Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Νέα και ωραία

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2021
    Μηνύματα
    0

    Νέα και ωραία

    Καλημέρααα
    Πρόσφατα έβγαλα δίπλωμα έως 500 κυβικά.
    Χρειάζομαι ένα μηχανάκι για την πόλη έως 1.300 από την στιγμή που θα είναι και μεταχειρισμένο.
    Δεν έχω καθόλου εμπειρία αλλά δεν θα ήθελα να πάρω σκούτερ 125κκ που όλοι μου προτείνουν ότι είναι καλό για πρώτο μηχανάκι. (δεν μου αρέσουν όλα αυτά τα καινούργια σκούτερ που έχουν βγει και νιώθω ότι θα ξεχάσω να χειρίζομαι τον συμπλέκτη με αυτά).
    Σκέφτομαι πολύ ένα Honda CBF 250 '05 όπου διάβασα στα σχόλια εδώ ότι έχουν θέμα με την νεκρά και την καδένα.
    Παιδιά πλιζ ένα χέρι βοηθείας στην αμαθή.
    Τελευταία τροποποίηση από Dwraaa; 27/07/2021 στις 15:40.

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Καλημέρα, γράψε και τι θες να κάνεις με αυτό.
    Είναι πολύ πιο εύκολο να δεις ποια σε εξυπηρετούν και να διαλέξεις απο αυτά.

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dwraaa Προβολή μηνύματος
    Καλημέρααα
    Πρόσφατα έβγαλα δίπλωμα έως 500 κυβικά.
    Δεν έχω καθόλου εμπειρία αλλά δεν θα ήθελα να πάρω σκούτερ 125κκ που όλοι μου προτείνουν ότι είναι καλό για πρώτο μηχανάκι. (δεν μου αρέσουν όλα αυτά τα καινούργια σκούτερ που έχουν βγει και νιώθω ότι θα ξεχάσω να χειρίζομαι τον συμπλέκτη με αυτά).
    Σκέφτομαι πολύ ένα Honda CBF 250 '05 όπου διάβασα στα σχόλια εδώ ότι έχουν θέμα με την νεκρά και την καδένα.
    Παιδιά πλιζ ένα χέρι βοηθείας στην αμαθής.
    Παρε ενα cbf 125 καινουργιο και ασε τις αρχαιολογιες,σε 6 μηνες ,μολις μαθεις το πουλας -ευκολα- και παιρνεις cb 500 X.Αυτα ανεξαρτητως χρηματων,αλλωστε ΔΕΝ μας εχεις πει το ποσον που διαθετεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Καλημέρα και καλώς ήρθες. Το cb που λέει ο από πάνω είναι πολύ καλή περίπτωση αλλά δεν ξέρω αν θα βολέψει το ύψος (είναι και λίγο βαρύ μηχανάκι).

    Σε κάθε περίπτωση όμως και εγώ θα πρότεινα κάτι από την οικογένεια cb καθώς προσφέρουν ομοιογένεια, ευκολία (μαλακός συμπλέκτης, ομαλή λειτουργία) και απροβλημάτιστη χρήση (αξιοπιστία).

    Tα δεδομένα που πρέπει να σκεφθείς είναι: προϋπολογισμός (μαζί με εξοπλισμό), χρήση (χώμα, άσφαλτος, πόλη, κλπ) και φυσικά τι δίπλωμα διαθέτεις.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #5
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ Δώρα.
    Κάτσε να δουν το θέμα σου και άλλοι σύντροχοι και θα λάβεις όλες τις απαντήσεις,έχε λίγο υπομονή.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Μετά το update του θρεντ, το cb125f νομίζω είναι μονόδρομος (μιλάμε για σχετικά καινούριο μηχανάκι και όχι να τραβιέσαι με αρχαιολογίες 20+ ετών).

    και μην ακούσω για KLE!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Καλώς όρισες στο φόρουμ,μια χαρά είναι το CBF για αρχή,απλά στο ποσό που αναφέρεις θα πρέπει να αρκεστείς στα 125 κυβικά,ρίξε μια ματιά.https://www.car.gr/classifieds/bikes...el=1544&sp=186

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2021
    Μηνύματα
    0
    το Honda CBF 250 '05 που έχω βρει είναι κοντά στα χρήματα που ψάχνω, σας φαίνεται πολύ παλιό;;

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dwraaa Προβολή μηνύματος
    το Honda CBF 250 '05 που έχω βρει είναι κοντά στα χρήματα που ψάχνω, σας φαίνεται πολύ παλιό;;
    ναι
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #10
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    ρε συ Πάνο, εξήγησε γιατί, τι έχει που θα την προβληματίσει; να πάρει το ματρακά στα 125cc και να μάθει τι; ποδήλατο;

    Φιλενάδα βρες τον μηχανικό σου (πες περιοχή αν δεν έχεις) και ρώτησε τον αν υπάρχει πρόβλημα να αναλάβει αυτό που σου αρέσει.

    Σε γενικές γραμμές μόνη, χωρίς εμπειρία συντήρησης είναι λίγο ρίσκο να αγοράσεις τον Αύγουστο.

    Αμαν με το σουμιέ κάθε μέρα, θέλω να πάρω 500, θέλω 750, θέλω 1200.. πάρε 18 cbf125 να μην ασχοληθείς ξανά...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2021
    Μηνύματα
    0
    παιδιά με μπερδέψατε περισσότερο τώρα
    επειδή θα πάρω μεταχειρισμένο ούτως ή άλλως θα πάω πρώτα την μηχανή στον μάστορα για έλεγχο
    δεν παίζουν όμως χρήματα για τόσο καινούργια cbf 125 που λέτε
    το πιο καινούργιο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι του 13'
    μήπως θα έπρεπε να αλλάξω κατηγορία αφού δεν με παίρνει στα χρήματα;
    η Kymco Quannon 125 '16 πως σας φαίνεται;
    Τελευταία τροποποίηση από Dwraaa; 27/07/2021 στις 13:17.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Το κυμκο δεν το ξέρω, ούτε για τα brixton έχω άποψη πέρα από έναν γνωστό που το πήρε καινούριο και είναι πολύ ευχαριστημένος, πχ:

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-125-injection

    To να αλλάξεις κατηγορία (μιλώντας για σκούτερ ή παπί δεν ακούγεται άσχημη ιδέα, βάσει μπάτζετ.

    Στο παλιό μηχανάκι πρέπει να ξέρεις τι αγοράζεις αλλιώς κινδυνεύεις να μπλέξεις. Το ίδιο φυσικά μπορεί να ισχύει και με ένα νεότερο μεταχειρισμένο.

    Για αυτό θέλεις καλό έλεγχο σε έμπιστο μηχανικό ή αγοράζεις από άνθρωπο που γνωρίζεις και πως δεν κρύβει κάτι το μηχανάκι που πουλάει.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dwraaa Προβολή μηνύματος
    Καλημέρααα
    στην αμαθής.
    Νεα και ωραια μπορει να εισαι αλλα τους Φιλολογους σου στο Λυκειο πρεπει να τους οδηγησες στον αλκοολισμο..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    ως κατοχος cbf 250 θα σου πω οτι το μηχανακι αυτο ειναι σαν πολυ φθηνο σε χρηση και συντηρηση και πολυ βολικο απο θεμα βαρους και ογκου
    ειναι επαρκεστατο για σενα σε γκαζι φρενα αναρτησεις..........
    εχει λιγο δυστροπο σασμαν μεχρι να το μαθεις
    η αξιοπιστια του εξαρταται απο τη χρηση και τη συντηρηση που εχει κανει ο προηγουμενος κατι που μπορει να τσεκαρει ενας σωστος μηχανικος
    αν θες βαλε αυτο που βρηκες και θα σου πω

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Νεα και ωραια μπορει να εισαι αλλα τους Φιλολογους σου στο Λυκειο πρεπει να τους οδηγησες στον αλκοολισμο..
    Ο παππους δε μασάει απο κορασιδες για να σφάξει με το γαντι ,παιρνει αλυσοπριονο

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέος οδηγός, νέα και η μηχανη
    από Mahas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2018, 22:55
  2. ευχαριστα νεα και αποριες
    από SONone στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2013, 11:21
  3. Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2010, 07:12
  4. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 23:26
  5. Νέα και απο το Basket...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 15:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF