Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Εντοπισμός κλεμμένης μηχανής μέσω Gps

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0

    Εντοπισμός κλεμμένης μηχανής μέσω Gps

    Καλησπέρα σε όλους!Ξέρει κανείς κάποιο φτηνό και αξιόπιστο σύστημα εντοπισμού μηχανής σε περίπτωση κλοπής?

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0
    Γεια σου φίλε atec.
    Πρόσφατα αγόρασα μια φοβερή συσκευή μικρή σε μέγεθος και πολύ βολική για τη μηχανή. Δίνει δυνατότητα online παρακολούθησης της μηχανής σου σε πραγματικό χρόνο από το internet, στέλνει συντεταγμένες στο κινητό σου, μέχρι και ανιχνευτή επιτάχυνσης έχει σε περίπτωση σύγκρουσης για να ειδοποιήσει κάποιο γνωστό με sms. Πραγματικά καταπληκτικό!

  3. #3
    1)An pisteueis oti 8a sinexisei na briskete san olokliro sinolo h mhxanh kai oxi san kommatia...
    2)Ektws autou oti den exei mparkarei gia kamia Eugipto as poume ( alh8eia akousa oti einai No1 proorismos klemenwn sto e3wteriko, gt arage? )
    3)kata kairous den exeis akousei gia perifima stisthmata sinagermwn, me entopismo, pou bre8hkan se kadous skoupidiwn?
    (soz gia ta greeklish :P )
    Να θυμάσαι: Η ζωή δεν είναι πόσες ανάσες παίρνεις.
    Είναι οι στιγμές που σου παίρνουν την ανάσα...

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0
    Ακούγεται καλό.Μπορείς να μου δώσεις και άλλες πληροφορίες?Πώς λέγεται,μάρκα,που το βρήκες ,ποσό κάνει.Ευχαριστώ!

  5. #5
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    με πωλητη της elser που μιλησα μου ειπε πως αυτα τα συστηματα μπορουν να αφοπλισθουν και να παραβιστουν ευκολα. Δεν ξερω λεπτομερειες ομως.. Θα σου προτεινα συναγερμο με τηλεειδοποιηση
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0
    1.Η συσκευή έχει τη δυνατότητα να ορίσεις ένα γεωφράχτη και αν η μηχανή φύγει από τα όρια αυτά έχεις κατευθείαν ειδοποίηση στο κινητό. Οπότε αν θελήσεις μπορείνα να έχεις ειδοποίηση αν η μηχανή μετακινηθεί και στο ελάχιστο.
    2.Το μικρό μέγεθος και το εξωτερικό περίβλημα δίνουν δυνατότητα για αποτελεσματικό κρύψιμο. (ε δεν θα αφήσουμε τον κλέφτη να ψάχνει με τις ώρες!)

    Εγώ έψαχνα καιρό και κατέληξα σε ένα καναδικής προέλευσης της εταιρίας Laipac. Μετά από σχετικό mail που έστειλα με παρέπεμψαν στην www.modushome.gr που το φέρνει Ελλάδα.
    Λέγεται S-911 Microcovert

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0
    Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Θα ψάξω και την πρόταση του Spy81 και θα επανέλθω.

  8. #8
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    spy 81
    επειδης το ινγκλαντερικα δεν ειναι το φορτε μου, πληρωνεις συνδρομη ?πως εντοπιζεις την μηχανη σου?
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0
    Υπάρχουν κάποια site που πρέπει να κάνεις register τη συσκευή σου και σου προσφέρουν online παρακολούθηση. Εγώ γράφτηκα στο www.locationnow.com που προτείνει η modushome αφού σε σχετική απάντηση σε mail που είχα στείλει μου είπαν πως έχει τις πιο πολλές δυνατότητες. Έχει συνδρομή 5 ευρώ το μηνα περίπου και είναι πολύ απλό στη χρήση. Βέβαια υπάρχουν και άλλα site που προσφέρουν δωρεάν την υπηρεσία αλλά με λιγότερες δυνατότητες. Τώρα αν δεν θέλεις internet μπορείς απλά να παίρνεις την θέση της μηχανής μέσω sms.

  10. #10
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spy81
    Υπάρχουν κάποια site που πρέπει να κάνεις register τη συσκευή σου και σου προσφέρουν online παρακολούθηση. Εγώ γράφτηκα στο www.locationnow.com που προτείνει η modushome αφού σε σχετική απάντηση σε mail που είχα στείλει μου είπαν πως έχει τις πιο πολλές δυνατότητες. Έχει συνδρομή 5 ευρώ το μηνα περίπου και είναι πολύ απλό στη χρήση. Βέβαια υπάρχουν και άλλα site που προσφέρουν δωρεάν την υπηρεσία αλλά με λιγότερες δυνατότητες. Τώρα αν δεν θέλεις internet μπορείς απλά να παίρνεις την θέση της μηχανής μέσω sms.
    Το ιδανικο θα ήταν να μας έδιναν ένα λογισμικό
    Να το βλέπουμε στον υπολογιστή χωρίς συνδρομή


    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Το ιδανικό αντικλεπτικό θα ήταν αυτό που θα σε ειδοποιούσε με sms πως εκλάπη η μοτοσυκλέτα σου. Μετά, με ένα δεύτερο sms, να σε ειδοποιούσε όταν η μοτοσυκλέτα θα ξεπερνούσε τα 120-140 χλμ/ώρα. Τότε κι εσύ, στέλνοντας ένα sms στη μοτοσυκλέτα, να μπορούσες να μπλοκάρεις απότομα το μπροστινό φρένο!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Το ιδανικό αντικλεπτικό θα ήταν αυτό που θα σε ειδοποιούσε με sms πως εκλάπη η μοτοσυκλέτα σου. Μετά, με ένα δεύτερο sms, να σε ειδοποιούσε όταν η μοτοσυκλέτα θα ξεπερνούσε τα 120-140 χλμ/ώρα. Τότε κι εσύ, στέλνοντας ένα sms στη μοτοσυκλέτα, να μπορούσες να μπλοκάρεις απότομα το μπροστινό φρένο!

    :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2008
    Μηνύματα
    0
    Kalispera se olous..loipon to thema einai poli endiaferon kathos prin 2 mines mou eklepsan tin mixani...Anyway...ego sigoura tin epomeni fora tha xrisimopoiso GPS tracking kai as exei kai sindromi... kserei kaneis an mporei to gps na me eidopoieisei me sms esto kai an metakinithei, as poume 10 metra makria apo to spiti mou?

  14. #14
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ant_35
    Kalispera se olous..loipon to thema einai poli endiaferon kathos prin 2 mines mou eklepsan tin mixani...Anyway...ego sigoura tin epomeni fora tha xrisimopoiso GPS tracking kai as exei kai sindromi... kserei kaneis an mporei to gps na me eidopoieisei me sms esto kai an metakinithei, as poume 10 metra makria apo to spiti mou?
    κατ'αρχην μακαρι να βρεθει το μοτορι σου αν και δυστυχως ειναι δυσκολο
    οσων αφορα την ερωτηση σου (χωρις να το γνωριζω)απο τα λεγομενα του spy81 περι γεωφραχτη λογικα γινεται.
    αλλα ρε παιδες δεν ειναι καλητερα μια ασφαλεια κλοπης;
    ειμαι και εγω πολυ μπερδεμενος
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Το ιδανικό αντικλεπτικό θα ήταν αυτό που θα σε ειδοποιούσε με sms πως εκλάπη η μοτοσυκλέτα σου. Μετά, με ένα δεύτερο sms, να σε ειδοποιούσε όταν η μοτοσυκλέτα θα ξεπερνούσε τα 120-140 χλμ/ώρα. Τότε κι εσύ, στέλνοντας ένα sms στη μοτοσυκλέτα, να μπορούσες να μπλοκάρεις απότομα το μπροστινό φρένο!
    :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2008, 13:48
  2. Δοκιμεσ Gp & Sbk
    από gpmania στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 14:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF