Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: Γνωμες για νεα μηχανη.

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62

    Γνωμες για νεα μηχανη.

    Καλημερα σε ολους και ολες.
    Μετα απο κανα 10αρια χρονια με hayabusa ειπα να παω σε κατι ορθιο.
    Ξεκινησα λοιπον να πηγαινω βολτες στις αντιπροσωπειες και σταματησα στα παρακατω μηχανακια.

    APRILIA TUONO V4
    BMW S1000R
    BMW R 1250 GS
    DUCATI MULTISTRADA V4
    KTM SUPER DUKE 1290 R
    MV AGUSTA BRUTALE 800 RR
    SUZUKI GSXS 1000
    YAMAXA MT 10 SP

    Το πρωτο μεγαλο διλημμα ειναι η κατηγορια δηλαδη γυμνο ή οχι ;
    Μετα ειναι η σκεψη που θα εμπιστευτεις περιπου 20.000 ευρω ; Ιαπωνια vs Ευρωπη αλλα και μεσα στην Ευρωπη Γερμανια vs Ιταλια vs Αυστρια.
    Τα μεγαλα ταξιδια στην Ευρωπη εχουν πλεον σταματησει οποτε στα 55 μου χρονια ψαχνω κατι για κοντινες αποστασεις γυρω απο την Αθηνα.
    Το BMW R 1250 GS και το DUCATI MULTISTRADA V4 μου τα προτειναν ως πιο συνετες επιλογες που αν χρειαστει να τα πουλησω αργοτερα θα φυγουν πιο γρηγορα σε σχεση με τα υπολοιπα.

    Πιο ειναι λοιπον εκεινο το μηχανακι που θα μου δωσει την μεγαλυτερη ευχαριστηση σε μια γρηγορη-στριφτερη μονοημερη διαδρομη-εκδρομη χωρις να ειμαι στα συνεργεια καθε λιγο και λιγακι ;

    Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Καλημέρα.

    Δύσκολη η τελική επιλογή, προσωπικά μου αρέσει πολύ και το Triumph Tiger, να το βάλουμε και αυτό στην εξίσωση;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.

    Δύσκολη η τελική επιλογή, προσωπικά μου αρέσει πολύ και το Triumph Tiger, να το βάλουμε και αυτό στην εξίσωση;
    Δεν τον ειχα κοιταξει καθολου τον τιγρη.
    Το βλεπω στους 95 ιππους και ειναι αληθεια οτι μια ανησυχια μου ειναι οταν ξεκαβαλησω το hayabusa να παω σε κατι με περιπου 150 ιππους για να μη μου φανει μεγαλη η διαφορα στο γκαζι.
    Τελευταία τροποποίηση από zpaf; 28/07/2021 στις 13:21.

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Μήπως εννοεί το explorer 1200?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Σταμάτα καλέ να αποκαλείς ''μηχανάκια'' μοτοσυκλέτες 150 ίππων!!! Δεν ψάχνεις κανά 50ρι piaggio βεσπάκι, μηχανές 150 ίππων κοιτάς.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Μαλλον για αυτο εδω https://www.triumphmotorcycles.gr/mo...device=default μιλαει.

  7. #7
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Aν θα ήθελες να γράψεις περισσότερα για το πως σου αρέσει να οδηγείς, λεπτομέρειες που απολαμβάνεις κ.λπ.
    Είναι πολλές και κορυφαίες οι μοτο που αναφέρεις, σου αρέσουν όλες το ίδιο και το ενδιαφέρον σου εστιάζεται μόνο στις ανάγκες συντήρησης και επισκευών;

    Όσον αφορά το γυμνό ή όχι: ποιο είναι το πιο πρόσφατο γυμνό που έχεις οδηγήσει;
    Είναι κουραστικό να κρατάς ταχύτητες πάνω από 160km/h, θα έλεγα αν κάποιος ζει χωρίς καμία επαφή με την γυμναστική
    να το αποφύγει.
    Έχω όμως δίκιο; ίσως για εμένα που λέω βόλτα τα 300km και ταξίδι τα 1500km. Κάποιος που πάει στην Κόρινθο θα γελάει και μάλλον έχει δίκιο..
    Έχει δίκιο όμως κάποιος που έχει συνηθίσει να καταπίνει χλμ με hayabusa;

    Πάτρα -Αθήνα με zx12 δεν παίρνω χαμπάρι, πάλι καλά που έχει ταμπέλες, με gs 1200 σταματάω να φάω κάτι..

    τα χοντραίνω για να καταλάβεις τι εννοώ.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μήπως εννοεί το explorer 1200?
    Το explorer νομίζω δε βγαίνει πλέον, αλλά το αποκαλούν tiger σκέτο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σταμάτα καλέ να αποκαλείς ''μηχανάκια'' μοτοσυκλέτες 150 ίππων!!! Δεν ψάχνεις κανά 50ρι piaggio βεσπάκι, μηχανές 150 ίππων κοιτάς.
    ό,τι σε σκοτώνει και σε πνίγει, μηχανάκι και βάρκα (αντίστοιχα) είναι..


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zpaf Προβολή μηνύματος
    Μαλλον για αυτο εδω https://www.triumphmotorcycles.gr/mo...device=default μιλαει.

    Ναι αυτό εννοώ! 130 τόσα άλογα έχει, δεν το λες κακό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zpaf Προβολή μηνύματος
    Καλημερα σε ολους και ολες.
    Μετα απο κανα 10αρια χρονια με hayabusa ειπα να παω σε κατι ορθιο.
    Ξεκινησα λοιπον να πηγαινω βολτες στις αντιπροσωπειες και σταματησα στα παρακατω μηχανακια.

    APRILIA TUONO V4
    BMW S1000R
    BMW R 1250 GS
    DUCATI MULTISTRADA V4
    KTM SUPER DUKE 1290 R
    MV AGUSTA BRUTALE 800 RR
    SUZUKI GSXS 1000
    YAMAXA MT 10 SP

    Το πρωτο μεγαλο διλημμα ειναι η κατηγορια δηλαδη γυμνο ή οχι ;
    Μετα ειναι η σκεψη που θα εμπιστευτεις περιπου 20.000 ευρω ; Ιαπωνια vs Ευρωπη αλλα και μεσα στην Ευρωπη Γερμανια vs Ιταλια vs Αυστρια.
    Τα μεγαλα ταξιδια στην Ευρωπη εχουν πλεον σταματησει οποτε στα 55 μου χρονια ψαχνω κατι για κοντινες αποστασεις γυρω απο την Αθηνα.
    Το BMW R 1250 GS και το DUCATI MULTISTRADA V4 μου τα προτειναν ως πιο συνετες επιλογες που αν χρειαστει να τα πουλησω αργοτερα θα φυγουν πιο γρηγορα σε σχεση με τα υπολοιπα.

    Πιο ειναι λοιπον εκεινο το μηχανακι που θα μου δωσει την μεγαλυτερη ευχαριστηση σε μια γρηγορη-στριφτερη μονοημερη διαδρομη-εκδρομη χωρις να ειμαι στα συνεργεια καθε λιγο και λιγακι ;

    Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Καλημέρα!
    Ευχάριστο δίλημμα έχεις, υπάρχουν παιδιά που έχουν ή είχαν κάποια από τα μηχανάκια που περιγράφεις οπότε και θα κατατοπιστείς. Το σημαντικότερο είναι να αποφασίσεις τι μηχανάκι θες. Σίγουρα η μόδα των μεγάλων υπερΟΝΟΦ θα βοηθήσει την μεταπώληση αλλά μην νομίζεις ότι δεν θα δυσκολευτείς να δώσεις μηχανάκι 25000 ευρώ. Τουλάχιστον όχι χωρίς να κλάψεις αρκετά από τα ευρώ που έδωσες.
    Σημείωση τιμών: τα MULTI, GS νομίζω πως φτάνουν τα 25000 ευρώ. Τα υπόλοιπα είναι στο 20αρικο όπως γράφεις.

    Πάμε τώρα στην προσωπική μου γνώμη:
    Είχα για πολλά χρόνια naked μηχανάκια. Μεταξύ αυτών ένα S1000R, 3 Tuono V2. Περιστασιακή χρήση πίστας (3-4 φορές τον χρόνο που έφθινε όμως όσο πέρναγε ο καιρός και οι παρέες δεν ταίριαζαν) και εκδρομική χρήση, κάποιες φορές λίγο πιο σπορ. Κατέληξα να με κουράζουν, ίσως και λόγω σωματότυπου (είμαι ψηλός), ενώ αρκετές φορές έπιανα τον εαυτό μου να τελειώνει η βόλτα και να μην μου έχει μείνει μια ευχάριστη γεύση. Μόνο σε αρκετά σβέλτους ρυθμούς ή πίστα ευχαριστιόμουν.
    Κάπου εκεί, πέφτει ένα 990adv στα χέρια μου και ξαφνικά ξαναβλέπω το φως (είχα παλιότερα ΟνΟφ, ένα Caponord 1000), ευχαριστιόμουν τις εκδρομές και μόνο όταν ήθελα να πιέσω ένοιωθα λίγο άβολα. Επόμενη κίνηση σε Multistrada 1200 και μετά από μερικά μπρος-πίσω στο S1000XR που έχω τώρα.
    Δεν μου λείπει καθόλου το supernaked, μπορώ να οδηγήσω εξίσου γρήγορα στον δρόμο, στην πίστα τα μηχανάκια έχουν δυνατότητες που ξεπερνούν αρκετούς από έμας (χαρακτηριστικά, ένα S1000XR γύρισε 1.08.80 στα Μέγαρα όταν εγώ κάτω από 1.12 δεν έχω πάει, με -υποτίθεται πιο σπορ μηχανή) ενώ η άνεση είναι σε άλλο επίπεδο. Θέση οδήγησης, ανεμοκάλυψη, ταξίδι στην ΕΟ.

    Επειδή όμως ο καθένας από έμας έχει τα δικά του θέλω, προσπάθησε να κάνεις ένα τεστ ράιντ κάποιο από κάθε κατηγορία ώστε να έχεις έναν μπούσουλα στο που θέλεις να κινηθείς και μετά βλέπεις. Προσωπικά, θα προτιμόυσα το MULTI V4, μου έχει κάνει κλικ. Το θέωρω κάτι πραγματικά καινούργιο, το BMW είναι ίσως πιο χαλαρό ενώ επίκειται και ανανέωση με ότι επίπτωση θα έχει στην μεταπώληση.

    Για naked, θα απέφευγα το MV μιας και θα έχεις πολύ περιορισμένες επιλογές για συντήρηση και υποστήριξη. Μάλλον θα κινούμουν προς Ευρώπη, θεωρώ το SD1290 ότι θα σε εξιτάρει με την ροπάκλα του (αν και όταν το οδήγησα, τα ηλεκτρονικά το "κράταγαν" αρκετά, χωρίς δεν τόλμησα...) ενώ είναι και πολύ άνετο. Επίσης το MT10 μου άρεσε, ιδιαίτερο design και το SP δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τους Ευρωπαίους σε περιφερειακά. Επίσης πολύ άνετο. Το Suzuki μάλλον είναι αρκετά κλικ κάτω σε σχέση με τους υπόλοιπους, είναι τίμιο και με καλή τιμή όμως (κλασσικό ΣΟΥζουκι δηλαδή )
    To ΒMW λες το καινούργιο?
    Το Aprilia είναι aprilia. Έχω αλλάξει 4, τα θεωρώ φοβερά μηχανάκια και ειδικά το V4 είναι φοβερό. Έχω οδηγήσει το πρώτο (2011) και είναι μηχανάκι με χαρακτήρα, τα επόμενα θα είναι σίγουρα καλύτερα. Ίσως το κορυφαίο supernaked...

    Αξιοπιστία δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί, όλα τα μηχανάκια μπορεί να βγάλουν χαζοπροβλήματα, δεν νομίζω να υπάρχουν όμως πραγματικά προβληματικά την σήμερον ημέρα.

    Κάνε όσα περισσότερα τεστ ράιντ μπορέσεις!!!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Aν θα ήθελες να γράψεις περισσότερα για το πως σου αρέσει να οδηγείς, λεπτομέρειες που απολαμβάνεις κ.λπ.
    Είναι πολλές και κορυφαίες οι μοτο που αναφέρεις, σου αρέσουν όλες το ίδιο και το ενδιαφέρον σου εστιάζεται μόνο στις ανάγκες συντήρησης και επισκευών;

    Όσον αφορά το γυμνό ή όχι: ποιο είναι το πιο πρόσφατο γυμνό που έχεις οδηγήσει;
    Είναι κουραστικό να κρατάς ταχύτητες πάνω από 160km/h, θα έλεγα αν κάποιος ζει χωρίς καμία επαφή με την γυμναστική
    να το αποφύγει.
    Έχω όμως δίκιο; ίσως για εμένα που λέω βόλτα τα 300km και ταξίδι τα 1500km. Κάποιος που πάει στην Κόρινθο θα γελάει και μάλλον έχει δίκιο..
    Έχει δίκιο όμως κάποιος που έχει συνηθίσει να καταπίνει χλμ με hayabusa;

    Πάτρα -Αθήνα με zx12 δεν παίρνω χαμπάρι, πάλι καλά που έχει ταμπέλες, με gs 1200 σταματάω να φάω κάτι..

    τα χοντραίνω για να καταλάβεις τι εννοώ.
    Δεν εχω οδηγησει ποτε μου γυμνο. Πριν απο το hayabusa ειχα δυο varadero και πιο πριν ενα africa twin.
    Εστιαζω πιο πολυ σε διαδρομες στυλ σουνιο, επιδαυρος, αγιος ιωαννης ρωσσος διαδρομες δηλαδη στριφτερες.
    Σιγουρα εκδρομες οπως το ναυπλιο ειναι μεσα στις επιλογες μου αλλα η σκεψη μου ειναι σαββατο ή κυριακη πρωι μπουφαν κρανος και βολτα.

    Μου αρεσει αρκετα το BMW S1000R οπως και το APRILIA TUONO V4.
    https://www.youtube.com/watch?v=7usR...st=LL&index=10
    https://www.youtube.com/watch?v=_MwA...st=LL&index=17

    Τα KTM SUPER DUKE 1290 R και MV AGUSTA BRUTALE 800 RR ειναι πιο διαστημικα.
    Και τα SUZUKI GSXS 1000 και YAMAXA MT 10 SP τα θεωρω τιμια μηχανακια με την ομπρελλα της αξιοπιστιας japan ... δεν σπαει δεν χαλαει δεν λερωνει !!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    SUZUKI GSXS 1000

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα!
    Ευχάριστο δίλημμα έχεις, υπάρχουν παιδιά που έχουν ή είχαν κάποια από τα μηχανάκια που περιγράφεις οπότε και θα κατατοπιστείς. Το σημαντικότερο είναι να αποφασίσεις τι μηχανάκι θες. Σίγουρα η μόδα των μεγάλων υπερΟΝΟΦ θα βοηθήσει την μεταπώληση αλλά μην νομίζεις ότι δεν θα δυσκολευτείς να δώσεις μηχανάκι 25000 ευρώ. Τουλάχιστον όχι χωρίς να κλάψεις αρκετά από τα ευρώ που έδωσες.
    Σημείωση τιμών: τα MULTI, GS νομίζω πως φτάνουν τα 25000 ευρώ. Τα υπόλοιπα είναι στο 20αρικο όπως γράφεις.

    Πάμε τώρα στην προσωπική μου γνώμη:
    Είχα για πολλά χρόνια naked μηχανάκια. Μεταξύ αυτών ένα S1000R, 3 Tuono V2. Περιστασιακή χρήση πίστας (3-4 φορές τον χρόνο που έφθινε όμως όσο πέρναγε ο καιρός και οι παρέες δεν ταίριαζαν) και εκδρομική χρήση, κάποιες φορές λίγο πιο σπορ. Κατέληξα να με κουράζουν, ίσως και λόγω σωματότυπου (είμαι ψηλός), ενώ αρκετές φορές έπιανα τον εαυτό μου να τελειώνει η βόλτα και να μην μου έχει μείνει μια ευχάριστη γεύση. Μόνο σε αρκετά σβέλτους ρυθμούς ή πίστα ευχαριστιόμουν.
    Κάπου εκεί, πέφτει ένα 990adv στα χέρια μου και ξαφνικά ξαναβλέπω το φως (είχα παλιότερα ΟνΟφ, ένα Caponord 1000), ευχαριστιόμουν τις εκδρομές και μόνο όταν ήθελα να πιέσω ένοιωθα λίγο άβολα. Επόμενη κίνηση σε Multistrada 1200 και μετά από μερικά μπρος-πίσω στο S1000XR που έχω τώρα.
    Δεν μου λείπει καθόλου το supernaked, μπορώ να οδηγήσω εξίσου γρήγορα στον δρόμο, στην πίστα τα μηχανάκια έχουν δυνατότητες που ξεπερνούν αρκετούς από έμας (χαρακτηριστικά, ένα S1000XR γύρισε 1.08.80 στα Μέγαρα όταν εγώ κάτω από 1.12 δεν έχω πάει, με -υποτίθεται πιο σπορ μηχανή) ενώ η άνεση είναι σε άλλο επίπεδο. Θέση οδήγησης, ανεμοκάλυψη, ταξίδι στην ΕΟ.

    Επειδή όμως ο καθένας από έμας έχει τα δικά του θέλω, προσπάθησε να κάνεις ένα τεστ ράιντ κάποιο από κάθε κατηγορία ώστε να έχεις έναν μπούσουλα στο που θέλεις να κινηθείς και μετά βλέπεις. Προσωπικά, θα προτιμόυσα το MULTI V4, μου έχει κάνει κλικ. Το θέωρω κάτι πραγματικά καινούργιο, το BMW είναι ίσως πιο χαλαρό ενώ επίκειται και ανανέωση με ότι επίπτωση θα έχει στην μεταπώληση.

    Για naked, θα απέφευγα το MV μιας και θα έχεις πολύ περιορισμένες επιλογές για συντήρηση και υποστήριξη. Μάλλον θα κινούμουν προς Ευρώπη, θεωρώ το SD1290 ότι θα σε εξιτάρει με την ροπάκλα του (αν και όταν το οδήγησα, τα ηλεκτρονικά το "κράταγαν" αρκετά, χωρίς δεν τόλμησα...) ενώ είναι και πολύ άνετο. Επίσης το MT10 μου άρεσε, ιδιαίτερο design και το SP δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τους Ευρωπαίους σε περιφερειακά. Επίσης πολύ άνετο. Το Suzuki μάλλον είναι αρκετά κλικ κάτω σε σχέση με τους υπόλοιπους, είναι τίμιο και με καλή τιμή όμως (κλασσικό ΣΟΥζουκι δηλαδή )
    To ΒMW λες το καινούργιο?
    Το Aprilia είναι aprilia. Έχω αλλάξει 4, τα θεωρώ φοβερά μηχανάκια και ειδικά το V4 είναι φοβερό. Έχω οδηγήσει το πρώτο (2011) και είναι μηχανάκι με χαρακτήρα, τα επόμενα θα είναι σίγουρα καλύτερα. Ίσως το κορυφαίο supernaked...

    Αξιοπιστία δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί, όλα τα μηχανάκια μπορεί να βγάλουν χαζοπροβλήματα, δεν νομίζω να υπάρχουν όμως πραγματικά προβληματικά την σήμερον ημέρα.

    Κάνε όσα περισσότερα τεστ ράιντ μπορέσεις!!!
    Και εκει που διαβαζω για S1000R και TUONO νατος λεω ο ανθρωπος μας, γραφεις ... με κουρασαν ... και ψαρωνω.
    Να δημιουργει τοσο προβλημα το υψος ; Εγω ειμαι στο 1.77
    Το MULTI με το GS παροτι κουκλια μηχανακια μου βγαζουν μια μυρωδια συνταξιοδοτησης. Δεν ξερω αν το λεω σωστα ... Δεν ειμαι πια ο τυπος που θα φορτωσω τριβαλιτσο δικαβαλο και θα φυγω στα νησια-εξωτερικο και δεν ξερω ποσο fun θα εισπραξω με αυτα.
    Αυτο που γραφεις στο τελος περι αξιοπιστιας ειναι κατι που θα ηθελα να ακουσω ειναι αληθεια.

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Kοιτα και το VERSYS 1000 και το VSTROM 1050.
    Eισαι απο γιαπωνεζικο,θα σε στεναχωρησουν τα ευρωπαικα στην ''ανεμελια'' που ειχες συνηθισει.Ο ΝΟΩΝ ,ΝΟΗΤΩ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλημέρα!
    Ευχάριστοι πονοκέφαλοι αυτοί, σε ζηλεύει αρκετός κόσμος!
    Έχοντας την εμπειρία του θηρίου, γνωρίζεις ότι υπάρχουν αναβάτες που επιθυμούν ψηλές μοτοσυκλέτες και άλλοι που αγαπούν γυμνά ή sport touring.
    Αφού δεν έχεις οδηγήσει ποτέ γυμνό, νομίζω πως θα βόλευε πολύ να οδηγήσεις κάποια στιγμή(σε μια καλή διαδρομή) ένα από αυτά για να έχεις έστω μια εικόνα.

    Είναι πολλά τα 15-20 χιλιάρικα για ένα μηχάνημα χωρίς να έχεις οδηγήσει κάποιο της κατηγορίας !
    Αν προσανατολιστεις ως προς αυτό, μετά θα μπορείς να φτιάξεις μια τελική τριάδα naked ή on/off μοντέλων και θα είναι πιο εύκολη η επιλογή
    Θεωρητικά μιλώντας και με δεδομένο ότι 1.δεν είχες ποτέ γυμνό, 2. ψάχνεις κάτι όχι για μεγάλα ταξίδια αλλά για κοντινές σχετικά και στριφτερές διαδρομές, μάλλον θα κοιτούσα για γυμνό.
    Επειδή κυνηγάς ισχύ και ροπή, να προσθέσω και τα Triumph Speed Twin RS, Ducati Streetfighter, Kawasaki Z H2...τα δύο τελευταία άνω των 20.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Kοιτα και το VERSYS 1000 και το VSTROM 1050.
    Eισαι απο γιαπωνεζικο,θα σε στεναχωρησουν τα ευρωπαικα στην ''ανεμελια'' που ειχες συνηθισει.Ο ΝΟΩΝ ,ΝΟΗΤΩ.
    Οντως φιλε μου μεγαλη ανεμελια αλλα δεν ξερω σε τι επιπεδο εχουν φτασει σημερα τα ευρωπαικα και αν πρεπει να τα κοιταμε με μισο ματι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα!
    Ευχάριστοι πονοκέφαλοι αυτοί, σε ζηλεύει αρκετός κόσμος!
    Έχοντας την εμπειρία του θηρίου, γνωρίζεις ότι υπάρχουν αναβάτες που επιθυμούν ψηλές μοτοσυκλέτες και άλλοι που αγαπούν γυμνά ή sport touring.
    Αφού δεν έχεις οδηγήσει ποτέ γυμνό, νομίζω πως θα βόλευε πολύ να οδηγήσεις κάποια στιγμή(σε μια καλή διαδρομή) ένα από αυτά για να έχεις έστω μια εικόνα.

    Είναι πολλά τα 15-20 χιλιάρικα για ένα μηχάνημα χωρίς να έχεις οδηγήσει κάποιο της κατηγορίας !
    Αν προσανατολιστεις ως προς αυτό, μετά θα μπορείς να φτιάξεις μια τελική τριάδα naked ή on/off μοντέλων και θα είναι πιο εύκολη η επιλογή
    Θεωρητικά μιλώντας και με δεδομένο ότι 1.δεν είχες ποτέ γυμνό, 2. ψάχνεις κάτι όχι για μεγάλα ταξίδια αλλά για κοντινές σχετικά και στριφτερές διαδρομές, μάλλον θα κοιτούσα για γυμνό.
    Επειδή κυνηγάς ισχύ και ροπή, να προσθέσω και τα Triumph Speed Twin RS, Ducati Streetfighter, Kawasaki Z H2...τα δύο τελευταία άνω των 20.
    Οντως αλλα τρια μηχανακια που ειναι στην κατηγορια του γυμνου.
    Αυτη η Ducati Streetfighter ειναι πραγματικα πανεμορφη με τοσο τεχνολογια πανω της αλλα και στησιμο που πραγματικα σκεφτομαι αν μετα απο μια βολτα μαζι της θα μου μεινει ο ενοχλητικος αερας ενος γυμνου ή ολα τα υπολοιπα.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες για νεα μηχανη
    από Johan87 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2018, 12:41
  2. Γνωμη για νεα μηχανη 125 (οχι παπι).
    από SteveuS στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2014, 14:07
  3. Σκέψεις για νέα μηχανή
    από koumatrix στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2010, 05:38
  4. Γνωμες για φωτογραφικη μηχανη
    από foler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2010, 17:45
  5. Ψαχνω για νέα μηχανή...
    από giannisbreva750 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 18:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF