Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Που είναι το Gsr600 Oeeeoooo!!!!

  1. #1

    Που είναι το Gsr600 Oeeeoooo!!!!

    Αν και αρκετό καιρό μέλος στο forum, μόλις σήμερα κάνω το πρώτο μου post (ντροπή μου ). Ήθελα λοιπόν και εγώ σαν μέλος να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου. Όσοι το έχουν περάσει αυτό που περνώ με καταλαβαίνουν. Ζω ένα δράμα . Μην σας πρήζω άλλο, έχω το εξής πρόβλημα : έχω κάνει παραγγελία το νέο Suzuki GSR 600 πριν ένα μήνα περίπου και μόλις χθες έμαθα ότι δεν πρόκειται να έρθει πριν τις 20 Μαίου !!!!!!!! Μα για όνομα του θεού!!! Βέβαια για να πούμε όλη την αλήθεια φταίω και εγώ που το θέλω σε κόκκινο χρώμα (τρομάρα μου). Αν το ήθελα σε άλλο χρώμα υπάρχει. Για πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας, αξίζει να περιμένω;

  2. #2
    Ακυρωσε την παραγγελια και παρε ενα Ζ750 να δεις την υγεια σου αγορι μου

  3. #3
    Ειναι γλυκεια η αναμονη

    Καλυτερα να περιμενεις ενα μηχανακι οπως το θες εσυ παρα να παρεις κατι που δεν θα σ'αρεσει.
    Moto Metalheads Club \m/
    Τωρα και MotoGP Αγωνες!!

    Unified Network Systems

    WebHosting/ Mailhosting / Δικτυα /IT Support

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349

    @

    Αρπάζοντας την ευκαιρία που μου δίνεις φίλε sakattaq θα κράξω τους μαγαζάτορες και τους αντιπροσώπους μοτο (και αυτο) στην Ελλάδα. :a29:

    Τι καραγκοζιλίκι είναι αυτό που ζούμε εδώ ρε παιδιά? Για να πάρεις καινούρια μηχανή ή αυτοκίνητο πρέπει να έχεις την υπομονή του Ιωβ. Πέρα από την γραφειοκρατεία για χαρτίά και πινακίδες οι μαγαζάτορες μας δουλεύουν κανονικά. Δεν ξέρω κανένα άνθρωπο που να πήρε το όχημά του στην ώρα που του το είχαν τάξει. Για ανταλλακτικό ούτε συζήτηση, καλύτερα να να το φτιάξεις μόνος σου πάρα να περιμένεις την αντιπροσωπεία.

    Το χειρότερο απ΄όλα είναι ότι ενώ το σύστημα δουλεύει με αυτόν τον μ@λακισμένο τρόπο κανένας δεν σου λεεί την αλήθεια. Όλοι θέλουν να αποκτήσουν το συγκριτικό πλεονέκτημα (αφού οι τιμές είναι οι ίδιες παντού) και σε παραμυθιάζουν ότι θα έχουν το όχημά σου σε λίγες μέρες. Και περιμένεις εσύ σαν μ@λάκας.
    Οι δικαιολογίες είναι βέβαια άπαιχτες:
    - Τελίκά φιλαράκι το χρώμα που ζήτησες δεν το είχε η αντιπροσωπεία (καλά μας δουλεύεις αυτό έπρεπε να μου το πεις από την αρχή)
    - Συγγνώμη φιλαράκι αλλά έγινε μπέρδεμα με τις παραγγελείες και για το συγκεκριμένο μοντέλο είχε προτεραιότητα άλλος πελάτης (είσαι καραγκιόζης...)
    - Φίλε μου η μηχανή σου ήρθε αλλά ήταν χτυπημένη και ζήτησα να φέρουν άλλη , δεν την θέλεις χτυπημένη έτσι; (Θέλω να χτυπήσω εσένα)
    - Φιλάρα τελικά το μηχανάκι που προορίζονταν για σένα έχει μείνει 6 μήνες σε βιτρίνα, καλύτερα να σου φέρω καινούριο από το κουτί.(καλά θα κάνεις για να μην σε βάλω εσένα στο κουτί)

    Και άλλα τέτοια κωμικοτραγικά.
    Πάντως εμένα με εκνευρίζει πολύ αυτή η αηδιαστική κατάσταση. Λες και τις αντιπροσωπείες τις έχουν πάρει μόνο απατεώνες και κάνουν κουμάντο στην τσέπη μας και στα νεύρα μας.
    Θα έγραφα κι άλλα, αλλά όσο το σκέφτομαι συγχίζομαι.

    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  5. #5
    Εχεις απολυτο δικιο Τοτε, οπως εχουν δικιο και οι μαγαζατωρες και ολοι...
    Ειναι δυσκολοι καιροι παιδια...

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Ακυρωσε την παραγγελια και παρε ενα Ζ750 να δεις την υγεια σου αγορι μου

    Δέν λέω καλό μηχανάκι το Ζ750 αλλά όπου και να κοιτάξεις βλέπεις και από ένα. Βέβαια το ίδιο θα συμβεί και με τη δικία μου μηχανή σε ένα χρόνο, αλλά τουλάχιστον θα απολαύσω για λίγο την μοναδικότητα της. Ξέρεις δεν κυκλοφορούν και πολές στην Κρήτη.

  7. #7
    Ο αντιπρόσωπος βέβαια με είχε προϊδοποιήσει για πιθανή καθυστέρηση, αλλα εγώ βράχος. Σταθερός στις επιλογή του κόκκινου χρώματος. Μάλλον μικρός πρέπει να έπαιζα με μινιατούρες κόκκινες ferrari. Τέλος πάντων . . .

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της nasos75
    Εγγραφή
    10/04/2006
    Μηνύματα
    88
    Εγω πριν το κλεισω, ηξερα ποτε θα ερχοταν γιατι ρωτησα απο πριν...(ενας μηνας αναμονη λογω νεου χρωματος)...καθε τρεις και λιγο ρωταγα την kawasaki ποτε ερχεται...ακομη και την μερα του εκτελωνισμου εμαθα...αρρωστεια λεμε...

  9. #9
    Banned Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Εγω το αγορασα ετοιμοπαραδοτο και μαλιστα ειχε δυο εκει και διαλεξα το ενα και πηρα και αριθμο πλαισιου. Την επομενη μερα ειχα αδεια κυκλοφοριας και εκοβα βολτες. Βεβαια μου παιξανε πουστια με την πινακιδα , αλλα θα ανοιξω αλλο post για να το δουν ολοι.

    Αν δεν ηταν ετοιμοπαραδοτο δεν θα ειχα την υπομονη να περιμενω , και 24 ωρες πολλες ηταν.....

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    200
    sakattaq, τι σε εμποδίζει να πας να την πάρεις απο άλλο μαγαζί ή αντιπροσωπεία; Γιατί έχω δεί κόκκινα GSR. Είναι κρίμα να περιμένεις για κατι που θέλεις τόσο πολύ, ενώ μπορείς να το αποχτήσεις έναν μήνα νωρίτερα.

    Αν οι λαλάκες ήταν συνεπής, θα έκανες πάσχα με το μωρό σου.

    Πάντως απο αυτά που περιγράφει ο super toto, ε΄γω είχα την ακριβώς αντίθετη αντιμετόπιση στην αντιπροσωπεία περιστερίου, οπου και πήρα το GSX-R μου. Την παράσκευή τον ρώτησα πότε θα μου το φέρει, μου είπε Τρίτη αλλά με πήρε τηλέφωνο οτι το έφερε απο το Σάββατο. Την Τρίτη το αγόρασα αλλά δεν μπορούσα να το πάρω μεχρι να βγεί η πινακίδα του και να ετοιμαστούν τα χαρτιά του. Πάμπτη απόγευμα μου είπε θα το έχω, Τετάρτη πρωί με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως είναι έτοιμο και με περιμένει.

    Πραγματικά, κάτι τέτοιοι άνθρωποι σε σκλαβώνουν. Μακάρι να ήταν όλοι έτσι, συνεπής και εξηγημένοι.

  11. #11
    Φιλε sakattaq..,καλως ηρθες στο Forum.Και εγω πριν 2 μερες παρελαβα ενα GSR χρωματος γκρι μετα απο αναμονη3 εβδομαδων.......Η μηχανη ειναι κορυφαια!Τωρα εχω γραψει περιπου 500km στη σελα της και μενουν αλλα τοσα για να ολοκληρωθει το στρωσιμο.Να σου πω καποια αρνητικα <που για εμενα βεβαια δεν εχουν καθολου σημασια>

    1.Οχι τοσο δυνατα φωτα
    2.Σκληρη σελα για τον συνεπιβατη.Ακομα και γυμνασμενα οπισθια σε 3 τεταρτα θα κουραστουν
    3.Στα μαρσπιε που συνεπιβατη φτιανουν καποιοι κραδασμοι που του γαργαλανε τις πατουσες.

    Οσο για θετικα???Εχουμε και λεμε....θεση οδηγησης,σιγουρια μεσα στη στροφη,ανεβαζει στροφες σαν διαολος,επιδοσεις και και και....Τα θετικα του θα σε αφησω να τα ανακαλυψεις μονος!!!!Καλοταξιδο,αγρατζουνιστο και παντα ορθιος!
    Αντε μπας και γινουμε πολλοι και ανοιξουμε δικο μας μαγαζι στα μοντελα...
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  12. #12
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.123
    Giorgos19, καλοριζικο και παντα ορθιος.

    Μπορεις καποια στιγμη να μας πεις και για την καταναλωση ?



    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #13
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Στα μαρσπιε που συνεπιβατη φτιανουν καποιοι κραδασμοι που του γαργαλανε τις πατουσες
    gelasa me tin psixi mu!!!

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    4
    Καλημέρα σε όλους.Θέλω να αγοράσω και εγώ αυτό το ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ μηχανάκι αλλά επειδή θα είναι η πρώτη μου μηχανή καλό θα ήταν να μου πείτε την γνώμη σας.Είμαι 28 ετών και δεν είμαι και πολύ της ταχύτητας.Το διάλεξα με κριτήριο την ομορφιά του και μόνο.:a19:
    Οι απόλυτες επιδόσεις δεν είναι το παν!!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thed 78
    Καλημέρα σε όλους.Θέλω να αγοράσω και εγώ αυτό το ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ μηχανάκι αλλά επειδή θα είναι η πρώτη μου μηχανή καλό θα ήταν να μου πείτε την γνώμη σας.Είμαι 28 ετών και δεν είμαι και πολύ της ταχύτητας.Το διάλεξα με κριτήριο την ομορφιά του και μόνο.:a19:

    αν φοβάσαι και είσαι εγκρατής, θα το μάθεις ακίνδυνα
    αν οχι, μη το πάρεις

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Που είναι το μηχάνημα οεο!?
    από latris mixanis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 05:05
  2. Που ειναι το Βουνο ? (οεο?)
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2006, 11:36
  3. Που ειναι το παιδακι οεο?
    από evvou στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 15:26
  4. που ειναι το κακο της υποθεσης
    από ela ela στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 15:36
  5. που ειναι το videακι?
    από GTZ750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF