Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: ti na kanw?

  1. #1

    ti na kanw?

    Γεια και χαρα σε ολα τα μελη της παρεας.Επειδη εχω βαρεθει να πηζω στην κινηση με το αυτοκινητο, να πληρωνω τα μαλλια της κεφαλης μου τα καλοκαιρια στα σαπιοκαραβα για να βαλω το αυτοκινητο μεσα και επειδη ειναι καιρος να αξιοποιησω εκεινο το διπλωμα μηχανης που εχω εδω και τρια χρονια,αποφασισα επιτελους να παρω μηχανη.ΦΥΣΙΚΑ οι παραπανω λόγοι αγορας μηχανης ειναι ενδεικτικοι ο ΚΥΡΙΩΣ λογος ειναι οτι απο τοτε που ανεβηκαμε (και κατεβηκαμε)τον ΠΑΡΝΩΝΑ με μια παρεα μηχανοβιους τις ερωτευτηκα τις ατιμες!!! ΕΧΩ καταληξει σε τρια μοντελα και εδω θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σημειωτεον οτι ποτε δεν ειχα δικη μου μηχανη(επειδη ομως εχω ερκετους φιλους με μοτο,) γνωριζω αρκετα για τις παραχωρησεις η και τους συμβιβασμους(συγκριτικα παντα με το αυτοκινητο) που πρεπει να κανει κανεις προκειμενου να χαιρεται την μοτοσυκλεττα του με ασφαλεια.εχω καταληξει λοπον σε τρια μοντελα α)CBF 600 S transalp 650 γ)xr 125 kai μετα βλεπουμε.ΦΥΣΙΚΑ για παπια η σκουτερς δεν υπαρχει περιπτωση,κυριως για λόγους ενεργητικης ασφαλειας.Περιμενω τις αποψεις και τις προτάσεις σας σχετικα με τα παραπάνω.

  2. #2
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    γεια σου φιλε μου......καλω ηρθες!!!!


    σημερα μην περιμενεις και πολλες απαντησεις γιατι ολοι εχουν παει στην εκδρομη του moto.gr!!!!!!

    η δικη μου γνωμη παντως απο τα παραπανω μηχανακια ειναι η λυση του transalp!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  3. #3
    It's a sleepless night... Το avatar του/της weaz
    Εγγραφή
    12/04/2006
    Μηνύματα
    2
    απο αυτα που προτιμας και η δικια μου γνωμη ειναι TRANSALP και ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ.

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    για να μην πω καποιο συγκεκριμενο (υποκεινενικα ειναι αυτα....) κοιτα στα on-off (οπως δηποτε αφου σκεφτεσαι, διακοπουλες-νησια-φορτωμα κτλ) και τα 500-750 cc θα σε υπερκαλυψουν....



    Καλώς ήρθες....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    καλως ηρθες. 3 τελειως διαφορετικες μηχανες με διαφορετικο προσανατολισμο η καθε μια.ξεκαθαρισε τι θελεις,γινε πιο σαφης.
    τι θες?ασφαλτο?,χωμα?,εντουραδα?,ταξιδι?,ανεση?,βολτα στην πολη?,στην παραλια?,συνδιασμος ολων αυτων?
    αραξε,πιασε καμια και πες και για ποια χρηση τη θες.
    παντως εγω θα επερνα το ΤΑ.

    κοιτα και προς suzuki μερια.

  6. #6
    o ruhl exei simetria Το avatar του/της lopi
    Εγγραφή
    24/10/2004
    Μηνύματα
    135

    Re: ti na kanw?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
    Γεια και χαρα σε ολα τα μελη της παρεας.Επειδη εχω βαρεθει να πηζω στην κινηση με το αυτοκινητο, να πληρωνω τα μαλλια της κεφαλης μου τα καλοκαιρια στα σαπιοκαραβα για να βαλω το αυτοκινητο μεσα και επειδη ειναι καιρος να αξιοποιησω εκεινο το διπλωμα μηχανης που εχω εδω και τρια χρονια,αποφασισα επιτελους να παρω μηχανη.ΦΥΣΙΚΑ οι παραπανω λόγοι αγορας μηχανης ειναι ενδεικτικοι ο ΚΥΡΙΩΣ λογος ειναι οτι απο τοτε που ανεβηκαμε (και κατεβηκαμε)τον ΠΑΡΝΩΝΑ με μια παρεα μηχανοβιους τις ερωτευτηκα τις ατιμες!!! ΕΧΩ καταληξει σε τρια μοντελα και εδω θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σημειωτεον οτι ποτε δεν ειχα δικη μου μηχανη(επειδη ομως εχω ερκετους φιλους με μοτο,) γνωριζω αρκετα για τις παραχωρησεις η και τους συμβιβασμους(συγκριτικα παντα με το αυτοκινητο) που πρεπει να κανει κανεις προκειμενου να χαιρεται την μοτοσυκλεττα του με ασφαλεια.εχω καταληξει λοπον σε τρια μοντελα α)CBF 600 S transalp 650 γ)xr 125 kai μετα βλεπουμε.ΦΥΣΙΚΑ για παπια η σκουτερς δεν υπαρχει περιπτωση,κυριως για λόγους ενεργητικης ασφαλειας.Περιμενω τις αποψεις και τις προτάσεις σας σχετικα με τα παραπάνω.

    To transalp.
    o arnold htan to mono teras me simetria"""

  7. #7
    sygkekrimena h xrhsh ths mhxanhs 8a afora kyriws voltes mesa sthn polh, kai eniote kapoia savvatokyriaka ektos ,kai fysika diakopes.sthn periptwsh tou transalp pou mou proteinete,den 8a dyskoleytw toulaxiston gia 1-2 ,mhnes kyriws logw apeirias?




    P.S.eyxaristw tous filous pou apanthsan sto post

  8. #8
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΥΡΙΟΥΣ-TRANSALP ΑΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΣΟΥ!

    ΑΛΛΑ ΔΕΣ (TEST RIDE) ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ON-OFF! ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΦΟΡΤΩΜΑ!

    1-APRILIA PEGASO TRAIL

    2-BMW F650GS

    ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ!!!
    ΤΕΛΟΣ


  9. #9
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    [i]
    1-APRILIA PEGASO TRAIL

    2-BMW F650GS

    [/B]
    ΔΕΝ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!
    ΤΕΛΟΣ


  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: ti na kanw?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
    Γεια και χαρα σε ολα τα μελη της παρεας.Επειδη εχω βαρεθει να πηζω στην κινηση με το αυτοκινητο, να πληρωνω τα μαλλια της κεφαλης μου τα καλοκαιρια στα σαπιοκαραβα για να βαλω το αυτοκινητο μεσα και επειδη ειναι καιρος να αξιοποιησω εκεινο το διπλωμα μηχανης που εχω εδω και τρια χρονια,αποφασισα επιτελους να παρω μηχανη.ΦΥΣΙΚΑ οι παραπανω λόγοι αγορας μηχανης ειναι ενδεικτικοι ο ΚΥΡΙΩΣ λογος ειναι οτι απο τοτε που ανεβηκαμε (και κατεβηκαμε)τον ΠΑΡΝΩΝΑ με μια παρεα μηχανοβιους τις ερωτευτηκα τις ατιμες!!! ΕΧΩ καταληξει σε τρια μοντελα και εδω θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σημειωτεον οτι ποτε δεν ειχα δικη μου μηχανη(επειδη ομως εχω ερκετους φιλους με μοτο,) γνωριζω αρκετα για τις παραχωρησεις η και τους συμβιβασμους(συγκριτικα παντα με το αυτοκινητο) που πρεπει να κανει κανεις προκειμενου να χαιρεται την μοτοσυκλεττα του με ασφαλεια.εχω καταληξει λοπον σε τρια μοντελα α)CBF 600 S transalp 650 γ)xr 125 kai μετα βλεπουμε.ΦΥΣΙΚΑ για παπια η σκουτερς δεν υπαρχει περιπτωση,κυριως για λόγους ενεργητικης ασφαλειας.Περιμενω τις αποψεις και τις προτάσεις σας σχετικα με τα παραπάνω.
    αν και δε μου πεφτει λογος....

    τα μηχανακια που εβαλες εχουν ενα και μοναδικο κοινο... ειναι Honda.... κατι μου λεει οτι ακουσες ραδιο αρβυλα απο "ξερωλα".....

    σε αυτο το φορουμ μπορεις να ακουσεις και "αλλες γνωμες" ισως να αλλαξεις και λιγο την οπτικη γωνια που κοιτας αυτη τη στιγμη τα πραματα.

    οσο για το θεμα της ενεργητικης ασφαλειας εχεις δικιο για τα παπια κτλ σε γενικες γραμμες.... αλλα τι σε κανει να πιστευεις οτι το XR125 εχει καλυτερη απο το παπι μου πχ????? ξερεις ολα τα παπια και σκουτερ δεν ειναι ιδια... και το XR125 ειναι ενα πολυ ΛΙΓΟ μηχανακι ... για τη χρηση που το θες

    καλως ηρθες

  11. #11
    Απο τα τρια που μας αναφερες εγω θα διαλεγα το transalp!
    Για μενα στην κατηγορια on-off μεχρι 650 υπερτερει το suzuki v-strom το οποιο κ εχω κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

  12. #12
    Άρχισαν οι Βροχές πάλι!!! Το avatar του/της xanoutas
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    37
    Και εγώ εκτός λίστας το V-Strom θα ψήφιζα...
    Όλα είναι δρόμος...
    Το Βlog μου

  13. #13
    ΜΕ 28 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑΣ ΣΑΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ
    ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ
    ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΗΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΓΚΩΔΕΙ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ
    600αρια ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΣΩ
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ,
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΩΤΕΡΩ
    ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΗ ΣΥΧΝΑ
    ΠΧ,ΑΘΗΝΑ-ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟΝ
    ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΠΟΛΗ ΚΑΙ
    ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ.
    est modus in rebus.

  14. #14
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    Καλωσόρισες και με το καλό συνοδοιπόρος δίτροχος!

    Λες πως δεν έχεις καθόλου εμπειρία στην οδήγηση και πολύ περισσότερο - λέω εγώ - στο χειρισμό της μηχανής. Την θέλεις επίσης περισσότερο για την πόλη. Με αυτά τα δεδομένα θα σου πρότεινα να μη διστάσεις να οδηγήσεις έστω και για λίγο τις "υποψήφιες" με όποια ευκαιρία μπορείς να έχεις.
    Ξεχνώντας το xr όπου συμφωνώ απόλυτα με τον idi και δε μπορεί να την έχεις ως πιθανή επιλογή αφού απορρίπτεις τα παπιά για την έλλειψη ενεργητικής ασφάλειας (επάρκεια κινητήρα, επιταχύνσεις, φρένα κ.λ.π.), θα έλεγα πως μιλάς για βαριά μηχανάκια που θέλουν συνήθεια. Λάβε υπ΄όψη σου και το ύψος που δυσκολεύει πολύ σε συνδυασμό με το βάρος. Αν είσαι 1.80 ας πούμε, παίρνεις ΤΑ που είναι ευκολοοδήγητο περισσότερο. Αν είσαι (χμμμ... 1.65 σαν εμένα ) παίρνεις CBF και σε ενα δύο μήνες συνηθίζεις το βάρος...
    Όλα αυτά βέβαια είναι εντελώς δική μου άποψη και τη μηχανή θα την πάρεις εσύ.΄

    Καλή και τυχερή να είναι η όποια επιλογή σου!
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  15. #15
    ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΙΛΙΚΕΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ 80% ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ TRANSALP KAI ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΤΑΧ/ΝΗ.ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ.



    Υ.Γ STARTENGINE EIMAI ΑΚΡΙΒΩΣ 1,80!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. mou mperdevei to bandit m ti na kanw?
    από sotiraul στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 11:13
  2. ti na kanw me ta grasa?????help!!
    από kakou στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 09:18
  3. Ti Na Kanw?
    από dammed_kittin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 19:39
  4. ti na kanw?
    από DrAvEnStOrM στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 09:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF