Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: GLX 54mm

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    αν μενεις στη πολη να προσεχεις πααααρα πολυ τα αυτοκινητα και οταν περνας στενα και αναμεσα στα αυτοκινητα, αυτα λιγο πολυ στα εχει πει και ο πατερας σου, ολοι εχουμε κανει μα@$^*#ς και ειμαστε πολυ τυχεροι που ειμαστε εδω και μπορουμε και συμβουλεουμε εναν 17χρονο
    ως προς τις αποριες σου τωρα, υπαρχει ενα πιστονι που εχει μεγαλη κορωνα-μπομπε-ειναι της narita στα 53μμ που το θες εσυ, μονο αυτο θα δουλεψει με αυτη τη κεφαλη που θα βαλεις
    εκεντροφορο βαλε ενα νορμαλ ή ασε αυτον που θα εχει η κεφαλη, μη βαλεις πολυ -αγριο- γιατι δεν θα σου δουλευει καθολου χαμηλα μεσαια και θα σου κανει ενα ξεσπασμα ψηλα μετα απο πολυ μπερδεμα, ασε που θα θελεις και αλλη ηλεκτρονικη.
    μην πας και δωσεις λεφτα σε μαστορα κατσε και ασχολησου μονος σου για να μαθεις και δυο πραγματακια
    Φιλε μου μενω αρκετα εξω απο την πολη στο Κοροπι, αλλά είναι αυτό όσο και να προσέχεις δεν σε προσέχουν και τόμαθα ποιό νωρείς απότι περίμενα... Χτες καταφερα και μιλησα λιγο με τον πατερα μου γιατι ειναι εξωτερικο για δουλεια και μουπε αντι για CDI να κιταξω γι' αστρησια (Άντε να βρω τώρα γνήσια σε καλή κατάσταση). Θα είναι καλυτερα με του αστρα παρα τι cdi? Ρωτησα το μαστορια αλλα επεμενε στην cdi.. Για το πιστονι που λες θα ψαχτω να δω καιγω λιγο τι παιζει σε τιμες. Τορα ο μαστορας μου κανει πως θα χρειαστει αλαγη ο στροφαλος και ανηγμα τα καρτερ, για τα κάρτερ ντάξει μου ακούγεται λογικό, για τον στρόφαλο πάλι όμως όχι... Ο 90αρις στρόφαλος θέλει άλαγμα για 53μμ? Στο μάστορα αυτό δεν ξαναπατάω έτσι κιάλλιος γιατί δεν του έχω και πολύ εμπηστοσύνη (Χίλιες φορές να περίμενω ένα μήνα τον πατέρα μου νάρθει και να μου φτιάξει αυτός πάρα ο συγκεκριμένος μάστορας).

    Ν' ασχοληθώ θέλω φίλε μου, το πρόβλημα μου είναι να μην γίνει καμιά στραβή και μετά δεν έχω με τι να μετακινούμε γιατί δεν έχω ξαναβάλει χέρι στο μοτέρ... Και χωρείς νάχω κάποιο γνώστει μαζί να μου δίξει δύο πράγματα αυτή την στιγμή δεν μου φέναιτε καλή επιλογή να πάω στα τυφλά και ο,τί γίνει... Θα κιτάξω να βρω κάποιο manual μήπως και γίνει έτσι δουλίτσα και ο θεός μαζί μου.
    Τελευταία τροποποίηση από Val98; 06/10/2015 στις 23:08.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    υπαρχουν κεφαλες αστρα στο εμποριο ημιτασιον κανα 35αρι παιζουν γεματες και δεν ειναι και ασχημες, αν βαλεις αστρα θα βαλεις πιστονι με μικρη κορωνα ή ισιο
    υπαρχουν και κεφαλες 70αρες ιμιτασιον καλη ποιοτητα αλλα παιζουν γυρω στα 70ε αδειες, αν βαλεις αυτη τοτε θα βαλεις πιστονι με μεγαλη κορωνα
    εχω μια τετοια η οποια εχει προβλημα στο μπουζονι της εξατμισης αν νομιζεις οτι μπορεις να τη φτιαξεις οικονομικα στειλε μου το εμειλ σου να σου στειλω φωτο να τη δεις
    αν δεν το πλακωνεις συνεχεια νομιζω οτι μπιελα δεν θελει αλλαγη, εξαρταται βεβαια απο τους τζογους που εχει και απο τα χιλιομετρα που εχει κανει

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    υπαρχουν κεφαλες αστρα στο εμποριο ημιτασιον κανα 35αρι παιζουν γεματες και δεν ειναι και ασχημες, αν βαλεις αστρα θα βαλεις πιστονι με μικρη κορωνα ή ισιο
    υπαρχουν και κεφαλες 70αρες ιμιτασιον καλη ποιοτητα αλλα παιζουν γυρω στα 70ε αδειες, αν βαλεις αυτη τοτε θα βαλεις πιστονι με μεγαλη κορωνα
    εχω μια τετοια η οποια εχει προβλημα στο μπουζονι της εξατμισης αν νομιζεις οτι μπορεις να τη φτιαξεις οικονομικα στειλε μου το εμειλ σου να σου στειλω φωτο να τη δεις
    αν δεν το πλακωνεις συνεχεια νομιζω οτι μπιελα δεν θελει αλλαγη, εξαρταται βεβαια απο τους τζογους που εχει και απο τα χιλιομετρα που εχει κανει
    Λογικά θα βάλω αυτήν με τα 35ε, το μηχανάκη έχει περιπου 55000 χιλιόμετρα. Μ' αυτήν με τα 35 θα είναι καλό το κυλινδροπίστονο που ανέφεραις ποιό πάνω η να κιτάξω για κάποιο άλλο? Έλεγα για Αασα, αλλά έχω ακούσει από γνωστούς μου πως δεν είναι η ποιότητα που θάπρεπε για τα λευτά του..

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    μη παρεις ακριβα πραγματα, παρε ενα κυλινδρο ρικ και ενα πιστονι ναριτα, αυτα ειναι ιαπωνεζικα και ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους.
    νομιζω οτι δεν χωραει ο κυλινδρος 53μμ στα καρτερ του glx,μαλλον θα πρεπει να τα ανοιξεις ή τελικα να βαλεις πιο μικρο κυλινδροπιστονο
    κατεβασε το μανιουαλ(καπου στο φορουμ υπαρχει)περιμενε και το πατερα σου να γυρισει μαζεψε τα πραγματα και καλα μαστορεματα!

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της Val98
    Εγγραφή
    01/10/2015
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    μη παρεις ακριβα πραγματα, παρε ενα κυλινδρο ρικ και ενα πιστονι ναριτα, αυτα ειναι ιαπωνεζικα και ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους.
    νομιζω οτι δεν χωραει ο κυλινδρος 53μμ στα καρτερ του glx,μαλλον θα πρεπει να τα ανοιξεις ή τελικα να βαλεις πιο μικρο κυλινδροπιστονο
    κατεβασε το μανιουαλ(καπου στο φορουμ υπαρχει)περιμενε και το πατερα σου να γυρισει μαζεψε τα πραγματα και καλα μαστορεματα!
    Για τα κάρτερ είμουν σχεδόν σύγουρος πως θα χρειαστούν άνηγμα. Για manual ξεκείνισα να διαβάζω αυτό: http://www.carlsalter.com/honda-c90-manual/
    Πάντως με το μάστορα έχω σπαστεί γιατί είχα στίλει το παπί μου να μ' αλάξει φλάτζες, δύσκους και αποκεί που έπιανε 85-90 (Χωρείς να το πιέζω) τόρα τελικιάζει στο 70 και με τα χίλια ζώρια να πιάσει 80, ποιός ξέρεις τι μπώρει να τούκανε.. Πυστέυω κάτι έχει παίξει με το καρμπυρατέρ γιατί από την μέρα που "μου το έφτιαξε" το καρμπυρατέρ μπερδέβει τόσο πολύ λες κ' έχει κόφτες το μηχανάκη.

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    2
    ηθελα αν ξερει κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το ντεπόζιτο ή να τροποποιήσω το σχήμα του σε κάτι πιο όμορφο γιατι είναι το μόνο που δεν μου αρέσει καθολου πανω στη μηχανη.
    [
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 15/12/2018 στις 14:35.

  7. #37
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654


    Αρη, αυτος πως σου γλυτωσε..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2019
    Μηνύματα
    31
    Εγώ πρόσφατα εκανα το glx μου 54 εσύ που εχεις και 90αρι δεν θα θέλει άνοιγμα τα κάρτερ αν θέλεις για 54χ54 θα βγει 123 και θα πρεπει να αλλάξει ενα κύλινδρο/πιστόνι και ενα καρμπ μεγαλυτερο αν δεν εχεις άλλο

  9. #39
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Val98 Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα! το lifan 125 αξίζει τα λευτά του? Για απλή χρήση, όχι σούζες κόντρες και ουτοκαφεξείς, και με τα σέρβης στην ώρα του θ' αντέξει η θα ψάχνει αφορμές για πότε θ' αμαφήσει?
    Εντομεταξί
    Ουτοκαφεξή
    Ουτοκαφετζή..
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2018
    Μηνύματα
    7
    Έχω έναν κύλινδρο 52.4 με ρεκτιφιε μπορώ να το κάνω 54

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sarmuveera Προβολή μηνύματος
    ηθελα αν ξερει κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το ντεπόζιτο ή να τροποποιήσω το σχήμα του σε κάτι πιο όμορφο γιατι είναι το μόνο που δεν μου αρέσει καθολου πανω στη μηχανη.
    [
    Ξεκινάς με μια ματσολα και αν δεν δεις αποτέλεσμα μια μικρή βαριοπούλα. Απλά θα χρειαστεί βάψιμο μετά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #42
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ξεκινάς με μια ματσολα και αν δεν δεις αποτέλεσμα μια μικρή βαριοπούλα. Απλά θα χρειαστεί βάψιμο μετά
    Αυτό μπορούμε να το κάνουμε και αντί του ρεκτιφιε;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτό μπορούμε να το κάνουμε και αντί του ρεκτιφιε;
    Αν είσαι έμπειρος Ναι
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Glx-Μετατροπη σε 54mm
    από TefasRacing στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2015, 03:18
  2. Bελτιώσεις σε Honda GLX
    από Dexter007 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 12:25
  3. GLX 90cc πωλείται στην Πάτρα
    από compsci στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 16:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF