Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 138

Θέμα: Ετήσια 2017 - Τα μεθεόρτια

  1. #16
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GsDakar Προβολή μηνύματος
    δεν μπορω να ανεβασω τις φωτο....
    Μπορείς. Προσπάθησε από τον υπολογιστή σου και όχι εξωτερικό σύνδεσμο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zizou Προβολή μηνύματος
    Ωραία ήταν.Και του χρόνου να'μαστε καλά.

    Ωραίο παιχνίδι το mt


    Και το Hornet, εντυπωσιακό δούλεμα για 4κύλινδρο και πολύ ευκολοδήγητο και ελαφρύ, παρ'όλα τα +30-35 κιλά.

    Δεν έχω κουράγιο να γράψω περισσότερα σήμερα. Θα επανέλθω. Και με βίντεο.
    Life begins at 45°.

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GsDakar Προβολή μηνύματος
    δεν μπορω να ανεβασω τις φωτο....
    Μάλλον σίγουρα πρέπει να τις μικρύνεις σε ανάλυση.

    Σπίτι εδώ και μία ώρα περίπου. Η επιστροφή με τους αφηνιασμένους λουόμενους δεν ήταν ότι καλύτερο.

    Αλλά δεν θα σταθώ εκεί. Ήταν όμορφα, είδα νέους ανθρώπους, περάσαμε όμορφα και το χωριό ήταν φιλόξενο και φιλικό απέναντι μας. Η διαδρομή είχε χαλικάκι λόγω βροχών σε σχέση με την αναγνώριση και αυτό δεν με ξετρελαίνει αλλά τι να κάνεις.

    Η συννεφιά στο τέλος δρόσισε την ατμόσφαιρα και έδωσε λαβή για αστεία με βροχή και ετήσια... ευτυχώς έμεινε μόνο στα αστεία και δεν έριξε σταγόνα. Τα φτερά του αρπακτικού πτηνού έριξαν την σκιά τους και στο Άργος...


    Ανδρέα Νεμέα το σορμπέ μπανάνα πολύ νόστιμο αλλά τίποτα δεν είναι σαν το λεμόνι τελικά.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Ανδρέα Νεμέα το σορμπέ μπανάνα πολύ νόστιμο αλλά τίποτα δεν είναι σαν το λεμόνι τελικά.[/QUOTE]

    Το λεμονι ειναι λεμονι φιλε
    και να μην ξεχνιομαστε ο δρομος ειναι απο την αλλη στο ειπα μας παγιδευσαν...

  4. #19
    Ο φιλόσοφος της Χαμενειάδας έπαιξε βρώμικο παιχνίδι, όπως λέει και ο 7Τόλης "ξηγήθηκε σκουλικιάρικα".

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Αν επρεπε να κρατήσω μια φωτογραφια χαρακτηριστική της βόλτας, Θα ήθελα να μπορούσα να έβγαζα μια τη στιγμή που στο γυρισμό πια, μπαίνουμε στο ημικύκλιο για να βγούμε εθνική.
    8 μηχανάκια φιδάκι και όλοι ξάπλα πάτωμα!
    Σας είχα μπροστά μου και λέω "ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ"!!!
    Φοβερή βόλτα,φοβερό παρεάκι,μας έκατσε και το τζιπι όπου κι εκεί έγινε μαδομουν'.
    Είδαμε και τα πατρινοπουλα,γνωρίσαμε και κάποιες νέες φάτσες.win-win καταστάσεις.τι άλλο να ζητήσεις;
    Τώρα, ελπίζω να μην ξεφτυλιστουμε (πολύ) με φωτογραφίες κλπ
    Στα επόμενα!

  6. #21
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν επρεπε να κρατήσω μια φωτογραφια χαρακτηριστική της βόλτας, Θα ήθελα να μπορούσα να έβγαζα μια τη στιγμή που στο γυρισμό πια, μπαίνουμε στο ημικύκλιο για να βγούμε εθνική.
    8 μηχανάκια φιδάκι και όλοι ξάπλα πάτωμα!
    Σας είχα μπροστά μου και λέω "ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ"!!!
    Φοβερή βόλτα,φοβερό παρεάκι,μας έκατσε και το τζιπι όπου κι εκεί έγινε μαδομουν'.
    Είδαμε και τα πατρινοπουλα,γνωρίσαμε και κάποιες νέες φάτσες.win-win καταστάσεις.τι άλλο να ζητήσεις;
    Τώρα, ελπίζω να μην ξεφτυλιστουμε (πολύ) με φωτογραφίες κλπ
    Στα επόμενα!
    Eισαι μες το μυαλο μου..στο ημικυκλιο μου χε τελειωσει η ριμαδα η μπαταριααααα
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Πρέπει να το'χω εγώ, αλλά δε θυμάμαι ποιους/πόσους είχα μπροστά μου. Επίσης ήμουν με μια ταχύτητα κάτω σε εκείνο το σημείο. Άσχετο, αλλά το σκεφτόμουν κάπου στο μέσο της στροφής.
    Life begins at 45°.

  8. #23
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η συννεφιά στο τέλος δρόσισε την ατμόσφαιρα και έδωσε λαβή για αστεία με βροχή και ετήσια... ευτυχώς έμεινε μόνο στα αστεία και δεν έριξε σταγόνα. Τα φτερά του αρπακτικού πτηνού έριξαν την σκιά τους και στο Άργος...
    Κι όμως εμείς πηγαίνοντας από Ναύπλιο προς Κόρινθο,στις στροφές, πετύχαμε μερικες ψιχαλες οπότε το σερί των ετήσιων του Ιουνίου με βροχή, τεχνικά δεν έσπασε!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #24
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να το'χω εγώ, αλλά δε θυμάμαι ποιους/πόσους είχα μπροστά μου. Επίσης ήμουν με μια ταχύτητα κάτω σε εκείνο το σημείο. Άσχετο, αλλά το σκεφτόμουν κάπου στο μέσο της στροφής.
    Eσυ πρεπει να χεις τον chris μονο μπροστα σου νομιζω..μπορει και το σαπιλα αν δεν ειχε φυγει ηδη εθνικη
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #25
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Με τη σειρά μου κι εγώ χάρηκα που γνώρισα -επιτέλους και από κοντά- αρκετά φιλαράκια από δω μέσα.
    Ωραία σύναξη,ο χαβαλές διάχυτος και το motogp κερασάκι στην τούρτα!
    Και του χρόνου παιδιά να είστε καλά να ξαναβρεθούμε

    YΓ. Γιώργο blitz μού θύμισες έντονα έναν ξένο ηθοποιό αλλά είχε κολλήσει το μυαλό μου εκείνη τη στιγμή,τον θυμήθηκα το βράδυ τελικά!

  11. #26
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Για παμεεε...μάζωξη περιφτερο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170625_090503.jpg 
Προβολές:	385 
Μέγεθος:	95,4 KB 
ID:	384889
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #27
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    χαιρετούρες καθόδων
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vlcsnap-2017-06-26-10h16m31s404.jpg 
Προβολές:	384 
Μέγεθος:	91,6 KB 
ID:	384890


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vlcsnap-2017-06-26-10h17m04s666.jpg 
Προβολές:	384 
Μέγεθος:	84,7 KB 
ID:	384891
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #28
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Και αφου χαθηκαμε ενα τσακκκ γυρισαμε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vlcsnap-2017-06-26-10h17m45s800.jpg 
Προβολές:	384 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	384892
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    YΓ. Γιώργο blitz μού θύμισες έντονα έναν ξένο ηθοποιό αλλά είχε κολλήσει το μυαλό μου εκείνη τη στιγμή,τον θυμήθηκα το βράδυ τελικά!
    Θα μας πεις ή είναι έκπληξη;

    Χάρηκα κι εγώ, για παλιές και νέες φάτσες. Δυστυχώς, είναι αδύνατο να τα πεις λεπτομερώς με όλους, οπότε να με συγχωρήσετε όσοι ανταλλάξαμε ελάχιστες κουβέντες μόνο. Ωστόσο πιστεύω ότι όλοι έκαναν γνωριμίες και παρέες και κανείς δεν ένιωσε άβολα.

    Ήμασταν γύρω στα 30 άτομα συνολικά, λίγοι για ετήσια, αλλά ιδανικός αριθμός για στριφτερή βόλτα (3 γκρουπ των 10 ατόμων, πάνω κάτω). Το αστείο είναι ότι το 3ο γκρουπ, το "γρήγορο", ήταν το πιο πλήρες.

    Κάποιοι άργησαν να έρθουν στο σημείο συνάντησης, κάποιοι ήταν ήδη εκεί, αλλά δε γνώριζαν κανέναν και ντρέπονταν να συστηθούν, αλλά τελικά βγάλαμε άκρη και το πρώτο γκρουπ ξεκίνησε κατά τις 9:10. Το δεύτερο έφυγε 10-15 λεπτά αργότερα, και το 3ο, κάπου στις 9:40. Αθηνών-Κορίνθου-Τριπόλεως, 3 διόδια. Στα τελευταία διόδια, έχω την εντύπωση ότι κάποιος έχει μείνει πίσω και πηγαίνω αργά και δεξιά, για να με φτάσει. Τελικά φτάνω στην έξοδο της Νεμέας, όπου με περιμένουν gavros, sotos και επιβεβαιώνουν ότι δεν υπάρχει άλλος. Φτάνουμε σε διασταύρωση, δεν έχουμε ιδέα πού να πάμε (εγώ, σαν σκούπα, δεν έχω συγκρατήσει τη διαδρομή, αφού έχουμε πλοηγό ) και οι άλλοι μπροστά έχουν εξαφανιστεί. Τελικά στρίβουμε αριστερά, κάνουμε 2-3 χιλιόμετρα και σταματάμε, σβήνουμε, βγάζουμε gps για να σιγουρευτούμε. Μόλις επιβεβαιώνουμε ότι είμαστε σωστά, περνάνε οι 5 πρώτοι του γκρουπ από μπροστά μας. Είχαν στρίψει δεξιά στη διασταύρωση και γύρισαν πίσω.

    Συναντήσαμε και περάσαμε τα 2 πρώτα γκρουπ στο Άργος, όπου είχαν σταματήσει για βενζίνη. Εμείς κάναμε στάση για βενζίνη και διάλειμμα στους Μύλους και συνεχίσαμε. Ανάβαση Αχλαδόκαμπου και λίγο μετά, στις ανοιχτές καμπές, ξαναπερνάμε τα πρώτα γκρουπ. Μπαίνουμε σε κάποιο χωριό (ούτε θυμάμαι) και κάποιος επιμένει ότι έπρεπε να έχουμε στρίψει αριστερά πιο πριν. Το συζητάμε σταματημένοι σε φανάρι, κάποιος παρατηρεί ότι 50 μέτρα παρακάτω έχει γέφυρα με σκιά και συμφωνούμε να σταματήσουμε εκεί, γιατί ο ήλιος έκαιγε. Φανάρι πράσινο, αγωνιστική εκκίνηση όλοι, φυσικά κανείς δε σταμάτησε στα 50 μέτρα. Αρκετές σκιές αργότερα, λοιπόν, παρκάρουμε στην άκρη και αράζουμε. Τοστάκια, νερά, τσιγάρα για τους εθισμένους, πρέπει να έγινε 20-30λεπτη η στάση. Σιγουρευόμαστε για ακόμα μια φορά για τη διαδρομή και καβαλάμε. Μερικά χιλιόμετρα πριν τον Άγ. Πέτρο, περνάμε για 3η φορά τα πρώτα γκρουπ. Άκουγα κάτι ψιθυριστά "καλά, πώς μένουν πίσω οι μαλάκες;" περνώντας.

    Στα τελευταία χιλιόμετρα, ο δρόμος έχει αρκετά κακή πρόσφυση, παρόλο που η άσφαλτος δείχνει σχετικά πρόσφατη, μαύρη και εμπνέει σιγουριά. Στην όψη μόνο. Χάνω το πίσω μέρος σε μια δεξιά, για απολύτως κανένα λόγο (το έχω σε βίντεο). Το έχασα τόσο έντονα που έβγαλα πόδι και πάτησα κάτω... Τελικά το έσωσα και συνεχίζω, αλλά πολύ συγκρατημένος για όλο εκείνο το κομμάτι. Πλησιάζοντας Άγ. Πέτρο η πρόσφυση γίνεται ακόμα χειρότερη, ο δρόμος είναι πολύ στενός, η άσφαλτος είναι επιπέδου Θηβών, με χαλίκια/χώματα για την έξτρα πρόκληση. Ο ρυθμός είναι ίσως ελαφρώς πιο σβέλτος απ'όσο θα έπρεπε και έχουμε μια μικρή πτώση. Ούτε γρατζουνιά ο αναβάτης, το μηχανάκι δεν ακούμπησε καν αντίβαρο, αφού το έσωσε το μανιτάρι και η ταχύτητα ήταν πολύ μικρή. Κανένα απολύτως πρόβλημα, λοιπόν, ξανακαβαλάμε και φτάνουμε στον προορισμό.

    Όπου ο bocaros του πρώτου γκρουπ πίνει ήδη καφέ στην πλατεία. Wtf just happened?!
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Στάση για το σχετικό τσιγάρο φαΐ η απλά ίσκιο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2017-06-26_10.38.23.jpg 
Προβολές:	397 
Μέγεθος:	79,6 KB 
ID:	384893
    Throttle that mysterious friend of ours

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ετήσια 2015 - Τα γκρουπάκια...
    από harris_x στο forum Εκδηλώσεις παλαιοτέρων ετών
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2015, 18:16
  2. Ετήσια Βόλτα moto.gr. 2011 - Τα μεθεόρτια
    από gixxerpap στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 647
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2011, 07:24
  3. Ετήσια moto.gr, 2009: Τα μεθεόρτια...
    από npat στο forum Εκδηλώσεις παλαιοτέρων ετών
    Απαντήσεις: 587
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2009, 00:08
  4. 11ο 36ώρο οδοιπορικό αντοχής (τα μεθεόρτια).
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2008, 15:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF