Σελίδα 21 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 1116171819202122 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 326

Θέμα: ΑΔΕΙΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΟΤΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

  1. #301
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Μια βδομάδα μας έπαιρνε όλη η διαδικασία.
    Φαντάζομαι όμως οτι παίζει ρόλο και το υπουργείο αλλά και το θέμα που υπάρχει με τις εξετάσεις τόσο καιρό οτι θα έχει μαζευτεί κάποιος όγκος και μπορεί να πάει πιο πίσω.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  2. #302
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν με κατάλαβες.
    Δεν λήγει το δίπλωμα μου.
    Απλώς αναρωτιέμαι πόσο χρόνο χρειάζεται για να το αλλάξω με το νέου τύπου αν θελήσω.
    Εγώ έκανα όλη την διαδικασία στην Κέρκυρα,μου είπαν γύρω στο 6άμηνο
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  3. #303
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Καταρχάς σας ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις σας.
    Εν συνεχεία, διαπιστώνει κανείς το μπάχαλο της Ελληνικής πραγματικότητας.
    Δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά ο πολίτης ούτε κάτι τόσο απλό.
    Όλα στον αέρα και στο "θα δούμε", εκτός κι αν βάλεις "διεκπεραιωτή" όπου εκεί ως δια μαγείας δουλεύει το πράμα.
    Παίρνω απο το πρωί τηλέφωνο στην οικεία Διεύθυνση Μεταφορών μπας και πάρω επίσημη ενημέρωση αλλά μάλλον ξύνονται πολύ σκληρά για να σηκώσουν το τηλέφωνο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #304

  5. #305
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    ρε συ μαγκάηβερ, μερικές ερωτήσεις.
    α)πως έψαξες για αυτό το λινκ; εννοώ ότι έγραψα κι εγω διαφορα στο γκουγκλ αλλά αυτη τη σελίδα δεν την εμφάνισε στα αποτελέσματα. Βρήκα μια σελίδα κάποιου ΚΤΕΟ νομίζω που περιέγραφε τα ίδια αλλά έλεγε και για το σχετικό καπέλο της αμοιβής τους.
    β)απο το λινκ αυτό δεν προκύπτει η απαιτούμενη χρονική διάρκεια για την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Μήπως μου διαφεύγει κάτι;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #306
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    506
    Αν σε βοηθαει πριν γινει αυτο το μπαχαλο του τωρα ειχα δωσει 60 ευρο,ξανα φωτογραφιες διαβατηριου και περιμενα 2 μηνες περιπου

  7. #307
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Εν συνεχεία, διαπιστώνει κανείς το μπάχαλο της Ελληνικής πραγματικότητας.
    Όλα στον αέρα και στο "θα δούμε"
    Λίγο οφτοπικ Κ. Γενικέ Διευθυντά ,σε δικιά μου περίπτωση με την άδεια,όταν έγινε η μεταβίβαση δεν είχαν τα πράσινα και μου έδωσαν ένα χαρτί Α4.
    Ξαναπήγα μετά από μήνες,δεν είχαν και πάλι.
    Ξαναπήγα μετά από μήνες,έλειπε ο ''υπεύθυνος'',κανείς δεν ήξερε κάτι,(αποκλείεται,απλά δεν είχαν όρεξη να ασχοληθούν).
    Ε,δεν ξαναπήγα και έμεινα με την κόλα χαρτί,κααααααποια στιγμή ίσως ξαναπάω
    porca miseria.

  8. #308
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Οπως γράφει και σε άλλο τοπικ ένας υποψήφιος
    "Εξ αιτιας των απεργιων εξεταστων κλπ πληροφορηθηκα οτι θα εχω στα χερια μου το διπλωμα σε 4 μηνες "
    Οπότε μάλλον το εξάμηνο είναι στο πλάνο!
    LIVE FREEEEE!!!!!

  9. #309
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Λίγο οφτοπικ Κ. Γενικέ Διευθυντά ,σε δικιά μου περίπτωση με την άδεια,όταν έγινε η μεταβίβαση δεν είχαν τα πράσινα και μου έδωσαν ένα χαρτί Α4.
    Ξαναπήγα μετά από μήνες,δεν είχαν και πάλι.
    Ξαναπήγα μετά από μήνες,έλειπε ο ''υπεύθυνος'',κανείς δεν ήξερε κάτι,(αποκλείεται,απλά δεν είχαν όρεξη να ασχοληθούν).
    Ε,δεν ξαναπήγα και έμεινα με την κόλα χαρτί,κααααααποια στιγμή ίσως ξαναπάω
    Καταρχάς ένα ξεκαθάρισμα, η μαρκίζα δε γράφει Γενικός Διευθυντής, το ωμέγα δεν είναι εκεί τυχαία, μη μπερδεύεστε

    Αυτό που λες με τις άδειες σε μπακαλόχαρτο Α4 ήταν μια περίοδος προ 7ετίας, πολύ σοβαρής οργάνωσης του κρατικού μηχανισμού που είχε ως αποτελεσμα να τελειώσει το πράσινο χαρτόνι και ως απολύτως φερέγγυος αγοραστής που είναι, το σαμποτάρανε τα κυκλώματα που λυμαίνονται τον κλάδο και είχαν την απαίτηση να πληρωθούν για τα προϊόντα που παραδίδουν (λέγε με χαρτόνι).

    Το ίδιο μπακαλόχαρτο μου δώσανε και μενα και το κράτησα κάνα δίχρονο προτού αρχίσει να ξαναδουλεύει (μερικώς) το σύστημα.

    Τωρα όσο για το αρχικό ερώτημα, μου μένει μόνο η απορία για το τι γίνεται αφού καταθέσεις για το νέο τύπου.
    Σου δίνουν κάποιο χαρτι ως βεβαίωση ή κρατας το παλιό ροζ μέχρι να βγει το νέο "πλαστικό";
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #310
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Καταρχάς ένα ξεκαθάρισμα, η μαρκίζα δε γράφει Γενικός Διευθυντής, το ωμέγα δεν είναι εκεί τυχαία, μη μπερδεύεστε

    Αυτό που λες με τις άδειες σε μπακαλόχαρτο Α4 ήταν μια περίοδος προ 7ετίας, πολύ σοβαρής οργάνωσης του κρατικού μηχανισμού που είχε ως αποτελεσμα να τελειώσει το πράσινο χαρτόνι και ως απολύτως φερέγγυος αγοραστής που είναι, το σαμποτάρανε τα κυκλώματα που λυμαίνονται τον κλάδο και είχαν την απαίτηση να πληρωθούν για τα προϊόντα που παραδίδουν (λέγε με χαρτόνι).

    Το ίδιο μπακαλόχαρτο μου δώσανε και μενα και το κράτησα κάνα δίχρονο προτού αρχίσει να ξαναδουλεύει (μερικώς) το σύστημα.

    Τωρα όσο για το αρχικό ερώτημα, μου μένει μόνο η απορία για το τι γίνεται αφού καταθέσεις για το νέο τύπου.
    Σου δίνουν κάποιο χαρτι ως βεβαίωση ή κρατας το παλιό ροζ μέχρι να βγει το νέο "πλαστικό";

    Και εγώ την ίδια απορία έχω γιατι θα ήθελα και εγώ να βγάλω το νέου τύπου.Εχω την αίσθηση οτι ως συνήθως για να γίνει σβέλτα η δουλειά θα χρειαστούμε ''διεκπεραιωτή''...

    Αυτό το ''σε 4 μήνες'' ή ''6 μήνες'' ταράζει τα νεύρα μου μόνο που το διαβάζω.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #311
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Εγώ να δεις πως ταράζομαι με τον "διεκπεραιωτή"...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #312
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Ακομα και να έχει λήξει κρατάς το ληγμένο και ισχύει κανονικά δεν αλλάζει ο αριθμός του διπλώματος μόνο το "χαρτι " αλλάζει.
    Κρατας το παλίο και μόλις είναι έτοιμο πάς και δίνεις το παλιό και πέρνεις το καινούργιο.
    Το μόνο θέμα είναι οτι θα αργήσει δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην δικιά σου κυκλοφορία.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  13. #313
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    4
    Καλησπέρα...Καλώς σας βρίσκω παιδιά,έχω μια απορία που δεν ξέρω αν την γραφω στο σωστό μέρος ή αν έχει ερωτηθεί ξανά.Εχω δίπλωμα για 125cc και σε λίγες μέρες ξεκινάω μαθήματα για να δώσω το απεριόριστο.Στο τωρινό μου δίπλωμα γράφει περιορισμό 78 που διάβασα ότι είναι ο συμπλέκτης.Αν αγοράσω ένα 125αρι yamaha ybr που είδα και με σταματήσουν πριν βγάλω το δίπλωμα,ποια είναι η μεγαλύτερη ποινή που προβλέπεται;

  14. #314
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George6633 Προβολή μηνύματος
    Στο τωρινό μου δίπλωμα γράφει περιορισμό 78 που διάβασα ότι είναι ο συμπλέκτης.Αν αγοράσω ένα 125αρι yamaha ybr που είδα και με σταματήσουν πριν βγάλω το δίπλωμα,ποια είναι η μεγαλύτερη ποινή που προβλέπεται;
    Δεν έχεις το κατάλληλο δίπλωμα = δεν έχεις δίπλωμα (το οποίο σημαίνει επίσης ότι δεν έχεις ασφάλιση).
    Life begins at 45°.

  15. #315
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    4
    Κατάλαβα.Θέλω να πάρω κάτι με συμπλέκτη να το μάθω πιο άνετα μαζί με τα μαθήματα παράλληλα αλλά οκ θα περιμένω για το δίπλωμα. Ευχαριστώ

Σελίδα 21 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 1116171819202122 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF