Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Ereuna_Agoras

  1. #1

    Unhappy Ereuna_Agoras

    Γεια σας παίδες.Ειχα ζητήσει παλαιότερα γνώμες και σχόλια για το v-strom 650.Τωρα που το ξανασκέφτομαι όμως λέω μήπως είναι σωστότερο να πάρω μεγαλύτερη μηχανή γιατί φοβάμαι ότι θα βαρεθώ γρήγορα μια μηχανή 650 κυβικών και θα θέλω καμια 1000αρα. (Εχω το XT600). Ετσι εχω βάλει στην λίστα μου και κάποιες μοτό σαν το SV1000 και τo Z1000.( Εχω αποκλείσει on-off 1000άρια λόγο όγκου και βάρους ). Με δεδομένο ότι η χρήση της μοτό που θα αγοράσω θα είναι κυρίως στο κέντρο και τα καλοκαίρια εκδρομές σε νησάκια, πώς βλέπεται την αγορά μιας τέτοιας μηχανής; Παρακαλώ σχολιάστε και προτείνεται μου τα καταλληλότερα μοντέλα κατα την γνώμη σας. Ευχαριστώ !

  2. #2
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Άμα είναι για κέντρο και νησάκια πάρει το vstrom.... τι να το κάνεις το 1000.... θα το ταλαιπωρείς και θα ταλαιπωρείς και τον εαυτό σου....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #3
    Το νου σας Ρεμάλια!!! Το avatar του/της RapidShade
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    635
    Vstrom 650

    Gamw ta gkazia kai ta trabhgmata gia
    thn kathgoria tou, xtypaei thn 200ara
    sto konter gia plaka... kai poly paixnidiariko
    para to oti o ogkos tou se "mperdeyei" optika

    kai gia th xrhsh pou to thes...

    XALARA!
    Υ.Γ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!

    The more I learn,
    the less I understand...

    RapidShade

    --------------------------------
    Where is my R1?... ;(

  4. #4
    Οντως για διακοπες ειναι οτι πρεπει το vstrom(φορτωση)

    Για κοιτα ομως και το sv650

  5. #5
    Αν θέλεις περισσότερη ισχύ από το v-strom χωρίς να υποστείς τον όγκο και το βάρος ενός 1000αριού, τότε.... αφουγκράσου... η TDM900 ψιθυρίζει το όνομά σου...

    86 άλογα, 6άρι κιβώτιο, injection, 190 κιλά στεγνή, κούκλα και βγαίνει σε καταπληκτικά χρώματα


  6. #6
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    Αφου το λες και μόνος σου νησιά και κέντρο,τι τα θες τα Ζ1000 και τα SV η αρχική σου επιλογή ήταν καλύτερη.

  7. #7

    Talking TDM

    Καλο το TDM αλλά μοτο αυτού του τύπου πώς προστατεύονται σε περίπτωση πτώσης ; Στα on – off μπαίνουν κάγκελα απ’ότι ξέρω. Είναι πολλά τα έξοδα σε μια τέτοια περίπτωση ( για το TDM πάντα );

  8. #8
    Το νου σας Ρεμάλια!!! Το avatar του/της RapidShade
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    635

    Re: TDM

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    Καλο το TDM αλλά μοτο αυτού του τύπου πώς προστατεύονται σε περίπτωση πτώσης ; Στα on – off μπαίνουν κάγκελα απ’ότι ξέρω. Είναι πολλά τα έξοδα σε μια τέτοια περίπτωση ( για το TDM πάντα );
    Και για το TDM παίζουν κάγκελα και μαμά
    αλλά και 3rd party. Και είναι και αρκετά
    συμπαθητικά.
    Υ.Γ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!

    The more I learn,
    the less I understand...

    RapidShade

    --------------------------------
    Where is my R1?... ;(

  9. #9
    Το νου σας Ρεμάλια!!! Το avatar του/της RapidShade
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    635

    Re: Re: TDM

    Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
    Και για το TDM παίζουν κάγκελα και μαμά
    αλλά και 3rd party. Και είναι και αρκετά
    συμπαθητικά.
    + το ότι τα Υ ανταλλακτικά, ακόμα δεν μπορούν να συγκριθούν με καμία άλλη
    μάρκα, ανεξαρτήτως είδους μοτο...
    είναι μακράν φθηνότερα...

    και το TDM είναι Υ :P
    Υ.Γ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!

    The more I learn,
    the less I understand...

    RapidShade

    --------------------------------
    Where is my R1?... ;(

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    για τη χρηση που το θες, το καλυτερο ειναι μηχανακι τυπου ΧΤ660Χ

    θα σου κοστισει πολυ η χρηση ενος 1000 στη πολη, και στα νησια θα σε περιορισει

  11. #11
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    To 1000 θα "ανέβει" μόλις φτάσεις στο 1ο φανάρι!

    Και θα το σκοτώσεις μέσα στη κίνηση.

    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες......


    Χτ, F, VStrorm....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  12. #12

    Re: Ereuna_Agoras

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    Γεια σας παίδες.Ειχα ζητήσει παλαιότερα γνώμες και σχόλια για το v-strom 650.Τωρα που το ξανασκέφτομαι όμως λέω μήπως είναι σωστότερο να πάρω μεγαλύτερη μηχανή γιατί φοβάμαι ότι θα βαρεθώ γρήγορα μια μηχανή 650 κυβικών και θα θέλω καμια 1000αρα. (Εχω το XT600). Ετσι εχω βάλει στην λίστα μου και κάποιες μοτό σαν το SV1000 και τo Z1000.( Εχω αποκλείσει on-off 1000άρια λόγο όγκου και βάρους ). Με δεδομένο ότι η χρήση της μοτό που θα αγοράσω θα είναι κυρίως στο κέντρο και τα καλοκαίρια εκδρομές σε νησάκια, πώς βλέπεται την αγορά μιας τέτοιας μηχανής; Παρακαλώ σχολιάστε και προτείνεται μου τα καταλληλότερα μοντέλα κατα την γνώμη σας. Ευχαριστώ !

    γεια σε ολους πριν λιγο καιρο ειχα την ιδια απορια και εγω μονο που ειχα BMW F 650 ST και το ηθελα για τους ιδιους ακριβως λογους ...ειμουν αναμεσα στο v storm 650 kai transalp και τελικα κατελειξα στο τελευταιω σαν πιο περπατημενη μοτο.....

    οσο για αυτα που ρωτας V-STORM ME THS ΜΠΑΝΤΕΣ.....
    ΚΑΙ ΤΟ 650 ΚΑΙ ΤΟ 1000 ΕΙΝΑΙ ΚΡΟΤΗΔΕΣ....

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤDM ΤΟ 900 POU EΛΕΓΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ 2004 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΕ ΑΣΧΗΜΟ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΧΩΜΑ...... ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ TRANSALP DEN XANEIS ΤΙΠΟΤΑ....

  13. #13

    Unhappy Re

    Φίλε το transalp με το xt ( που έχω αυτή τη στιγμή ) έχουν διαφορά 10 άλογα ενώ το V-strom με το xt έχουν διαφορά 25 άλογα ! Γι’αυτό είμαι πιό κοντά στο V-strom. Αν τελικά δηλαδή καταλήξω σε 650 κυβικά μαλλον προς το Suzuki με βλέπω. Τωρα μεταξύ του V-strom και του transalp μάλλον το transalp είναι πιο αξιόπιστο γιατί είναι πιό παλιά και απροβλημάτιστη μοτό αλλά και το μοτέρ του sv ’98 που έχει το v-strom αξιόπιστο λένε οτι είναι, αλλά απο ηλεκτρικά κλπ δε ξερω τι γίνεται....

  14. #14



    η μεγαλητερη διαφορα που ειδα εγω ειναι οτι το τ/α ειναι πιο endyro ενω το v-storm διαβαζει τον δρομο και ειναι λιγο πιο δυσκολο οδηγητο στο χωμα.......παιρνεις ευκολα τουμπες..........

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/04/2004
    Μηνύματα
    173
    εαν η χρηση της μοτοσυκλετας θα ειναι σε νησια και στο κεντρο της αθηνας, κρατα το μηχανακι που εχεις.

    Το vstorm θα το καταλαβεις καλυτερα σε ταξιδια

    η αμα θες δυκιλινδρο παρε τρανσαλπ για ανεση, παει και στο δυσκολο δρομο για την παραλια με πιο σιγουρια απ το σουζουκι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF