Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 51

Θέμα: Πονάνε τα σκάγια;

  1. #1
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    Πονάνε τα σκάγια;

    Η ιστορία δεν έχει μοτοσικλέτες δυστυχώς αλλά είναι δρομίσια...

    Σήμερα λοιπόν πάω να πάρω τα μελισσάκια από την τελευταία για φέτος βοσκή. Τα φορτώνω στο αμάξι και γυρνάω στο χωρίο να τα αφήσω στο κτήμα. Πάντα μα πάντα οι μεταφορές δεν κυλούν απροβλημάτιστα, μου έχει τύχει λάστιχό στο τρείλερ 2 η ώρα τα χαράματα με 40 μελίσσια φορτωμένα, να μείνω από βενζίνη στη μέση του πουθενά , να χαθώ σε δασικό σύμπλεγμα και να γυρνάω σαν μαλάκας, να ψάχνω καπάκι από κυψέλη που ταξίδευε ποιος ξέρει για πόση ώρα κάμπριο και τέτοια... σήμερα όμως ήταν διαφορετικά (έτσι νόμιζα). Πάω, φορτώνω, τα ακουμπάω στο κτήμα και παίρνω τον δρόμο της επιστροφής (3 χιλιόμετρα) για το σπίτι... ολα είχαν κυλήσει τέλεια, δεν είχε συμβεί απολύτως τίποτα... σκέφτομαι να πω επιτέλους ότι όλα καλά, άσε λέω να φτάσω κοντα στο σπίτι πρώτα... και κανα χιλιόμετρο πριν φτάσω βλέπω φορτηγάκι να έρχεται με χίλια κατά πάνω μου από το αντίθετο ρεύμα! Σταματάω τέρμα δεξιά το αμάξι και ο τύπος ερχεται και σταματάει διαγώνια μπροστά μου κλεινοντας όλο το δρόμο! Να τα μας λέω απο μέσα μου και κατεβάζοντας το τζάμι σκέφτομαι ένα ποτ πουρί από εξέχουσες προσωπικότητες της ορθοδοξίας που θα του παραθέσω με το πρόθεμα Γαμώ τον και Γαμώ την..
    .
    Πριν αρθρώσω λοιπόν "Γ...", ο τύπος με αιφνιδάζει και με ρωτάει ξελαρυγγιασμένος "ΤΙ ΈΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΡΕΪΛΕΡ ΡΕ;;;!!!"... κάνω reboot αφού περίμενα κάτι προσβλητικό που να άπτεται των επιδόσεων μου στην οδήγηση, ή το ότι τα φώτα τον στράβωσαν και τέτοια. ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΡΕ;;;!!! του απαντώ στο ίδιο ύφος και ταυτόχρονα βλέπω πίσω από το φορτηγό κομβοί με αγροτικά να σταματάνε φρενάροντας στο τσακ και να κατεβαίνουν από τις καρότσες τύποι με καραμπίνες οι οποίοι ερχόντουσαν τρέχοντας προς εμένα! ΡΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ; ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ; λέω στον τύπο στο φορτηγό ο οποίος έχει τσεκάρει εν τω μεταξύ ότι στο τρειλερ δεν έχω τίποτα απολύτως και αρχίζει να φωνάζει στους άλλους ΩΠΑ! ΩΠΑ! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ, ΩΠΑ! Μέχρι που να ΩΠΑ οι άλλοι βέβαια, με είχαν περικυκλώσει με τις καραμπίνες, ενώ και άλλα αυτοκίνητα με εξίσου αγριεμένους τύπους είχαν πλέον κλείσει τον δρομο πίσω μου... ο οδηγός του φορτηγου "ΩΠΑς" έχει κατέβει από την καμπίνα και με τα χέρια ψηλά στέλλνει κατευναστικά vibes ΩΠΑ σε όλους αυτούς που ήταν ολούθε γύρω μου και με πέρναγαν για λαγό την ημέρα έναρξης της κυνηγετικής περιόδου.

    Ευτυχώς το ΩΠΑ, υπερίσχυσε του μπαμ ... οκ, είμαστε σε φάση ΩΠΑ λοιπον, ενώ εγώ μέσα στο αμάξι είμαι σαν κασάτο παγωτό, μόνο που αντι για ταμπελάκι "Βανίλια με κάσιους και λεμονανθό" έχω ένα που γράφει "Χεσμένος απορημένος μαλάκας".
    Ο ΩΠΑς αρχίζει να μου εξιστορεί ότι έπεσε σύρμα πως γύφτοι κλέβουν σίδερα και περίφραξη (για σκραπ) από γραμμική καλλιέργεια σταφυλιών σε κτήμα πολύ κοντά στο δικό μου και πίστεψαν ότι εγώ είμαι ο αθίγγανός που ήταν τόσο μαλάκας να κατεβάσει τα κλοπιμαία μέσα από τον πιο κεντρικό δρόμο στο χωρίο εκτεθειμένα σε κοινή θέα... οι καρμπινοκρατούχοι έχουν κάνει σειρά και κοιτάνε το τρείλερ ένας - ένας σαν λες και κάποιος απο αυτούς -με κληρονομικό χάρισμα- θα ανακάλυπτε κάτι περισσότερο από το απόλυτο κενό...

    Το κλασσικό ποιανού είσαι; δεν άργησε να ερωτηθεί και όταν απαντήθει άρχισαν να μου λένε τα επίσης κλασσικά ααααα ο μπατζανάκης της θειας του ξαδέρφου του ψυχογιού του κουμπαρου, ήταν βαφτιστήρι της αδερφής της γιαγίας σου... στην καραπο*τσκαλαρα μου ήθελα να απαντήσω, αλλά εκεί που είχε κρυφτεί το πουλί μου απο την τρομάρα σαν σμέρνα που έχει θαλαμώσει, δεν ήταν "καρά" σε καμία περίπτωση...
    Εν τέλει μου είπαν ένα συγνώμη ρε αδερφέ και δώσε χαιρετίσματα στο σοί... αυτοί επανεπιβιβάστηκαν στα αμάξια και πήγαν για κυνήγι γύφτου σιδεράτου.... εγώ γύρισα και γράφω...

  2. #2
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Τι λες τωρα? Σου ετυχε τετοιο σκηνικο? Τουλαχιστον δεν ειχες τιποτα scrap τυχαια ξεχασμενα μεσα να ειχες αλλα τωρα...

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    αν ειναι ψιλα τα σκαγια-για πουλακια-αν τα φας απο μακρια,ενα τσουξιμο θα το χεις,απο μετρια αποσταση καψιμο και θα στα βγαζουν με ανιχνευτη μεταλλων,απο κοντα δεν θα μιλουσαμε τωρα
    αν ειναι δραμια-χοντρα σκαγια για χοντρα θηραματα-λιγο πολυ τα αποτελεσματα ειναι ιδια,ανεξαρτητα απο την αποσταση
    εσυ ουτε πουλακι εισαι,ουτε καπρος..........
    πως σε μπερδεψαν ετσι???????
    φτηνα την γλιτωσες φιλαρακι
    αλλη φορα να παιρνεις τηλ οτι πηγαινεις...

  4. #4
    Μλκια...
    Επρεπε να τους αμολήσεις στη κεφάλα κανα δυο μελίσσια επειδή κι εσύ τους πέρασες για γύφτους κλέφτες μελισσών.

    next time.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Ο εσωτερικος μονολογος ολα τα λευτα

    Σε καλο σου χιμαδορ...


    Μου ειχε τυχει αντιστοιχο περιστατικο με την μηχανη.
    Ολο με σκουνταγε το φιλαρακι να ανεβουμε σε ενα κοντινο βουναλακι στην αλλη μερια απο εκει που παμε συνηθος.
    Μια κυριακη που λογο καιρου δεν μπορουσαμε να παμε μακρια πηγαμε στο βουναλακι το οποιο στην κορυφη εχει μια εκκλησια αλλα συνηθος εχει ενα μεγαλο πορτονι που ειναι κλειστο.
    Ανεβαινοντας με τα enduro συναντησαμε δυο αυτοκινητα σταματημενα στην ακρη του δρομου αλλα δεν δωσαμε σημασια.
    Περασαμε και το ανοιχτο πορτονι και σε μια διχαλα καναμε απο τον πανω δρομο ο οποιος ομως στα 20 μετρα ηταν αδιεξοδο μαντρι.
    Γυριζουμε επιτοπου πριν το μαντρι και φτανοντας ξανα στην διχαλα συνανταμε 4 μουστακαλιδες με ροπαλα παραταγμενους σε σειρα και τα δυο αυτοκινητα να εχουν κλεισει τον δρομο...
    Η πρωτη μου σκεψη ηταν αν το κρανος αντεχει χτυπημα απο πετρα-γκλοπ ή σκαγια...

    Τελικα αφου τους εδωσα πληρη στοιχεια (μεχρι και τι χρωμα σοβρακο φωραω) μας αφησανε να φυγουμε...
    Τους ειχαν κανει πολλες φορες ζημιες λεει καποιοι που δεν τους αρεσε το ξεπορτο που κλεινει και κοβει την προσβαση για το κοινο...
    Στο κατεβασμα επεσε ξεχεσμα διαρκειας στο φιλαρακι για τις ιδεες του και τελικα επεσα και εγω σε ενα χαντακι γιατι αλλου κοιταγα και αλου πηγαινα...
    Τελευταία τροποποίηση από sonic22; 18/11/2013 στις 23:07.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.970
    εγώ θα έκανα μήνυση.

    -γιατί το έχουν παραχέσει και οι μπάτσοι που δεν κάνουν τίποτα και οι καμπόιδες που το παίζουν μπάτσοι και στο τέλος κάποιος άσχετος θα τη φάει στο γκώλο-
    ανανήψαντας

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    το οτι αν σε πιασουν εσενα με ενα πιστολι του 40 που το ειχε ο προπαππους σου πας μεσα για οπλοκατοχη,ασχετα αν με το ζορι πυροβολαει
    ενω ενας οποιοσδηποτε κυνηγος η μη μπορει να αγορασει οσα μα οσα οπλα θελει και αντεχει η τσεπη του,και για αυτα δεν φταει η αστυνομια,που το βαζεις αυτο?
    ποσοι εριξαν σε φιλους-αδερφους-γειτονες περνωντας τους για θηραματα?
    ποσα ατυχηματα εχουνγινει με κυνηγετικα?
    ποσες εγκληματικες ενεργειες-κλοπες,ληστειες-εχουν γινει με κλεμμενα κυνηγετικα?
    ξερεις πως βγαζουν κυνηγετικη αδεια?περνανε απο παθολογο ΜΟΝΟ και αυτο αν δεν εχουν ακρες

  8. #8
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    εγώ θα έκανα μήνυση.

    -γιατί το έχουν παραχέσει και οι μπάτσοι που δεν κάνουν τίποτα και οι καμπόιδες που το παίζουν μπάτσοι και στο τέλος κάποιος άσχετος θα τη φάει στο γκώλο-

    Mην το λες ελαφρά την καρδία, τους δικαιολογώ ασχέτως με την τρομάρα που πήρα καθώς το πράγμα έχει παραγίνει με τους γύφτους που πραγματικά τα έχουν ρημάξει όλα. Δεν γίνεται να μπει ένα περιπολικό σε κάθε επαρχιακό κωλόδορμο έτσι και αλλιώς... οι μπάτσοι κάνουν κακάκια να πάνε στους καταυλισμούς των γύφτων οι οποίοι είναι άβατο... θα μους πεις το αυτό και το άλλο και το εκείνο και μπλα-μπλα... εγώ ξέρω πως αυτός ο άνθρωπος ενδέχεται σήμερα να έπαθε ζημιά 10.000+ ευρώ, πάνε συνεργεία ολόκληρα και σε χρόνο dt ξηλώνουν σίδερα καταστρέφοντας τα κλήματα και αφαιρούν πανάκριβές περιφράξεις, διαλύουν ολόκληρο το κτήμα δηλαδή που πρέπει να ξανάφτιαχτεί από το 0 σχεδόν. Έλα και λίγο στην θέση αυτών των ανθρώπων.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.970
    Εσύ ξέρεις...
    ανανήψαντας

  10. #10
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Mην το λες ελαφρά την καρδία, τους δικαιολογώ ασχέτως με την τρομάρα που πήρα καθώς το πράγμα έχει παραγίνει με τους γύφτους που πραγματικά τα έχουν ρημάξει όλα. Δεν γίνεται να μπει ένα περιπολικό σε κάθε επαρχιακό κωλόδορμο έτσι και αλλιώς... οι μπάτσοι κάνουν κακάκια να πάνε στους καταυλισμούς των γύφτων οι οποίοι είναι άβατο... θα μους πεις το αυτό και το άλλο και το εκείνο και μπλα-μπλα... εγώ ξέρω πως αυτός ο άνθρωπος ενδέχεται σήμερα να έπαθε ζημιά 10.000+ ευρώ, πάνε συνεργεία ολόκληρα και σε χρόνο dt ξηλώνουν σίδερα καταστρέφοντας τα κλήματα και αφαιρούν πανάκριβές περιφράξεις, διαλύουν ολόκληρο το κτήμα δηλαδή που πρέπει να ξανάφτιαχτεί από το 0 σχεδόν. Έλα και λίγο στην θέση αυτών των ανθρώπων.
    Δεν εχουν και αδικο, οι γυφτοι εχουν παραγινει...αλλα και παλι με τα οπλα μεσα στη νυχτα να το παιζουν kickass...

    Περαστικα hymador....αλλη φορα να γραφεις στο παρμπριζ ποιανου ξαδερφος/μπατζανακης εισαι...

  11. #11
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    παραπαπλανητικός τίτλος, απαιτώ επανατοποθέτηση
    τι σου λαχε και σενα χριστιανε μου...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #12
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    Κολεξιόν μελλισουργού 2014, προλάβετε!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	eod-1.jpg 
Προβολές:	496 
Μέγεθος:	18,7 KB 
ID:	303848
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    Το ότι σε πέρασαν για γυφτο δε σε απασχολεί;;;
    Έχω δει γυφτους να κλέβουν τα φρεάτια σε κεντρικό δρόμο,στον πελαργο μπροστά,ξέρεις εσυ..
    Αυτο με τις περιφραξεις το έχουν κάνει τέχνη,κλέβουν παλιες,βάζει ο ιδιοκτήτης καινούρια κλέβουν και την καινούρια.μέχρι μοτέρ απο πομονες κλέβουν και πίνακες σε σταθμούς τις ΔΕΗ..γύρω χωριά έχουν μείνει αρκετές φορές χωρίς ρεύμα γι αυτο το λόγο!και παει το μπιστολιδι βροχη όταν υπάρξει εμπλοκή με αστυνομία
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  14. #14
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.210
    Να σε ρωτήσω ρε χυμαδόρε κάτι:

    Μήπως είσαι αρκετά ''σκούρος'' και σε πέρασαν γιά γύφτο;;;;;


    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #15
    έτσι και δεν μας δώσεις μέλι θα αμολήσουμε τους κυνηγούς......

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Πονανε καπου τα R1?
    από CostasR1 στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2007, 00:14
  3. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF