Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: ΓΥΦΤΙΑ;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2010
    Μηνύματα
    11

    ΓΥΦΤΙΑ;

    "Εδώ και αρκετό καιρό έχω γίνει μάρτυρας μιας ψευτομαγκίας από οδηγούς μηχανών, συνήθως μεγάλου κυβισμού.Κολλάνε πίσω από αυτοκίνητα που περνάνε από τις λωρίδες e-pass για να...
    αποφύγουν να πληρώσουν διόδια (1.30 για τις μηχανές).
    Ρώτησα μια υπάλληλο τί πρέπει να κάνει κανείς σε τέτοια περίπτωση και μου είπε τίποτα, αν το καταγράψουν οι κάμερες θα γίνει δίωξη.
    Σήμερα πάντως ήταν το αποκορύφωμα, οπού ένας τέτοιος 'μάγκας' κόλλησε πίσω από την γυναίκα μου, η οποία τρόμαξε και σταμάτησε για να τον αφήσει να περάσει. Αυτός της είπε άντε προχώρα και όταν αυτή αρνήθηκε άρχισε να την βρίζει.
    Δεν φτάνει δηλαδή η μαγκιά κλανιά για το 1.30, τα βάζουμε και με αυτούς που δεν γουστάρουν να συμμετέχουν...
    Εγώ θα φταίω την επόμενη φορά που θα μου κολλήσει κάποιος να σταματήσω απότομα και να γίνουμε μαλλιά κουβάρια;"

    ΑΠΟ ΤΡΟΚΤΙΚΟ
    ΥΓ:ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΓΥΦΤΙΑ(ΕΑΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ
    ΟΔΟ ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ....

  2. #2
    re file den mas endiaferei ti leei to troktiko,
    opoios psinete paei k to diavazei!

    k pes sti ginaika sou na mi tromazei otan vlepei mixanes
    apla na prosexei sto dromo x2!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2010
    Μηνύματα
    11
    ΡΕ ΦΙΛΕ...
    Δεν το γραφω εγω...Απλα το μετεφερα απο εκει...
    Πολλα νευρα...Πολλα νευρα...

  4. #4

    Re: ΓΥΦΤΙΑ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVAG
    "Εδώ και αρκετό καιρό έχω γίνει μάρτυρας μιας ψευτομαγκίας από οδηγούς μηχανών, συνήθως μεγάλου κυβισμού.Κολλάνε πίσω από αυτοκίνητα που περνάνε από τις λωρίδες e-pass για να...
    αποφύγουν να πληρώσουν διόδια (1.30 για τις μηχανές).
    Ρώτησα μια υπάλληλο τί πρέπει να κάνει κανείς σε τέτοια περίπτωση και μου είπε τίποτα, αν το καταγράψουν οι κάμερες θα γίνει δίωξη.
    Σήμερα πάντως ήταν το αποκορύφωμα, οπού ένας τέτοιος 'μάγκας' κόλλησε πίσω από την γυναίκα μου, η οποία τρόμαξε και σταμάτησε για να τον αφήσει να περάσει. Αυτός της είπε άντε προχώρα και όταν αυτή αρνήθηκε άρχισε να την βρίζει.
    Δεν φτάνει δηλαδή η μαγκιά κλανιά για το 1.30, τα βάζουμε και με αυτούς που δεν γουστάρουν να συμμετέχουν...
    Εγώ θα φταίω την επόμενη φορά που θα μου κολλήσει κάποιος να σταματήσω απότομα και να γίνουμε μαλλιά κουβάρια;"

    ΑΠΟ ΤΡΟΚΤΙΚΟ
    ΥΓ:ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΓΥΦΤΙΑ(ΕΑΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ
    ΟΔΟ ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ....
    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ στην Αττική, ίσως γιατί είναι απο τους λίγους δρόμους που τα αξίζουν.
    Αλλά ρε παιδιά πίσω απο αμάξι, αν κλείσει γρήγορα η μπάρα παίζει την πάρεις αγκαλιά???

    Επικίνδυνο ακούγεται...

  5. #5

    Re: Re: ΓΥΦΤΙΑ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ στην Αττική, ίσως γιατί είναι απο τους λίγους δρόμους που τα αξίζουν.
    Αλλά ρε παιδιά πίσω απο αμάξι, αν κλείσει γρήγορα η μπάρα παίζει την πάρεις αγκαλιά???

    Επικίνδυνο ακούγεται...
    αυτα τα κοπλα ειναι για χεραδες....

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVAG
    Απλα το μετεφερα απο εκει...
    Ε αυτο ειναι το προβλημα...Οποιος θελει παει στο χαμστερ και τα διαβαζει...
    Ελεος αυτη η αναδημοσιευση απο ολα τα blog...

  7. #7
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    1.30 χ 10 διοδια ειναι 13 ευρω.
    και 13 ευρω να γυρισεις πισω σαλονικη ειναι 26.


    μια χαρα ειναι λεμε
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  8. #8
    Δεν τοχα σκεφτεί ποτέ κάτι τέτοιο οτι μπορεί να συμβεί χωρίς να σε καταγράψουν οι κάμερες.Καλή ιδέα,αυριο θα το κάνω και εγώ μπας και γλυτώσουμε το 1,30?.
    Εραστής της γαλανής!!!

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    όσοι το κάνετε , ειδικά στην Α.Ο. μην γκρινιάξετε μετά γιατί οι κακοί αστυνομικοί σας κόψαν ραβασάκι... και λέω ειδικά Α.Ο. καθώς είναι εν μέρει ιδιωτικός δρόμος και οχι δημόσιος.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    όσοι το κάνετε , ειδικά στην Α.Ο. μην γκρινιάξετε μετά γιατί οι κακοί αστυνομικοί σας κόψαν ραβασάκι... και λέω ειδικά Α.Ο. καθώς είναι εν μέρει ιδιωτικός δρόμος και οχι δημόσιος.

    Gandalf
    Μαγε εν μερει και η Ε.Ο. δεν ειναι ιδιωτικος δρομος?
    Επισης , για να σου κοψει κληση ενα στρουμφ πρεπει να εχεις παραβει Κ.Ο.Κ., και οπως ειπες εφοσον ''η Α.Ο. είναι εν μέρει ιδιωτικός δρόμος'', τα στρουμφακια ειναι οι σεκιουριταδες του ιδιοκτητη??
    Αν κανω λαθος διορθωσε με.

    Φιλικα.

    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  11. #11
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504

    Re: Re: ΓΥΦΤΙΑ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ στην Αττική, ίσως γιατί είναι απο τους λίγους δρόμους που τα αξίζουν.
    Αλλά ρε παιδιά πίσω απο αμάξι, αν κλείσει γρήγορα η μπάρα παίζει την πάρεις αγκαλιά???

    Επικίνδυνο ακούγεται...
    μπαααα... προλαβαινεις.

    Παρατηρησε οταν περνας με το αυτοκινητο, και κοιτα απο τον καθρεφτη μετα πόσες στιγμες:wacko: κατεβαινει το μπαρίδιο..

    Εμενα μου την ειχε πεσει ενας γΛηγορος με σάξο κολητα στον προφηλακτηρα και περασε και αυτος.....

    Μετα ο γλήγορος εδινε μια λυπημενη απολογια στον μπατσο που τον ειχε σταματησει.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Εγω Αττικη οδο γουσταρω να πληρωνω σε αλλα διοδια ποτε ξανα....

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της laryfz1
    Εγγραφή
    18/08/2008
    Μηνύματα
    171
    και τι τον νοιαζει αυτον και λεει για μαγκες, μαλλον κανενας υπαλληλος θα ειναι.και δεν καθομαστε απο πισω ακριβως αλλα πισω και ακρη να μην γινει και καμια μαλακια με μπαρα
    gogogo!!!

  14. #14
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    ειναι ο μονος δρομος,που πληρωνω και δεν
    στενοχωριεμαι για τα λεφτα που εδωσα!!
    παντως ωρες ωρες δεν το καταλαβαινω αυτο το
    νταβατζιλικι μερικων
    δεν μιλαμε για την αθλια εθνικη οδο,μιλαμε για εναν
    ιδιωτικο δρομο,με πολυ καλες προδιαγραφες και δεν θα επρεπε
    να το κανουν αυτο!!
    στο φιναλε αμα δεν γουσταρεις μην πας!!

    διαδηλωτης στο αθλιο εθνικο δικτυο να γινω.
    γυφτος για 1,3? σε τετοιας ποιοτητας δρομο ποτε
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  15. #15
    Φώτησε μας Θεέ Απόλλωνα!! Το avatar του/της CBF - HRC
    Εγγραφή
    27/11/2007
    Μηνύματα
    86
    Καλημέρα σας, διαβάζω από όλους για διόδια στην Α.Ο. τη μόνη οδό που τα αξίζει, αλλά κανείς σας δεν έμαθε να βγάλει την Κάρτα της Α.Ο. για μοτο με τιμή διέλευσης 1.10 Ευρώ?
    και δεν ψάχνετε για ψιλά, και πιο οικονομικά. ανοίγεις τη τσέπη, βγαζεις τη κάρτα στο ταμείο, ξαναβάζεις στη τσέπη και για!!!
    CBF 600S - HRC

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. γυφτια ειναι.......
    από mikes στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2009, 01:36
  2. Γυφτιά είναι....
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 02:41
  3. Τι είναι γυφτιά
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2004, 12:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF