Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Ρε, έχετε το νου σας...

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Από τη σελίδα στο fb του μετεωρολόγου-πολιτικού Γιάννη Καλλιάνου, αναδημοσιευμένο σε αθλητικό site .Είναι τόσο επικίνδυνο αυτό το σημείο στον κόμβο της Κάντζας δίπλα στο Μετρό ή έτυχε την ώρα εκείνη;

  2. #47
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Και στην Κάντζα και στο σταθμό στο Κορωπί τα αυτοκίνητα παρκάρουν κυριολεκτικά μέσα στήν μέση του δρόμου σε σημεία επικίνδυνα για όλους.
    Το σημείο αυτό είναι κεντρικός δρόμος και υπό κανονικές συνθήκες , υπάρχει καλή ορατότητα. Προφανώς όχι απλά είχαν παρκάρει στην μέση, θα είχαν κλείσει και μέρος του δρόμου... κάφροι ρπστμ...κρίμα....
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Από τη σελίδα στο fb του μετεωρολόγου-πολιτικού Γιάννη Καλλιάνου, αναδημοσιευμένο σε αθλητικό site .Είναι τόσο επικίνδυνο αυτό το σημείο στον κόμβο της Κάντζας δίπλα στο Μετρό ή έτυχε την ώρα εκείνη;
    Τις πρωινές ώρες έχει ΠΑΝΤΟΥ παρκαρισμένα αυτοκίνητα. Η είσοδος του σταθμού μετρό είναι πάνω σε γέφυρα και δεν υπάρχουν χώροι στάθμευσης κοντά. Έτσι όλη η γέφυρα, οι δρόμοι που συνεχίζουν δεξιά - αριστερά και οι λωρίδες για στροφή, είναι γεμάτα αυτοκίνητα.
    Επίσης οι διερχόμενοι οδηγοί συνήθως έχουν κάποια ταχύτητα, διότι πρόκειται για ευθύ ανοιχτό δρόμο.

    Όσον αφορά το ατύχημα, δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι φταίνε τα παρκαρισμένα. Η περιγραφή δεν είναι σαφής (από που ερχόταν και προς τα που έστριβε).

  4. #49
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Roundabout; (δεν γνωρίζω την περιοχή, πρόταση κάνω)
    Και με stop σε όλους τους εισερχόμενους στον κυκλικό κόμβο; Μπας και διορθωθεί η πρωτοτυπία της χώρας;

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μάλιστα, ωραία πράγματα.Η αλήθεια είναι βέβαια ότι στους περισσότερους σταθμούς του Μετρό κάτι παρόμοιο συμβαίνει στους γύρω δρόμους, είτε υπάρχει οργανωμένο parking είτε όχι...οι περισσότεροι προτιμούν να παρκάρουν όσο πιο κοντά στο σταθμό γίνεται, αδιαφορώντας για το τίμημα.

  6. #51
    Λεωνίδα όντως έτσι είναι και στο μικρό χάος συνετέλεσε και το ότι τα πάρκινγκ είτε είναι μικρά (υποτίμησαν την προσέλευση; ) είτε ανύπαρκτα και στις αρχές τουλάχιστον είχαν προσελκύσει μεγάλο αριθμό κλεφτών (ναι ξέρω, άσχετο αλλά "ας αφήσουμε τις αρχές να εκτελέσουν ανθρώπινα το έργο τους") με αποτέλεσμα επίτηδες να μην αφήνουν αρκετοί εντός των πάρκινγκ οχήματα.

  7. #52
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το νου σας παίδες. Πολλά τροχαία σήμερα. Έχω ακούσει ήδη 6-7. Ευτυχώς ελαφρά.

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Το νου σας παίδες. Πολλά τροχαία σήμερα. Έχω ακούσει ήδη 6-7. Ευτυχώς ελαφρά.
    Αμ δεν είναι όλα ελαφρά. Γνωστός επιχειρηματίας στον χώρο του αυτοκινήτου (και διαφημιζόμενος σε forum και events moto), πλήρωσε τελικά την εμμονή του να κυκλοφορεί με παπί ξεκράνωτος. Τον γνώριζα μέσω στενού φίλου μου.
    RIP ρε Θωμά....

    Και ένα σημερινό θεόκουφο: Οδηγώντας στην πηγμένη ΕΟ 1, κάνοντας προσεκτικά διήθηση, ακούω να μου κορνάρουν απο πίσω. Παραμερίζω και βλέπω πιτσιρικά με παπί χωρίς κράνος, να πηγαίνει με όλα, επίσης διηθώντας, με το ένα χέρι στο τιμόνι και με το άλλο (όσο πρόλαβα να δω) να σερφάρει στο κινητό !!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ Tlr Ή ΚΑΝΑ Sp-2/1
    από alex-varadero στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2006, 17:25
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 11:15
  3. Το νου σας στον δρόμο όταν οδηγείτε
    από lantz στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 21:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF