Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #136
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Ξεκίναω με 6 εβδομάδες και ελπίζω στην επάνεξέταση μετα απο 15-20 μέρες να έχει αρχίσει να δενει καλά για να γλυτώσω το χειρουργείο
    Το ξερά ρε τρελέ ότι έπρεπε να βγάλεις πλάκα! Πραγματικά δε κατάλαβα πως το έβγαλες όμως. Ήταν δύσκολο κομμάτι και πολλά τα χλμ και εσυ δεν έκοψες καθόλου. Ρισπεκτ και περαστικά.

    Όσο για τις ιστορίες του Κρουκη να ξέρετε ετοιμάζω σεντόνι κουφάλες. Είχα καιρό να σας πρήξω. Θα δείτε τι θα πάθετε

    Απλά έπεσε καργα δουλειά και θέλει το χρόνο του


  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Το ξερά ρε τρελέ ότι έπρεπε να βγάλεις πλάκα! Πραγματικά δε κατάλαβα πως το έβγαλες όμως. Ήταν δύσκολο κομμάτι και πολλά τα χλμ και εσυ δεν έκοψες καθόλου. Ρισπεκτ και περαστικά.

    Όσο για τις ιστορίες του Κρουκη να ξέρετε ετοιμάζω σεντόνι κουφάλες. Είχα καιρό να σας πρήξω. Θα δείτε τι θα πάθετε

    Απλά έπεσε καργα δουλειά και θέλει το χρόνο του

    Αναμενω με πιο πολυ ανυπομονησια και απο γκαμηλα με μοναξιες που περιμενει το γλυκο χαδι του σαουδαραβα γυφτοταλιμπαν της.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #138
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Περαστικά Mariner και σε όποιον άλλον απογειώθηκε αν τα κατάλαβα όλα καλά.
    Φίου φίου φι φι φίου

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Απλα περιμενοντας το σεντονι του spyro, να μεταφερω ετσι σβελτα μια συζητηση μας που εγινε πριν απο λιγο, και να κανω τουμπεκι ψιλοκομμενο (γενικοτερα) μεχρι να απλωσει τον τραχανα του.
    Πηγε -καπως-ετσι.

    -Ελα ρε σπυρε ηθελα να σε ρωτησω γιατι εκοψες ρε μαλακα τοσο πολυ σε εκεινο το κομματι λαμια-λειανοκλαδι,και κοιτουσες τα μπαμπακια στα χωραφια, συγκινηθηκες απο την βολτα ρε μπαγασα ε; (παντα αυτιστικα ρομαντικος εγω)
    -Τι οχι ρε οικονομια στην βενζινη εκανα.

    Δηλαδη εχουμε φτασει σε σημειο να μην μπορουμε να κανουμε ουτε λιγο ουσιαστικο male bonding σε βολτα.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 31/07/2018 στις 23:57.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά δε κατάλαβα πως το έβγαλες όμως.
    Πονάν ωρέ τα παλικάρια?

    Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές, να ΄στε καλα

    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  6. #141
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Απο το 2012 είχε να γράψει κάτι και νομίζω οτι απο το 2011 είχε να κάνει και κάτι σοβαρό όσον αφορά τη συμμετοχή και κυρίως διοργάνωση βόλτας. Εκ τότε και σε συχνή βάση, ερχόμουν αντιμέτωπος με την «ρε συ που είναι ο Νπατ?» ερώτηση από τρίτους.

    Είμαι σίγουρος ότι σε αυτήν την ερώτηση ήταν αντιμέτωποι και άλλοι και σίγουρα όχι μονο για αυτόν αλλά για όλες τις χαρακτηριστικές μορφές αυτού του μαλακισμένου φόρουμ που όλοι αγαπάμε να βρίζουμε και άλλοι τόσοι να γκρινιάζουμε. Λες και κάτι μας οφείλει αυτό το φόρουμ, που αν δεν μας το δίνει σε συνεχόμενη βάση τότε κάνουμε σαν τις παρατημένες γκόμενες.

    Μπαίναμε στο φόρουμ και σταδιακά κολάγαμε σε ένα υπο γκρουπ το πιο πολυπληθέστερου μοτο φόρουμ της Ελλάδας το οποίο όφειλε της δημοφιλία του εξ ολοκλήρου στο Domain name του. Ήταν το πρώτο domain που έψαχνε ο νέος στο google και το πρώτο αποτέλεσμα που έβγαζε πάντα ένα search. Ως εκ τούτου είχε τα περισσότερα hits οπότε και τη περισσότερη συμμετοχή οπότε και στατιστικά τους περισσότερους ορθολογικούς και νορμάλ χρήστες. Γιατί είναι ευκολο να κατηγορήσεις για τη μαλάκινση εγκεφάλου που δέρνει τα άλλα φόρουμ αλλά κανένας δε καταλάβαινε ότι ο λόγος ήταν ότι απλά δεν είχαν αρκετό κόσμο να εκτοπίσουν με τους κανόνες της λογικής τους βλάκες.

    Που λέτε για να επανέρθω, πολλοί από εμάς κάναμε σαν παρατημένες γκόμενες όταν έσπαγε σταδιακά το στόρι. Στη δικιά μου τη περίπτωση, έχω κάνει και εγώ σαν τη παρατημένη γκόμενα κάποια στιγμή και αυτή η στιγμή ήταν ξεκάθαρα όταν έχασε ο Νικόλας την όρεξη του για σιδερόκωλες. Τουλάχιστον νομίζω οτι είχα την ωριμότητα τότε και δεν εξωτερίκευσα τα κατινο-παρατημένα σύνδρομα στέρησης που βλέπω να πιάνουν άλλους κατ επανάληψη (με άλλες αφορμές) σε αυτά τα 10 χρόνια που είμαι μέλος.
    Και ναι μετα το 2011 έκανα πάρα πολλές βόλτες και σίγουρα καλύτερες από εκείνες. Το ριμάδι όμως ήταν και η πένα του που σε έκανε να τις αξιολογήσεις με διαφορετικό μάτι.

    ΠΣΚ βόλτες λοιπόν που κατά τα λεγόμενα του ιδρυτή τους σε ένα από τα τελευταία μηνύματα του εδώ μέσα:

    Η βόλτα θα πληρεί τις προδιαγραφές όλων των ΠΣΚ / moto.gr(*) Σιδερόκωλη, μεν, αλλά όχι σε παθολογικό βαθμό. Χιλιόμετρα σαφώς λιγότερα απ' τα 36ώρα, αλλά στην ίδια τάξη μεγέθους. Στόχος, δηλαδή, όπως πάντα, είναι μια βόλτα αμιγώς μοτοσυκλετιστική , με μπόλικα και απαιτητικά χιλιόμετρα ως πυρήνα, αλλά και με αρκετό χρόνο για μερικές στάσεις, ένα καφεδάκι, κολατσιό, φωτογραφίες, χαβαλέ κ.ο.κ. (γιατί αυτά, ως συνοδευτικό στο κυρίως πιάτο---που είναι τα πολλά και απαιτητικά χιλιόμετρα στη σέλα---βοηθάνε την παρέα να δέσει και αφήνουν πολύτιμες αναμνήσεις).

    (*) Πρωτοβουλία ΣιδερόΚωλων του moto.gr

    Στον άνω ορισμό για κάποιο περίεργο λόγο προσκύνησα. Δεν ξέρω γιατί. Κάποτε ο Vaska είχε αναρωτηθεί (και ορθώς) για τον λόγω που κάτι Αθηνάκιδες θέλανε να κάνουν 600+ χλμ την μέρα χωρίς πολλές στάσεις και σε αρκετά σβέλτους ρυθμούς. Τόσες ώρες στη σέλα τόσα χρόνια οι σκέψεις για την αιτία πάνε και έρχονται. Νομίζω ότι η πιο ισοπεδωτική εξήγηση που μπορώ να δώσω (γιατί τέτοιος είμαι) είναι ότι ήταν μια μικροαστική μπουρζουά έκφραση κατάλληλη για την συγκεκριμένη εποχή στη συγκεκριμένη χώρα (2004 – 2010 και λίγο παραπάνω) με το κατάλληλο οριακό εισόδημα ώστε να το συντηρήσει έστω και για λίγο καιρό.

    Γιατί κακά τα ψέματα, το μεγαλύτερο πλήγμα που είχαν οι συγκεκριμένες βόλτες (και όχι μόνο) δεν ήταν γιατι κάποιοι δε συνέχισαν να το στηρίζουν αλλά γιατί δεν υπήρχε αρκετό δυναμικό λόγω οικονομικών για να ξεπετάξει την επόμενη φουρνιά.

    Σίγουρα κάλυπτε δομικές ανάγκες έκφρασης, λίγο από ταξίδι, λίγο από ταχύτητα, λίγο από ρίσκο, λίγο από την ψευδαίσθηση ότι κατορθώνεις κάτι (παπάρια), λίγο από περιπέτεια, λίγο από αυτοπροβολή, λίγο από όλα τα σημεία της συγκεκριμένης εποχής αλλά παράλληλα σου επέτρεπε να συνεχίσεις να λειτουργείς ως γνήσιος μικροαστός το υπόλοιπο της εβδομάδας (σπίτι, δουλειά, σουπερ μάρκετ, παιδιά σκυλιά the full fucking package ναπουμε).

    Γιατί ναι μεν θέλαμε και θέλατε και θέλουνε να πάρουν το super ntouper adventure Dakar ST UV XR μηχανάκι να πάμε στο Βλαδιβοστόκ, τα Πυρηναία και το Σουδάν αλλά όχι και να χαλάσουμε στη πράξη και το μοντέλο του μικροαστού. Uriah Heep, Furius ή Road Spirit δεν θέλαμε πραγματικά να γίνουμε, αλλά θέλαμε να παραμυθιαζόμαστε που και που ότι κάνουμε περιπέτεια.

  7. #142
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Γίνεται να αισθανθούμε λίγο από τη περιπέτεια του ταξιδιού στο κόσμο σε μορφή σφινάκι χωρίς να μας χαλάσει και πολύ το στόρι? Ε για κάποιους από εμάς βγήκε στις μονοήμερες εξοντωτικές σε χλμ και ρυθμούς βόλτες τριγύρω από τη Κεντρική Πίνδο κυρίως και δευτερευόντως στα υπόλοιπα κομμάτια της Ελλάδας. Ελλάδα που παρεμπιπτόντως λόγω της μορφολογίας της σου το έκανε εύκολο. Γιατί σου έδινε την αίσθηση ότι ανακαλύπτεις κάτι απόμακρο άγριο και ανεξερεύνητο μόνο 200-300χλμ από τη πρωτεύουσα της.

    Γιατί και στην Αμερική βρίσκεις αμέτρητα δάση και μονοπάτια δύσβατα (είτε ασφάλτινα είτε χωμάτινα) αλλά άμα ζεις στη Νέα Υόρκη για παράδειγμα τα κοντινότερα θέλουν 12 ώρες για να τα φτάσεις. Ενώ εδώ μέσα σε 1:30 ώρα από την Αθήνα έμπαινες στη καρδιά τους.

    Βέβαια η πλάκα είναι που πάνω σε αυτά τα μικρά ορεινά δρομάκια κάποιοι έχουν κάνει καριέρα στο παραμύθι. Κάτσε να σου πω εγώ, όχι εγώ να σου πω που ξέρω καλύτερα, όχι εγώ να σου πω που είναι η μάνα μου από εκεί, όχι εγώ να σου πω γιατί εγώ μεγάλωσα σε εκείνα τα μέρη που θα πάτε, όχι εγώ να σου πω που το έχω κάνει αυτό το κομμάτι περισσότερες φορές από άλλους κτλ κτλ. Ρε τρισμέγιστε, 1:30 ώρα από την Αθήνα είναι, δε χρειάζονται εξειδικευμένες οδηγίες χρήσης. Στη δύσκολη παρατάς το μηχανάκι στο δρόμο και το κόβεις με τα πόδια και σε λίγη ώρα είσαι σε σουπερ σύγχρονο πολιτισμό, πλάκα μας κάνεις?

    Το γεγονός όμως ότι 6 χρόνια μετά γράφω κάτι για τον συγχωρεμένο τον παλιοπαπάρα γνωρίζοντας εξ αρχής οτι θα το διαβάσουν 5 άνθρωποι όλοι και όλοι και θα το ξεχάσω και εγώ και αυτοί, από μόνο του δε μπορεί να με αφήσει αδιάφορο. Γενικά δε μ άρεσε να γράφω πολλά, όχι γιατί είμαι κλειστός τύπος (), αλλά γιατί ξεκάθαρα δε μ άρεσε ο γραπτός λόγος μου. Ειδικά όταν διάβαζα τις ιστορίες του Νίκου για τις ίδιες βόλτες που ήμασταν μαζί πάντα έλεγα, «και τώρα τι να πεις, τα είπε όλα» Πάντα όμως τις κατάλληλες εποχές και τις κατάλληλες στιγμές ξεπετάγεται ένας που σου λεκτικοποιεί με ωραίο τρόπο τη μαλακία που σε δέρνει. Στη δικιά μας την περίπτωση ήταν ο συγχωρεμένος.

    Και αν θέλω να είμαι πραγματικά δίκαιος και όχι τόσο πολύ ισοπεδωτικός θα έπρεπε να αναφέρω ότι οι ΠΣΚ βόλτες και γενικά οι παρόμοιες βόλτες που όμοιες τους συναντούσες μόνο στο μοτο.γρ (τσεκαρισμένα πράγματα), είχαν τα ακόλουθα χαρακτηριστικά (πέραν των μπουρζουά που εξέφρασα πιο πάνω):

    Ήταν ρέμπελες με αρκετή δόση joe bar καταστάσεων όπου ναι κύριες και κύριοι ας το παραδεχθούμε σε μια ψευδοκρίση εσωτερική ανασκόπησης, είχαν στη καρδιά τους την γρήγορη οδήγηση με ότι συνεπάγεται αυτό. Σίγουρα όχι από όλους αλλά από αρκετούς. Δεν ήταν λουλουδένιες, περιηγητικές, τουριστικές βόλτες με σκοπό να μάθουμε την ιστορία και να αγαπήσουμε αυτά τα ευλογημένα χώματα ως γνήσιοι εθνικιστές. Κοινός παρονομαστής (και ας μη το λέγαμε) στην εσωτερική αποτύπωση των ΠΣΚ οδοιπορικών ήταν η στροφή και η ταχύτητα που τις παίρνεις. Και να ναι μπορεί να μη το συζητάγαμε μετά, αλλά στο διαταυτα ήταν βασικό χαρακτηριστικό. Και επειδή το λίγο πότε δεν ήταν αρκετό, οσο περισσότερο τόσο καλύτερα. Πόσο περισσότερο? Αν είναι δυνατόν και μια μέρα ολόκληρη πάνω στη μηχανή θα έλεγα εγώ.

    Όταν ήθελα μοτο κουβέντα για τη τάδε αναβάθμιση ή το τάδε μοντέλο ή τα τάδε λάστιχα, έμπαινα εδώ μέσα ή πήγαινα pulp, δελεαρ κλπ όπου έπαιζε και λίγο male bonding (gay post alert). Όταν πήγαινα βόλτα πήγαινα βόλτα γιατί ήθελα μηχανή. Νομίζω το ίδιο στόρι είχε και ο Νικόλας στις ΠΣΚ βόλτες.

  8. #143
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Νομίζω και το ίδιο στόρι βγήκε και στη βόλτα του κρούκη προχθές. Κεντρική Πίνδο με αρκετή ομορφιά με λίγο καγκουριά λίγο χύμα ως προς την οργάνωση με μπόλικο χρόνο πάνω στη σέλα για αρκετή «συζήτηση» και κυρίως πολλές ορεινές στροφές. Είχαμε τη τύχη όπως είπε και ο κρούκης να φάμε και τις βροχές μας σε πανέμορφα σημεία και ήρθε και έδεσε το γλυκό.

    Τα χρήσιμα συμπεράσματα που εξήχθησαν από αυτή τη ΠΣΚ

    - Απεράντια Όρη και Όρη Βάλτου παραμένουν τα μυστικά συστατικά πίσω από μια πετυχημένη βότλα. Τόσα 36ωρα και ΠΣΚ έχω περάσει από εκει και ακόμα να τα χορτάσω

    - υπάρχει περίπτωση να συγχρονιστούν οι πλανήτες και τελικά αναχώρηση να έχεις 7:20 από Αθήνα. Κανονικό σεξ. Με το μηχανάκι παρέα από τις 7 το μέχρι τις 10 το βράδυ.

    - Ο Μαρίνος δύναται που και που να δείξει δείγματα ενθουσιασμού και να μην είναι το πιο cool και ήσυχο παιδί που έχετε γνωρίσει στη ζωή σας

    - τα GS έχουν φτάσει σε τέτοια επίπεδα αλαζονείας που είναι δυνατόν ο οδηγός τους να παθαίνει κάταγμα αλλά αυτά να μην εμφανίζουν καν σημάδι γρατζουνιάς πάνω τους σε περίπτωση πτώσης

    - Ο Kordix παραμένει ο πιο ενδιαφέρον low profile συνοδοιπόρος εδώ μέσα hands down

    - Το 1290 του Αργύρη είναι μουνάρα, φτου να μη το ματιάσω

    - Τα caponord αποδεικνύουν κατ επανάληψη ότι μπορούν να ακολουθήσουν στα κατάλληλα χέρια

    - Ο Κρουκης και το γεγονός ότι πόσταρε αυτός τη βόλτα παραμένει η πιο ευχάριστη έκπληξη μετά από τα δυσάρεστα μαντάτα του λεγάμενου. Παραμένει μάχιμος όμως παρ ότι τις περισσότερες ώρες πάνω στο μηχανάκι έκανε φιλοσοφικές συζητήσεις με τον εαυτό του απόρροια των ηλικιακών του ανησυχιών γενικότερα αλλά και ειδικότερα στον λόγο και την αιτία που τον έκαναν να ασχολείται και να ενδιαφέρεται λίγο περισσότερο με ανθρώπους που δεν έχει αποφασίσει καν ακόμα αν ήθελε. Όλα αυτά παράλληλα με το να στιβει το sv στις στροφές του Αι Γιώργη. Μεγαλεία!

    - Όταν είσαι 40+ και ας είσαι προπονημένος και σε καλή φυσική κατάσταση, όταν κάνεις 800χλμ καλό είναι να μη το ρίξεις στα κρασιά και τα κρεατα ενδιάμεσα. Θα το πληρώσεις στην επιστροφή όταν βγεις Εθνική

    - Όσο και να ερωτοτροπώ όλα τα χρόνια με άλλα μηχανάκια δύσκολα τελικά θα αποχωριστώ από ότι φαίνεται τη κοριτσάρα μου. Συνεχίζει να μου κάνει τα χατίρια ακούραστα και απροβλημάτιστα για τόσες απαιτητικές βόλτες

    - Τα κρέατα που τρώτε σε ταβέρνες παντού τα ίδια είναι, κανα καλό μέρος με θέα να βρείτε

    - Η απορία για το κατά πόσο κινδυνεύεις από κεραυνό πάνω στο μηχανάκι παραμένει

  9. #144
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    πάρτε και μερικές φώτο έτσι για το ονόρε

    Κρούκης / Αργύρης

    Στάση Καρπενήσι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3137.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	67,3 KB 
ID:	398389

    Kyo - Kondrix - Μαρίνος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3140.jpg 
Προβολές:	158 
Μέγεθος:	67,8 KB 
ID:	398390

    ο Μαρίνος σε στιγμές τρισμέγιστου ενθουσιασμού

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3143.jpg 
Προβολές:	158 
Μέγεθος:	67,3 KB 
ID:	398391

  10. #145
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Στάση Βρουβιανα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3150.jpg 
Προβολές:	158 
Μέγεθος:	57,5 KB 
ID:	398392

    Βρουβιανα 2

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3156.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	44,7 KB 
ID:	398393

    πανέμορφο Αστροχώρι. παραμένει αγαπημένος προορισμός

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3169.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	64,9 KB 
ID:	398394
    Τελευταία τροποποίηση από spyro; 02/08/2018 στις 16:58.

  11. #146
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Στον άνω ορισμό για κάποιο περίεργο λόγο προσκύνησα. Δεν ξέρω γιατί. Κάποτε ο Vaska είχε αναρωτηθεί (και ορθώς) για τον λόγω που κάτι Αθηνάκιδες θέλανε να κάνουν 600+ χλμ την μέρα χωρίς πολλές στάσεις και σε αρκετά σβέλτους ρυθμούς. Τόσες ώρες στη σέλα τόσα χρόνια οι σκέψεις για την αιτία πάνε και έρχονται. Νομίζω ότι η πιο ισοπεδωτική εξήγηση που μπορώ να δώσω (γιατί τέτοιος είμαι) είναι ότι ήταν μια μικροαστική μπουρζουά έκφραση κατάλληλη για την συγκεκριμένη εποχή στη συγκεκριμένη χώρα (2004 – 2010 και λίγο παραπάνω) με το κατάλληλο οριακό εισόδημα ώστε να το συντηρήσει έστω και για λίγο καιρό.
    Ακόμα σε στοιχειώνει η ερώτηση αυτή ρε μπαγάσα ???
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Το "Παντα Τετοια" το σηκωνει τωρα εδω η παραειναι νοσταλγικο;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #148
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ακόμα σε στοιχειώνει η ερώτηση αυτή ρε μπαγάσα ???
    Θα έλεγα ότι είναι μια σειρά από φιλοσοφικές ερωτήσεις που χρήζουν απαντήσεως.
    Όπως η ερώτηση που χάθηκε ο φίλος εκ Πάτρας όταν ποστάρει "ο χρήστης Vaska αισθάνεται ευτυχισμένος στην θέση Κακκαβιά-Σύνορα Ελλάδας Αλβανίας" κι έχει κανονιστεί συνάντηση στη διασταυρωση για Άγραφα?
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #149
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Το "Παντα Τετοια" το σηκωνει τωρα εδω η παραειναι νοσταλγικο;
    Άμα ξετρυπώσεις τον Παντατέτοια κερδίζεις νταμιτζάνα τσίπουρο εκλεκτόν άνευ γλυκάνισου.Μόνο σε κάτι τέτοια μπορεί να τσιμπήσει,όπως και κάτι άλλοι παλιοχαρακτήρες εκ Βορείου Ελλάδος(ή Ν.Μακεδονίας,όπως αγαπάτε).
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    να ασχολείται και να ενδιαφέρεται λίγο περισσότερο με ανθρώπους που δεν έχει αποφασίσει καν ακόμα αν ήθελε.
    Εδω θα κανω μια διευκρινηση γιατι χρειαζεται σπυρε.
    Συμφωνω απολυτα με το κειμενο σου btw και αντιλαμβανομαι τις αφετηριες σου καθως και το οτι δεν εχουμε τοσο κοινες εμπειριες εδω μεσα οι δυο μας.

    Αλλα.
    Αν εννοεις οτι ΔΕΝ ηθελα κοσμο στην βολτα κανεις μεγαλο λαθος.
    Απλα ειχα μια ιδεα του ποιοι μαλλον ΔΕΝ θα ερχοντουσαν για λογους που δεν χρειαζεται τωρα να πουμε.

    Πιστευα οτι δεν θα ερχοταν κανεις ουτως η αλλως γιατι το μοτο εχει συρρικνωθει, η βολτα ηταν δυσκολη και της τελευταιας στιγμης,ποιος θα την κανει με εναν τυπο που δεν ξερει και που τον πιασαν κατι περιεργα τωρα και τι μας λεει ξερω γω,λογω συγκυριων (ασχολιαστο γενικοτερα ξερουμε τι γινεται στον κοσμο δεν ειμαστε ολοι αυτιστικοι) ,και επισης για οικονομικους λογους και αλλους (εγω ημουν που ημουν στο ζορι και ελεγα να παω και ηπειρο αυγουστιατικα τωρα με αυτο απλα δεν βγαινει που να τσιμπουκωνω γερους στην Σολωνος δυο δυο οποτε διαλεξα και πηρα και δεν το μετανιωσα ντιπ) .

    Αυτα γιατι το οφειλω στα παιδια και επειδη αναφερθηκε και στην βολτα το συγκεκριμενο.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 13:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 09:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 20:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF