Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Μεταχειρισμένο Sym joyride 200 evo, 2010-2015

  1. #1

    Μεταχειρισμένο Sym joyride 200 evo, 2010-2015

    Καλησπέρα στους συντρόφους. Αποφάσισα τελικά μετά απο 2 χρονια, να αγοράσω 2η μηχανή μιας και το Tiger 800 μέσα στη πολλή εχει κουραστεί και περισσότερο εγω μέσα στην κίνηση σταματα-ξεκινά.

    Ψαχνοντας λοιπόν για ένα μικρό, οικονομικό , αξιόπιστο με υποστήριξη , ανταλλακτικα κτλ κατέληξα στο Sym Joyride . Βρήκα μοντέλα απο 2010 έως 2015 σε καλές τιμές . Διάβασα στο net μόνο καλές κριτικές . Θα εκτιμούσα αν κάποιος παραθέσει γνώμες απο ιδια εμπειρία .

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Tι ακριβως θελεις να μαθεις ;
    Εγω ειχα του 2012 για κανα 5αρι χρονια και το εδωσα για το cruisym 300, το οποιο με τη σειρά του το εδωσα οπως οπως για να ξαναπαρω joyride .
    Αυτη τη φορά του 2017 που το εχω κατι λιγοτερο απο χρονο .
    Ποτε δεν ειχα καποια βλαβη .
    Ουτε λάμπα καμμενη.
    Το μονο που θελουν ειναι να εχεις το νου σου στα υγρα .
    Δεν ειναι yamaha ή honda και θελει προσοχη .
    Δηλαδη καθε 2 χρονακια ή και στο ετος αν κανεις πολλα χλμ να μην ξεχνας να αλλαζεις τα υγρα .
    Για το ψυγειο μιλαω
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 17/10/2020 στις 02:27.

  3. #3
    ----> αυτα ακριβως που εγραψες και ειναι χρήσιμα!
    Επισης, τι κατανάλωση είχε ? Ηταν κοντα στα 3lt/100 km ?

  4. #4
    Την ιδια που ειχε το 1ο , εχει και το 2ο που εχω ακομα ...και αν αρπαξει καμια μερα φωτια ή κατι γινει και σπασει , το ιδιο θα ξαναπαρω .
    Καιει απο 3.8 μεχρι 4 , αλλα εγω δεν ειμαι ο μεσος χριστης .
    Εγω του πινω το αιμα καθε μερα .
    Δηλ οτι δεν χρειαζεται για να καψεις λιγο.ανοιξε κλεισε ολη την ωρα αφου κινουμαι μονο πολη.

    Εν το μεταξυ φορτωνεις πολυ πραμα στην ποδια .
    Για 'υτο το εχω αγαπησει .

  5. #5
    Εμένα πάλι με τρομάζουν οι πολύ μικροί τροχοί και προτίμησα citicom δυο φορές. Καλά φρένα (ΑBS) γκάζι (150 κοντέρ στο ίσιωμα), απίστευτη κάλυψη από τον αέρα και τη βροχή (;!)

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Εμένα πάλι με τρομάζουν οι πολύ μικροί τροχοί και προτίμησα citicom δυο φορές. Καλά φρένα (ΑBS) γκάζι (150 κοντέρ στο ίσιωμα), απίστευτη κάλυψη από τον αέρα και τη βροχή (;!)
    πολυ σωστη σκεψη , και γω ηθελα με abs αλλα ειχουν μεγαλη διαφορά στην τιμή τα αντιστοιχα μοντελα... Βεβαια μπρος στην ασφάλεια δεν πρεπει να υπολογιζεις το κοστος, αλλά ...

    To citicom και καθε αλλο με παρομοιο design δεν μου αρεσει καθολου, παραπεμπει σε παπί και σε φλωρο-beverly που πολλοι κάτοχοι τους τα θεωρουν μοτοσυκλετες. Γουστα ειναι αυτα βεβαια...

    Μ αυτο που σκεφτομαι να παρω , θα γινεται χρηση μονο εντος πολης, οχι εθνικη οδος κτλ. Εκει εχω το TIGER που (πλην των όποιων αποδρασεων) δεν σκοπευω να το αφησω σε ακινησια.

  7. #7
    Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
    Το σιτικομ ειναι ορθιο,ενω το joydride καναπεδατο και το μοναδικο στην κατηγορια του με ισιο πατο.
    Οσο αναφορα τους τροχους ,ειναι ασυμετροι με τον μπροστα μια ιντσα μεγαλυτερο και με μεγαλο μεταξονιο που εξυσσορωπει την κατασταση .
    Οχι οτι το σιτικομ δεν ειναι καλο .μου αρεσει και αυτο αλλα αν καποιος θελει για πολη εργατη ,σουπερμαρκετ κτλ το joy βολευει καλυτερα .Επισης με χαλασε στο σιτικομ που η ζελατινα ερχεται πολυ κοντα στο κεφαλι του αναβατη . Μιλαμε σχεδον κολητα πας .
    Αbs μεγαλη κουβεντα .
    Ποτε δεν ειχα και οταν πηρα το cruisym 300 που ειχε , πλεον και εγω πιστευω πως αξιζει καθε ευρω .
    Στην επομενη αγορα που εκανα joyride , δεν βρηκα με abs και ετσι εχω παλι χωρις .
    Αν υπαρχει καλως , αλλα ανεβαινει το μαρουλι .

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
    Το σιτικομ ειναι ορθιο,ενω το joydride καναπεδατο και το μοναδικο στην κατηγορια του με ισιο πατο.
    Οσο αναφορα τους τροχους ,ειναι ασυμετροι με τον μπροστα μια ιντσα μεγαλυτερο και με μεγαλο μεταξονιο που εξυσσορωπει την κατασταση .
    Οχι οτι το σιτικομ δεν ειναι καλο .μου αρεσει και αυτο αλλα αν καποιος θελει για πολη εργατη ,σουπερμαρκετ κτλ το joy βολευει καλυτερα .Επισης με χαλασε στο σιτικομ που η ζελατινα ερχεται πολυ κοντα στο κεφαλι του αναβατη . Μιλαμε σχεδον κολητα πας .
    Αbs μεγαλη κουβεντα .
    Ποτε δεν ειχα και οταν πηρα το cruisym 300 που ειχε , πλεον και εγω πιστευω πως αξιζει καθε ευρω .
    Στην επομενη αγορα που εκανα joyride , δεν βρηκα με abs και ετσι εχω παλι χωρις .
    Αν υπαρχει καλως , αλλα ανεβαινει το μαρουλι .
    Μπράβο! Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος, που ξεκινάς κοστουμάτος για το γραφείο και φτάνεις στεγνός , αν η βροχή δεν είναι δυνατή.

    Όμως και το ίσιο πάτωμα είναι σημαντικό στην καθημερινότητα και στο citicom δεν είναι ίσιο.

  9. #9
    Ετσι.
    Γιαυτο πρεπει ο καθενας να ξερει τι θελει και ν παιρνει το καταλληλο εργαλειο για τη δουλεια που το θελει .

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ετσι.
    Γιαυτο πρεπει ο καθενας να ξερει τι θελει και ν παιρνει το καταλληλο εργαλειο για τη δουλεια που το θελει .
    σωστοτατο. Το joyride συνδυαζει πολλα πλεονεκτηματα μαζι που δεν το βρισκεις ευκολα. Πλην του ειδους σκουτερ "πολυθρονατου" που ειναι πολυ πιο ανετο απο τα υπολοιπα μπεβερλο-ειδή, εχει ιδανικες διαστασεις για πολη , ειναι τοσο μικρο για να ελισσεται εντος κινησης αλλά και αρκετα μεγαλο για να βγεις στον περιφερειακο και να εχεις μια ταχυτητα και ογκο που να μην σε πατήσουν. Τα κυβικα (171cc) ειναι επισης αριστο προσον (τελη, ασφαλειες κτλ) και βγαινει απο μια εταιρια που εχει πολλα χρονια στην κατηγορια.
    Οκ, ενταξει, με επεισα...

    υ.γ. Συμφωνω οτι με 1'' τροχους μεγαλυτερο θα ηταν πολυ καλύτερο!

Παρόμοια θέματα

  1. SYM HD 200 evo
    από el_mojito στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 00:06
  2. sym hd 200 evo
    από apolon10 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 04:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF