Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: Επιλογη ελαστικων

  1. #1

    Επιλογη ελαστικων

    Μετα απο 6000χλμ τα ελαστικα στο κ7 (πρωτης τοποθετησης ΒΤ 014) εχουν φθαρει.Ειμαι αναμεσα σε metzeler k3 , m3 και pirelli diablo corsa 3 και supercorsa pro.Τα εχει δοκιμασει κανεις;Ειναι αληθεια οτι τα αγωνιστικα δεν αντεχουν στις παρατεταμενες υψηλες ταχυτητες και υπαρχει κινδυνος αστοχιας;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.792
    Τι χρήση κάνεις στη μηχανή σου?Κανένα από αυτά που έγραψες δεν είναι αγωνιστικά δηλ γόμες.Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Τα Supercorsa Pro είναι απίστευτα αλλά θα σου βγάλουν τα λιγότερα χλμ.Τα Diablo ΙΙΙ είναι πολύ καλά στο δρόμο, αλλά θεωρώ τα Supercorsa Pro σαφώς καλύτερα.Τα Μ3 δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.
    Επίσης μπορείς να διαβάσεις πολλά ακόμη κάνοντας search(εύρεση).
    πχ για διάρκεια σε χλμ
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=12377

  3. #3
    Το μηχανακι το εχω για χρηση εκτος πολης.Γρηγορη οδηγηση και γρηγορα ταξιδια.Σπανια το βγαζω μεσα στην πολη.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15022008010.jpg 
Προβολές:	834 
Μέγεθος:	70,8 KB 
ID:	138607

  4. #4
    bt 015 foraei to k7.an kaneis grigora taksidia tha baleis lastixo pou tha einai skliro sto kedro.pirelli diablo corsa 3, bridgeston bt 016, dunlop sportmax qualifire rr.einai kai ta tria poli kala lastixa.to diablo to exw dokimasei.to 016 to foraw twra.to bridgeston einai pio malako genika san lastixo apo to pirelli.to dunlop to exei dokimasei filos mou.to pirelli to pro pou ttheleis einai mia goma kai tha sou fagothei grigora.auta.kala psonia

  5. #5

    elastika

    molis pira to busa toy '08 kai ta lastixa poy foraei ta bridgestone ine na skotonesai.sto proigoymeno to moto poy ixa toy ixa balei ta diablo corsa 3 kai ta lastixa me lina kai kratagane toy apisteytoy.ayta tha balo kai tora.alla to busa foraei ta diablo corsa P

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    57
    Eγω φοραω τα 002 rs και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ακομα και για χρηση πιστας.
    Σιγουρα τα supercorsa pro ειναι καλυτερα αλλα θα σου βγαλουν λιγοτερα χλμ.
    Τα 015 με πηγαν 7000χλμ ενω τα 002 4000-4500χλμ
    "ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΕΤΡΑΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ"(Τζιεσεξαριος ο εβδομος)
    [img]http://xs321.xs.to/xs321/07474/suzukaki.jpg[img]

  7. #7
    Φώτησε μας Θεέ Απόλλωνα!! Το avatar του/της CBF - HRC
    Εγγραφή
    27/11/2007
    Μηνύματα
    86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hardworker
    Το μηχανακι το εχω για χρηση εκτος πολης.Γρηγορη οδηγηση και γρηγορα ταξιδια.Σπανια το βγαζω μεσα στην πολη.
    Καλησπέρα φίλε μου , εγώ έχω ένα CBF-600S και πρίν από ένα μήνα άλλαξα ελαστικά και έβαλα τα METZELER SPORTEC M-3. απλά απίστευτα , ζεσταίνονται πολύ γρήγορα (γρηγορότερα από τα michelin pilot road) , πολύ καλό κράτημα και πολύ καλη αίσθηση στο δρόμο , τα πρώτα 600 χλμ τα έκανα στην εθνική πηγαίνοντας Ζάκυνθο.

    Και ο ξάδερφος μου που έχει το Κ7 θέλει να βάλει τα Μ-3.
    CBF 600S - HRC

  8. #8
    m3 φιλε βαλε πολυ καλο λαστιχο και κραταει λιγο περισοτερο απο το diablo corsa 3.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  9. #9
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    κοιτα να δεις αμα βαλεις ενα λαστοχο που βγαζει πολλα χιλιομετρα δεν θα εχεις τοσο καλο κρατημα στο δρομο!!

    αμα βαλεις ενα ελαστικο που κραταει στο δρομο δεν θα σου βγαλει τοσα χιλιομετρα!!!

    διαλεγεις και περνεις!!!
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  10. #10
    dunlop qualifier rr...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #11
    πόσο περίπου κρατάνε τα 208RR με ήπια χρήση σε δημόσιο δρόμο με εφταμησάρι;

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της snow
    Εγγραφή
    25/06/2007
    Μηνύματα
    485
    bt 002 rs poli kalo lastixo ..kratise se mena 5000klm alla i8ele allagma poli noritera..
    diablo 3 den mou poliarese alla 8a sou krarisei arketa klm.
    to dunlop qualifier to forao tora,einai skliro sto kentro,alla den exei to kratima tou b2 002 rs.
    An apofasiseis na baleis to 002 ,na 3es oti to racing street exei diafora apo to racing pro.



    A kai kati allo...agorasa lastixa apo kabala,kai kerdisa giro sta 130 euro sto zeugari
    an 8es sou stelno p.m

  13. #13
    Εχω φορεσει bt014,bt15 michelin 2ct, pirelli corsa3, metzeler m3 sportech... Τα metzeler δεν τα ξαναλλαζω με τπτ για χρηση δρομου, αν εισαι για πολη ειναι λιγο επιφοβα μονο αυτα μου βγαζουνε χιλιομετρα...

  14. #14
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Μακράν προσωπικά (fazer 600) τα Μ3 φίλε μου!!!Τα άλλαξα προχθές και έβαλα για δεύτερη φορά τα ίδια...Απίστευτη αίσθηση και κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο δρόμο.Είναι δε η ζημιά του λαστιχά Βγάζουν αεράααατα 8 με 10 χιλιάδες χιλιόμετρα

  15. #15
    michelin pilot power 2ct για μενα.χρηση της μηχανης αναλογη μ'αυτη που περιγραφεις

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. επιλογη ελαστικων motocross
    από bdellas31 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2010, 16:57
  2. Επιλογη ελαστικων για κουτι....
    από foler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2010, 08:36
  3. επιλογη ελαστικων
    από GEORGEE στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2007, 15:44
  4. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF