Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 168

Θέμα: PORSCHE 911 - VFR 800, μια ιστορία αγάπης....

  1. #1
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247

    PORSCHE 911 vs VFR 800

    σουρουπο... μολις εχω περασει στο vfr τα νεα παπα (p diablo rosso) και κατεβαινω ρολαριστος την κατεχακη απο το υψος του πολυτεχνειου. στο φαναρι ειμαι πρωτος και διπλα το πορσικο...
    ξεκινοντας το παταει! μολις το ακουσα τρελαθηκα, ανοιγω οσο πιο χαλαρα μπορω, ισα για να τον περασω, με ετρωγε και μενα, τι να κανω?
    στο επομενο φαναρι φευγει καλα αλλα δεν αφηνω αυτη τη φορα περιθωρια και φευγω μπροστα αλλα στα μισα με το επομενο φαναρι το κοβω και τον αφηνω να φυγει...
    κοκκινο, πλευριζω
    -τελικα μερικα αυτοκινητα πανε καλα του λεω, αφου με κοιταγε λιγο διστακτικα
    -καλα πας, 600ρακι ειναι? μου κανει ο κυριος γυρο στα 30+
    δεν κρατηθηκα
    -800 vtec , του λεω, καμαρωνοντας σα γυφτικο σκερπανι, κι εχε χαρη που ακομα στρωνω τα λαστιχα και το μοτερ... (δεν ξερω αν καταλαβε πως εκανα πλακα, ενεκα κρανους...)
    -κι εγω χαλαρα το παω, μου αποκρινεται... και μολις αναβει πρασινο φευγει το εργαλειο μανιασμενο!!!
    ανοιγω χαλαρα(καλα, οχι πολυ χαλαρα), ομως τοσο οσο να σταθω αξιοπρεπως πισω του αφου σκεφτομουν αυτα τα κοκκινα διαβολακια που ειχαν δεν ειχαν 5 χιλιομετρα ως εκεινη τη στιγμη...
    εχουμε φτασει μεσογειων και του κορναρω στριβοντας για χολαργο, αφηνοντας τον ικανοποιημενο οτι ειναι πιο γρηγορη η PORSCHE....

    εχω να πω το εξης. οδηγω δικη μου μηχανη ενα χρονο. αυτοκινητο τα τελευταια 11 χρονια και οδηγουσα γρηγορα. απο τοτε που πηρα τη μηχανη, εχω ηρεμησει και παω κυριος με το αυτοκινητο και απλα μετακινουμαι(καλα,οχι παντα). αλλα πια εχω την ερωτηση προς του φιλους οδηγους.
    ΑΦΟΥ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ?

    Διαφωνω να αποκαλουνται τα αυτοκινητα κουτια! για τους ιδιους σχεδον λογους που θελουμε να λεγομαστε μοτοσυκλετιστες κι οχι μηχανοβιοι...

    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

  2. #2

    Re: PORSCHE 911 vs VFR 800

    Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
    ΑΦΟΥ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ?
    Πως ακριβως εννοείς το "δεν πάνε"; (ειδικά μιλώντας για πορσε ας πουμε... )


    εδώ ταιριάζει μια παροιμία με τη μυγα, τον κόσμο και την ανάγκη της
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: PORSCHE 911 vs VFR 800

    Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
    σουρουπο... μολις εχω περασει στο vfr τα νεα παπα (p diablo rosso) και κατεβαινω ρολαριστος την κατεχακη απο το υψος του πολυτεχνειου. στο φαναρι ειμαι πρωτος και διπλα το πορσικο...
    ξεκινοντας το παταει! μολις το ακουσα τρελαθηκα, ανοιγω οσο πιο χαλαρα μπορω, ισα για να τον περασω, με ετρωγε και μενα, τι να κανω?
    στο επομενο φαναρι φευγει καλα αλλα δεν αφηνω αυτη τη φορα περιθωρια και φευγω μπροστα αλλα στα μισα με το επομενο φαναρι το κοβω και τον αφηνω να φυγει...
    κοκκινο, πλευριζω
    -τελικα μερικα αυτοκινητα πανε καλα του λεω, αφου με κοιταγε λιγο διστακτικα
    -καλα πας, 600ρακι ειναι? μου κανει ο κυριος γυρο στα 30+
    δεν κρατηθηκα
    -800 vtec , του λεω, καμαρωνοντας σα γυφτικο σκερπανι, κι εχε χαρη που ακομα στρωνω τα λαστιχα και το μοτερ... (δεν ξερω αν καταλαβε πως εκανα πλακα, ενεκα κρανους...)
    -κι εγω χαλαρα το παω, μου αποκρινεται... και μολις αναβει πρασινο φευγει το εργαλειο μανιασμενο!!!
    ανοιγω χαλαρα(καλα, οχι πολυ χαλαρα), ομως τοσο οσο να σταθω αξιοπρεπως πισω του αφου σκεφτομουν αυτα τα κοκκινα διαβολακια που ειχαν δεν ειχαν 5 χιλιομετρα ως εκεινη τη στιγμη...
    εχουμε φτασει μεσογειων και του κορναρω στριβοντας για χολαργο, αφηνοντας τον ικανοποιημενο οτι ειναι πιο γρηγορη η PORSCHE....

    εχω να πω το εξης. οδηγω δικη μου μηχανη ενα χρονο. αυτοκινητο τα τελευταια 11 χρονια και οδηγουσα γρηγορα. απο τοτε που πηρα τη μηχανη, εχω ηρεμησει και παω κυριος με το αυτοκινητο και απλα μετακινουμαι(καλα,οχι παντα). αλλα πια εχω την ερωτηση προς του φιλους οδηγους.
    ΑΦΟΥ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ?

    Διαφωνω να αποκαλουνται τα αυτοκινητα κουτια! για τους ιδιους σχεδον λογους που θελουμε να λεγομαστε μοτοσυκλετιστες κι οχι μηχανοβιοι...



    Ωραία κι εύθυμη ιστορία..... Να το βάλω στα ανέκδοτα ΄ή στα VFR να το συζητήσετε με τους υπόλοιπους VFRηδες;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    άντε πάλι

  5. #5

    Re: Re: PORSCHE 911 vs VFR 800

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Ωραία κι εύθυμη ιστορία..... Να το βάλω στα ανέκδοτα ΄ή στα VFR να το συζητήσετε με τους υπόλοιπους VFRηδες;
    ΣΤα ταξιδιωτικα!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Ευτυχώς που δεν ήσασταν στην εθνική γιατί μετά τη χαρά της εκκίνησης ακόμα θα προσπαθούσες να τον φτάσεις..
    Θάνος..

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Ευτυχώς που δεν ήσασταν στην εθνική γιατί μετά τη χαρά της εκκίνησης ακόμα θα προσπαθούσες να τον φτάσεις..
    +1
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247
    εννοω οτι ακομα και μια μεσαια μηχανη ειναι πιο γρηγορη απο ενα γρηγορο αυτοκινητο.

    ομως το σχολιο δεν πηγαινε για την πορσε αλλα για μερικους καγκουρες οπως υπηρξα κι εγω

    και γκαζωνα νομιζοντας πως ειμαι γρηγορος. ωραια ημουν καμια φορα, οχι ομως γρηγορος,

    απλα γρηγοροτερος απο τα αλλα ¨"κουτια"

    και μην παρεξηγηθω, με το μοτο δεν ειμαι και δεν κανω το γρηγορο...

    απλως μερικοι βιαζονται να βγαλουν συμπερασματα...
    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
    εννοω οτι ακομα και μια μεσαια μηχανη ειναι πιο γρηγορη απο ενα γρηγορο αυτοκινητο.
    χαιρόπουλος...

    κι ενα εξαχρονο να δει τις αναλογιες κιλών/ίππων θα το καταλάβει... το θέμα ειναι τι εννοούμε "πιο γρήγορο", που, σε τι συνθήκες, σε ποια κατάσταση δρόμου κλπ

    Δοκίμασε πχ υπο βροχή σε στροφιλίκι να πας πιο γρήγορα απο ενα "μεσο" αυτοκίνητο

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    χαιρόπουλος...

    κι ενα εξαχρονο να δει τις αναλογιες κιλών/ίππων θα το καταλάβει... το θέμα ειναι τι εννοούμε "πιο γρήγορο", που, σε τι συνθήκες, σε ποια κατάσταση δρόμου κλπ

    Δοκίμασε πχ υπο βροχή σε στροφιλίκι να πας πιο γρήγορα απο ενα "μεσο" αυτοκίνητο


    +250.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
    εννοω οτι ακομα και μια μεσαια μηχανη ειναι πιο γρηγορη απο ενα γρηγορο αυτοκινητο.
    ...(
    υπαρχουν πολλα πολυ γρηγορα αυτοκινητα εκει εξω.Ας πουμε χοντρικα οτι οποιοδηποτε αυτοκινητο ξεπερναει τα 350 αλογα ειναι πολυυυυυυ γρηγορο για τα μεσαια μας μηχανακια και απιαστο στον ανοιχτο δρομο
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  12. #12
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    χαιρόπουλος...

    κι ενα εξαχρονο να δει τις αναλογιες κιλών/ίππων θα το καταλάβει... το θέμα ειναι τι εννοούμε "πιο γρήγορο", που, σε τι συνθήκες, σε ποια κατάσταση δρόμου κλπ

    Δοκίμασε πχ υπο βροχή σε στροφιλίκι να πας πιο γρήγορα απο ενα "μεσο" αυτοκίνητο

    αστο... στους ελληνικους δρομους δε χρειαζεται να βρεξει για να ειναι πιο γρηγορα τα αυτοκινητα στα στροφιλικια... της μανης για παραδειγμα που ο δρομος ειναι γυαλι και η μεγαλυτερη ευθεια 20 μετρα.
    με το αυτοκινητο εχω κανει χρονους απο σημειο σε σημειο που με τη μηχανη δε τους καταφερω ποτε κι αυτο με απογοητευει ως μηχανοβιο.
    αλλα οταν θες να παιξεις λιγο, με το μοτο εισαι μπροστα.

    γιατι μερικοι πρεπει να ειναι τοσο κατακριτικοι?
    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
    .....
    αλλα οταν θες να παιξεις λιγο, με το μοτο εισαι μπροστα.

    γιατι μερικοι πρεπει να ειναι τοσο κατακριτικοι?

    Δεν γίνονται αυτά που λες...... αν πάρεις 2 ΠΟΛΥ καλούς οδηγούς, ο ένας με μηχανή (ας πουμε 1000κ7 με 180 τροχό) κι έναν με αυτοκίνητο ας πουμε μια ταπεινή ταπεινό Μ3 (δεν πιάνουμε αυτοκίνητα με 300+ άλογα) η Μ3 θα σε κάνει ρόμπα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από theodosisv
    αλλα οταν θες να παιξεις λιγο, με το μοτο εισαι μπροστα.
    ναι, αν "παιξιμο" εννοούμε το φαναρι-φαναρι υπο συνθήκες κίνησης με μεγιστη αποσταση 300 μετρα, ναι με το μοτο εισαι μπροστά...

    Απο εκει και πέρα...ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να προσπαθούμε να συγκρίνουμε δύο ανόμοια πράγματα, μηχανή κ αυτοκίνητο... Ειναι δύο μέσα μεταφοράς, το καθένα με τα + και τα - , το καθένα επιτελεί διαφορετικά το σκοπό για τον οποίο κατασκευάστηκε...

    Αμφότερα μπορούν να είναι απο απείρως βαρετά έως απείρως καυλιάρικα, ειναι θέμα συνθηκών και - κυρίως θα έλεγα - οδηγού

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ναι, αν "παιξιμο" εννοούμε το φαναρι-φαναρι υπο συνθήκες κίνησης με μεγιστη αποσταση 300 μετρα, ναι με το μοτο εισαι μπροστά...

    ....

    Μην τον κόβεις κιόλας.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μιά ιστορία αγάπης ..............
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 07:07
  2. Η πιο όμορφή μου ιστορία αγάπης...
    από jimbar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2005, 15:20
  3. μια ιστορια θα σας πω!!
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2004, 15:29
  4. Kurioi eimai katoxos VFR 800 VTEC...TELOS!
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 08:01
  5. Μια Ιστορια Αλλιωτικη...
    από sofoklis στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF