Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 137

Θέμα: ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ(?)

  1. #1
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551

    ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ(?)

    Καλημερα σε ολους τους απανταχου συντροχους.
    2ο lock down και η μηχανουλα μου με κοιτα με απορια καθε φορα που παω στο γκαραζ. την βγαζω την πλενω, την περιπιουμαι γενικα, μια γυρα το τετραγωνο και παλι μεσα , σκεπασμα και τα λοιπα. στεναχωρο δεν λεω αλλα δεν υπαρχουν και πολλες νομιμες εναλλακτικες.
    τυγχανει ομως το σπιτι μου να ειναι πλάι στην εθνικη....οποτε ακουω...ακουω τις εξατμισεις, ακουω τους κινητηρες, κουω το παρατεταμενο γκαζι στην ευθεια.....και τα σαββατοκυριακο όλο και πλυθαινουν οι διελευσεις.. κ εχω την εξης απορια.... καλα όλοι μενουν/ δουλευουν προς τα κει? και τα ΣΚ? ποιο ειναι αυτο το παραθυρο που δεν μπορω να βρω και να ανοιξω? πραγματικα θελω να ξερω να το κάνω κ εγω..
    δεν ειμαι αρνητικος σε οποιον το κάνει τον ζηλευω με την θετικη εννοια του όρου...
    καλους δρομους σε ολους, να εχετε υγεια , να προσεχετε τους εαυτους σας και τις οικογενειες σας

    καλη ανταμωση σε δρομους, περιπτερα και όμορφους κοντινους και μακρυνους προορισμους...

    Υ.Γ. αυτοι εκει στο Τατόι τι σκατα μηνυμα ειχαν στειλει και μεχρι και ο προθυπουργος μας τους χαρηκε???
    ..without engineers, science is just philosophy..

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Μάλλον στέλνουν μήνυμα 300€.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ. αυτοι εκει στο Τατόι τι σκατα μηνυμα ειχαν στειλει και μεχρι και ο προθυπουργος μας τους χαρηκε???
    γράφουν TSATSOS απ όσο ξέρω

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Μοτοσικλέτα έχεις, ποιος θα σε σταματήσει/πιάσει;
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    6 και Πάρνηθα για σωματική άσκηση στη φύση...

    Κανέναν δεν έβλαψε λίγο περπάτημα στο βουνό

  6. #6
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Κυκλοφορώ έξω λόγω δουλειάς καθημερινά, έστω και σε μια μικρή διαδρομή. Εχω παρατηρήσει πως η κίνηση είναι απίστευτη αλλά ΜΟΝΟ από αυτοκίνητα. Οι μοτοσυκλέτες κλεισμένες και εμείς τελικά κότες. Τα αυτοκίνητα αποκλείεται όλοι να έχουν δικαιολογία για να είναι έξω. Υπάρχουν στα διόδια μπλόκα, αλλά τελικά μήπως μια μικρή βόλτα μέσα στην πολή δεν είναι τόσο κακό; Ενα ανέβασμα στην Πάρνηθα. Μια Π.Ε.Ο για Βιλλια, Θήβα; Το ρίσκο των 300 μεγάλο αλλά και η ψυχολογική μας κατάσταση τραγικη.

    https://www.youtube.com/watch?v=4lqj2v4ZksI&t=11s
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Κυκλοφορώ έξω λόγω δουλειάς καθημερινά, έστω και σε μια μικρή διαδρομή. Εχω παρατηρήσει πως η κίνηση είναι απίστευτη αλλά ΜΟΝΟ από αυτοκίνητα. Οι μοτοσυκλέτες κλεισμένες και εμείς τελικά κότες. Τα αυτοκίνητα αποκλείεται όλοι να έχουν δικαιολογία για να είναι έξω. Υπάρχουν στα διόδια μπλόκα, αλλά τελικά μήπως μια μικρή βόλτα μέσα στην πολή δεν είναι τόσο κακό; Ενα ανέβασμα στην Πάρνηθα. Μια Π.Ε.Ο για Βιλλια, Θήβα; Το ρίσκο των 300 μεγάλο αλλά και η ψυχολογική μας κατάσταση τραγικη.

    https://www.youtube.com/watch?v=4lqj2v4ZksI&t=11s
    παιζει ρολο και η εποχη.......
    με τις βροχες, τον αερα, το κρυο κτλ λιγοτεροι χρησιμοποιούν το μηχανακι τους....οπως γινεται παντα το χειμωνα...
    Εγω που μενω Σαρωνιδα, το καλοκαιρι και οταν εχει καλο καιρο ανεβοκατεβαίνουν 15 περιπου μηχανακια, ενω τον χειμωνα ειμαστε στανταρ 3 !!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  8. #8
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Επειδή έτυχε να μου πει γνωστός που έκανε το Μάνδρα-Ερυθρές την περασμένη Κυριακή είδε πάνω από 10 παρεες με μότο να πηγαίνουν έρχονται...βέβαια κάνεις πουθενά καθισμένος σταματημένος..λογικο...
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #9
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Προσωπικά προτιμώ το χειμώνα-φθινόπωρο για βόλτες..λιγοτερη κίνηση γενικά λιγότερα μυγακια ωραίος καιρός(ναι το κρύο παλεύεται η ζέστη Όχι)...
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    1o) Μην διαδίδεται σαν το άλλο το βλήμα που είχε γενέθλια και γινόταν σεισμός (για τους ούγγανους που χειροκροτούν τον κάθε ανύπαρκτο).
    2ο) Αν κάποιοι ακόμα εργάζονται (μελλοντικά δεν ξέρουμε) θεωρώ ότι με τόση κλεισούρα δεν σπαταλούν , άρα κάπου μένει και το 300άριο σε περίπτωση στραβής

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    καλα όλοι μενουν/ δουλευουν προς τα κει? και τα ΣΚ? ποιο ειναι αυτο το παραθυρο που δεν μπορω να βρω και να ανοιξω? πραγματικα θελω να ξερω να το κάνω κ εγω..
    There is no window.
    Παραβαίνουν(με) τις γνωστές διατάξεις περί περιορισμού μετακινήσεων, αποδεχόμενοι θεωρώ το κόστος σε περίπτωση στραβής.

    Το "κακό" είναι ότι επειδή όντως πληθαίνουν οι περιπτώσεις αυτές κάποια στιγμή που θα παραγίνει , θα πέσει η σχετική τσαπού.

    Τώρα το ποιος θα σε σταματήσει κλπ κλπ.
    Σε πολύ γενικές γραμμές δεν ασχολούνται με μοτοσυκλέτες.
    Αν για οποιοδήποτε λόγο πέσει γραμμή άνωθεν "τσιμπήστε μερικούς" να μαζευτούν κ οι υπόλοιποι, να είσαι σίγουρος ότι μπορούν να το κάνουν.
    Και τότε το 300άρι θα είναι το λιγότερο...

  12. #12
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    There is no window.
    Παραβαίνουν(με) τις γνωστές διατάξεις περί περιορισμού μετακινήσεων, αποδεχόμενοι θεωρώ το κόστος σε περίπτωση στραβής.

    Το "κακό" είναι ότι επειδή όντως πληθαίνουν οι περιπτώσεις αυτές κάποια στιγμή που θα παραγίνει , θα πέσει η σχετική τσαπού.

    Τώρα το ποιος θα σε σταματήσει κλπ κλπ.
    Σε πολύ γενικές γραμμές δεν ασχολούνται με μοτοσυκλέτες.
    Αν για οποιοδήποτε λόγο πέσει γραμμή άνωθεν "τσιμπήστε μερικούς" να μαζευτούν κ οι υπόλοιποι, να είσαι σίγουρος ότι μπορούν να το κάνουν.
    Και τότε το 300άρι θα είναι το λιγότερο...
    Αυτό ακριβώς...οσο δεν μαζεύεται κόσμος σε σημεία για καφέδες κλπ και απλά κάνουν τη βόλτα τους και πίσω δε πιστεύω να δημιουργηθεί θέμα...αμα όμως αρχίσουν να αράζουν σε τίποτα πλατείες σε χωριά κλπ....εεεε λογικά θα πέσει σύρμα
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Φιλαράκι οι μισοί από αυτούς που βλέπεις στον δρόμο είναι παράνομοι. Εγώ εργάζομαι και είμαι όλη την ημέρα στον δρόμο. Στην πρώτη καραντίνα με σταματήσανε δύο φορές. Σε αυτήν καμία. Τα μπλόκα είναι τα ίδια αλλά τα αυτοκίνητα είναι περισσότερα. Κλησεις πέφτουν αλλά κανείς δεν υπολογίζει να τις πληρώσει...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Κυκλοφορώ έξω λόγω δουλειάς καθημερινά, έστω και σε μια μικρή διαδρομή. Εχω παρατηρήσει πως η κίνηση είναι απίστευτη αλλά ΜΟΝΟ από αυτοκίνητα. Οι μοτοσυκλέτες κλεισμένες και εμείς τελικά κότες. Τα αυτοκίνητα αποκλείεται όλοι να έχουν δικαιολογία για να είναι έξω. Υπάρχουν στα διόδια μπλόκα, αλλά τελικά μήπως μια μικρή βόλτα μέσα στην πολή δεν είναι τόσο κακό; Ενα ανέβασμα στην Πάρνηθα. Μια Π.Ε.Ο για Βιλλια, Θήβα; Το ρίσκο των 300 μεγάλο αλλά και η ψυχολογική μας κατάσταση τραγικη.

    https://www.youtube.com/watch?v=4lqj2v4ZksI&t=11s
    μόνο μηχανές σταματάνε τελευταία πάντως

  15. #15
    Θα χρησιμοποιήσεις την επιλογή "6" σε μήνυμα στο 13033 ή στην έντυπο κίνησης, και θα έχεις αποθηκεύσει στο κινητό σου το σχετικό απόσπασμα -από το 6:06 ως το 6:15-
    από τη συνέντευξη του πρωθυπουργού και τις εξηγήσεις που έδωσε για τη βόλτα του στην Πάρνηθα.
    Think faster than you ride

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. vstrom στρωσιμο και βολτα
    από cosini στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2009, 21:08
  2. Συνάντηση και βόλτα κατόχων Cbf 250
    από koupepes_13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 20:44
  3. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 18:12
  4. Και Live και Βόλτα
    από kawashark στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 18:43
  5. Κυριακάτικη βόλτα συνέχεια και εντυπώσεις....
    από periklisk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF