Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: ΚΑΡΜΠΙΡΑΤΕΡ

  1. #1

    ΚΑΡΜΠΙΡΑΤΕΡ

    Γεια σας.Ασχολουμε εδω και καποιο καιρο με τι βελτιοση ενος παπιου honda tact.Το εχω κανει πολυ ομορφο εξωτερικα αλλα εχω ενα προβλημα.Θελησα να του βαλω ενα 18 delorto για να παει λιγο καλιτερα.Ρωτησα ολους τους μαστορες και μου ειπαν"ξερεις δεν μπαινει"...Και γιατι να μην μπαινει?Και μου λεει"θελει πατεντα ο λαιμος και..."Μαλλον δεν ασχολουνται γιατι δεν θα κερδισουν πολλα λεφτα{το εχω ιδη το delorto).Οποτε μαλλον θα το κανω μονος μου...Καποιος γνωστος μου μου ειπε να κοψω το λαιμο και να βαλω ενα σπιραλ.Πιστευω οτι μπαινει αλλα δεν καθονται να ασχοληθουν οι μαστορες.Απλα ισως χρειαστω βοηθεια αφου δεν τα παω και καλα με το moding των παπιων.Τι λετε δεν θα τα καταφερω......

  2. #2
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    θελει πλακακι προσαρμογης σε μηχανουργειο δεν νομιζω να κανεις δουλεια με σπιραλ για τι αν τραβαει αερα μετα το καρμυρατερ δεν θα ρυθμιζεται με τιποτα.
    δες και αυτη τη λυση αν εχει για το δικο σου μοντελο http://www.dynojet.com/jetkits/index.aspx

    η παιξε με βελονα ζιγλερ αν βρεις εδω

  3. #3
    Bασικα θελω να κοψω το λαιμο στις δυο ακρες και αναμεσα τους να βαλω το σπιραλ με σιλικονι για να μην περνει αερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σκασιμτα-ραγισματα σε λαιμους καρμπιρατερ
    από mars696 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2009, 17:59
  2. Husqvarna 610SM. Καρμπιρατερ η ψεκαστο?
    από somisa στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 14:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF