Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Σχετικα με διαροη καυσιμου

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.481

    Σχετικα με διαροη καυσιμου

    Μετα απο αναζητηση σε Γερμανια και Αγγλια , ειδα οτι εχουν αντιμετωπισει και αλλοι αυτο το προβλημα.

    Ειναι μια μικρη διαρροη καυσιμου απο το τελευταιο κολλαρο.
    Διορθωνεται αμεσα , χωρις κοστος (ή μηδαμινο τουλαχιστον ) απο τα επισημα συνεργεια.

    Για τσεκαρετε.

    Εγω το παρατηρησα το καλοκαιρι , κατοχος 1250




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsf1250.jpg 
Προβολές:	490 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	214325

  2. #2
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    το παρατηρησα και εγω σε 650 Κ8, αντικατεστησα το κολλαρο και ολα καλα.Το κόστος όντως ελάχιστο.

  3. #3
    Ακριβως αυτο επαθα κ γω....ενα σφυξιματακι αρκουσε!

  4. #4

    Talking !!!!!!!

    λυνουμε την δεξια βιδα ( με τ αλεν 4 ) απο το δεξι κολαρο εισαγωγη τραβαμε την μακρια βιδα που περναει απο της δυο εισαγωγες να πεσουν οι 2 αποστατες που ειναι αναμεσα στα 2 κολαρα κραταμε κοντρα με το δαχτυλο μας το κολαρο του 3 κυλινδρου περναμε την βιδα και σφιγκουμε με προσοχη και τελος!!
    για να βγαλουμε την ξεραμενη βενζινη ψεκαζουμε με καπιο καθαριστικο carb!! σε 5 λεπτα τελειωσαμε!!

  5. #5
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648
    πηγα να σφιξω τη βιδα κ μου κοπηκε.που μπορω να βρω καινουρια?εβαλα προσωρινα μια δανεικη αλλα πρεπει να την επιστρεψω
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από intruder Προβολή μηνύματος
    πηγα να σφιξω τη βιδα κ μου κοπηκε.που μπορω να βρω καινουρια?εβαλα προσωρινα μια δανεικη αλλα πρεπει να την επιστρεψω
    λογικα θα βρεις εδω: http://www.kentrovidas.gr/contact.php

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    λογικα θα βρεις εδω: http://www.kentrovidas.gr/contact.php
    +1
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2011
    Μηνύματα
    23
    Είχα και εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα(650 Κ8). Όταν διάβασα το ποστ του PortisHead πήγα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο που πηγαίνω το μηχανάκι. Εκεί τους το έδειξα και μου είπανε ότι το πρόβλημα είναι σχεδιασμού και δεν λυνεται. Σε άλλο πελάτη με το ίδιο πρόβλημα ακόμη και με αλλαγή όλης της εισαγωγής δεν μπορεσαν να λύσουν το πρόβλημα.

    Μετά από τα παραπάνω και επειδή θεωρούσα το συνεργείο αξιόπιστο αποφάσισα να το αφήσω και να μην ασχοληθώ άλλο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BIKENEST Προβολή μηνύματος
    λυνουμε την δεξια βιδα ( με τ αλεν 4 ) απο το δεξι κολαρο εισαγωγη τραβαμε την μακρια βιδα που περναει απο της δυο εισαγωγες να πεσουν οι 2 αποστατες που ειναι αναμεσα στα 2 κολαρα κραταμε κοντρα με το δαχτυλο μας το κολαρο του 3 κυλινδρου περναμε την βιδα και σφιγκουμε με προσοχη και τελος!!
    για να βγαλουμε την ξεραμενη βενζινη ψεκαζουμε με καπιο καθαριστικο carb!! σε 5 λεπτα τελειωσαμε!!
    Φίλε BIKENEST χίλια ευχαριστώ για το post σου! Το εφάρμοσα μόνος μου και το πρόβλημα λύθηκε!

    Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει μόνος του να παραθέσω το σημείο που δυσκολεύτηκα: Καθώς δεν πρόσεξα όταν ξεβίδωνα την βίδα και την γυρνούσα χωρίς να την τραβάω προς τα έξω η βίδα γύρισε το κολλάρο προς τα μέσα/πίσω. Όταν προσπαθούσα να την ξαναβιδώσω το παξιμαδι του κολλάρου είχε φύγει από την θέση του και δεν μπορούσα και να το φτάσω με το χερι. (Γενικά έχω μεγάλα χέρια και δεν χωράνε)

    BIKENEST και πάλι thanks!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IlliGoS Προβολή μηνύματος
    Είχα και εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα(650 Κ8). Όταν διάβασα το ποστ του PortisHead πήγα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο που πηγαίνω το μηχανάκι. Εκεί τους το έδειξα και μου είπανε ότι το πρόβλημα είναι σχεδιασμού και δεν λυνεται. Σε άλλο πελάτη με το ίδιο πρόβλημα ακόμη και με αλλαγή όλης της εισαγωγής δεν μπορεσαν να λύσουν το πρόβλημα.
    Ενημέρωσε please και τον κόσμο για τα σαϊνια του συγκεκριμενου συνεργειου (επίσημου ???) για να τον "προτιμαμε" και εις το μέλλον.


    τελος καλα - ολα καλα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF