Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Aνταλλακτικα για suzuki bandit 650s 2007

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    4

    Aνταλλακτικα για suzuki bandit 650s 2007

    Πρώτη φορά γραφω στο φορουμ και δυστυχώς οχι για καλό.Εχτες το βραδυ καποιος έπεσε πάνω στην μηχανή μου και οπως είναι φυσικό, αφου δεν τον είδε κανένας την παράτησε και έφυγε.Τώρα είμαι σε αναζήτηση ανταλλακτικών και από ότι βλέπω είναι δυσεύρετα, γι' αυτό και ζητώ την βοηθειά σας.Συγκεκριμένα ψάχνω για ψυγείο νερού και μουτρο,κατα προτιμηση γκρι όπως το δικό μου, για bandit 650s 2007.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε βοηθειά σας.

  2. #2
    Επειδη κι εγω ψαχνομαι για ψυγειο, εχω βρει αυτο.

    Δεν εχω προχωρησει στην αγορα του, γιατι δεν εχω καταληξει εαν το δικο μου επισκευαζεται αξιοπιστα.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Επειδη κι εγω ψαχνομαι για ψυγειο, εχω βρει αυτο.

    Δεν εχω προχωρησει στην αγορα του, γιατι δεν εχω καταληξει εαν το δικο μου επισκευαζεται αξιοπιστα.

    (Χρονια κα Ζαμανια )
    Βρήκες aftermarket ψυγειο για το bandit και το σκεφτεσαι ακομα ? και σε αυτη την τιμη ???
    Απ'οσο ξερω το δικο μας "μαμα" (μαζι με την αντλια βενζινης) αμα τα χρεαιστεις...καλυτερα πούλα τη μηχανη :P

    Υ.Γ.
    Οσοι εχουμε bandit , διπλοκλειδωμα αυτες τις μέρες.
    Τα "σχετικα" μαγαζια ανταλλακτικων ισως αμολυσουν πιτσιρικαδες για προμήθεια ανταλλακτικων.

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    (Χρονια κα Ζαμανια )
    Βρήκες aftermarket ψυγειο για το bandit και το σκεφτεσαι ακομα ? και σε αυτη την τιμη ???
    Απ'οσο ξερω το δικο μας "μαμα" (μαζι με την αντλια βενζινης) αμα τα χρεαιστεις...καλυτερα πούλα τη μηχανη :P
    Γεια σου Πορτις!
    Χρονια κι ζαμανια οντως.

    Ναι μεν η τιμη του ειναι καλη και με τα μεταφορικα βγαινει περιπου στο 1/3 του γνησιου, αλλα το δικο μου εχει στραβωσει ελαφρως και το μονο θεμα που ειχα ηταν οτι (οχι παντα) εβρισκε η φτερωτη. Το αντιμετωπισα βαζοντας 2-3 ροδελλες στις βιδες του βεντιλατερ και απο τοτε ειναι οκ.

    Το κακο ειναι οτι α) δεν γνωριζω μαστορες εδω και β) δεν ειναι ουτε μπεσαληδες ουτε μερακληδες (η πλειψηφια), οποτε αποφευγω να το επισκευασω εδω.
    Μαλλον θα το βγαλω και θα το φερω Ελλαδα καθως εχω τα στοιχεια ενος μαστορα, για τον οποιο εχω και καλο ρηβιου απο τον Γιες-Γιου.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Γεια σου Πορτις!
    Χρονια κι ζαμανια οντως.

    Ναι μεν η τιμη του ειναι καλη και με τα μεταφορικα βγαινει περιπου στο 1/3 του γνησιου, αλλα το δικο μου εχει στραβωσει ελαφρως και το μονο θεμα που ειχα ηταν οτι (οχι παντα) εβρισκε η φτερωτη. Το αντιμετωπισα βαζοντας 2-3 ροδελλες στις βιδες του βεντιλατερ και απο τοτε ειναι οκ.

    Το κακο ειναι οτι α) δεν γνωριζω μαστορες εδω και β) δεν ειναι ουτε μπεσαληδες ουτε μερακληδες (η πλειψηφια), οποτε αποφευγω να το επισκευασω εδω.
    Μαλλον θα το βγαλω και θα το φερω Ελλαδα καθως εχω τα στοιχεια ενος μαστορα, για τον οποιο εχω και καλο ρηβιου απο τον Γιες-Γιου.
    εμενα απο ακουμπημα με κολονακι ειχε στραβωσει το ψυγειο και κουμπουσε η φτερωτη. Μετα απο τρια χρονια η φτερωτη ειχε φαει αρκετα το ψυγειο και τρυπησε και μπηκα στη σκεψηι για aftermarket ή επισκευη. Τελικα εκανα επισκευη πριν ενα χρονο και απο τοτε ολα καλα. Κοστος περιπου 80€, εν ειαμι σιγουρος, αλλα κατω απο 100€ σιγουρα
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    4
    DrEvil,μιας και ψάχνεις και εσύ για ψυγείο ρίξε μια ματια σε αυτό.http://www.used-moto-parts.com/gr/ra...50-bandit.html

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Bandit 650 2007
    από steveskoupa στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2010, 11:13
  2. Suzuki Bandit 650 2007
    από steveskoupa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2010, 22:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF