Σελίδα 104 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 4549499100101102103104105106107108109 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.546 έως 1.560 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #1546
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mak_K Προβολή μηνύματος
    Έλεγα να έβαζα έναν Pandora με το GPS tracker που έχει, ο οποίος ξέρω ότι τοποθετείται μόνο από αντιπροσώπους της Pandora.
    Εγώ έβαλα τον Pandora στο κατάστημα της Yamaha όπου και την αγόρασα.
    Ήταν μέσα στα προσυμφωνηθέντα καλούδια με την αγορά της.

    Θεωρώ λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να μπει σε εξουσιοδοτημενο της Pandora.

  2. #1547
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2020
    Μηνύματα
    7
    Αν επιτρέπεται από ποιό κατάστημα το πήρες; Σου έκανε καλή τιμή;

  3. #1548
    Το φρυδακι το πήρα από το ebay,από κράνος έχω ένα agv horizon Και ναι ο αέρας δεν παλεύεται χαχαχα!!
    Αν του βάλετε στην εργοστασιακή ζελατίνα το έξτρα φρυδακι θα δείτε τρελή διαφορα

  4. #1549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από miketaz Προβολή μηνύματος
    Από που πήρες το φρυδακι?
    Τί κράνος έχεις?
    Ο αέρας δεν παλεύεται... πολύ ξύλο
    Το φρυδακι το πήρα από το ebay,από κράνος έχω ένα agv horizon Και ναι ο αέρας δεν παλεύεται χαχαχα!!
    Αν του βάλετε στην εργοστασιακή ζελατίνα το έξτρα φρυδακι θα δείτε τρελή διαφορα

  5. #1550
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2020
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα παιδια, με τρώει ο ποπός μου για tracer 900 αλλα έχω περιορισμένο μπάτζετ οποτε θα πάω σε μεταχειρισμένο. Εχω βρει ενα το '15 φουλ εξτρα (akrapovic, θερμαινομενα grip, givi βαλιτσα προβολάκια yamaha, αμορτισερ wilbers) και είναι στο μπάτζετ μου (5.500). Ο μονος ενδοιασμός που έχω είναι τα χιλιομετρα, (45.000) ο ιδιοκτητης εχει αλλάξει αλυσιοδογραναζα μπαταριες και αναλώσιμα, αλλα σκέφτομαι μήπως είναι πολλά και το μηχανάκι αρχίζει και ζητάει.

  6. #1551
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Πιο πολύ θα έπρεπε να σε ανησυχεί το γεγονός ότι αυτά τα μηχανάκια τα βρίσκεις σε αγγελίες στα 7, 8 και 9 χιλιάρικα, ενώ "ο δικός σου" ζητάει 5,5 με φουλ έξτρα.
    Life begins at 45°.

  7. #1552
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2020
    Μηνύματα
    2
    Βλέπω τιμές στο car.gr και βλέπω όντως μεγάλη απόκριση. Ξέχασα να αναφέρω οτι μένω Πολωνία και οι τιμές ξεκινάνε απο 5.000 για μοντέλο του '15.

  8. #1553
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από okazaboubou Προβολή μηνύματος
    Ξέχασα να αναφέρω οτι μένω Πολωνία και οι τιμές ξεκινάνε απο 5.000 για μοντέλο του '15.
    Α. Ναι, μικρή λεπτομέρεια.

    Όχι, 45.000 χλμ δεν είναι πολλά γι'αυτό το μηχανάκι, αν είναι προσεγμένο και συντηρημένο σωστά.
    Life begins at 45°.

  9. #1554
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Ξέρει κανείς εάν υπάρχει Ελλάδα αντάπτορας από κλασική OBDII σε 4πινο για Yamaha?
    Έψαξα και δεν βρήκα κάτι (και βαριέμαι να περιμένω 1 μήνα από τους κινεζους)

  10. #1555
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2020
    Μηνύματα
    7
    Καλησπέρα
    Η μοτοσυκλέτα αγοράστηκε και δηλώνω ξετρελαμένος. Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά το book service και όχι το service manual το οποίο έχω στα χέρια μου. Μου είπαν πως θα μου το στείλουν από τη Yamaha, αλλά είναι 10 μέρες που έχει αγοραστεί η μοτοσυκλέτα και ακόμη άφαντο είναι.
    Επίσης κάτι ακόμη. Έλεγα για κάγκελα να έβαζα τις Givi που είναι πολυφορεμένα, και μια ζελατίνα της Ermax την κοντή. Η άποψη σας πια είναι;
    Τελευταία τροποποίηση από Mak_K; 24/05/2020 στις 19:38.

  11. #1556
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mak_K Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα
    Η μοτοσυκλέτα αγοράστηκε και δηλώνω ξετρελαμένος. Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά το book service και όχι το service manual το οποίο έχω στα χέρια μου. Μου είπαν πως θα μου το στείλουν από τη Yamaha, αλλά είναι 10 μέρες που έχει αγοραστεί η μοτοσυκλέτα και ακόμη άφαντο είναι.
    Επίσης κάτι ακόμη. Έλεγα για κάγκελα να έβαζα τις Givi που είναι πολυφορεμένα, και μια ζελατίνα της Ermax την κοντή. Η άποψη σας πια είναι;
    Για manual , εάν ξέρεις αγγλικά μπες εδώ https://www.yamaha-motor.eu/gb/en/se.../owner-manual/
    βάλε μοντέλο - χρονολογία και κατέβασε το
    Υπάρχει και σε αρκετές άλλες γλώσσες (τσέχικα - τούρκικα- σουαχίλι κλπ.) εκτός των ελληνικών φυσικά. (τόσο λίγες μηχανές που πουλιούνται στην Ελλάδα ποιος να πληρώσει τον μεταφραστή
    και την εκτύπωση??)

  12. #1557
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Ξέρει κανείς εάν υπάρχει Ελλάδα αντάπτορας από κλασική OBDII σε 4πινο για Yamaha?
    Έψαξα και δεν βρήκα κάτι (και βαριέμαι να περιμένω 1 μήνα από τους κινεζους)
    υπαρχει εργαλειο ετοιμο για σφαλματα αν ρωτας αυτο, μινι διαγνωστικο.

  13. #1558
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    υπαρχει εργαλειο ετοιμο για σφαλματα αν ρωτας αυτο, μινι διαγνωστικο.
    Προφανώς ρωτάω και για αυτό . Έχει και η ίδια η Yamaha ένα (γύρω στο 100άρικο αν θυμάμαι καλά)
    Ψάχνω κάτι για αναγνώριση - σβήσιμο σφαλμάτων. Βρίσκω universal κινέζικα και στην Ελλάδα , αλλά όχι με το 4πινο καλώδιο της Yamaha

  14. #1559
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2020
    Μηνύματα
    7
    Όχι μιλούσα για το Book Service, στο οποίο αναγράφονται τα σέρβις τα οποία γίνονται. Αύτο περιμένω να παραλάβω. Σαν δέμα θα μου έρθει δηλαδή;

  15. #1560
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mak_K Προβολή μηνύματος
    Αν επιτρέπεται από ποιό κατάστημα το πήρες; Σου έκανε καλή τιμή;
    Συγνώμη για την τόόόσο καθυστερημένη απάντηση.

    Την πήρα από την Yamaha του Πιπερίγκου στην Κυψέλη (http://motobox.gr/), τον οποίο μου τον είχε συστήσει συνφορουμίτης.
    Θεωρώ πως έκανα πολύ καλό deal, σύμφωνα με αυτά που χρειαζόμουν για τη μηχανή, αν και η αλήθεια είναι ότι έψαξα μόνο σε άλλα 3 καταστήματα.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF