Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 90

Θέμα: Τρακαρίσμα με Ανανδρο .

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2009
    Μηνύματα
    29

    Angry Τρακαρίσμα με Ανανδρο .

    Πριν λίγες μέρες λοιπόν είχα κ εγω την ατυχία να 'αγκαλιαστώ' με ενα κουτί του οποίου ο ιδιοκτήτης αποδείχθηκε...ας μην χαρακτηρίσω τι.

    Ας τα παρουμε απο την αρχή.

    Ειμαι λοιπον επάνω στην μηχανούλα μου ( Busa k8 ) και ανεβαίνω ενα κεντρικό δρόμο , αισθάνομαι κατι σαν δόνηση στο επανω τσεπάκι του μπουφάν και κάθομαι στην ακρη με εναν καδο μπροστά μου ανοιγοντας τις τσέπες του μπουφάν.Ο δρομος ερημικος τετοια ωρα ( 3 το πρωι ) Ενοειται αλαρμ και τα συναφή υπηρχαν καθως και οπως βλεπεται απο το κατω σχημα η κληση μου δεν ήταν 'μεσα στην μεση' καθως δεν θέλω να παρεμποδίζω αλλους. Λογω του καδου μπροστα μου δεν μπορεσα να 'οριζοντιωθω με το πεζοδρομια βεβαια καθοτι το μπουσα ειναι κ λιγο μεγαλο μηχανακι.


    Με τα πολλα, καθως οπως ειπα ο δρομος αυτος 'καγκουροδρομος' που οδηγει μαλιστα προς τον Αγ.Νικολαο καματερου φερνει εναν τυπακι με ενα huydai landra που το πήγαινε με 'οσα' , καθως ο δρομος που ειμαι εχει ενα καταπληκτικο 'χειροφρενογωνιασμα' ο τυπος αρχισε να πλαγιαζει το αμαξι και το πιθανοτατο ειναι οτι απλα δεν με ειδε με αποτελεσμα ενω εχο το αριστερο μου χερι στην τσεπη του μπουφαν μου ( ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ) μου 'εκοψε κυριολεκτικα το γκριπ το αριστερο . ( δλδ αμα το ειχα επανω, εχετε γεια ) κατοπιν χτυπαει το πιρουνι μου , πεταει το μηχανακι επανω στον καδο με πεταει κατω ευτυχως επανω στο αριστερο πεζοδρομιο κ συνεχιζει για να σταματισει 1 οικοδομικο τετραγωνο μετα .

    Αφου κατεβαινει κατω ( εγω να τον βλεπω απο μακρια κ πεσμενος κατω ) ξαναμπενει στο αμαξι. Εντωμεταξει διερχετε οχημα ΑΚΡΙΒΩΣ απο το στενο που σημειωνω με στοπ στο παρακατω σχεδιο και βλεπει την ολη φαση, βγενουν εξω 4 παιδια ( ενα καμπριο ιταν ) μου λενε εισαι καλα κ εγω δειχνω προς το μερος του τυπου ο οποιος εχει βαλει μπρος και τους λεω παιδια σταματιστε τον θα φυγει. Τρεχει το παλικαρακι κανει τον κυκλο και στην ουσια του κλεινει τον δρομο ενω τα αλλα παλικαρια κ 2 κοπελες προσπαθουν να μου παρασχουν τις πρωτες βοηθειες.

    Με τα πολλα σηκωνωμαι κ βλεπουμε οτι το πλαινο μου πισω πατακι εσκισε το λαστιχο του κ γ αυτο πιθανοτατα ανγκαστηκε να σταματισει εξ'αρχης.

    Φωναζουμε την Αστυνομια , ερχετε ενα περιπολικο απο το περιστερι με 2 τυπους μεσα , λει τι εγινε εδω, καθως εγω δεν μπορουσα να μιλησω απο το σοκ και απο τον πονο ( οσο κρυωνε ποναγε πιο πολυ ) εξιστορω κουτσα-κουτσα την ιστορια κ συμπληρωσαν και ο οδηγος του αλλου αυτοκινητου που ερχοταν απο το στενο.
    Ενω εξηγουσα εχει παει κ ο αλλος αστυνομος στον αλλο κ κανουν το ιδιο.

    Με τα πολλα ερχετε και μου λει ο ενας ο μπατσος ο πιο ' Μεγαλος ' μου λει τρεχετε με τις μηχανες δεν σκεφτεστε τιποτα, γιατι περασες μου λει ετσι το στοπ και εμβολισες τον ανθρωπο. Του λεω πιο στοπ? Η μηχανη σταματημένη κ ο κινητηρας 0 στροφες, να φωναξετε του λεω την ΤΟΤΑ να κανει ΤΩΡΑ Ελεγχο. Μου λει καλα μη συγχηζεστε εμεις ειμαστε η τοτα. Παει λοιπον ο πονηροπουλος κ κοιταει το στενο με το στοπ μου λεει απο εδω ηρθες, και του λεω, καλα δεν φρεναρα τοτε? δεν επρεπε να εχει ενα φρεναρισμα? Μου λει πηγες ντουγρου δεν τον ειδες.... Δλδ το αλλο το αρχ...να μη πω ειπε πως πεταχτηκα λει απο το στοπ με οσα κ τον εμβολησα...

    Τελος παντων η μαρτυρες δινουν ταυτοτητες στην αστυνομία τις συγκρατει μετα απο ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ το οργανο και ερχετε το ΕΚΑΒ αλλα εγω δεν πηγα μαζι δεν ηθελα να αφησω μονη την μηχανη κ τον μαλ...με τους μπατσους
    Πραγματι φευγει το ασθενοφορο , αυτος να επιμενει οτι εβγηκα απο στοπ.

    Φευγοθυν οι μπατσοι να φερουν λει ροκανιδια για τα λαδια.και μας αφηνουν μονους μας, δλδ εμενα με την αραβωνιαστικια μου και τον πατερα μου και τα 4 ατομα που επιβαιναν στο αυτοκινητο που του εκλεισε το δρομο ( ο ενας μαλιστα ειχε λεει κ μηχανη κα του ετυχε κατι παρομοιο ) και αυτος ο αλλος οδηγος με κανα 2-3 τυπους μαγκες που πηρε τηλ. Φευγουν οι μπατσοι και μου λει μην εισαι κουτος δεν θα βρεις το δικιο σου ,και του λεω , γ αυτο υπαρχουν τα δικαστηρια αυτος , ψιλοκομπιασε.

    Περναει η ωρα ερχετε ο πραγματωγνωμονας μου απο φροντιδα ατυχηματος φωτογραφιζει τα παντα ( αν και οριωταν αυτος οτι δεν εχει το δικαιωμα χαχα ) υπογραφω εγω πως εγινε ( απο την μερια μου ).
    Και του λεει , εισαι τυχερος που δεν τον σκοτωσες , πως πας ετσι με το μπο... που εχεις? δεν σκεφτεσαι οτι δεν θα σταματισεις? . Αυτος το επεζε ανηξερος αλλα ειχε αρχισει να χεζ... ερχετε ο δικος του βλεπει το ατυχημα και του λεει....δηλωσε θετικη , μην κανεις μαλ... αυτος δεχετε και κανει ΘΕΤΙΚΗ δηλωση οτι φταιει.
    Ωραια λεω εγω δοξα το θεο.

    Περνανε 3 μερες περνω την ασφαλιστικη του , στελνει πραγματογνωμονα στο μπουσα οπου το βγαζει ΟΛΙΚΗ ( ζημια 8.000ευρω ) περνω τηλ κ μου λει η ασφαλιστικη του ( victoria ) o πελατης μας εκανε θετικη , θα κανονισουμε αποζημισων αλλα μου λει πρωτα περιμενουμε να ερθει ερωτημα απο την δικια σας ασφαλιστικη ( PROTON ). Περιμενω αλλα τπτ , περνω 2 μερες μετα και μιλαω με εναν τζιτζιφιωγκο και μου λει, εμεις εχουμε αρνητικη ειδαμε κ το πορισμα της αστυνομιας οτι υπηρχε στοπ !!!!ΕΝΩ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΘΕΤΙΚΗ!
    ( ειναι να τρελενεσε να σου λενε οτι βγηκες απο εναν δρομο που δεν εχεις ΚΑΝ πατησει επανω του ποτε ) του λεω τωρα τι κανουμε? μου λεει περιμενουμε την ασφαλιστικη σου να κανεις θετικη να αποζημιωσεις τον πελατη μας.


    Επειδη δεν εχω ξανατρακαρει ποτε με ΑΛΗΤΗ οδηγο που δεν εχει κανει παραδοχη του σφαλματος του, ρε παιδια ρωταω εδω μεσα στην απογνωση μου καποιον ποιον εμπειρο, πως πρεπει να κινηθω, τι πρεπει να κανω και τα λοιπα. Πριν ρωτησετε να πω οτι εχω και το τηλεφωνο του 1 επιβατη απο το αυτοκινητο καθως και φωτογραφιες 2-3 θα σας δειξω και παρακατω , αποδεικνυοντας οτι το μηχανακι μου χτυπηθηκε απο αριστερα και δεν τον 'εμβολησα' ( οπως ειπε και ο συνεργιας μου , αμα το μπουσα τον ειχε χτυπησει ευθεια στην πορτα εστω και με 40ΧΙΛ , θα ειχες μπει ολος μεσα και θα ειχατε ερθει αγκαλιτσα ) .

    Η ζημια που εγινε σε μενα ειναι καταγμα στην κλειδα απο το πεσιμο κ το βαρος τραυματα στα χερια απο ενα δεντρο στο πεζοδρομιο καθως και μελανιες στο γονατο / μπουτι. ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ.Ααα και χτυπησε λιγο ο θωρακας μου ( παιδια ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ - ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΠΑΘΩΝ ).

    Επισης μια τελευταια ερωτηση ειναι δυνατον 1 μπατσος με 5 λεπτα που ειδε να εβγαλε πορισμα χωρις φωτα με ενα φακουδακι , χωρις να κανουν καποια μετρηση στον κινητηρα / λαμαρινα να δει ΧΩΡΙΣ ενδειξεις να αναφερει πραγματωγνομοσυνη για ενα ατυχημα? Στεκει? Λει παραμυθια η αντιπαλη ασφαλεια?


    Ευχαριστω για τον χρονο σας!

    φωτογραφιες / σχηματικα

    Σχηματικο απο το τρακαρισμα ( για να παρετε μια ιδεα )
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/trakarisma.jpg

    Πλαινο μηχανης αμεσως μετα το τρακαρισμα
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/SSL17704.jpg

    Εδω το εν λογω πατακι που του εσκισε το λαστιχο
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/PLAIPATAKI.jpg

    Εδω φαινετε η φορα με την οποια ' πηρε ' το μηχανακι μου.
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/PARSIMO.jpg

    Εδω μπροστινο μερος με το ανθεκτικοτερο μπροστινο φτερακι του κοσμου...αφου τον εμβολισα κ δεν επαθε τπτ ....χα χα ουτε το λαστιχο ουτε αυτο ....
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/IMG_0533.jpg

    Εδω πλαι του αυτοκινητου με φωτο απο το λαστιχο που του εσκισα ( απο εμβολισμο....Ο ΑΛΗΤΗΣ )
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/IMG_0201.jpg

    Και εδω πιο ζοομ στην πορτα που μπηκε μεσα ΟΟΟΟΟΟΛΟ το μπουσα χωρις να περασω κ εγω απο μεσα....
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/IMG_0202.jpg

    Εδω το μπροστα του μερος με χρωμα μπλε απο μενα...και ας λει οτι τον εμβολησα.
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/xroma.jpg

    Και εδω το απογειο της ξεφτιλας τους...δειτε οτι σταματισε στο επομενο στενο...μετα απο οσα σας ειπα.
    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/stamatima.jpg

    Update : να και το χαρτι της αστυνομιας

    http://www.maxfx.gr/busatrakarisma/xartipolice.jpg

  2. #2
    Πολυ αρχιδι ο τυπος.

    Φιλε λυπαμαι για αυτο που θα πω... Αλλα αν μου συνεβαινε αυτο... Θα ξυπναγαν και εμενα τα πουστικα ενστικτα μου και με τα στοιχεια του που θα ειχα... Θα του πυρπολουσα υστερα απο κανα μηνα το αμαξι, και εκει ας εψαχνε να βρει αποδειξεις για το ποιος το εκανε.

  3. #3
    Και αφου θα παει δικαστικως (2 χρονια και ακομα κανα δυο μηνες δηλαδη),
    πηγαινε και εσυ στο καφενειο απεναντι απο το δικαστηριο, ψαξε για μαρτυρες, ρωτα μπας και ειδε κανεις το τρακαρισμα, πιστεψε με... θα φανεις τυχερος !

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2009
    Μηνύματα
    29
    Ξερεις τι φιλε μου, το αδικο καποιος θα το βρει απο το θεο, δοξα το θεο μαρτυρες εχω το αμαξι που ερχονταν απο πισω ( ΔΟΞΑ το ΘΕΟ ) και ευτυχως που τα παιδια τον ακινητοποιησαν διοτι δεν ξερω τωρα ΚΑΝ αν θα ειχα στοιχεια για δικη.
    Why do we kill people , that kill people just to prove to these people that killing is wrong?

  5. #5
    an den viazesai gia ta $$$
    dyskolo vevaia
    dikastikos............
    kai na pas kai se ena tsourmo giatrous na se vgaloun saravalo
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  6. #6
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Πάρε τον μλκ που σε τράκαρε τηλέφωνο, και ζήτησε του ευγενικά εξηγήσεις.
    Να εισαι πολύ ευγενικός, και να τον ρωτήσεις, αφού έχει ασφάλεια, και το αυτοκίνητο του δεν έχει πάθει ουσιαστικά τίποτα, γιατί δεν κάνει μια δήλωση να ξεμπερδευετε και οι δύο.

    Αν τον δείς να σου λεει μα μου, και να μην ειναι συζητήσιμος, πες του ότι θα ζητήσεις πέρα από την αστική σου δικαίωση, και την ποινική του δίωξη. Αν και αυτό θα έπρεπε να γίνει αυτεπάγγελτα απο την τροχαία αφού υπάρχει τραυαμτισμός, και απλά να σε ρωτήσουν οι μπάτσοι αν θές κάτι τέτοιο.
    Η ποινική του δίωξη, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ, γιατί θα είναι ένα έξτρα μέτρο πίεσης της ασφαλιστικής να σε πληρώσει.


    Από την στιγμή όμως που και πάλι και δεν μασήσει, και σου λεει μλκς, μάζευε από τώρα ότι αποδείξεις έχεις, μέχρι και την απόδειξη απο την σύνδεση adsl που έχεις για να μπαίνεις εδώ μέσα.


    Καλή τύχη, ποτέ ξανα, και κοίτα να βρείς δικηγόρο έμπειρο σε αυτά




  7. #7
    να λυγανε τα σκελετα...
    Εγγραφή
    02/11/2007
    Μηνύματα
    46
    Δεν υπαρχει καμια περίπτωση να αποδείξει ο τύπος στο δικαστήριο αυτό το ψέμμα.
    Δε βγαίνουν τα κουκιά δηλ. Βρες καλά δικηγόρο συντάξτε τη μήνυση, ζητηστε αποζημίωση για τα ΠΑΝΤΑ, απο σωματική βλαβη, ηθικη, μπουφάν, μηχανή και όταν θα έρθει ο καιρός θα πάρεις λεφτά για 2 busa.

    Θέλουν @μήσι αυτοί οι αλήτες
    Ο δήμιος των εγωπαθών...

    ...παίρνει κεφάλια!



    Να λυγανε τα σκελετα,να αρπαζουν οι στροφαλοι, να σκανε τα ψυγεια και να κλαινε τα γυναικοπαιδα...

  8. #8
    Εαν δεν κανεις ενεργειες, να αλλαξει το δελτιο συμβαντων θα χασεις το δικαστηριο, αυτο σημαινει να δηλωσεις τραυματισμο, να ανοιξει δικογραφια, να πας με τους μαρτυρες για να δωσουν την καταθεση τους και get a lawyer.
    Η ζημια ειναι μεγαλη για να την καθαρισουν μονες τους οι ασφαλιστικες και αν το κανουν θα σε ριξουν στο μετρητο.

    Βεβαια, μεχρι τοτε η Proton θα εχει κλεισει, αλλα αυτο δεν σε ενδιαφερει, εσυ απο την αλλη περιμενεις.
    "Is this all that's life of my life before me?
    Straitjacket memories? Sedative highs?
    No happy ending like they’ve always promised?
    There’s got to be something left for me."
    ------------------------------------

  9. #9
    1. Βάλε δικηγόρο....
    2.Ζητησέ του να καταθέσει ασφαλιστίκά μέτρα ...(πληρώνεσαι μέσα σε κάνα μήνα-δίμηνο ένα ποσό προκαταβολικά ώσπου να γίνει η δίκη..
    3.Μάζευε αποδείξεις από τα πάντα...
    4.Βγάλε φωτό από τα πάντα..
    5.Ζήτα την ποινική του δίωξη....και μην την αποσύρεις..

    Συνήθως μια μέρα πρίν το δικαστήριο των ασφαλιστικών ζητάνε συμβιβασμό....

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
    1. Βάλε δικηγόρο....
    2.Ζητησέ του να καταθέσει ασφαλιστίκά μέτρα ...(πληρώνεσαι μέσα σε κάνα μήνα-δίμηνο ένα ποσό προκαταβολικά ώσπου να γίνει η δίκη..
    3.Μάζευε αποδείξεις από τα πάντα...
    4.Βγάλε φωτό από τα πάντα..
    5.Ζήτα την ποινική του δίωξη....και μην την αποσύρεις..

    Συνήθως μια μέρα πρίν το δικαστήριο των ασφαλιστικών ζητάνε συμβιβασμό....

    Οχι συμβιβασμο, ποτε! (σε τετοιες περιπτωσεις).
    "Is this all that's life of my life before me?
    Straitjacket memories? Sedative highs?
    No happy ending like they’ve always promised?
    There’s got to be something left for me."
    ------------------------------------

  11. #11
    Ρε το κ@λοπαιδο...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  12. #12
    o manhunter τα είπε όλα.
    ακουσέ τον...
    περαστικά και ποτέ ξανά.

  13. #13
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Νομικά οτι σου είπε ο JZER40 είναι το απολύτως σωστό.

    Ειδικά τα ασφαλιστικά μέτρα όπου η ασφαλιστική του αναγκάζεται να πληρώσει και να κυνηγήσει μετά τον πελάτη της.

    Πρόσθετα των όσων είπε ο JZER40 , στην μήνυση θα επισημάνεις οτι προσπάθησε να φύγει απο τον τόπο του ατυχήματος (πολύ βαριά ποινή για αυτό) και θα προσθέσεις και τα ονόματα των 4 μαρτύρων που έτσι και αλλιώς πρέπει να υπάρχουν στην αστυνομική αναφορά αφού έδωσαν ταυτότητες.

    ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ... έχεις μάρτυρες, φωτό απο πραγματογνώμονα με σχετική έκθεση όπου ΥΠΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ... έχεις τραυματισμό δικό σου ... ΣΚΙΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ.

    Οτι σου γράφω ισχύει καθώς ακριβώς τα ίδια κάναμε για το ξαδερφάκι μου που προ 20 μερών τον χτύπησε γέρος με τρακτέρ. Περίπου το ίδιο συνέβη και σε εκείνον και έχει και βαρύ τραυματισμό τώρα. ΣΚΙΣΤΟΝ... δεν έχει τίποτα υπέρ του. Μόνο βρες καλό δικηγόρο.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #14
    Κατ'αρχάς περαστικά φίλε μου.

    Βρες ένα καλό δικηγόρο και πάρτου τα σώβρακα, από τη στιγμή που υπάρχουν μάρτυρες είναι όλα με το μέρος σου. Ο κάθε αλήτης πληρώνει κάθε χρόνο τα κερ@τ@ του στις ασφαλιστικές και αν γίνει κάτι κάνει την πάπια μην του αυξηθεί 10 ευρώ το χρόνο η ασφάλεια...

    Στη δική σου περίπτωση υπάρχει και προσπάθεια εγκατάλειψης οπότε ο τύπος είναι σε άσχημη θέση. Ο δικηγόρος σου θα τον σκίσει κανονικά.

    Καθάρματα !!!:a66:

    Και πάλι περαστικά φίλε.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  15. #15
    Ποτε ξανα φιλε.Να εχεις παντα καλους δρομους ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρακαρισμα με policeμανο !!
    από mitsos_chania στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2012, 20:48
  2. Τρακάρισμα με ανασφάλιστο - Help!
    από BEEF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2012, 20:50
  3. Τρακάρισμα με ΖΧ-14..
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2010, 10:53
  4. τρακάρισμα Πρόσθετο στο 2010 ... ευτυχώς με το Ι.Χ.
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2010, 18:24
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF