Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ας κάνω ένα δωράκι για την εξυπηρέτηση (service σε Honda Astrea Grand)

  1. #1
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118

    Cool Ας κάνω ένα δωράκι για την εξυπηρέτηση (service σε Honda Astrea Grand)

    Το λοιπόν.....

    Σήμερα παρέλαβα για 1βδομάδα δανεικό ένα Honda Astrea Grand για να κάνω τις δουλειές μου. Ο άνθρωπος που μου το δωσε είναι πολύ σημαντικός για μένα και θέλω να ανταποδώσω την εξυπηρέτηση με ένα φρεσκάρισμα στο παπί.

    Νέα λάστιχα (φοράει κάτι Kenda του 2005!!!!! )
    Φίλτρο Αέρος/Λαδιού,Φρέσκο λαδάκι, Μπουζί

    Και χρειάζεται και ένα τσεκάρισμα σε συρματόσχοινα και ίσως και αλλαγή πίσω ταμπούρου.

    Έχει 45.000χλμ και από ότι είδα χρειάζεται και μια ακτινολόγηση στη μπροστά ζάντα μιας και το τιμόνι παίζει λιγάκι (ίσως να φταίνε και τα μάπα ελαστικά δε ξέρω υπόθεση κάνω)


    Γενικά θέλω να κάνω τα παραπάνω ως ένα γενικότερο ευχαριστώ και ως δωράκι έκπληξη.

    1η ερώτηση. Έχουμε κανέναν συμφορουμίτη που ασχολείται με παπιά για να βοηθήσει? Φυσικά θα ανταμοιφθεί για τον κόπο του.

    Υ.Γ. για να μην υπάρχει καμιά παρεξήγηση του στυλ ''τζαμπατζής'', απλά ψάχνω κάποιον που κατέχει παπιο-καταστάσεις να βοηθήσει να κάνω ένα καλό δωράκι-έκπληξη, να πιούμε τις μπύρες μας, να φάμε τα σουβλάκια μας και να το σενιάρουμε λιγάκι το ''αργαλείο''


    Ευχαριστώ προκαταβολικά

  2. #2
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Πήγαινέ το για λάστιχα στο Δημήτρη http://www.tyreshop.gr/ βάλτου τα Metzeler ΜΕ-22 ΔΕΝ το συζητώ καν,θα σου κάνει εκεί ακτινολόγηση,ή θα σε στείλει σε κάποιον που ξέρει.Του βάζεις και ένα μπουζί και φρέσκο λάδι,του κάνεις και ένα πλύσιμο,και είσαι αρχηγός!
    Τελευταία τροποποίηση από nassosxlvbros; 03/09/2012 στις 11:00.
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Πήγαινέ το για λάστιχα στο Δημήτρη http://www.tyreshop.gr/ βάλτου τα Metzeler ΜΕ-22 ΔΕΝ το συζητώ καν,θα σου κάνει εκεί ακτινολόγηση,ή θα σε στείλει σε κάποιον που ξέρει.Του βάζεις και ένα μπουζί και φρέσκο λάδι,του κάνεις και ένα πλύσιμο,και είσαι αρχηγός!
    +1000 για το Μητσο και σιγα μην σε στειλει αλλου για ακτινολογηση, αυτος την κανει μια χαρα
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  4. #4
    Tyreshop άψογος

  5. #5
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    ο Μήτσος είναι στο Περιστέρι ή στη Βουλιαγμένης?

  6. #6
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ο Μήτσος είναι στο Περιστέρι ή στη Βουλιαγμένης?

    Βουλιαγμένης
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  7. #7
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    πέφτει λίγο μακριά γαμώτεν! καλά θα ρίξω ένα τηλεφωνάκι και βλέπουμε

  8. #8
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Τελικά στην πάπια μπήκαν λαστιχάκια Metzeler ME22 2.50 2.75 και αλλάχτηκαν αλυσογράναζα, φίλτρο αέρα, φίλτρο βενζίνης, μπουζί και πίσω ταμπούρο.
    Βάφτηκαν καθρέφτες και σχάρα μπαγαζιέρας που είχαν χτυπήματα και σκουριές.
    συνολικό κόστος 130ευρώ για τα υλικά και προσωπική εργασία. Με βοήθησε και ένας φίλος εκτός φόρουμ.

    Δευτέρα θα παίξει καλό πλύσιμο στο χέρι και λίγο γυάλισμα ζάντες ακτίνες και θα μπει στο πλοίο για να επιστρέψει στον ιδιοκτήτη.

    Θα μου λείψει το παπί ρε γμτ....Ήτανε μαμώ τα εργαλεία μέσα στην πόλη για όλες τις δουλειές. Σε 1βδομάδα το φούλαρα 2ντεπόζιτα με 10ευρώ σύνολο και έβγαλε ατελείωτα χιλιόμετρα.

    Φωτογραφικό υλικό μετά το πλύσιμο.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF