Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: H.id Xenon

  1. #1

    H.id Xenon

    Ρε παιδιά έχει φορέσει κανείς στο εργαλείο του σύστημα xenon H.I.D?Απλά δεν έχω βρει κάτι Ελλάδα και σκέφτομαι να βάλω PIAA λάμπες αλλά είναι ακριβές οι ριμάδες 120 ευρέλια οι 2.Γι'αυτο ρωτάω μήπως έχει βάλει κανείς σύστημα HIDμπας και συμφέρει περισσότερο.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.006
    Επειδή έχω κοιτάξει πρόσφατα το θέμα των συστημάτων H.I.D., πίστεψέ με δεν είναι φθηνότερο από ? 120,00...

    Ρίξε μια ματιά στη Xenon Depot...

    Και σε αυτό το thread...

  3. #3
    οι λαμπες που σκεφτεσαι δεν εχουν καμια σχεση σε αποδοση με τις xenon. oi xenon εχουν πολυ καλυτερη αποδοση, αλλα κοστιζουν γυρω στα €300, αν δε κανω λαθος. μπορεις να ρωτησεις,
    καλλιροης 30, Παπασταυρου.

    τις εχει βαλει ενας φιλος σε hayabusa και τον ακολουθουμε ολοι για να βλεπουμε!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  4. #4
    Θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες σε παρακαλώ?Ένα τηλεφωνο του Παπασταύρου θα με βοηθούσε πάρα πολυ διότι δεν είμαι από Αθήνα .

  5. #5
    βεβαιως!!!
    210 / 92.49.350
    θα ζητησεις τον Σταυρο και θα του πεις οτι σου εδωσε το τηλεφωνο ο Παπ (εγω ειμαι αυτος).

    ελπιζω να βοηθησα...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  6. #6
    Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Παπ να πω?Εγώ είμαι ο Αποστόλης.Χάρηκα κι ευχαριστώ πάλι.

  7. #7
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    ΧΕΝΟΝ ΦΑΝΑΡΙΑ

    ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΟΠΩΣ ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ MOTO HELLAS ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΙΤΑΚΙΑ ΤΕΤΟΙΑ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ 300ε ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο GIXERPAP ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙ ΛΑΜΠΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΦΑΝΑΡΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΚΙΤ.
    ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΒΡΕΣ ΕΝΑΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ.

    ΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΕ APRILIA TUONO ,ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ .

    ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΜΠΕΣ BLUE VISION ΤΗΣ PHILIPS ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΛΩΡΙΔΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ+ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ.

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    Re: ΧΕΝΟΝ ΦΑΝΑΡΙΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΜΠΕΣ BLUE VISION ΤΗΣ PHILIPS ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΛΩΡΙΔΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ+ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ.

    αυτές θα βάλω!

    και άμα δεν τις γουστάρεις.... μόνο 15-20 ευρώ έχεις πετάξει!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    Apo fwta eimai arketa kala den exw parapono apla exw tin moyrla toy xenon.Alli xari.

  10. #10
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329

    Re: ΧΕΝΟΝ ΦΑΝΑΡΙΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΜΠΕΣ BLUE VISION ΤΗΣ PHILIPS ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΛΩΡΙΔΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ+ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ.
    Και 'γω αυτές εχω βάλει στο Punto του πατέρα μου και βλέπω αρκετά μεγάλη διαφορά απο τις εργοστασιακές--> απο τα 2 φανάρια βγάλε τη μια εργοστασιακή και βάλε μια BlueVision. Μετά βάλε τη μηχανή να "κοιτάει" σε άσπρο τοίχο, άναψε και δες διαφορά

    Θερμοκρασία φωτός
    --------------------------
    Απλές εργοστασιακές αλογόνου: 3200 Kelvin
    Philips BlueVision: 4000 Kelvin
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  11. #11
    Έχω βάλει xenon στη μεσαία σκάλα του Blackbird. To kit το αγόρασα από εδώ www.hids4u.co.uk
    και απαρτίζεται από το ballast με ενσωματωμένο igniter, τα καλώδια και τη λάμπα.
    Μαζί με τα έξοδα αποστολής μου κόστισε 185? (πληρωμή με πιστωτική μέσω Pay-pal) και το τοποθέτησα μόνος μου (δεν είναι και τόσο δύσκολο).

    Αν μαζευτούμε πολλοί και κάνουμε μεγάλη παραγγελία (group buy αν έχετε δει σε ξένα forums) είναι πιθανόν να πετύχουμε καλύτερη τιμή.

    Για τεχνικές λεπτομέρειες, PM me


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hid top.jpg 
Προβολές:	672 
Μέγεθος:	60,6 KB 
ID:	26557

  12. #12
    Πανέμορφο το εργαλείο σου πανέμορφα και τα φώτα σου.Πόσα Kelvin είναι φίλε μου ?Πιστεύω ότι από το να δώσω 120 για λάμπες βάζεις κάτι παραπάνω αλλά αξίζει τον κόπο.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από suzuki_k5
    Πανέμορφο το εργαλείο σου πανέμορφα και τα φώτα σου.Πόσα Kelvin είναι φίλε μου ?Πιστεύω ότι από το να δώσω 120 για λάμπες βάζεις κάτι παραπάνω αλλά αξίζει τον κόπο.
    Η λάμπα είναι 5000Κ (δυστυχώς δεν υπήρχε άλλη πιό κοντά στα OEM 4300 - Made in China βλέπεις) . Πάντως όταν περάσει το στάδιο προθέρμανσης δεν μπλεδίζει υπερβολικά.

    ΣΗΜ: αλογόνου έχω δοκιμάσει και τους 2 τύπους Philips (Vision Plus και Blue Vision).
    Και οι 2 επιφέρουν μία αισθητή βελτίωση, οι Vision Plus είναι σημαντικά πιό φτηνές.
    Για τις PIAA έχω διαβάσει σε ξένα forum μόνο κακά, τόσο για απόδοση όσο και για αξιοπιστία.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Υπάρχουν και οι Philips MotoVision http://www.motorcycledealer.co.uk/ οι οποίες σύμφωνα με την ιστοσελίδα είναι ειδικά για μηχανές αν και γράφει οτι βγάζουν πορτοκαλί φως.

  15. #15
    Για δες και εδώ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2007, 22:02
  2. xenon
    από donalnd στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2006, 19:26
  3. Labes Xenon
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 07:53
  4. XENON lights on ZED
    από dj_Zed στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 16:04
  5. Xenon lights
    από Spike στο forum BMW
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 19:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF