Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Παρέσυρε σταθμευμένη μοτο και εγκατέλειψε

  1. #1

    Παρέσυρε σταθμευμένη μοτο και εγκατάλειψε

    Στης 21/5/11 και περι ώρας 16.15 και ενώ απολαμβάναμε τον καφέ μας με την γυναίκα μου και το παιδί στην Παραλία Αυλίδος στο CAFE DEL MAR, μεθυσμένος οδηγός αυτοκινήτου μάρκας BMW προσπάθησε να ξεπαρκαρη με αποτέλεσμα να παρασύρει την σταθμευμένη μοτοσικλέτα μου(SUZUKI GSXR 1000 K6). Πρώτη κίνηση του ζητάω να κατέβη και κατευθύνομε στην μηχανή μαζί μου και ο συνοδηγός,μέχρι να σηκώσω την μηχανή και να γυρίσω στον οδηγώ είχε αρχίσει να βρίζει γιατί η γυναίκα μου ζήτησε από το παιδί να γράψει την πινακίδα του αφού φάνηκε πως δεν είχε πρόθεση να κατέβη,και ενώ ο φίλος του και συνοδηγός προσπάθησε με καθησύχαση να μην ανησυχώ και πως θα μου αποκαταστήσει την ζημιά, ο οδηγός του έλεγε να μπει στο αυτοκίνητο για να φύγουν.του ζήτησα να μου δόση τα στοιχεία του η αλλιώς να περιμένει να καλέσω την τροχαία,στο άκουσμα τροχαία έντρομος έβαλε πρώτη να φύγει και παραλίγο να παρασύρει τον φίλο του που προσπαθούσε να μπει στο αυτοκίνητο και τελικά έφυγαν σα να μην συνέβαινε τίποτα.Αμέσως κάλω την τροχαία και κατέγραψε το συμβάν.ο ασυνείδητος γνωστός στην περιοχή και στον ιδιοκτήτη του καφέ που χάρη σε αυτών που μου είπε το όνομα του κατάφερε η αστυνομία να βρει και τα υπόλοιπα στοιχεία του.Σημειωτέο το αυτοκίνητο με Γερμανικές πινακίδες.Με τα πολλά και με αρκετό ψάξιμο κατάφερα να έρθω σε επαφή μαζί του,με έβαλε να πάω το μηχανάκι στο συνεργείο για μια εκτίμηση 1700εβρο η ζημιά παρακαλώ με παρακάλεσε να του δώσω κάποιες μέρες διορία γιατί είχε ένα ταξείδι στο εξωτερικό.Τον ξαναενοχλώ και ο αθεόφοβος μου τα γυρνάει πώς δεν είναι τόση η ζημιά και πώς είμαι και υπερβολικώς αρνιέται να μου κάνη δήλωση και το πιο τρελό που μου είπε είναι πώς θα κοιτάξει να προστατευτεί κιόλας.Ο (κύριος) αποδείχτηκε μεγαλοδικηγόρος Αθηνών
    tasoulisk

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Αφού ήρθε η αστυνομία την έκατσε ο τύπος. Βάλε τη νομική προστασία της ασφαλιστικής σου να αναλάβει αυτή την υπόθεση και άστο πάνω τους. Έχουν εύκολη δουλειά να κάνουν δε πάει να είναι και ο κούγιας.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  4. #4
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Και συμπληρωματικά με τον από πάνω: Μη τον ξαναπάρεις τηλέφωνο και μην επιχειρήσεις να έρθεις εσύ σε επαφή μαζί του.
    "Qu ils mangent de la brioche"

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.990
    πιθανως να σου παρει καποιο χρονο αλλα θα δικαιωθεις. και αφου δεν ησουν επανω στο μηχανακι, μην το λες ουτε του παπα γιατι θα μπορουσε να ηταν χειροτερα τα πραγματα...

    υπομονη...

  6. #6
    οταν λες γερμανικες τι εννοεις??αν γνωριζεις ρωταω..κανονικες η zoll...η πρωτες ειναι με ασφαλιστικη καλυψη...οι δευτερες ειναι προσωρινες και δεν ξερω ακριβως τι γινεται με την ασφαλεια...και στο γραφω λογω της γενικα κακης/περιεργης του συμπεριφορας...ασφαλεια εμαθες ποια εχει???

    Δικηγορο χτες...Καλα ξεμπερδεματα...



    εντιτ...ωπα...ολο το αλλαζω....21/5??? φιλε μου εμπλεξες ασχημα....ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΑΜΕΣΑ...δεν θελω να γινω μαντης κακων αλλα εμπλεξες...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    δεν εμπλεξε...

    υπαρχει και το πειθαρχικο συμβουλιο των νομικων οπου θα περασει καλα αν του γινει εκει αναφορα...

    απο προστιμο εως διαγραφη και επιπλεον θα γινει ρομπα στο συναφι του...


    με ενα καλο δικηγορο θα τακτοποιηθει το θεμα σου νομιζω,γρηγορα και ολοκληρωτικα.

    εξαντλησε ολα τα πιθανα σεναρια και βρες καλο δικηγορο διοτι υπαρχουν και ζωα δικηγοροι.και οχι προς Θεου γυναικα..ειναι ασχετες!
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  8. #8
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Μήνυση για εγκατάλειψη και αγωγή.

    Απλό είναι

    Και θα πάρει τον δρόμο του...


  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    υπαρχουν και ζωα δικηγοροι.και οχι προς Θεου γυναικα..ειναι ασχετες!
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  10. #10
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.262
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    δεν εμπλεξε...

    υπαρχει και το πειθαρχικο συμβουλιο των νομικων οπου θα περασει καλα αν του γινει εκει αναφορα...

    απο προστιμο εως διαγραφη και επιπλεον θα γινει ρομπα στο συναφι του... σοβαρα?? και αυτον που πηγε να μου φαει 9 χιλιαρικα απο αποζημειωση γιατι του κλασαν τα παπαρια?? η τον κουγια ας πουμε γιατι δεν τον εχουν διωξει με τις κλωτσιες??




    βρες καλο δικηγορο διοτι υπαρχουν και ζωα δικηγοροι.και οχι προς Θεου γυναικα..ειναι ασχετες! ERRIKAAAAAAA..!!!!!

  11. #11
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Όσο καλός δικηγόρος και αν είναι αν υπάρχει αστυνομική αναφορά με μάρτυρες (στοιχεία, όνομα) κάνεις μήνυση και αγωγή και αφήνεις την ομάδα δικηγόρων της ασφάλειας σου να κάνει την δουλειά της (νομική προστασία).

    Δεν είναι δα και κακούργημα. Θα πληρώσει το ποσό και θα τελειώσει. Έχει αργήσει πολύ πάντως άν έγινε τον Μάϊο. Αυτά γίνονται εκείνη την στιγμή.. και φυσικά κάνεις άμεσα δήλωση και δεν περιμένεις να δείς αν θα σε πληρώσει αυτός ή οχι.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Πρίν 7-8 χρόνια μια γνωστή μου τότε, έπεσε θύμα τροχαίου, ενώ προσπαθούσε να διασχίσει μια διάβαση πεζών. Η κυρία που οδηγούσε έφυγε σαν να μη τρέχει τίποτα, αλλά ένα παιδί με ένα παπάκι την ακολούθησε και την ανάγκασε να επιστρέψει. Η γνωστή μου έσπασε τον αστράγαλο της. Ήρθε αστυνομία έγινε καταγραφή του συμβάντος... μετά από 1 περίπου χρόνο, όταν δικηγόρος αναζήτησε το τι έχει γίνει με αυτή την υπόθεση, βρέθηκε να έχει χαθεί η καταγραφή του συμβάντος και η μηνυτήρια αναφορά... η κοπελιά (κακός για εμένα) δε το κυνήγησε μετά από αυτό. Να αναφέρω πως η οδηγός ήταν μια 45αρα μεγαλοεπιχειρηματίας. Ελπίζω στην περίπτωσή σου να πάνε τα πράγματα καλύτερα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
    Το Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών διέγραψε το απόγευμα της Τρίτης το δικηγόρο Αλ. Κούγια για διαχρονική προσβολή του κύρους του δικηγορικού λειτουργήματος.
    Η απόφαση θα κριθεί οριστικά από το Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο, όπου θα παραπεμφθεί αυτεπάγγελτα.

    Το Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο έκρινε ότι ο κ. Κούγιας, παρά το γεγονός ότι έχει τιμωρηθεί πειθαρχικά τρεις φορές με προσωρινή παύση, συνεχίζει την αναξιοπρεπή συμπεριφορά για δικηγόρο.

    Ο κ. Κούγιας παραπέμφθηκε στο Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο από τον πρόεδρο του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών, Δ. Παξινό, όπως έχει υποχρέωση από τον Κώδικα Δικηγόρων που προβλέπει ότι εφόσον εις βάρος δικηγόρου έχουν επιβληθεί τρεις πειθαρχικές ποινές προσωρινής διαγραφής μικρότερες των έξι μηνών η καθεμιά, υποχρεούται να παραπέμψει τον εν λόγω δικηγόρο στο πειθαρχικό με το ερώτημα της οριστικής διαγραφής.

    Ο κ. Κούγιας έχει το δικαίωμα να προσφύγει στο Συμβούλιο της Επικρατείας κατά της πειθαρχικής απόφασης.


    ειλικρινα πιστευεις οτι ολοι οι δικηγοροι ειναι του μεγεθους διαπλοκης και ορχεων ΚΟΥΓΙΑ?


    εσυ ξερεις τι εχει γινει στον δικηγορικο συλλογο σε ολες τις περιπτωσεις ή κρινεις μονο απο το δικο σου συμβαν?

    εχω συγγενη δικηγορο,φιλο εισαγγελεα και ξερω τι συμβαινει....

    επισης γυναικα νομικο σε θεματα τροχαιων κτλ δεν συμβουλευομαι διοτι θα πω αριστερη πλευρα οδηγου σε δεξιοτιμονο οχημα με αγγλικες πινακιδες εστριβε αριστερα και θα καταλαβει δεξια πλευρα χτυπημενη σε αριστερη κλιση δρομου...ΤΑ παντα ολα δηλαδη!!!!

    παντα προσωπικη γνωμη...και ναι αν θες για εμενα ειναι ασχετες σε οδηγηση-αντιληψη-αντανακλαστικα το 90%....

    δεν αναφερομαι σε στησιμο,μηχανολογικα...

    σε διαζυγια ή σε ποινικα ναι να προτιμησω γυναικα,αλλα σε οχηματα οχι ευχαριστω..
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Μικρό το κακό η διαγραφή από έναν σύλλογο. Σε ότι αφορά τις γυναίκες δικηγόρους, λογικά τις έχεις γνωρίσει όλες για να μπορείς να εκ φέρεις τέτοια άποψη... που νομίζω πως είναι σεξιστική(και κουλάντζες και Τατιάνες) φιλικά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2013, 08:07
  2. μοτο και πιεσόμετρο
    από TOMASKTM στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 11:47
  3. Μοτό και κουλτούρα!!!
    από latris mixanis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2006, 11:14
  4. ΛΕΣΧΕΣ ΜΟΤΟ + ΚΑΙ -
    από dresg στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2006, 12:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF