Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 75

Θέμα: Να αγοράσω ή όχι

  1. #1

    Να αγοράσω ή όχι

    Γειά σε όλους.

    Μια ερώτηση έχω.

    Είμαι παλιός BMWδακιας, αλλά τα τελευταία 3 χρόνια, περιμένοντας να βγει το GS 1200 και να ξεπεράσει τα αρχικά του προβλήματα, είχα ενα Varadero.

    Η ερώτηση λοιπόν είναι, αξίζει να παώ να δώσω σχεδόν €17000 για να την αγοράσω;

    Ευχαριστώ για όποια απάντηση.

    Καλές βόλτες σε όλους τώρα που ζεσταίνει.

  2. #2
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.976
    Na to pareis....giati oxi! Einai ergaleio to sugkekrimeno mhxanaki. Oi perissoteroi (oti kai na lene sta lefta kollane...). Gurw sta 15.000e den kanei? Giati 17.000e (balitses kai ta sxetika na upo8esw..?). Des omws kai to KTM 990 adventure. Einai oti pio kainourio kukloforei kai sigoura apotelei mia polu endiaferousa protash...

  3. #3

    Re: Να αγοράσω ή όχι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    Γειά σε όλους.

    Μια ερώτηση έχω.

    Είμαι παλιός BMWδακιας, αλλά τα τελευταία 3 χρόνια, περιμένοντας να βγει το GS 1200 και να ξεπεράσει τα αρχικά του προβλήματα, είχα ενα Varadero.

    Η ερώτηση λοιπόν είναι, αξίζει να παώ να δώσω σχεδόν €17000 για να την αγοράσω;

    Ευχαριστώ για όποια απάντηση.

    Καλές βόλτες σε όλους τώρα που ζεσταίνει.
    Mη προχωράς στα περαιτέρω
    κράτησε το Varadero...


  4. #4
    ρακόμελος Το avatar του/της naxiotis
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    316
    ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΧΟΝΤΑΚΙΑΣ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΜΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!
    ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ

  5. #5
    Ευχαριστώ παιδιά.

    Το έχω οδηγήσει το ΚΤΜ stavrouliasp και δεν σου κρύβω οτι μου άρεσε, από την άλλη μου φάνηκε κάπως κουραστική. Αντέχεται σε μακρινά ταξίδια?????? (Κάπου εκεί το υπολογίζω το κόστος με τα extra)

    Την μηχανεί την θέλω γιατί κάνω αρκετά ταξίδια (εθνική, επαρχιακούς, λίγο χώμα) και στην αθήνα γιατί η δουλειά μου είναι επι της Αττικής Οδού.

    Uriah Heep, έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα με το Varadero και αν θέλω να πάρω κανα φράγκο μεταπολητικά πρέπει να το δώσω τώρα.

  6. #6
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    Ευχαριστώ παιδιά.

    Το έχω οδηγήσει το ΚΤΜ stavrouliasp και δεν σου κρύβω οτι μου άρεσε, από την άλλη μου φάνηκε κάπως κουραστική. Αντέχεται σε μακρινά ταξίδια?????? (Κάπου εκεί το υπολογίζω το κόστος με τα extra)

    Την μηχανεί την θέλω γιατί κάνω αρκετά ταξίδια (εθνική, επαρχιακούς, λίγο χώμα) και στην αθήνα γιατί η δουλειά μου είναι επι της Αττικής Οδού.

    Uriah Heep, έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα με το Varadero και αν θέλω να πάρω κανα φράγκο μεταπολητικά πρέπει να το δώσω τώρα.

    Άντε ρε καραγκιόζη που θες και GS !!

    Σε χαλάει δηλαδή το Varadero ?? Ηρθε ο νέος τώρα να μας ρωτήσει για το GS...

    Φιλαράκο, σε λάθος φόρουμ είσαι, τα Honda είναι πιο κάτω αριστερά !

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  7. #7
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Στην αρχη δεν μπορουσα να σταματησω να γελαω.. Αλλα ειπα να σου απαντησω σοβαρα... Ρε βλαμμενη, γεροπιτσιρικα, αφου το Βαραντερο πληρει ολα αυτα που θελεις, ειναι ανετο στο ταξιδι, σε παει μια χαρα στη δουλεια σου, εχει ολα τα βαλιτσομπρακαλα...Θα πας να δωσεις τοσα λεφτα, το βαραντερο θα το δωσεις τσαμπα πια(καινουργιο 1οχιλιαρικα)...Και γιατι, για ενα μηχανακιπου μεχρι τωρα εχει βγαλει αρκετα εως πολλα προβληματα. Μια κανει πολυ κρυο και πεφτει η μπαταρια, μια κανει πολυ ζεστη, λιγα λαδακια τρεχουν απο τη ταπα του μποξερ, ελα μωρε και λιγα ηλεκτρικα χαλανε, τα φρενα αμα σβησει το μηχανακι ειναι αντε για..Αμα θελεις καλυτερα φρενα στο βαραντερο, βαλε σωληνακια υψηλης και ειναι 10 φορες καλυτερα απο το 1200.Ενταξει το ΚΤΜακι θελει να εχεις κεφια συνεχεια αλλιως σε κουραζει αλλα οχι και το 1200...

    Και ξερω οτι θα πεσουν να με φανε τωρα οι BMWδακιδες αλλα μονοι τους τα λενε...Ριξε μια ματια σε αυτα που λενε...



    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  8. #8
    RSP σ' ευχαριστώ,αλλά δεν σου έχει κάτσει να καμιά φορά να την κάνεις την μ.....α γιατί μπορείς; Θα το σκεφτω πάντος.

    Nik0, οδηγούσα BMW οταν εσύ το μόνο που καβάλαγες ήταν το καρότσι της μάνας σου. Το 0 στο ονομά σου υποδειλώνει και το IQ σου.

    Μέσα στο Forum διάβασα ότι οι BMWακιδες έχουν ύφος και στο forum επικοινωνούν μόνο μεταξύ τους. Μάλλον δίκιο έχουν αν παράδειγμα είναι ο Νικ(μηδεν IQ)ς. Ελπίσω όχι.

  9. #9
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    RSP σ' ευχαριστώ,αλλά δεν σου έχει κάτσει να καμιά φορά να την κάνεις την μ.....α γιατί μπορείς; Θα το σκεφτω πάντος.

    Nik0, οδηγούσα BMW οταν εσύ το μόνο που καβάλαγες ήταν το καρότσι της μάνας σου. Το 0 στο ονομά σου υποδειλώνει και το IQ σου.

    Μέσα στο Forum διάβασα ότι οι BMWακιδες έχουν ύφος και στο forum επικοινωνούν μόνο μεταξύ τους. Μάλλον δίκιο έχουν αν παράδειγμα είναι ο Νικ(μηδεν IQ)ς. Ελπίσω όχι.

    Άντε μαμήσου ρε !
    Που θα μας πεις και για το IQ μας -
    τουλάχιστον το δικό μου είναι σταθερό ! Εσένα προφανώς όσο περνάει ο καιρός πέφτει όοοοολο και χαμηλότερα γιατί μόνο έτσι κάποιος θέλει να πάρει BMW μετά από τη μαμά HONDA!

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    Ευχαριστώ παιδιά.

    Το έχω οδηγήσει το ΚΤΜ stavrouliasp και δεν σου κρύβω οτι μου άρεσε, από την άλλη μου φάνηκε κάπως κουραστική. Αντέχεται σε μακρινά ταξίδια?????? (Κάπου εκεί το υπολογίζω το κόστος με τα extra)

    Την μηχανεί την θέλω γιατί κάνω αρκετά ταξίδια (εθνική, επαρχιακούς, λίγο χώμα) και στην αθήνα γιατί η δουλειά μου είναι επι της Αττικής Οδού.

    Uriah Heep, έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα με το Varadero και αν θέλω να πάρω κανα φράγκο μεταπολητικά πρέπει να το δώσω τώρα.

    To "μύθο" της BMW τον μάσησα, τον έφαγα και τον χώνεψα πριν χρόνια...έχοντας αλλάξει αρκετές μηχανές μεταξύ των οποίων και 3 BMW.
    Για άνετο, αξιόπιστο χιλιομετροφάγο "νηολόγησα" για δεύτερη φορά πριν λίγες μέρες πάλι ένα Varadero, για ν΄ακολουθώ αξιοπρεπώς την παρέα μου τρία GS 1200 ( που όταν ακούν για χώμα αλλάζουν χρώμα και αρχίζουν τα "φλαμανδικά")!





  11. #11
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος

    Nik0, οδηγούσα BMW οταν εσύ το μόνο που καβάλαγες ήταν το καρότσι της μάνας σου. Το 0 στο ονομά σου υποδειλώνει και το IQ σου.

    Πσστ και που ΄σαι ?

    Πολύ επιθετικός είσαι για ψάρι...

    Άντε μην έρθω εκεί στην Αττική Οδό και τις φας μπροστά στις κάμερες :rotflmao:
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  12. #12
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ρε πιτσιρικα ακου λιγο και τους ανθρωπους που εχουν μια μεγαλυτερη εμπειρια, και ειναι πιο πολυ μεσα στο χωρο...Εδω αντιπροσωπος της BMW και ελεγε σε πολυ κοντινο φιλο οτι ειναι απατη τελικα και εσυ θελεις να το παρεις....

    Αλοιμονο ολοι εχουμε κανει πολλες μαλακιες αλλα ειναι κριμα...Υποτιθετε οτι μαθαινουμε απο τα λαθη...Το καλο που σου θελω....
    Εχεις συνηθισει και την προστασια απο τον αερα, το 1200 ειναι σαν γυμνο, καμια προστασια...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  13. #13
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος

    Nik0, οδηγούσα BMW οταν εσύ το μόνο που καβάλαγες ήταν το καρότσι της μάνας σου.

    Ακόμα κι αυτό ήταν καλύτερο από το μηχανάκι σου !

    McLaren
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  14. #14
    Α)ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΙ BMWΑΚΗΔΕΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ,ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΤH BMW.ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΞΑΛΛΟΥ,ΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ,ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ!!!
    ΧΟΥΝΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ?


    Β)ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ THREADS ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ 1200 KAI NA ENHMEΡΩΘΕΙΣ.ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΗΧΑΝΗ(ΔΕ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ,ΑΛΛΑ Ο ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ-ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΤΟ 1200GS ADVENTURE ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΣΕ ΠΩΛΗΣΕΙΣ STH KATHΓΟΡΙΑ ΤΟΥ).

    ΚΑΙ ΓΩ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΜΕΤΑΞΥ 1200-ΚΤΜ 990 ΘΑ ΗΜΟΥΝ,ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥΣ,ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ''BEST VALUE FOR MONEY''!
    ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ, BROTHERS!!!
    www.caferacers.gr

  15. #15
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Θα αρχισω ξεκαθαριζοντας οτι δεν ειναι προσωπικο το θεμα αλλα...Μην μου πεις οτι εμπιστευεσε τον Ελληνικο τυπο γιατι αλοιμονο αν πιστευω το κοσμο που εθαβε τα ΚΤΜ και ξαφνικα μολις εβαλαν 5 διαφημισεις ανα τευχος το εκθειαζουν...Καπως ετσι ειναι και στο ξενο τυπο...Απο εκει και περα γουστα ειναι αυτα και ο καθενας εχει τα δικα του...Απλα μιλωντας για το συγκεκριμενο μηχανακι (οχι το 1200adventure αλλα το απλο) ειμουν οπαδος του και μου αρεσει εμφανισιακα παρα πολυ αλλα εχω δει και μαθει τοσα που θεωρω οτι δεν αξιζει, και χωρις τα προβληματα του αλλωστε δεν ειναι το σωστο για τη γεροπιτσιρικα...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να αγοράσω Καγκελα Givi?
    από φατα μουτρα στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2010, 07:27
  2. Τι να αγορασω ????
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2007, 19:53
  3. Ποιο arai να αγοράσω;
    από makaronachis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2005, 19:25
  4. Θελω να αγορασω...
    από Tasosneo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2005, 23:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF