Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 124

Θέμα: Γκαντεμια η λαλακια;

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά μακάρι να βρεθεί. Δεν ξέρω πάντως εγώ στη θέση σου θα εμένα να βαράω περιπολία όλο το βραδυ εκεί γύρω. Στην καλύτερη θα έπαιρνα και κανένα φίλο τηλ να έρθει για παρέα και βοήθεια αν χρειαστεί.
    Φίλε δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Δεν το χουν σε τίποτα να βγάλουν κάνα μαχαίρι, πιστόλι και μετά να χάσεις πολύ περισσότερα από μια μηχανή.
    Φίλε μακάρι να βρεθεί.

  2. #47
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Εκείνο που με ενοχλεί πολύ κάθε φορά που ακούω για περιστατικό κλοπής, είναι το γεγονός ότι πολλές φορές χάνεται το όχημα στην πρώτη μείωση της προσοχής του κατόχου, ακόμα κι αν πρόκειται για άτομο που επί χρόνια ήταν σχολαστικό στο ζήτημα της ασφάλειας. Αυτό επιβεβαιώνει την υπόθεση ότι κυκλοφορούν σχεδόν παντού και πάντα κλέφτες γύρω μας, έτοιμοι να αρπάξουν την ευκαιρία, όταν παρουσιαστεί.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 23/08/2021 στις 21:31.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #48
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Εκείνο που με ενοχλεί πολύ κάθε φορά που ακούω για περιστατικό κλοπής, είναι το γεγονός ότι πολλές φορές χάνεται το όχημα στην πρώτη μείωση της προσοχής του κατόχου, ακόμα κι αν πρόκειται για άτομο που επί χρόνια είναι σχολαστικό στο ζήτημα της ασφάλειας. Αυτό επιβεβαιώνει το γεγονός ότι κυκλοφορούν σχεδόν παντού και πάντα κλέφτες γύρω μας, έτοιμοι να αρπάξουν την ευκαιρία, όταν παρουσιαστεί.
    Εδώ διατηρώ λίγο τις επιφυλάξεις μου. Τα δεδομένα δείχνουν τυχαίο γεγονός, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά μεγάλη σύμπτωση να βρήκαν ολοκαίνουριο, ξεκλείδωτο Multi κάτω από κουκούλα, έτσι τυχαία, τη ΜΙΑ φορά που έμεινε έξω. Θεωρώ ότι το είχαν βάλει στο μάτι και βρήκαν την ευκαιρία. Το δικό σου σενάριο ακούγεται εξαιρετικά τρομακτικό...
    Life begins at 45°.

  4. #49
    Ακριβως οπως τα λεει ο νεοσσος ειναι. Μονο το σχεδον αφαιρω.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    χθες γυρω στις 3 βγαινω να παρω τη μηχανή να φυγω. την εχω εξω απο τη 1μιση γιατι ξερω οτι θα την ξαναπαρω. την βλεπω και εγω και ο σκυλος αλλα ειναι απεξω. φθηνη μηχανη δεν δινω πλεον πολύ σημασια.
    μολις ανεβαινω σκαει δικαβαλο σε beverly χωρις κρανος. νεοι αρκετα, 22-24. με κοιτανε καλα, κοβουν ταχτυτητα, τους κοιταω και εγω και φευγουν αυτοι πανω εγω κατω το δρομο. απο τον καθρεφτη βλεπω οτι σταματανε στη μεση του δρομου 100 μετρα πιο περα. σταματαω και εγω και ειμαστε σε μια αποσταση300-400μ να κοιτιομαστε. αν δεν ειχα διαβασει αυτο το θρεντ θα ειχα φυγει απλα. δεν ξερω τι εκαναν αλλα ηταν περιεργη κινηση.

    @john δεν εχω ακομα κανενα νεο. διακοπες ολοι...

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εδώ διατηρώ λίγο τις επιφυλάξεις μου. Τα δεδομένα δείχνουν τυχαίο γεγονός, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά μεγάλη σύμπτωση να βρήκαν ολοκαίνουριο, ξεκλείδωτο Multi κάτω από κουκούλα, έτσι τυχαία, τη ΜΙΑ φορά που έμεινε έξω. Θεωρώ ότι το είχαν βάλει στο μάτι και βρήκαν την ευκαιρία. Το δικό σου σενάριο ακούγεται εξαιρετικά τρομακτικό...
    Πιθανόν κάποιες περιοχές να είναι στόχος και το "τυχαίο" να είναι πιο συχνό.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Καλα ξεμπερδέματα.Ευχομαι ολόψυχα να το βρεις κ επιτελους να γινει κατι για όλους αυτούς που αφαιρούν τις περουσιες μας.

  8. #53
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Τι να πω; Πραγματικά εύχομαι να το βρεις και να είναι ακριβώς όπως το είχες αφήσει.
    Αυτή η κατάσταση όμως κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει. Κάνουν ότι θέλουν.

  9. #54
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Αυτή η κατάσταση όμως κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει. Κάνουν ότι θέλουν.
    δε πρόκειται να σταματήσει ούτε θα κάνουν κάτι συγκεκριμένο στην αστυνομία για αυτό. Γιατί ο καθε ενας παθόν είναι ενα μεμονωμένο περιστατικό.

    κάποια στιγμή όσοι ενδιαφέρονται απο όλες τις μοτοσυκλετιστικές κοινότητες στην ελλάδα πρέπει να οργανωθούμε και να απαιτήσουμε, αν δεν έχεις οργανωμένο αίτημα (που για τους πολίτικους σημαίνει δυσαρέσκιά > ψηφουλάκια > κίνδυνος χασίματος πολιτικής θέσης) σε γράφουν όλοι στα @@ τους.
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    χθες γυρω στις 3 βγαινω να παρω τη μηχανή να φυγω. την εχω εξω απο τη 1μιση γιατι ξερω οτι θα την ξαναπαρω. την βλεπω και εγω και ο σκυλος αλλα ειναι απεξω. φθηνη μηχανη δεν δινω πλεον πολύ σημασια.
    μολις ανεβαινω σκαει δικαβαλο σε beverly χωρις κρανος. νεοι αρκετα, 22-24. με κοιτανε καλα, κοβουν ταχτυτητα, τους κοιταω και εγω και φευγουν αυτοι πανω εγω κατω το δρομο. απο τον καθρεφτη βλεπω οτι σταματανε στη μεση του δρομου 100 μετρα πιο περα. σταματαω και εγω και ειμαστε σε μια αποσταση300-400μ να κοιτιομαστε. αν δεν ειχα διαβασει αυτο το θρεντ θα ειχα φυγει απλα. δεν ξερω τι εκαναν αλλα ηταν περιεργη κινηση.

    @john δεν εχω ακομα κανενα νεο. διακοπες ολοι...
    Αυτο φιλε βρομαει..Παιζει βεβαια και το να ψαχνουν καποιον,ειτε για καλο ειτε οχι,πχ χουλιγκανια,παιζει και να ναι ασφαλητες,παιζει και να ναι για κλοπη..Ολα παιζουν,απλα απο πολλα περιστατικα με κλοπες πολλα εχουν γινει με μπεβερλι,θυμαμαι ενα βιντεο απο καμερα,οπου ακριβως κατω απο την καμερα ηταν ενα μπουσα.Σταματησε ενα μπεβερλι και το σηκωσανε σε 2 λεπτα το πηρανε τσουλωντας.Και σιγουρα ειναι και σε ομαδες στο φμπ,μπορει και εδω στο φορουμ και σταμπαρουνε.Γι αυτο και στην μαλακια το φουμπου οχι πολλες πολλες πληροφοριες ειμαι αυτος,μενω εδω,πηγα εκει σχολειο,πινω καφε εκει να το μηχανακι μου..

  11. #56
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Πολλές είναι οι περιπτώσεις πλέον και δυστυχώς η ''ευαισθησία'' των αρχών στην τήρηση της υπάρχουσας
    νομοθεσίας (ενώ για παράδειγμαστην πρόσφατη περίπτωση του σκηνοθέτη Ινδαρέ, δεν έδειξαν τέτοια ευαισθησία)
    σε συνάρτηση με την ατιμωρησία έχουν κάνει τα πράγματα να έχουν ξεφύγει.

    Δυστυχώς όταν χρειαστείς την συνδρομή των αρχών νιώθεις τελείως ξεβράκωτος, εκτός κι' αν
    υπάρχει περίπτωση να είναι πιασάρικο το πρόβλημά σου γιά να γίνει η σχετική λεζάντα..........

    Δεν πουλάει στα κανάλια το πιάσιμο δύο-τριών κλεφτρονιών μοτοσυκλέττας........

    Τι να πώ ρε Αλεπουδόγιαννε, μακάρι να την βρείς την μοτό σου......όλοι με αυτόν τον φόβο ζούμε
    στο πίσω μέρος του μυαλού μας........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #57
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    ......έγραψα μια γραφική αντιμετώπιση κολομβιανου περιεχόμενου μιας και ετσι έχουμε γίνει αλλά κρατήθηκα και την έσβησα για ευνόητους λόγους..anyways..αγορίνα περαστικά και αγύριστα και μακάρι να τη βρεις
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Μακάρι να τη βρεις, αλλά και εμένα δε μου μοιάζει για τελείως τυχαίο το γεγονός.

    FWIW, το Beta το 350 που πόσταρες στην αρχή βρέθηκε, μετά από κάποιες μέρες (καμιά δεκαριά αν θυμάμαι καλά), οπότε ίσως και να υπάρχει ελπίδα.

  14. #59
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Φίλε Τζόνι, τελικά δε μας είπες. Ασφάλεια κλοπής είχες;
    Life begins at 45°.

  15. #60
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    σήμερα βρέθηκα στην περιοχή που αναφέρεις ότι έλαβες το τελευταίο στίγμα και όλο σκεφτόμουν την ιστορία σου...
    Σήκωνα πίεση στη σκέψη και μόνο.
    Να κυνηγάω, εγω ο ιδιώτης, τους αλήτες όλη τη μέρα και οι μπάτσοι να με γράφουν επιδεικτικά στα φρύδια τους
    Να μου κλέβουν την ψυχική μου ηρεμία για 12 ώρες και κανείς γαμημένος κρατικός λειτουργός να μην ενδιαφέρεται
    Μόνο για να φυλάνε τα αφεντικά τους, τους παίρνουν, το ξέρουμε καλά χρόνια τώρα.
    Και πάλι ξαναλέω, θαυμάζω την αυτοσυγκράτηση σου.
    Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα, μάλλον θα έμπλεκα χειρότερα.
    Αν έχει κάποια αξία, κουράγιο.
    Ας είσαι εσύ καλά να ξαναπάρεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την γκαντεμια μου μεσα
    από ppaylos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2004, 21:57
  2. Γαμω Την Γκαντεμια Μου....
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 10:33
  3. Σκέτη Γκαντεμιά !!!!!!!!
    από FILIPPOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 15:59
  4. τελικά η γκαντεμιά συνεχίζεται....
    από DIT στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:31
  5. Η γκαντεμιά του Σαββατοκύριακου
    από Julius στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 09:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF