Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Προβλημα με Rev' it Dragon Jacket.

  1. #1

    Προβλημα με Rev' it Dragon Jacket.

    Καλησπερα στην παρεα.
    Παλαιοτερα ειχα ψωνισει μποτες και παντελονι της Rev'it διοτι ειχα ακουσει πολυ καλα λογια και σχολια για την εταιρια αυτην. Και πραγματι ειμαι ακομη απολυτα ευχαριστημενος!
    Εδω και κανενα μηνα περιπου, και αφου καταφερα να μαζεψω τα φραγκα που χρειαζοντουσαν (270€), αγορασα και ενα μπουφαν Rev'it Dragon.
    Ολες οι αγορες εγιναν απο καταστημα στην Θεσσαλονικη (Rider's Market), που εμπορευεται την μαρκα αυτην.
    Το μπουφαν τα σπαγε κανονικα. Με κοντομανικο μονο και σε θερμοκρασιες μειον, και δεν περναει τιποτα προς τα μεσα. Ουτε κρυο, ουτε βροχη ουτε τιποτε..
    Παρολα αυτα φαινεται πως υπηρξε κακοτεχνια σε αυτο το μοντελο. Εχει κατι πλαινα καλλυματακια στους ωμους, με το σημα της revit, κολλημενο με ενα κομματι υφασμα, και οχι ραμμενο..
    Δεν του δωσα σημασια στην αρχη.
    Μετα απο μερικες βροχες και αρκετο κρυο, ειδα να ξεφλουδιζει το κολλημενο υφασμα. Αν και δεν ηταν κατι σημαντικο, ξενερωσα την ζωη μου. Ηταν λες και πηρα καμια μαϊμου ρουχο, απο τιποτα μαυρους.. Μπορει να μην υπαρχει καποιο λειτουργικο προβλημα, αλλα οταν αγοραζεις τετοιο ρουχο, με τοσα φραγκα, εχεις και απαιτησεις να μην σου χαλαει και εμφανισιακα!
    Πηγα πισω στο μαγαζι να δω τι μπορει να γινει. Απογοητευση πληρης απ την απαντηση και την συμπεριφορα του υπευθυνου.. "Και πως κανεις ετσι, κολλα το δεν ειναι και τιποτα.."
    Του ειπα πως απο ρουχο τετοιας μαρκας και τετοιας τιμης, απαιτω να μην κολλαω ουτε να ραβω κατι!
    Μετα απο 2-3 επισκεψεις συμφωνησε να του το δωσω και να το στειλει στα κεντρικα στην Αθηνα για επιδιορθωση.
    Εστειλα και μαιλ στην revit (info@revit.eu), παιρνοντας θαρρος απο προηγουμενο ποστ φιλου, με προβλημα σε δικο του εξοπλισμο. Αν παρω απαντηση θα σας ενημερωσω.
    Ανεβαζω και καναδυο φωτος για να δειτε περι τινος προκειται.
    Θα το κολλουσα μονος, αλλα φοβαμαι μηπως το υλικο απ το οποιο ειναι φτιαγμενο το τζακετ χαλασει, η μου πουν πως το χαλασα απ την κολλα που εβαλα.. Αλλιως βλεπω να το παω πουθενα για ραψιμο!!
    Προσοχη σε οσους παν να παρουν αυτο το μοντελο τζακετ. Ας το αποφυγουν για να μην την πατησουν.
    Ε ρε τι τραβαμε..

    http://i43.tinypic.com/210ha8z.jpg
    http://i43.tinypic.com/2ez5wuw.jpg
    http://i43.tinypic.com/6jj1hh.jpg

  2. #2
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    και πολύ καλά έκανες που δεν του έβαλες χέρι...

    Ψαξε το πρώτα αν μπορεί να γίνει κάτι με την αντιπροσωπεία και αν όχι πήγαινε το σε μια μοδίστρα (όχι της αεροπορίας την κανονική ) να το δει μήπως και το επιδιορθώσει...

    Άντε και μη χαλίεσε για ψιλόπράγματα...



  3. #3
    θέλω να πιστεύω οτι θα σου πουν οι κεντρικοι να το πας να στο αλλάξουν.....

    τοτε όμως...... θα πέσει πολύ γέλιο.....

  4. #4
    Καλημερα και παλι!
    Μολις σημερα εληξε το σηριαλ με το τζακετ.
    Απ την ρεβιτ δεν δεχτηκα απαντητικο μαιλ (Εστειλα και στο info@revit.eu, καθως και στο info@revitusa.com).
    Μου απαντησαν ομως απ την σελιδα τους στο facebook!

    "‎@Panos; it looks like this jacket has been in the shop window for a while, in any case at a very hot spot for the fabric to delaminate. This is not a frequently appearing issue but we've seen it once or twice. You can bring this jacket at your dealer for warranty inspection."

    Επεστρεψε και το τζακετ απ τα κεντρικα της Αθηνας, ξανακολλημενο και οχι ραμμενο οπως θα θελα
    Ειχε ενα καρτελακι της Dirty Wash κολλημενο μεσα. Προφανως ανελαβαν αυτοι να το επαναφερουν στην σωστη μορφη. Ολα δωρεαν εννοειται
    Τελος καλο ολα καλα λοιπον! Ας ελπισουμε να μην ξανα ξεκολλησει.

  5. #5
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Έχω και εγλω το ίδιο πρόβλημα στο καλοκαιρινό, Revit Air. το "ταμπελάκι¨ την έχει ακούσει απο τα πλυσίματα μάλλον και ξεκόλλησε, κρέμεται σαν αυτί σκύλου...

  6. #6
    Μολις πριν μου ρθε ακομη ενα μαιλ! Χαμος σημερα.


    Good morning Panagiotis

    Thank you for contacting us about your Dragon jacket.

    We deal with the Greek market trough a Importer, so I have forwarded your email to them. I have asked them to get in contact with you and ask them to find a solution for this problem.

    Please in the future send your emails to info@revit.eu, because the email address you used is from our USA colleagues. REV'IT! is an Dutch company with a American department.

    Thank you and please let us know if we can be of some further assistance.

    Greetings, Ludo.

    Ludo Marlisa
    Sales Office



    Περα απ αυτα. μηπως ξερετε κανενα μαγαζι που να ραβει κορντουρες, η γενικα επιδιορθωσεις για ρουχισμο μηχανης?
    Δεν μου γεμιζει το ματι το κολλημενο της υποθεσης..

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sith
    Περα απ αυτα. μηπως ξερετε κανενα μαγαζι που να ραβει κορντουρες, η γενικα επιδιορθωσεις για ρουχισμο μηχανης?
    Το Dirty Wash! Ειρωνία;...


    Κι όμως αν και βρίσκομαι Κρήτη έχω ακούσει τα καλύτερα για δαύτο, τόσο που θα σου έλεγα ότι απ'τη στιγμή που το επισκεύασαν αυτοί να μην το φοβάσαι καθόλου στο εξής.. οι Αθηναίοι ξέρουν να σου πουν περισσότερα από μένα βέβαια.


    Ας μη σε ταλαιπωρήσει άλλο η υπόθεση

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2004
    Μηνύματα
    23
    αν το πας για ράψιμο πρόσεξε μη κανουν ζημιά στην αδιάβροχη επένδυση με τη βελόνα...
    άν βγαίνει, τότε βγάλτην πρίν το πάς!
    (στο δικό μου σιρόκο είναι αφαιρούμενη, στο ντραγκον δεν ξέρω...)

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από krama22
    αν το πας για ράψιμο πρόσεξε μη κανουν ζημιά στην αδιάβροχη επένδυση με τη βελόνα...
    άν βγαίνει, τότε βγάλτην πρίν το πάς!
    Προσωπικά θα το σκεφτόμουν και για το τρύπημα της ίδιας της κορντούρας αν και φαντάζομαι ότι θα έχουν προνοήσει γι'αυτό με θερμοκολλημένες ραφές, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Καλό θα είναι να το διευκρινήσεις πάντως πριν προχωρήσεις, κρίμα θα είναι να χάσεις όλα αυτά τα θετικά που προανάφερες για το μπουφάν.


  10. #10
    Και ναι λοιπον! σιγα που θα εληγε εδω το σηριαλ..
    Ξαναξεκολλησε το ατιμο
    Ουτε η συμπαθεστατη dirty wash καταφερε να κανει κατι απ οτι φαινεται.
    Θα το ξαναπαω στο μαγαζι να δουμε τι θα γινει... Εχει γινει κουραστικη η ολη φαση

  11. #11
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    η rev it πλασαρετε ως μια απο τις κορυφες στο χωρο της cordura,ειναι απαραδεκτο αυτο.κανονικα πρεπει να σου δωσουν καινουριο κατα την αποψη μου
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #12
    Καλα τα λες φιλε μου, και γω αυτα γνωριζα και εκανα την αγορα..
    Αντε βρες το δικιο σου τωρα. Θα επανελθω μολις ξαναμιλησω με τον πωλητη!

  13. #13
    Τελικα μετα απο αρκετο καιρο βγηκε μια ακρη!
    Σταλθηκε μαιλ στα κεντρικα της rev'it στην Αθηνα (giassaris@ath.forthnet.gr) με το ολο ζητημα που προεκυψε.
    Την επομενη μερα δεχτηκα κληση απο μια ευγενεστατη κυρια, η οποια ελεγξε το ιστορικο και την ταλαιπωρια που υπεστην απ το ελαττωματικο τζακετ. Μου ανεφερε πως εχει ηδη εγκριθει πιστωτικο και θα εχω την δυνατοτητα να παρω καποιο αλλο μοντελο.
    Επισης μου ζητησε συγνωμη εκ μερους της rev'it, διοτι το θεμα ειχε φτασει μεχρι τα κεντρικα της εταιρας και εχουν παρει το προβληματικο τζακετ για περεταιρω ελεγχους.
    Ουσιαστικα η μεγαλη καθυστερηση οφειλοταν στον συνεργατη τους στην Θεσσαλονικη, και μου προτειναν οτιδηποτε αλλο χρειαστω (προβλημα κλπ), να απευθυνθω κατευθειαν στα κεντρικα.
    Ενα μεγαλο μπραβο απο εμενα, διοτι δειχνει επαγγελματισμο, συνεπεια και σεβασμο στα χρηματα που δινουμε για τα προϊοντα τους.
    Τωρα το μονο ζητημα που μενει, ειναι πιο τζακετ να διαλεξω! Λεω να δωσω και λιγα παραπανω και να παω για το rev'it sand, τι λετε και σεις??

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Απ' τα καλύτερα after sale η revit. Μπράβο της! Είναι η πολλοστή φορά που κάνει την διαφορά στην μετά την αγορά εξυπηρέτηση.
    Sent from me using a computer.

  15. #15
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Απ' τα καλύτερα after sale η revit. Μπράβο της! Είναι η πολλοστή φορά που κάνει την διαφορά στην μετά την αγορά εξυπηρέτηση.
    μαζι με την colori να προσθεσω.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Rev'it jacket
    από zikpol στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2011, 08:31
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 17:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF