Σελίδα 32 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 22272829303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 466 έως 480 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RizlaPlusPlus Προβολή μηνύματος
    Παρων κι εδω. ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω σε Ηλια και Κωστα.

    ΖζζζζζΖζζΖΖΖΖΖζζζ...
    Εσυ δες μερικα ποστ παραπανω.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #467
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    Πισω κ γω πριν απο λιγο...2700 γεμάτα χλμ...θα τα πούμε εν καιρω....κ είναι πολλα...

  3. #468
    Μέλος Το avatar του/της Silent Power
    Εγγραφή
    13/10/2013
    Μηνύματα
    38
    εφτασα και εγω
    η καλη παρεα δινει αυτο το πολυ καλο αποτελεσμα του 4μερου!!!
    Ενα μεγαλο μπραβο σε Ηλια και Κωστα για τη διοργανωση!!!

    τα υπολοιπα στις επομενες μερες
    Μην τρέχεις πιο γρήγορα από όσο τρέχει το μυαλό σου...

  4. #469
    Συναντηθηκα με τον Γιωργο 2012 χτες το βραδυ στη Θεσσαλονικη και μου ειπε οτι περασατε καταπληκτικα,μπραβο και εις ανωτερα ευχομαι,αντε και στην επομενη σιδεροκολη.

  5. #470
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Τώρα που έλιωσε ο πάγος από πάνω μου και ζεστάθηκε το κοκαλάκι που λέμε, ένα έχω να σας πω για αρχή.

    Μπράβο σε όλους,

    Κάναμε πολλά χιλιόμετρα, σε ξένη χώρα, σε άγνωστους δρόμους, δύσκολους και με κακό οδόστρωμα σε αρκετά μέρη, 14 μηχανές ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ. Η ασφάλεια όπως καταλαβαίνετε είναι η πιο σημαντική παράμετρος.




    Παιδάκια please όχι ευχαριστώ σε μένα. Ο Ηλίας ασχολήθηκε για την εύρεση των ξενοδοχείων για 14 νοματαίους και μάλιστα σε καλές τιμές και γενικότερα με την επιλογή των πόλεων και την οργάνωση της βόλτας.

    Ας ανοίξει κάποιος καινούργιο θέμα να βάλουμε φωτογραφίες και να γράψουμε σχόλια από το ταξιδάκι. Καλημέρα σας και καλή δύναμη...

  6. #471
    Εχει δικιο ο Κωστας.....

    Αφου να φανταστειτε ουτε το ντουκατι χαλασε....

    Και ποιαααααααα μοτοσακα εμφανισαν θεμα ή ο κατοχος κυκλοφορουσε με λαδακι να συμπληρωνει; εεεεεεεε; ποια τιτανομεγιστοτεραστια μαρκα;
    πουτσ@@@@@@@@@

  7. #472
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    καλημερες

    επειδη εγραψα για μερφυ δεν εγινε και τιποτα φοβερο αλλα αντιθετα για μενα ειχε πολυ πλακα και γελουσα ακομα κι οταν το βιωνα.

    το πρωτο ηταν βαλιτσα. στην μεγαλη ευθεια της κατερινης λασκαρε ο ιμαντας κι ανοιξε η μια πλαινη βαλιτσα. δεν καταλαβα τιποτα κι ελεγα ο αερας μου κανει τα κουνηματα. καποια στιγμη μου κανει σινιαλο ενα αμαξι πισω μου και κοβω στην ακρη. βαλιτσαααααα μου κανει την ψυλιαζομαι την δουλεια (απο μεσα μου ειπα "καλως ηρθες μερφυ) και παταω κατι γελια κι ο τυπος στο αμαξι μου λεει δεν ειναι και πολυ μακρια κοψτο με τα ποδια να παρεις τα πραματα σου. δεν εχασα τιποτα τα βρηκα ολα.

    το επομενο. βενζινη

    ειχα βαλει βενζινη σε ενα βενζιναδικο λιγο πριν τα τεμπη. καποια στιγμη δεν το πηρα χαμπαρι μου αναβει λαμπακι οτι εχω 55 χιλιομετρα ακομα. κι εχω το νου μου για βενζιναδικο. τα χιλιομετρα να περνανε και φτανω στα διοδια με 20 χλμ να υπολειπονται. ρωταω τον διοδιατζη για το επομενο βενζιναδικο και μου λεει ειναι σε σαραντα χιλιομετρα. παγωσα περισσοτερο βαρια η κεραμιδα. και περισσοτερο δεν ηθελα να ενοχλησω κανεναν να τρεχει βραδυατικο να μου φερει βενζινη. βαζω τον μετρητη καταναλωσης και το κλειδωνω στα 5 lt/km. σαν χεσμενη πουλαδα πηγαινα. ωσπου μηδενισαν τα υπολειπομενα χιλιομετρα και πλεον βαδιζα σαν προβατο για σφαγη. αρχισαν οι σκεψεις ποιον θα ενοχλησω βραδυατικα η καταναλωση να μην πεφτει κατω απο 5 λιτρα στο τριμπουρδελο ειχα και τις πλαινες βαλιτσες και ειχαν αντικτυπο στην καταναλωση. καποια στιγμη βλεπω αχνα κατι πρασινα νεον φωτα λεω δεν μπορει κανουν τσιου τα ματακια μου απο την υπερενταση. λεω μαλακα μην χαιρεσαι ακομα δεν ειναι βενζιναδικο ασε να παει πιο κοντα να δω τι ειναι αυτο το πρασινο. και πηγαινα με 60 χαω κι η αγωνια στο ζενιθ. αργα κι απελπιστικα το μαρτυριο της σταγονας ωσπου ΝΑΙ ΗΤΑΝ βενζιναδικο. σταθμος 90 λιγο πριν την θηβα ηρεμησε η ψυχη μου π@υστ@ μερφυ δευτερη φορα ξεφυγα

    χαλαρωμενος πλεον και τρισευτυχισμενος στα ουρανια φευγω σχεδον πατημενος ηθελα να την καψω ολη την βενζινη και φτανω στα διοδια. εκει ανακαλυπτω οτι δεν ειχα ευρω. ειχα ενα 20αρικο κι αυτο το ετρωγα στα διοδια. μου ειχαν μεινη 1,80 ευρω. και ξαναπαταω τα γελια μερφυ τριτη φορα; μικρο το κακο πιστολιασμα και γεια σας


    κωστα kordix και ηλιαktm ευχαριστω παρα πολυ για την εμπειρια. και λοιποι χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα
    Γιαννης

  8. #473
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    299
    να ειστε καλα παιδες ολα ηταν πολυ ωραια αντε και στην επομενη τωρα

  9. #474
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Και ποιαααααααα μοτοσακα εμφανισαν θεμα ή ο κατοχος κυκλοφορουσε με λαδακι να συμπληρωνει; εεεεεεεε; ποια τιτανομεγιστοτεραστια μαρκα;
    Ελα ντε, ποιαααααα?

    Υ Αστο Σπυρακο, δε σε παιρνει, αν υπαρχει πιο αξιοπιστο μηχανακι απ'αυτο θαθελα να ξερω ποιο..
    " the PouroDuro spirit "

  10. #475
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XLGeorge Προβολή μηνύματος
    Ελα ντε, ποιαααααα?

    Υ Αστο Σπυρακο, δε σε παιρνει, αν υπαρχει πιο αξιοπιστο μηχανακι απ'αυτο θαθελα να ξερω ποιο..
    Το vfr?

    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #476
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    Σήμερα έχουμε μια ωραία γιορτή μοτοσυκλέτας!
    Έχουμε ξεχυθει στην εθνική οδό της Σερβίας.
    Άλλοι στην τσίτα, άλλοι χαλαρά αλλά όλοι βρισκόμαστε
    δεν χαθηκαμε. Βέβαια αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι δεν έχουμεvaska μαζί
    Περάσατε όμορφα και αυτό είναι που μετράει. Εγώ για μια ακόμη φορά απών και μ' αρέσει που είχα δηλώσει στην αρχή ότι "ίσως - μπορεί κλπ κλπ". Μετά πλάκωσαν οι υποχρεώσεις και διαγράφηκε αυτόματα από το μυαλό μου. Αφού να φανταστείς στο πρώτο ποστ του Σπύρου στο φ/β τον ρώταγα που πάει

    Να είστε πάντα καλά μάγκες και να βολτάρετε (και ας μην έχετε τον vaska μαζί σας) χάνεστε και μόνοι σας.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #477
    Βασκουλινι μου σε ξεπερασαμε.....

    Ακομη και στα ασανσερ χαθηκαμε.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #478
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Μερφυ εεεε;Να πω εγω Γιαννη Virus;
    Ημερα αναχωρησης .Θεσσαλονικη.Βρεχει για τα καλα εχω βαλει αδιαβροχα και ειμαι ετοιμος να φορτωσω το ΤΑ.Με βλεπει ο γνωστος γειτονας στην πολυκατοικια μου ο οποιος αρχιζει τα ,γιατι πας εκει με τετοιο καιρο,τι δουλεια εχεις στη Σερβια,τι θα γινει με τα παιδια σου κτλ (ναι ο κυριουλης που με ειδε με ρωτησε που παω στην σιδεροκωλη της Βουλγαριας και πατωντας την μιζα να φυγω η μπαταρια ειχε αλλη αποψη ναι ο ιδιος ο οποιος οποτε με βλεπει να φευγω ρωταει τι και πως και εγω ιδρωνω μεσα στο κρανος διερωτωμενος τι θα μου συμβει) κανω 10 λεπτα να κουμπωσω την σελα της μηχανης γιατι ετυχε ;;;!!! να στραβωσει το πλαστικο αγκιστρο που την ασφαλιζει.
    Αφου την κουμπωνω και φορτωνω βαζω κρανος και βαζοντας τα γαντια μου πεφτει το ενα σκυβω να το πιασω και τοτε ακουω ενα κραακ και............ μολις θυμαμαι οτι εχω βαλει την χρεωστικη καρτα μου στο μπουφαν της μηχανης-εξωτερικη τσεπη- και με το σκυψιμο σπαει στα δυο! Εχει δε τα χρηματα που θα χρησιμοποιησω στην εκδρομη!

    Η ωρα ειναι 11:10 πρεπει να φυγω γιατι τα παιδια πλησιαζουν στα συνορα και τηλεφωνο στην συμβια μου τραπεζικη υπαλληλο.... μην ανησυχεις λεβεντη, μου λεει οτι και να γινει η Σερβια σε περιμενει.Μεταφερει λοιπον το ποσο σε αλλη καρτα και ξεκινα διαδικασιες αντικαταστασης της.
    Ξεκινω λοιπον υπο βροχη η οποια σταματαει μολις παιρνω τον δρομο για Κιλκις.Ω θεοι ευχαριστω.Ειμαι τσιτωμενος ομως με τον γνωστο κυριο και με την σκεψη οτι κατι θα μου συμβει (πιστευεις σε αυτα θα μου πειτε αλλα με τον συγκεκριμενο παντα ομως οταν με βλεπει να φευγω και ρωταει τι και πως κατι θα μου συμβει) αλλα για την ωρα τιποτα ομως.............
    Την 2η μερα στην σερβια παρατηρω σταγονες ψυκτικου στις μπoτες μου στην ποδια τα καπακια του μοτερ και αλλου. Ωπα λεω και ψαχνω.Το λεω μονο στο Γιωργο (XL) μη θελοντας να διαταραξω την εκδρομη και συνεχιζω σβηνοντας την μονο μεσα στις πολεις που περναμε γιατι ανεβαζει θερμοκρασια.Τελικα ολοκληρωσα την εκδρομη εχοντας ελαχιστο υγρο οπως καταφερα να δω απο το δοχειο διαστολης.Το transalpaki δουλεψε αψογα με 120-130 στον δρομο η θερμοκρασια ηταν κατι παραπανω απο νορμαλ θα ελεγα και τωρα προσπαθω να μεζεψω συντριμια,μπικικινια εννοω γιατι αν ειαν ψυγειο και οχι κατι αλλο -οπως σωληνακι επιστροφης- λεω εγω για να παιρνω θαρρος εχουμε 320 για καινουργιο ψυγειο η στην καλυτερη 150 για μεταχειρισμενο
    Παντως αυτο που εμεινε ηταν η ανεμελια που ειχα,τα τοπια που ειδαμε,η παρεα ,το φαι,και οι Jelen που ηπιαμε.
    Υγ. Ενα μεγαλο respect στον Αλεξανδρο τον Σερβο μοτοσυκλετιστη με το bandit 1200 S που μα εβγαλε απο την πολη του CACAK που χανοταν η μανα και το παιδι και εμεις μαζι αλλα και στον αλλο Σερβο που του ελλειπε το ποδι μετα το ατυχημα που ειχε με το Fireblade (και ακομα καβαλαει και χαιρεται) του ο οποιος μας εβγαλε εξω απο την πολη του KRALJEVO πηγαινοντας με το αυτοκινητο μπροστα και εμας να τον ακολουθουμε.
    υγ2.Οσοι θελετε 3η σιδεροκωλη να σηκωσετε χερι............:rotflmao:

  14. #479
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Μπράβο μάγκες!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #480
    Μιας και πιασαμε το “Σερβοι Μοτοσυκλετιστες" να πουμε και για τον καγκουρα με το τζιξερ 600 (με κρανος ομως, ε που οταν μας ειδε χαμενους, ηρθε και με ρωτησε αν θελουμε βοηθεια κλπ.....

    Γενικοτερα οι Σερβοι Μοτοσυκλετιστες ειχαν πολυ καλη συναδελφικη συμπεριφορα

    Respect και ντροπη μας

    πουτσ@@@@@@@@@

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 21:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 22:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF