Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Απορια για το Συστημα Ψεκασμου

  1. #1

    Απορια για το Συστημα Ψεκασμου

    Καλησπερα. Εδω και 3 βδομαδες που εχω τη μηχανη, μου εχει τυχει 2 φορες να γυρναω το διακοπτη να βαλω μπρος και μου αναβοσβηνε ο διακοπτης F1... Να ανησυχώ? Σκεφτομαι να το κοιταξουν στο επομενο Service που θα το παω, αλλα φοβαμαι μη δαγκωσουν το κολ@ρ@κι.... Α και οταν τον εκλεινα και τον ξαναγυρνουσα ολα οκ...
    BANDIT GSF 650s K8

  2. #2
    ειναι προειδοποιητικο σημα οτι τελιωνει το πρωταθλημα F1,
    κατι σαν spam για να καταλαβεις!!!

    εαν παλι ειναι FI ειναι αλλη ιστορια....



    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  3. #3
    xaxaxaxa....de to paratirisa to F(I) :rotflmao: :rotflmao: psio asxetos omologoumenws. De nomizw kapoia malakia kanw mallon opws to ksekinaw...Simera pou ekana polles staseis den mou ekane tipota, sorry gia ta Greeklish
    BANDIT GSF 650s K8

  4. #4
    Βενζινάδικο άλλαξε σε πρώτη φάση, μήπως και σου βάζουν κακής ποιότητας και μπερδεύει κάποιον αισθητήρα. Και βγάλε το καμμιά βόλτα μεγάλη να ξεμουδιάσει...

  5. #5
    Φίλε μου μου το έκανε και εμένα!!!!!

    Το έχω γράψει και εδώ μέσα !! Το πρόβλημα δεν είναι τα καύσιμα

    αλλά ο κεντρικός Διακόπτης !!

    Ελπίζω να είσαι ακόμα στην εγγύηση !!!
    Bandit 650 s ABS K7

  6. #6
    Καλημερα. Στην εγγυηση ειμαι ακομα αλλα δε μου το εχει ξανακανει. Θα το αναφερω καλου κακου ομως στο επομενο service...
    BANDIT GSF 650s K8

  7. #7
    Να κανω μια ερωτηση...Ποιος ειναι ο σωστος τροπος να το εκκινησουμε? Εγω γυρναω διακοπτη, περιμενω να γραψει CHECK μετα γυρναω ρευμα, τ αφηνω 2 δευτερολεπτα περιπου και το βαζω μπρος.
    BANDIT GSF 650s K8

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaggos_1983
    Να κανω μια ερωτηση...Ποιος ειναι ο σωστος τροπος να το εκκινησουμε? Εγω γυρναω διακοπτη, περιμενω να γραψει CHECK μετα γυρναω ρευμα, τ αφηνω 2 δευτερολεπτα περιπου και το βαζω μπρος.
    Oταν λες γυρνας ρευμα εννοεις μαλλον το kill switch κοινως δολοφονο ε?
    Ο δολοφονος ειναι για εκτακτες καταστασεις που σε κατασταση πανικου πχ παει να σου πεσει η μηχανη δεν προφταινεις να γυρισεις το κλειδι για να την σβησεις οποτε πατσς το μαγικο κουμπακι και....σκοτωνεις (kill) το μοτερ...
    Δολοφονο εχε τον μονιμος στο ον και αναμα σβησιμο με το κλειδακι ΜΟΝΟ...
    Βαζεις στο ΟΝ περιμενεις (οπως και κανεις) το check να ολοκληρωθει και μετα απο μερικα δευτερολεπτα μιζα!
    Θα το στρωσω που θα παει..

  9. #9
    1ον μου χουν πει πως πρεπει να το σβηνω μονο απο τον διακοπτη ρευματος(δολοφονο οπως λες). Οποτε και ετσι κανω. Μηπως λες κατι αλλο εσυ? Ο διακοπτης αυτος ειναι κοκκινος συνηθως και στο δεξι χερι με ενα κυκλικο βελακι πανω του. Ειμαι λιγο ασχετος.
    BANDIT GSF 650s K8

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaggos_1983
    1ον μου χουν πει πως πρεπει να το σβηνω μονο απο τον διακοπτη ρευματος(δολοφονο οπως λες). Οποτε και ετσι κανω. Μηπως λες κατι αλλο εσυ? Ο διακοπτης αυτος ειναι κοκκινος συνηθως και στο δεξι χερι με ενα κυκλικο βελακι πανω του. Ειμαι λιγο ασχετος.
    Oταν λες σου ειπαν?
    Οχι το ιδιο λεμε μη μασας...χαχα!
    Επειδη το ειχα ψαξει και εγω εχω ακουσει πααααααρα πολλα....μεχρι και οτι τρομπα βενζινης εχει βγει off επειδη σβηναν μηχανακι απο τον δολοφονο...
    Βασικα ο kill switch ειναι οπως ειπα για εκτακτη αναγκη οποτε φανταζομαι οτι ΔΕΝ πρεπει να κλεινουμε απο εκει....
    Δες και το manual σου αν εχεις....στο δικο μου στο τμημα με το πως να λειτουργεις την μοτοσυκλετα για το σβησιμο δειχνει το να γυρνας το κλειδι και οχι τον δολοφονο..
    Θα το στρωσω που θα παει..

  11. #11
    Με αγχωσες τωρα λιγο. Αν και νομιζω στο Manual οπως λεω πρεπει να το σβηνω. Τεσπα θα το κοιταξω να σιγουρευτω. thanks
    BANDIT GSF 650s K8

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaggos_1983
    Με αγχωσες τωρα λιγο. Αν και νομιζω στο Manual οπως λεω πρεπει να το σβηνω. Τεσπα θα το κοιταξω να σιγουρευτω. thanks
    ΟΤΙ γραφει το manual φιλος..
    Θα το στρωσω που θα παει..

  13. #13
    Φίλε μου δεν θέλω να σε τρομάξω

    αλλά διάβασε εδώ για το δικό μου

    http://www.moto.gr/forums/showthread... pagenumber=74


    Η Λύση εδώ !!


    http://www.moto.gr/forums/showthread...&pagenumber=93
    Bandit 650 s ABS K7

  14. #14
    Κοιταξα το Manual. Δεν αναφερει συγκεκριμενα για τον διακοπτη, παρα μονο για το οτι γυρνας το κλειδι. Απλα νομιζω πως ετσι ειναι ο σωστος τροπος να εκκινουμε και να σταματαμε την μηχανη. Θα ρωτησω και τον μηχανικο μου που θα ξερει σιγουρα.
    BANDIT GSF 650s K8

Παρόμοια θέματα

  1. Απορία για το κράνος μετά από πέσιμο
    από Sheva στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2013, 19:40
  2. Απορία για το Forum
    από Alcarinque στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 12:45
  3. απορία για το media player
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2006, 12:13
  4. Απορία για το προφίλ ελαστικών
    από GEORGEL στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2006, 20:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF