Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: street bike stunts..αξιζουν??

  1. #1
    hold on before it's 2late
    Εγγραφή
    14/10/2006
    Μηνύματα
    52

    street bike stunts..αξιζουν??

    φιλοι συμφορουμιτες τωρα τελευταια εχω φαει ενα κολλημα με κατι βιντεακια απο το γνωστο youtube απο μηχανες που κανουν "εντο" "σουζες" και διαφορα αλλα τερμα εντυπωσιακα πραγματα...το θεμα ειναι οτι ειναι αρκετες εντυπωσιακες και οι τουμπες που τρωνε..στην αρχη ηθελα να μαθω παρα πολυ να κανω και εγω τετοια stunts τελικα ομως αποφασισα οτι εφ'οσον τα ευρω δεν ρεουν αφθονα σε μια πτωση(που δεν νομιζω καποιος που κανει τετοια πραγματα να μην εχει φαει) τα χανω ολα μηχανη και πανω απο ολα υγεια καθως μπορεις πολυ ευκολα να σπασεις ποδι χερι κτλ..κατεληξα στο γεγονος οτι καλα να τα βλεπεις αλλα την μηχανη μου που ειναι η ψυχη μου δεν την καταστρεφω ετσι για πλακα...
    δικες σας αποψεις? .....

  2. #2

    Re: street bike stunts..αξιζουν??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από loop
    φιλοι συμφορουμιτες τωρα τελευταια εχω φαει ενα κολλημα με κατι βιντεακια απο το γνωστο youtube απο μηχανες που κανουν "εντο" "σουζες" και διαφορα αλλα τερμα εντυπωσιακα πραγματα...το θεμα ειναι οτι ειναι αρκετες εντυπωσιακες και οι τουμπες που τρωνε..στην αρχη ηθελα να μαθω παρα πολυ να κανω και εγω τετοια stunts τελικα ομως αποφασισα οτι εφ'οσον τα ευρω δεν ρεουν αφθονα σε μια πτωση(που δεν νομιζω καποιος που κανει τετοια πραγματα να μην εχει φαει) τα χανω ολα μηχανη και πανω απο ολα υγεια καθως μπορεις πολυ ευκολα να σπασεις ποδι χερι κτλ..κατεληξα στο γεγονος οτι καλα να τα βλεπεις αλλα την μηχανη μου που ειναι η ψυχη μου δεν την καταστρεφω ετσι για πλακα...
    δικες σας αποψεις? .....


    ΑΜα θελεις να κανεις stunt... ι με Motard θα κανεις ι γυμνο ωστε να μη παθαινει πολλα πολλα οταν πεφτει....

    και φυσικα full εξοπλισμο τα παντα...

  3. #3
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    Ναι οντως,αρκετα απο τα video που μπορεις να βρεις ειναι πολυ εντυπωσιακα...

    ΑΛΛΑ...


    οι ανθρωποι που βλεπεις σ αυτα εχουν περασει απιστευτες ωρες
    δοκιμαζοντας και πεφτοντας και σπαζοντας τα παντα (σωματα κ μηχανες...)


    Μπορει να βλεπεις εναν τυπα με το 10r να κανει endo για την πλακα του,
    να του βγαινει "φυσικοτατα"...η μηχανη να ειναι σα προεκταση του ευατου του.

    Εσενα κ εμενα μου φαινεται ευκολο(λεμε τωρα) αλλα πιστεψε το ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...

    πρεπει να ξερεις την μηχανη και την συμπεριφορα της σαν την τσεπη σου...


    Πως και ποσο θα κρατησεις την μανετα του φρενου,πως θα τοποθετησεις το σωμα σου,
    τι ισορροπια θα εχεις,τι λαστιχα εχεις(σλικ πχ),ποσο και πως τα φερνεις στην σωστη κατασταση-θερμοκρασια-πολυ βασικο-γενικα ενα σωρο ασταθμητους παραγοντες που

    δεν ερχονται απλα απο την οδηγικη εμπειρια στον δρομο-καθημερινη μετακινηση πχ-
    αλλα απο το ποσο ΕΞΑΣΚΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ στα παραπανω...


    Φυσικα να μην ξεχναμε οτι αλλο να κανεις endo me street και αλλο με sm...

    Και στις 2 περιπτωσεις παντως φοραμε full plade και κανουμε και τον σταυρο μας ...
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  4. #4
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αν σου περισσεύουν αρκετά κόκκαλα για σπάσιμο go on..

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Αν σου περισσεύουν αρκετά κόκκαλα για σπάσιμο go on..




    γιατι ρε να σπασει κοκκαλα... με πολυ προσοχη και προπονηση εισαι Οκ

  6. #6
    Νέο μέλος Το avatar του/της agelos
    Εγγραφή
    13/06/2007
    Μηνύματα
    25

    Re: street bike stunts..αξιζουν??

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από loop
    [B]φιλοι συμφορουμιτες τωρα τελευταια εχω φαει ενα κολλημα με κατι βιντεακια απο το γνωστο youtube απο μηχανες που κανουν "εντο" "σουζες" και διαφορα αλλα τερμα εντυπωσιακα πραγματα...το θεμα ειναι οτι ειναι αρκετες εντυπωσιακες και οι τουμπες που τρωνε..στην αρχη ηθελα να μαθω παρα πολυ να κανω και εγω τετοια stunts τελικα ομως αποφασισα οτι εφ'οσον τα ευρω δεν ρεουν αφθονα σε μια πτωση(που δεν νομιζω καποιος που κανει τετοια πραγματα να μην εχει φαει) τα χανω ολα μηχανη και πανω απο ολα υγεια καθως μπορεις πολυ ευκολα να σπασεις.......................................................


    καταρχας καλησπερα ,

    κοιτα οτι γουσταρει ο καθενας , αρκει να μην κινδυνευει ο ιδιος η αλλοι ανθρωποι ,
    η αληθεια ειναι οτι για να κανεις τα stand αυτα πρεπει να εισαι ψιλοκαμενος , να περισευουν απ ' το κεφαλι σου τελικα εξατμισεων , να πινεις αντι για καφε νιτρομεθανολες , να εχεις ζιγκλερωμενα εγκεφαλικα κυτταρα κ.τ.λ...

    θελει παντως οπως ειπε κι ο φιλος πιο πανω ενα naked αλλα να το ' χεις μονο για αυτην την δουλεια , αλλα μην νομιζεις & το μηχανακι εκτος απ' την δικη σου εκπαιδευση πρεπει να το ' χεις τρελα stabilaρισμενο οπως οι τυποι που περιγραφεις.......

    εγω παντως γουσταρω τρελα αλλα οχι απομιμησεις παντα το προσωπικο μας στυλ

    espresso

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1


    γιατι ρε να σπασει κοκκαλα... με πολυ προσοχη και προπονηση εισαι Οκ
    δεν γινετε να μαθεις χωρις να πεσεις! και οταν πεφτεις ειναι πολυ πιθανο παρα τον εξοπλισμο να τραυματιστεις!


  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    δεν γινετε να μαθεις χωρις να πεσεις! και οταν πεφτεις ειναι πολυ πιθανο παρα τον εξοπλισμο να τραυματιστεις!


    ναι συμφωνω αλλα πρεπει να μαθεις και να πεφτεις εχει σημασια


    παντως εδω σε εμας ενα παλικαρι βγαζει τρελα κολπα και παει και σε show κτλ.. εχει πεσει πολλες φορες δε λεω.. αλλα δεν εσπασε ποτε τπτ

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    εγω φορεσα το παλιο κοστουμακι...και ευελπιστω στο καλυτερο...

  10. #10
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    σε ολα αυτα τα βιντεακια στην πλειοψηφια βλεπεις το αποτελεσμα και οχι τι εχει συμβει μεχρι να τα μαθουν αυτα που κανουν!!!!!!

    δειχνουν καποιες τουμπες αλλες ειναι ανωδυνες και αλλες επωδυνες αλλα δεν σου δειχνουν μετα τι εγινε αν εβλεπες τον τυπο τι εσπασε και το καμμενο δερμα σιγουρα δεν θα τα προσπαθουσες!!!!!!

  11. #11
    hold on before it's 2late
    Εγγραφή
    14/10/2006
    Μηνύματα
    52
    ολα αυτα που λετε σκεφτηκα και εγω και κατεληξα στο οτι μεχρι το γκαζι να γιωει προεκταση του καρπου μου να μην σκεφτω καν κατι τετοιο απλα ειναι τοσο εντυπωσιακα που ζηλευεις...και πανω απο ολα παιζει ο παραγοντας ΑΣΦΑΛΕΙΑ δικη σου και των γυρω σου...

  12. #12
    το edo με μερικα χιλιομετρα παραπανω ποναει παντος!!!



  13. #13
    Μπορει να βλεπετε 10λεπτα βιντεακια με σουζες/εντο, αλλα αμα εδειχναν και τα υπολοιπα 1000 λεπτα πτωσεων και νοσοκομειων, τοτε θα αλλαζατε γνωμη

    Αυτα τα βιντεακια προερχονται απο τους αγαπημενους μας φονιαδες των λαων, και σας πληροφορω οτι καμια αγαπη για το διτροχο κατασκευασμα δεν εχουν
    Εσεις θα κανατε burn out μεχρι να σπασει ο κινητηρας?
    Αυτοι το κανουν

    Για την ιστορια, τα πισω λαστιχα τους εχουν πολυ λιγο αερα, για καλυτερο κοντρολ στην σουζα

    Εγω παντως δεν εγκρινω
    Οι πτωσεις απο σουζες κοστιζουν, και κυριως ΠΟΝΑΝΕ πολυ

    Οπως καποιος κοιταει να ριξει και το δευτερολεπτο στην πιστα, καποια στιγμη θα πεσει, ετσι και αυτος που κοιταει καθε φορα να κανει καλυτερη σουζα, καποια στιγμη το καπακι θα το φαει

    Εγω το εχω φαει πιτσιρικας, και ακομα το θυμαμαι

    Απο τοτε μονο ψιλοσουζιτσες ετσι για την τζουρα (Αν δεν το ελεγα αυτο θα ημουν υποκριτης)

  14. #14
    μαζι με τα βιντεακια αυτα κυκλοφορουν και αλλα τοσα με τα παρατραγουδα και τις πτωσεις που ειναι πολλες και πονανε... δειχνει και σκηνες απο το νοσοκομειο ,ενδιαφερον!


    :wacko:
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    πριν λίγες μέρες συζητούσαμε με έναν κολλητό μου και ένα παλικάρι που είναι κορυφή στην Β. Ελλάδα (μάλλον σε όλη την Ελλάδα) στα stunts. αυτός αγοράζει ss φθηνά, χωρίς φαίριγκ, τοποθετεί καρατιμόνα, ελεύθερη και κομμένη κοντή εξάτμιση για να έχει πολύ ροπή για τα stunts, μετά πάει σε σιδερά όπου βάζουν κάτι προστατευτικά πίσω στο πλαι κλπ και μετα..... πολύ προπόνηση.
    το παλικάρι είναι λίγα κιλά 1.70 περίπου κ.λ.π. από κόκκαλα σπασμένα δεν ξέρω πως πάει αλλά άμα προσπαθούσα το 1/10 μάλλον για σακάτεμα θα πήγαινα, οπότε....

    πάντως το καλύτερο για να μάθεις είναι supermoto, full full εξοπλισμός, κάποιον να σου δείχνει 5 πράγματα, υπομονή και άγιο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. super duke 990 stunt bike
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 09:12
  3. Πηρα καινουριο bike
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF