Σελίδα 26 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 16212223242526272829303136 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 376 έως 390 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #376
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    https://motorbike.gr/%ce%b1%cf%86%ce...bd%ce%bf-2019/
    TΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ TOP 25 ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ: Ιανουάριος – Σεπτέμβριος 2019

    1 Daytona T 310… 307

    2 Honda CB 500 X… 283

    3 Yamaha Tracer 900… 181

    4 Yamaha Tracer 900 GT… 180

    5 Suzuki DL 650… 121

    6 BMW R 1250 GS Adventure… 118

    7 Benelli TRK 502… 115

    8 Honda X-ADV 750… 100

    9 Yamaha Tracer 700… 99

    Βρε μπας(?) να βγήκε καλό το όχημα και ξεπουλάει σα ζεστό κουλουράκι??
    Ταξινομήσεις δεν σημαίνει αυτομάτως πωλήσεις, αφενός.
    Αφετέρου, νομίζω ότι είσαι αρκετά νοήμων άνθρωπος για να αντιληφθείς ότι το σωστό μάρκετινγκ & η ανάλογη προβολή, πουλάει πάγο σε Εσκιμώους.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #377
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Ναι απλα το 307 ειναι τρελο νουμερο για τα δεδομενα . Οι πωλησεις οπως γνωριζετε τυχαίες δεν ειναι, αν βγει "βρωμα" για ενα προιον η αγορά το θαβει αυτομάτως.

    Παράδειγμα το παπι dy125 που επίσης κανει υψηλα νούμερα ενω στην πιατσα το θεωρούν αξιόπιστο και vfm.
    Με βάση το παραπανω παραδειγμα και τα νούμερα παιζει να ισχύει το ιδιο. Φυσικά και ειναι νωρις αλλα ενα δειγμα μπορει να υφίσταται.

  3. #378
    Πάντως στο δρόμο έχω πετύχει 2 3 αυτή την εβδομάδα. Και δεν κυκλοφορώ και πολύ.

  4. #379
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ταξινομήσεις δεν σημαίνει αυτομάτως πωλήσεις, αφενός.
    Αφετέρου, νομίζω ότι είσαι αρκετά νοήμων άνθρωπος για να αντιληφθείς ότι το σωστό μάρκετινγκ & η ανάλογη προβολή, πουλάει πάγο σε Εσκιμώους.
    Ταξινόμηση είναι ο εκτελωνισμός , η παραγγελία , η παραλαβή ; Τι ακριβώς ;
    Για το μάρκέτινγκ να συμφωνήσω μέχρι ενός σημείου . Αλλά εννοείς ότι έχει κάνει κάποιο είδος Μάρκετινγκ ο Γκοργκόλης ; Δεν έχω αντιληφθεί τίποτα το ιδιαίτερο , αν εξαιρέσεις κάτι ΣΚ με περιοδικά για βόλτα . Το μόνο που έχει πετύχει ο Γκοργκόλης (που δεν είναι και ασήμαντο βέβαια ) , έιναι να φτιάξει ένα όνομα σοβαρού αντιπροσώπου στην πιατσα , ακόμα και αν αυτά που αντιπροσώπευει θεωρούνται β διαλογής . Και το λέω σαν πελάτης του πως σε γενικό βαθμό είμαι ευχαριστημένος .
    Modenas Kriss 125

  5. #380
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Πάντως στο δρόμο έχω πετύχει 2 3 αυτή την εβδομάδα. Και δεν κυκλοφορώ και πολύ.
    Εγω πετυχα ενα T να περναει τις λακουβες της Λαγκαδα (υψος Αγ.Δημητριου) και ο αναβατης ειχε σηκωθει απο το καθισμα. Το κανω κι εγω καμια φορα αλλα σε ss που το εχω ρυθμισμενο σφιχτο, στο "Adve" μου φανηκε καπως να το βλεπω. Α και ηχος μοτερ απλα γελοιος.

  6. #381
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    181+180=361 τα tracer 900 πάντως. Το ότι τα χωρίζει σαν μοντέλα, επειδή το GT έχει βαλίτσες, θερμαινόμενα γκριπ κι εγώ δεν ξέρω τι άλλη μικροδιαφορά που δεν το κάνουν άλλη μοτοσυκλέτα, δεν μου λέει κάτι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #382
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    καλά αυτό με τον ήχο.Αυτό και το trk502 ,νόμιζα ακούω χορτοκοπτικό.Βέβαια περί ορέξεως που λένε.
    when life gets complicated... i ride.

  8. #383
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Ρε παιδιά 26 σελίδες για κάτι που κανένας δεν έχει και κανένας δεν οδήγησε.Για ποιό λόγο ανοίχτηκε το θρεντ ; Για να πείτε ότι δε σας αρέσει το μοντες πως το λένε;
    Γιατί κατά βάθος σας άρεσε και σας έθιξε τον φανμπουσμό;
    Όταν ήμουνα φαντάρος έτσι έκαναν οι αξιωματικοί μου,μιλούσαν 2 ώρες για τη βλάβη που προκλήθηκε στο m38 και έλεγαν ότι τα μπέκ θέλουν άλλαγμα "Το είπε κι ο ταξίαρχος"για βενζινοκινητο jeep τώρα ε;;;

  9. #384
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotisX Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά 26 σελίδες για κάτι που κανένας δεν έχει και κανένας δεν οδήγησε.Για ποιό λόγο ανοίχτηκε το θρεντ ; Για να πείτε ότι δε σας αρέσει το μοντες πως το λένε;
    Γιατί κατά βάθος σας άρεσε και σας έθιξε τον φανμπουσμό;
    Όταν ήμουνα φαντάρος έτσι έκαναν οι αξιωματικοί μου,μιλούσαν 2 ώρες για τη βλάβη που προκλήθηκε στο m38 και έλεγαν ότι τα μπέκ θέλουν άλλαγμα "Το είπε κι ο ταξίαρχος"για βενζινοκινητο jeep τώρα ε;;;
    Δικέ μου πως μας εσφαξες έτσι?! Τι ψυχολογάρα εισαι συ?!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #385
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Μπράβο μου ρε μόρτη.

  11. #386
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotisX Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά 26 σελίδες για κάτι που κανένας δεν έχει και κανένας δεν οδήγησε.Για ποιό λόγο ανοίχτηκε το θρεντ ; Για να πείτε ότι δε σας αρέσει το μοντες πως το λένε;
    Γιατί κατά βάθος σας άρεσε και σας έθιξε τον φανμπουσμό;
    Όταν ήμουνα φαντάρος έτσι έκαναν οι αξιωματικοί μου,μιλούσαν 2 ώρες για τη βλάβη που προκλήθηκε στο m38 και έλεγαν ότι τα μπέκ θέλουν άλλαγμα "Το είπε κι ο ταξίαρχος"για βενζινοκινητο jeep τώρα ε;;;
    Πες τα ρε φιλε.. Ολοι κάποτε zontes θα πάρουνε....

  12. #387
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Εχουν θιχτει πολλα θεματα με αφορμη το νημα αυτο. Περιμενουμε απλα να ποσταρει καποιος που εχει αγορασει το συγκεκριμενο μηχανακι.

    Σημερα ειδα και εγω ενα στο ποταμι. Ο τυπος ηταν ντυμενος σωστα και γενικα εδειχνε οτι την ειχε την κουλτουρα μοτοσυκλετας. Πηγαινε με 100+.Ωραιος.

    Απο την κατηγορια μικρων adve εγω που γυριζω ολη μερα στο δρομο ( με κουτι πλεον) βλεπω συχνα versys vstrom λιγοτερο zontes και πολυ σπανια bmw. Γενικοτερα οι ταξινομησεις των bmw και zontes δειχνουν να ειναι ασχετες με τις παρουσιες τους στον δρομο...εκτος αν γινονται πολλες πωλησεις τους στην επαρχια. Επισης δεν ξερουμε αν αγοραζονται πολλα και απο επαγγελματιες που νοικιαζουν μοτο σε νησια κτλ..

  13. #388
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Σημερα ειδα και εγω ενα στο ποταμι.
    Μέσα ή δεν το είχε πετάξει ακόμα;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #389
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Επισης δεν ξερουμε αν αγοραζονται πολλα και απο επαγγελματιες που νοικιαζουν μοτο σε νησια κτλ..
    Αν ισχύει κάτι τέτοιο, θα φανεί πολύ γρήγορα τι αξίζουν. Εδώ στην Κρήτη δεν έχει πάρει πολλά το μάτι μου πάντως.

  15. #390
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Εχουν θιχτει πολλα θεματα με αφορμη το νημα αυτο. Περιμενουμε απλα να ποσταρει καποιος που εχει αγορασει το συγκεκριμενο μηχανακι.

    Σημερα ειδα και εγω ενα στο ποταμι. Ο τυπος ηταν ντυμενος σωστα και γενικα εδειχνε οτι την ειχε την κουλτουρα μοτοσυκλετας. Πηγαινε με 100+.Ωραιος.

    Απο την κατηγορια μικρων adve εγω που γυριζω ολη μερα στο δρομο ( με κουτι πλεον) βλεπω συχνα versys vstrom λιγοτερο zontes και πολυ σπανια bmw. Γενικοτερα οι ταξινομησεις των bmw και zontes δειχνουν να ειναι ασχετες με τις παρουσιες τους στον δρομο...εκτος αν γινονται πολλες πωλησεις τους στην επαρχια. Επισης δεν ξερουμε αν αγοραζονται πολλα και απο επαγγελματιες που νοικιαζουν μοτο σε νησια κτλ..
    Aυτο δεν εχω δει πουθενα

    https://www.sym.gr/model/nh-t125/

    και στο μιλανο στην εκθεση...θα εχει και το 200αρι !

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF