Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 200

Θέμα: Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

  1. #181

  2. #182
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο... Που ήταν θέλω να μάθω γιατί δε μπορώ να καταλάβω πως το βλέπω(από ποια μεριά)
    Θα σου λύσω την απορία.....Ο άνθρωπος είναι ξαπλωμένος ανάσκελα, βλέπεις το κεφάλι από την πάνω μεριά, όπου λείπει το δέρμα-τριχωτό της κεφαλής, τα οστά του πάνω μέρους του κρανίου, όλο το περιεχόμενο του κρανίου (εγκέφαλος κλπ) και βλέπεις την κάτω εσωτερική πλευρά του κρανίου...........

  3. #183
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Θα σου λύσω την απορία.....Ο άνθρωπος είναι ξαπλωμένος ανάσκελα, βλέπεις το κεφάλι από την πάνω μεριά, όπου λείπει το δέρμα-τριχωτό της κεφαλής, τα οστά του πάνω μέρους του κρανίου, όλο το περιεχόμενο του κρανίου (εγκέφαλος κλπ) και βλέπεις την κάτω εσωτερική πλευρά του κρανίου...........
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  4. #184
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2016
    Μηνύματα
    88
    Παιδιά ομολογώ ότι στη σχολή μου που είναι ένα χιλιόμετρο από το σπίτι μου πάω ακάλυπτος τελείως (εκτός και αν βρέχει ) αλλά επειδή είδα όλο το πόστ ορκίστηκα ότι και μέχρι τη σχολή κράνος μπουφάν γάντια !!!

  5. #185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newrider125 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ομολογώ ότι στη σχολή μου που είναι ένα χιλιόμετρο από το σπίτι μου πάω ακάλυπτος τελείως (εκτός και αν βρέχει ) αλλά επειδή είδα όλο το πόστ ορκίστηκα ότι και μέχρι τη σχολή κράνος μπουφάν γάντια !!!
    Ένα, χιλιόμετρο; Γιατί δεν πας με τα πόδια;

  6. #186
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Και μόνο πάντως το γεγονός ότι, εν έτει 2016, μιλάμε ακόμα για το αυτονόητο, μόνο ως ΤΡΑΓΙΚΟ μπορεί να χαρακτηριστεί.

  7. #187
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2016
    Μηνύματα
    88
    Γιατί είναι όλο ανηφόρα (το έκανα τα δύο πρώτα χρόνια ) και τα 400 τελευταία μέτρα είναι 25-30% κλίση ... Επίσης τώρα πια είμαι πάντα στην ώρα μου

  8. #188
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newrider125 Προβολή μηνύματος
    Γιατί είναι όλο ανηφόρα (το έκανα τα δύο πρώτα χρόνια ) και τα 400 τελευταία μέτρα είναι 25-30% κλίση ... Επίσης τώρα πια είμαι πάντα στην ώρα μου
    αμ δε θες μηχανάκι, αλλά land rover!

  9. #189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newrider125 Προβολή μηνύματος
    Γιατί είναι όλο ανηφόρα (το έκανα τα δύο πρώτα χρόνια ) και τα 400 τελευταία μέτρα είναι 25-30% κλίση ... Επίσης τώρα πια είμαι πάντα στην ώρα μου
    Κρατώ το θετικό, ότι πλέον φοράς εξοπλισμό. Τώρα το ανηφόρα / κατηφόρα το αφήνω ασχολίαστο.

  10. #190
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Έχω συνάδελφο που οδηγάει σκούτερ. Τον έβλεπα πάντα χωρίς κράνος. Όταν τον ρώτησα μου είπε πως δεν του περισσεύουν για να αγοράσει. Οπότε του παρήγγειλα ένα ΜΤ και του το έκανα δώρο. Το φόρεσε για κάνα μήνα και μετά άρχισε πάλι να το "ξεχνάει" που και που. Προχθές έπεσε με αστεία χιλιόμετρα λόγω υγρασίας, χωρίς το κράνος. Την πτώση την σταμάτησε το πρόσωπο του. Τρία ράμματα στο φρύδι και ένα μάτι χειρότερο από του Ροκι μετά τον αγώνα. Και πάλι καλά να λέμε δλδ γιατί αν χτυπούσε πάνω σε καμία πέτρα δεν ήθελε πολύ να μείνει και στον τόπο.

    Όταν τον είδα μετά το ατύχημα του λέω "Δες το από τη θετική πλευρά, τουλάχιστον δε χάλασε το κράνος σου". Έσκυψε το κεφάλι και μόνο τα κλάματα που δεν έβαλε.

  11. #191
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Όταν τον είδα μετά το ατύχημα του λέω "Δες το από τη θετική πλευρά, τουλάχιστον δε χάλασε το κράνος σου". Έσκυψε το κεφάλι και μόνο τα κλάματα που δεν έβαλε.
    Είστε και είρων κύριε.

    Υ.Γ.: ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΙΠΕΣ. Τουλάχιστον αυτός ήταν τυχερός. Για να δούμε τώρα, θα το φοράει το κράνος του;

  12. #192
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    γ@μω τα post.....εύγε γιατρε μου !!!!!

  13. #193
    εμενα φιλε ptc με κοροιδευε γειτονας ξεχασμενος καγκουρας τον 80s γιατι εδωσα 300+ για κρανος καποτε ενω τα πουλανε 20 ευρω στο λιντλ...ο ιδιος εσπασε το χερι λιγο καιρο μετα γιατι ειχε το κρανος στο χερι και οχι στην κεφαλα..βγαλε συμπερασμα :a31:
    Lost on purpose..again

  14. #194
    Το συμπέρασμα του θα είναι καθόλου κράνος, αφού όταν το έχεις μαζί χτυπάς.

  15. #195
    ακριβως η σκεψη μου !
    Lost on purpose..again

Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 19:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF