Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ελλάς..τι θα γίνει φίλε μου με εμάς...

  1. #1

    Exclamation Ελλάς..τι θα γίνει φίλε μου με εμάς...

    Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που ανταποκρίθηκαν στο μήνυμα για καλό μάστορα στα ducati αν και η αλήθεια είναι ότι μπερδέυτηκα λιγάκι και σίγουρα είναι λίγο δύσκολο να πάω στο Αίγιο και εύχομαι ποτέ να μην χρειαστεί.'Οπως και εύχομαι σε όλους (ducatisti και μη) να επισκεπτόμαστε τα συνεργεία μόνο για service..Αγόρασα το multi μου(620 dark) στις 10/8 και τώρα κάνω το πρώτο service.'Hταν το μοναδικό μοντέλο που μου άρεσε και με συγκινούσε απ'όλες τις μοτοσυκλέττες που κυκλοφορούν στα μεσαία κυβικά και αυτό είναι φυσικά θέμα γούστου.Αν και δεν υπήρξα ποτέ φανατικός με τα ducati, το multi πιστεύω ότι είναι ένα μοναδικό απ'όλες τις απόψεις μηχανάκι.Δεν ξέρω αν θα γίνω ποτέ ducatisti αλλά η αλήθεια είναι ότι αν και άστρωτο ακόμα,η οδήγηση του μου αρέσει πολύ!!Πάντως δεν έχει γίνει καλή αρχή και αυτό αφορά τις διάφορες αντιπροσωπείες (λέγε με heellinstore) αλλά και το Βύνιο απ' όπου αγόρασα τη μηχανή(μη βαράτε παιδιά..έκανε καλύτερη τιμή απ'όσους πήγα και ρώτησα).Για το Βύνιο θα μιλήσω ίσως κάποια άλλη στιγμή γιατί περιμένω να δω τι εξελίξεις θα έχω με αυτούς το προσεχές διάστημα.Πάντως όπως και να έχει, καλό είναι κάποια πράγματα να λέγονται για να μην την πατάει κι άλλος κόσμος και όσοι αγαπούν πραγματικά τη μοτοσυκλέττα και το χώρο της μοτοσυκλέττας με καταλαβαίνουν απόλυτα.
    Στις 10/9,πάνω που έκλεινα μήνα είχα μια αστεία πτώση που μου κόστισε ένα σπασμένο καθρέφτη(κόπηκε ψηλά στο μπράτσο ολόκληρο το πλαστικό με τον καθρέφτη και το φλας),το αριστερό φέιρινγκ που γδάρθηκε και το λεβιέ των ταχυτήτων του οποίου ο άξονας μπήκε όλος μέσα.Για καλή μου τύχη(Δευτέρα απόγευμα γαρ) σχετικά κοντά στο σημείο που έλαβε χώρα η σαβούρα υπήρχε ανοιχτό ένα παντός τύπου συνεργείο μηχανών.Για τον άνθρωπο που το έχει,τον Παναγιώτη,θα κάνω ιδιαίτερη μνεία σε άλλο post και θα δώσω πληροφορίες σε όποιον ζητήσει γιατί εκτός από τα στραβά πρέπει να προβάλλονται και να λέγονται και τα καλά.Ο άνθρωπος παρ'όλο που δεν ήμουν πελάτης και δε με ήξερε προσωπικά προσφέρθηκε πολύ πρόθυμα να με βοηθήσει.'Ισιωσε το λεβιέ ζεσταίνοντας το με προπάνιο ενώ κόλλησε πρόχειρα και τον καθρέφτη ο οποίος αναπόφευκτα με τους κραδασμούς ξεκόλλησε την άλλη μέρα.Τηλεφωνόντας σε διάφορα Hellinstore για καθρέφτη όλοι μου είπαν διαφορετικές τιμές.Οι μισοί μάλιστα μου είπαν ότι οι καθρέφτες πάνε μόνο ζευγάρι και οι υπόλοιποι ότι μπορώ να τον αγοράσω καθένα ξεχωριστά.Μάλιστα έμαθα ότι δεν ανήκουν όλα τα Hellinstore στο ίδιο γκρουπ παρά μόνο τα καταστήματα στη Βουλιαγμένης,στον Πειραιά και στο κέντρο στην Πλαταιών.Ξέρουν οι παλιοί τι γίνεται με όλους αυτούς και αν μπορεί να υπάρξει εμπιστοσύνη?Για την ιστορία παρήγγειλα καθρέφτη και έχω τη μικρή μου για service σε ένα hellinstore στο Αιγάλεω.Ευχαριστώ όσους μπείτε στον κόπο να διαβάσετε το μήνυμα.Θα επανέλθω και με άλλες απορίες σχετικά με την οδήγηση του multi.

    Υ.Γ. 'Οσοι κινήστε στην περιοχή του Γουδή,προσοχή στη Μ.Ασίας στο ύψος της ιατρικής σχολής και της ιατροδικαστικής.Γάτες και γατάκια έχουν κάνει αποικία εκεί και πετάγονται από το πουθενά!

  2. #2
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Αδελφέ Multi (μικρε)

    Δεν ξέρω τι παίζει με τα καταστήματα της Hellinstore οπότε και δεν μπορώ να σε διαφωτίσω.
    Εδώ που είμαι εγώ μία αντιπροσωπεία υπάρχει και στο μόνο που είμαι δυσαρεστημένος είναι ότι αργεί στα σέρβις* και οτι δεν έχει στοκ απο ανταλλακτικά οπότε πρέπει να περιμένεις να τα παραγγείλει απο Αθήνα φυσικά δεν τα παραγγέλνει εκείνη τη στιγμή παρά μόνο όταν μαζευτεί μια καλή παραγγελία τις τάξεως των 250 ευρώ και ανω για να γλυτώσει τα μεταφορικά εκτός και τα βιάζεσαι οπότε τα έχεις την επόμενη μέρα με κούριερ με τη σχετική επιβάρυνση ή αν θες πας Αθήνα με δικό σου μεταφορικό και τα φέρνεις .
    Να φανταστείς περίμενα ένα ολόκληρο μήνα για να μου φέρει το πίσω αριστερό φλάς που μου έσπασε αξίας 7,5 ευρω
    Αλλά τον μάστορα εδώ ΔΕΝ των αλλάζω με κανέναν άλλο.
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καλύτερος από τον Κώστα

    *Αργεί τα σέρβις σε εμάς που είμαστε από εδώ, λέει ότι έχουν προτεραιότητα αυτοί που έρχονται από μακριά και των έχω πετύχει στις 4:00 ξημερώματα να δουλεύει.
    Σε ένα γνωστό μου με ένα ss1000 το σέρβις των 20.000χλμ κράτησε ΕΝΑ ΜΗΝΑ αλλά του είχε πει και αυτός ότι δεν το βιάζετε.
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
    *Αργεί τα σέρβις σε εμάς που είμαστε από εδώ, λέει ότι έχουν προτεραιότητα αυτοί που έρχονται από μακριά και των έχω πετύχει στις 4:00 ξημερώματα να δουλεύει.
    Σε ένα γνωστό μου με ένα ss1000 το σέρβις των 20.000χλμ κράτησε ΕΝΑ ΜΗΝΑ αλλά του είχε πει και αυτός ότι δεν το βιάζετε.
    ασχετο με το τοπικ αλλα ποιος αλλος εχει 1000ρι SS στο Αιγιο;;

  4. #4
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    απάντηση σε πμ φιλε lalala
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2005, 14:45
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2005, 17:05
  3. Ρε τι θα γίνει με μένα??????
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 23:12
  4. Ρε τι θα γινει με σας;;;
    από kalgeorge στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 20:45
  5. Τι Θα Γινει Πια Με Τοσα Αυτοκινητα?
    από TOYROY στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2004, 12:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF