη... Ατυχής η επιλογή του συγκεκριμένου θέματος για να αναφέρεις την αντίθεσή σου στη χρήση καμερών! Αν υπήρχαν κάμερες στο συγκεκριμένο σημείο, τώρα αυτοί οι άνθρωποι, δε θα έψαχναν για το δολοφόνο μέσα στο internet. Αυτοί που βολεύονται είναι αυτοί που παρανομούν! Και ξέρεις κάτι; Στα @@ μου αν θα με δει και θα με κουτσομπολέψει κάποια κατίνα αστυνομικός για το χτένισμά μου, ή αν θα καρφώσει τον τάδε ή το δείνα στη γυναίκα του, πως τον είδε να την απατά με ξανθιά καλονή εξ ανατολάς! Μπροστά στο να πιάνουν δολοφόνους με τιμόνια στα χέρια, το θεωρώ αμελητέο, απειροελάχιστο σκουπιδάκι! Και αυτό είναι το βασικό επιχείρημα όλων αυτών που υποστηρίζουν τη μη χρήση των καμερών! Πως θα τους καρφώσουν στη γυναίκα τους, αλλά... ποιο είναι πιο σημαντικό; Να καθαρίσει επιτέλους ο τόπος από δολοφόνους της ασφάλτου με αυστηρότατες τιμωρίες ή να τη βγάζουν καθαρή οι κερατάδες; Απ' ότι φαίνεται μέχρι σήμερα, το δεύτερο!

    Διαφωνω μαζι σου οσο δεν παει αλλο...

    Οι καμερες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν τοποθετουνται για τα ελεγχο ταχυτητας...
    Απλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΔΕΡΦΟ ΠΑΝΩ ΑΠ"ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ...

    Οταν σε κοροιδευουν και σου λενε οτι οι καμερες μπαινουν για την ασφαλεια σου και τι κανουν...

    Στην Ποσειδωνος δηλαδη δεν εχει καμερες???
    Δεν μπορουσαν αν ηθελαν να δουν ποιος χτυπησε το παλικαρι???

    Αυτο που θελπυν απλως ειναι σιγα σιγα να εχουν την απολυτη εξουσια πανω μας



    Αφου λενε οτι οι καμερες ειναι για την ασφαλεια λεω 'γω με το ταπεινο μου μυαλο...
    Γιατι αντι να τοποθετουν καμερες δεν βαζουν στα ιδια σημεια αστυνομικους οι οποιοι θα φροντιζουν την ταξη???

    Πες μου ποιος απ'αυτους που ειχε ατυχημα εβγαλε ακρη απ'αυτα που κατεγραψαν οι καμερες...


    Και μη μου πεις οτι δεν φτανουν...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
    Διαφωνω μαζι σου οσο δεν παει αλλο...

    Οι καμερες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν τοποθετουνται για τα ελεγχο ταχυτητας...
    Απλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΔΕΡΦΟ ΠΑΝΩ ΑΠ"ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ...

    Οταν σε κοροιδευουν και σου λενε οτι οι καμερες μπαινουν για την ασφαλεια σου και τι κανουν...

    Στην Ποσειδωνος δηλαδη δεν εχει καμερες???
    Δεν μπορουσαν αν ηθελαν να δουν ποιος χτυπησε το παλικαρι???

    Αυτο που θελπυν απλως ειναι σιγα σιγα να εχουν την απολυτη εξουσια πανω μας



    Αφου λενε οτι οι καμερες ειναι για την ασφαλεια λεω 'γω με το ταπεινο μου μυαλο...
    Γιατι αντι να τοποθετουν καμερες δεν βαζουν στα ιδια σημεια αστυνομικους οι οποιοι θα φροντιζουν την ταξη???

    Πες μου ποιος απ'αυτους που ειχε ατυχημα εβγαλε ακρη απ'αυτα που κατεγραψαν οι καμερες...


    Και μη μου πεις οτι δεν φτανουν...
    Εντάξει φίλε.. Να διαφωνείς και να διαρηγνύεις και τα ιμάτιά σου! Να επιτρέπεις όμως και στους άλλους να έχουν την άποψή τους, χωρίς να είσαι έτοιμος να τους δείρεις αν αυτή είναι διαφορετική από τη δική σου. Τα επιχειρήματά σου είναι αυτά που ακούμε καθημερινά από ένα κάρο αντιφρονούντες, αναρχικούς, αντί-, αντί-, αντί, κατά- κατά-, κατά-! Σκατά! Προς το παρόν επικρατεί η δική σου άποψη για τα πράγματα, αλλά όχι και να μπαίνεις και να κατηγορείς τους πάντες και τα πάντα, ειδικά σε μια δραματική κατάσταση, για την οποία είναι υπεύθυνη η έλλειψη καμερών!

  4. #4
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Για να μην σκιζουμε το αλλο θρεντ... :wacko:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  5. #5
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Εντάξει φίλε.. Να διαφωνείς και να διαρηγνύεις και τα ιμάτιά σου! Να επιτρέπεις όμως και στους άλλους να έχουν την άποψή τους, χωρίς να είσαι έτοιμος να τους δείρεις αν αυτή είναι διαφορετική από τη δική σου. Τα επιχειρήματά σου είναι αυτά που ακούμε καθημερινά από ένα κάρο αντιφρονούντες, αναρχικούς, αντί-, αντί-, αντί, κατά- κατά-, κατά-! Σκατά! Προς το παρόν επικρατεί η δική σου άποψη για τα πράγματα, αλλά όχι και να μπαίνεις και να κατηγορείς τους πάντες και τα πάντα, ειδικά σε μια δραματική κατάσταση, για την οποία είναι υπεύθυνη η έλλειψη καμερών!
    Ρε φιλε ελεος...
    Που ειπα οτι οποιος εχει αντιθετη αποψη απ'την δικη μου θα τον δειρω???

    Πες μου εστω ενα σημειο που ημουν επιθετικος!!!!!



    Το οτι ειμαι αντιθετος με τις καμερες νομιζω οτι φαινεται...

  6. #6
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Για να μην σκιζουμε το αλλο θρεντ... :wacko:

    Μηπως να πηγαινε καλυτερα στο ''Σκεψεις-Προβληματισμους''????


    Κατα την γνωμη μου θα ηταν καλο ενα τετοιο θεμα να μην κατεληγε σε διαμαχη...

  7. #7
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
    Μηπως να πηγαινε καλυτερα στο ''Σκεψεις-Προβληματισμους''????


    Κατα την γνωμη μου θα ηταν καλο ενα τετοιο θεμα να μην κατεληγε σε διαμαχη...

    Δεν ειναι υποχρεωτικο να καταληξει σε διαμαχη, αλλα ειχα δει πως οι τόνοι ανεβαιναν... :wacko:

    Μεταφερθηκε στις "Γενικες" κι ελπιζω να μεινει εκει... :smilea:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #8
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Μεταφερθηκε ...........
    Πολλές μεταφορές , μήπως είσαι ο Μπάμπης με το τριαξονικό?

    Στο θέμα μας θα ήθελα την γνώμη σας για το θέμα , είναι δύσκολο βέβαια ένα υπέρ ή κατά . σε γενικές γραμμές δεν με ενοχλούν αλλά δεν ξέρω πόσο μπορεί η χρήση τους να γίνει για το κοινό συμφέρον ή για έλεγχο μαζών που αντιδρούν σε ιδιοτελή συμφέροντα
    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  9. #9
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    το θέμα είναι ότι οι κάμερες αποδεδειγμένα πλέον δεν αποτρέπουν και αυτό που έχει σημασία δεν είναι να ποιάσουμε τον ένοχο αφού το κάνει είναι να φροντίσουμε να μη θελήσει να το κάνει
    αν τα εκατομμύρια των καμερών της συντήρησης κας της αστυνόμευσης τους πάνε σε άλλους κοινωνικούς τομείς, παιδεία, υγεία κλπ μπορεί αργότερα να βελτιωθεί η κατάσταση αν πάνε στην καταστολή δεν πρόκειται να βελτιωθεί τίποτα
    για να καταπολεμήσεις ένα πρόβλημα πρέπει να χτυπήσεις - αλλάξει την αιτία που το προκάλεσε όχι απλώς να το απαγορεύσεις

  10. #10
    Ας βάλουν και κάμερες μέσα στη κρεββατοκάμαρά μου να με καμαρώνουν :rotflmao:


    Καλά εντάξει όχι τώρα που είμαι σακάτης


    Να χαρίζω τη σφρυγιλή κορμάρα μου σε όλο το κόσμο


    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

  11. #11
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
    Ας βάλουν και κάμερες μέσα στη κρεββατοκάμαρά μου να με καμαρώνουν :rotflmao:


    Καλά εντάξει όχι τώρα που είμαι σακάτης


    Να χαρίζω τη σφρυγιλή κορμάρα μου σε όλο το κόσμο


    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
    επιδειξία

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Σιγά που θέλουν τις κάμερες για τη ρύθμιση της κυκλοφορίας κτλ.Και αν ήθελαν τη μείωση των τροχαίων θα φρόντιζαν να είχαμε σωστή παιδεία και ενημέρωση,ίσως και κάποια αστυνόμευση,αλλά τους βολεύει να είμαστε ανεγκέφαλα ζώα

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    το θέμα είναι ότι οι κάμερες αποδεδειγμένα πλέον δεν αποτρέπουν και αυτό που έχει σημασία δεν είναι να ποιάσουμε τον ένοχο αφού το κάνει είναι να φροντίσουμε να μη θελήσει να το κάνει
    αν τα εκατομμύρια των καμερών της συντήρησης κας της αστυνόμευσης τους πάνε σε άλλους κοινωνικούς τομείς, παιδεία, υγεία κλπ μπορεί αργότερα να βελτιωθεί η κατάσταση αν πάνε στην καταστολή δεν πρόκειται να βελτιωθεί τίποτα
    για να καταπολεμήσεις ένα πρόβλημα πρέπει να χτυπήσεις - αλλάξει την αιτία που το προκάλεσε όχι απλώς να το απαγορεύσεις





    Σωστότατα.


    Ετσι κι αλλιώς αν γίνει κάτι και σαν πολίτης ζητήσεις τα βίντεο από τις κάμερες σου λένε απαγορευεται λόγω προσωπικών δεδομένων και άλλες τέτοιες αηδίες :wacko:


    Κανονικά με τόσες κάμερες και τόση παρακολούθηση θα έπρεπε το εγκλημα να χτυπιέται πριν καν γίνει :wacko:


    Και τέλος καταλήγω στο συμπέρασμα ότι όλα είναι φαύλος κύκλος.Αφού είναι τόσο καλά προστατευμένα τα προσωπικά μου δεδομένα γιατί καθε μέρα μου πρήζει τους δίδυμους γεννητικούς μου αδένες ο κάθε υπάλληλος της XΨΖ τράπεζας για να μου πουλήσει κάρτες και το κάθε telemarketing για να μου προοωθήσει το κάθε super duper προιόν ?

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    επιδειξία
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ας το κάνουν για μας τους ματάκηδες τουλάχιστον !


  15. #15
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
    Σωστότατα.


    Ετσι κι αλλιώς αν γίνει κάτι και σαν πολίτης ζητήσεις τα βίντεο από τις κάμερες σου λένε απαγορευεται λόγω προσωπικών δεδομένων και άλλες τέτοιες αηδίες :wacko:


    Κανονικά με τόσες κάμερες και τόση παρακολούθηση θα έπρεπε το εγκλημα να χτυπιέται πριν καν γίνει :wacko:


    Και τέλος καταλήγω στο συμπέρασμα ότι όλα είναι φαύλος κύκλος.Αφού είναι τόσο καλά προστατευμένα τα προσωπικά μου δεδομένα γιατί καθε μέρα μου πρήζει τους δίδυμους γεννητικούς μου αδένες ο κάθε υπάλληλος της XΨΖ τράπεζας για να μου πουλήσει κάρτες και το κάθε telemarketing για να μου προοωθήσει το κάθε super duper προιόν ?
    Βαλε αυτοματο απαντητηρι να τους πριζεις εσυ το μπαλλο !

    :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eξουσιοδοτημένα συνεργεία Ναί ή Όχι;
    από Geo 25 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2007, 13:38
  2. Μαθητικές παρελάσεις... ναι ή όχι
    από Cpt. Haddock στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 141
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 18:38
  3. Ιδιωτικά πλήρως αναγνωρισμένα Πανεπιστήμια: Ναι ή όχι ?
    από Nostra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2006, 06:36
  4. ΛΆΣΤΙΧΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ( ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΗ)
    από sakisdani750 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2006, 20:57
  5. fz1 ναι...αλλά όχι και ξεκράνωτη!!!
    από Jo.Da. στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2006, 13:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF