Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 69

Θέμα: No Future.

  1. #46
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Εγώ βέβαια να πώ ότι ο συμπατριώτης μας είναι καθόλα νόμιμος έναντι του κορωνοϊού.Φοράει μάσκα
    Το καλό να λέγεται!
    (και επίσης δεν οδηγεί Beverly για το οποίο υποχρεωτικά προβλέπεται ο οδηγός να φέρει μαγιό,γυαλιά ηλίου και σαγιονάρα δίχαλο)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	109768364_10223183662319163_6546160583294290477_n.jpg 
Προβολές:	328 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	419729
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #47
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Εγώ βέβαια να πώ ότι ο συμπατριώτης μας είναι καθόλα νόμιμος έναντι του κορωνοϊού.Φοράει μάσκα
    Το καλό να λέγεται!
    (και επίσης δεν οδηγεί Beverly για το οποίο υποχρεωτικά προβλέπεται ο οδηγός να φέρει μαγιό,γυαλιά ηλίου και σαγιονάρα δίχαλο)
    Προστατεύει το σαγόνι, δε λέω... και εδώ πέναλτι.

  3. #48
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παντως αν σκάσει στην ασφαλτο θα αλλαξει δερμα σαν την σαλαμανδρα...

    Ειναι και θειος ρε ..ουστη μου...

  4. #49
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Πιο μεγάλο ρόλο θα έπρεπε να παίζει
    ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
    Συμφωνώ εν μέρει.Κάποιο όμως το στέλνουν το παιδί σχολείο με τις πρώτες βασικές αρχές τρόπων,συμπεριφοράς και κοινωνικότητας.
    Συνεπώς τον πρώτο και βασικό ρόλο στην εξέλιξη και την πρόοδο ενός μικρού παιδιού τον έχει το σπίτι και η οικογένεια.
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Απο την παιδια ξεκινανε ΟΛΑ. ευρω[πεοι] ημαστε μονο στο νομισμα.Σκεφτηκε ποτε κανεις υπουργος να μη γ@μισω τα υπουργια τους να βαλει το μαθημα οδικη αγωγη!!!. αλλα ολα ειναι ενα μαγαζακι.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Το σκέφτηκε ο Λιάπης αλλά του κόψανε κλήση για πλαστές πινακιδες οι αλητες

  7. #52
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Ολα ξεκινανε απο το -παραδειγμα οικογενεια-μετα το σχολειο,και μετα η επιβολη του νομου.
    ΠΑΘΟΓΕΝΕΙΕΣ
    1)Η οικογενεια δεν δινει καλο παραδειγμα,πατερας μανα χωρις κρανος-ζωνη,κακη οδικη συμπεριφορα, παραβατικη δραστηριοτητα κπλ.
    2)Σχολικη αδιαφορια,μη υπαρξη μαθηματων οδικης αγωγης.
    3)ΜΗ εφαρμοφη των νομων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #53
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Να ΄ταν μόνο το πρόβλημα η Βάρδα Ηλείας και οι κάτοικοί της, θα ήμασταν ευτυχισμένοι...

    Το θέμα δεν είναι οι σκατάνθρωποι, το θέμα είναι ότι οι κάτοικοι αυτής της ταλαίπωρης χώρας έχουν σκατά στο κεφάλι τους... γιαυτό άλλωστε και η χώρα είνα ταλαίπωρη... πως το είχε πει ο Σουρής; Κάθε χώρα έχει την κατάρα της, η κατάρα της Ελλάδας είναι οι Έλληνες...

    Άσχετο με το γεγονός του πιτσιρικά με το παπί που πήγε ακράνωτος, αλλά ενδεικτικό. Γείτονάς μου με 2 παιδιά, αγόρια. Ο μεγάλος, πρέπει να 'ναι κοντά 30, την βγάζει-δεν την βγάζει, λιωμένος από την πρέζα καθημερινά, μπαινόβγαινε σε φυλακές για κλοπές, για σωματικές βλάβες, για θάνατο εξ' αμελείας (σε τροχαίο που προκάλεσε "φτιαγμένος"), μπαινοβγαίνει σε κλινικές μπας και απεξαρτηθεί... Χτες τον έφεραν πάλι σε κακό χάλι, ήταν σε αφασία, κι όχι μόνο αυτό, αλλά είχε φάει κι άγριο ξύλο, σπασμένο κεφάλι και χέρια...

    Από μικρός θυμάμαι ήταν ο τρόμος της γειτονιάς... Πιτσιρικάς 10 χρονών κι έβριζε και βλαστήμαγε σαν τον τελευταίο μαχαιροβγάλτη λιμενεργάτη στη Μασσαλία του 1930, μιλάμε με τον ακούς να βλαστημάει 10 χρονών σκατό και να σου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο, στους καυγάδες πρώτος, 12 χρονών δικάβαλος με ποδήλατο έκανε καγκουριές και σκοτώθηκε ο συνεπιβάτης του, ξαναλέω με ποδήλατο!!! Λέγανε όλοι στον πατέρα του, "ρε συ Τάσο, προσέξτε τον πιτσιρικά, δεν τον ακούτε, δεν τον βλέπετε πως φέρεται;" Όμως ο περήφανος πατέρας περιχαρής είχε την αποστομωτική απάντηση "οι άντρες έτσι κάνουν ρε, βρίζουν, τι είναι το παιδί, φλώρος;". Όντως, ο πιτσιρικάς δεν έγινε φλώρος, κάτι πήγε όμως στραβά... κι ο πατέρας, αδέκαρος πλέος αφού έχει πουλήσει τα πάντα για να πληρώνει τις αγαθοεργίες του γιόκα του περήφανου, αναρωτιέται τι πήγε στραβά με αυτό το παιδί... τίποτα δεν πήγε στραβά ρε Τάσο, δεν έγινε φλώρος το παιδί... έγινε πρεζόνι, κλέφτης, βιαστής, δολοφόνος, φλωράκι πάντως δεν έγινε, πρώτος στους καυγάδες... θα πω κάτι σκληρό... αν τον λυπάμαι; ΟΧΙ!!! Ό,τι έσπειρες θερίζεις...

    Κι επειδή είμαστε σούπερ γειτονιά, η ιστορία θα επαναληφθεί... στα 10 μέτρα έχουμε μια πολύτεκνη οικογένεια... πατέρας νταλικέρης, 3 παιδιά, ηλικίες εκεί 13-17... Ο μεγαλύτερος φέτος τέλειωσε το Λύκειο, δεν ξέρω κι αν το τέλειωσε η αλήθεια, λένε ότι το παράτησε... Στυλ ψευτομαγκάκου της κακιάς ώρας, όλη μέρα λιωμένος με Playstation, μιλάμε μπορεί αν παίζει μέρες ολόκληρες, 2 τα ξημερώματα και τον ακούς να βλαστημάει και να ουρλιάζει επειδή έχασε στο παιχνίδι, μουσική στο τέρμα να ακούει κάτι τελειωμένα ελληνικά ραπ του συρμού που μιλάνε για πρέζες, γκόμενες και γρήγορα αμάξια... η μικρή πάει γυμνάσιο και κυκλοφορεί λες και μόλις βγήκε από κωλάδικο της Συγγρού, μεταξύ τους αποκαλούνται μόνο "μαλάκα" και "μαλακισμένο", ενίοτε το μόνο ρήμα που χρησιμοποιούν είναι το ρήμα "γαμιέσαι"... όταν το μπουμπούκι ήταν 10-12 χρονών στηνόταν στο παράθυρο και μόλις έβγαινε η γυναίκα μου να απλώσει της χτύπαγε το τζάμι και ξεβρακωνόταν και τον έπαιζε... μια μέρα βγήκα κι εγώ μαζί, του είπα ότι θα τον γαμήσω και το έκοψε δια παντός... εννοείται ότι οι γονείς ενημερώθηκαν, κι η αντίδραση ήταν "παιδιά είναι, αγόρια είναι, δεν έγινε και κάτι"... Δεν ξανασχολήθηκα με τον τελειωμένο νταλικέρη... περιμένω υπομονετικά τη στιγμή που κι αυτός θα αναρωτιέται τι πήγε στραβά με τα παιδιά του...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.145
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Στα μέρη της συζυγου (Αιτωλοακαρνανία) σκοτωνεται ένας πιτσιρίκος τη βδομάδα....
    Οι υπόλοιποι πάνε στην κηδεία ακρανωτοι με πάπια χωρίς φρένα φώτα κλπ
    Παιδεία λέγεται και δυστυχώς δεν υπάρχει....
    Εντάξει δεν θρηνούμε τόσο συχνά θύματα τα τελευταία χρόνια αλλά ναι ισχύει στο 100%. Μετά την Κρήτη λογικά είμαστε εμείς στα θανατηφόρα τροχαία. Το παράδοξο είναι ότι στην Κρήτη φοράνε όλοι κράνος.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Σαφώς και παίζει τρομερό ρόλο το κράτος η αστυνομία κλπ κλπ που γράψατε εδώ μέσα.
    Όμως ο κάθε μουλος (ειμουν και εγώ τέτοιος ) που βγαίνει από το σπίτι του ξεκρανοτος , χωρίς κάποια στοιχειώδη προστασία.....Δεν έχει πατέρα; Μάνα; Κάποιον πιο μεγάλο να του πει πού πας ρε τσογλανε;
    Θα πω κάτι ,που ξέρω ότι είναι βαρύ και πιθανόν να παρεξηγηθεί : στα αρχι...α μου για τον κάθε μαλακά που " σκοτώνεται"...... και πιο πολύ στα αρχ....α μου για αυτούς που τους κλαίνε και καταριούνται όλους τους άλλους,την τύχη κλπ.
    Εγώ είμαι μαλακας που και στους δύο μου γιους,γαμηθηκα να τους "λέω" να τους συμβουλεύω,να τους μαθαίνω κλπ;
    Δεν ξέρω τι γίνεται πλέον στην Αθήνα, αλλά εδώ στην γαμωεπαρχια που ζω 10 χρόνια,τα έχω δει όλα.
    Οι καραβλαχοι έχουν γραμμένα τα παιδιά τους στα παπάρια τους...........καφενείο, τσίπουρο, μεζέδες και δόξα τω Θεό.
    Παράδειγμα ; Ένας μουλος 16/17 χρόνων έκανε ότι μαλακια μπορείς να φανταστείς με το 6βολτο.
    Πιάνει ένας τον πατέρα του,του μιλάει.
    Ξέρετε ποια ήταν η απάντηση του πατέρα;
    Και εσένα τι σε κοφτει ρε; ΕΣΥ ΤΟΥ ΒΆΖΕΙΣ ΒΕΝΖΊΝΗ;
    Το ότι αυτή τη στιγμή ο μουλος από θαύμα ζει(διέλυσε και τα δύο του πόδια) το προσπερναμε.
    Αυτά.
    Νομίζω έχει tdm αυτός τώρα.

  12. #57
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Το παράδοξο είναι ότι στην Κρήτη φοράνε όλοι κράνος.
    Εκτός κι αν αναφέρεσαι στην Κρήτη της Νεμπράσκα, σου εγγυώμαι ότι αυτό δεν ισχύει. Να είσαστε δε χειρότεροι το θεωρώ απίθανο, αν και όχι αδύνατον.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Νομίζω έχει tdm αυτός τώρα.
    Nαι

  14. #59
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Νομίζω έχει tdm αυτός τώρα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Nαι
    Γειτονάκια στο χώρο είστε ρε σεις;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Γειτονάκια στο χώρο είστε ρε σεις;
    Εχω υπάρξει γείτονας με τα μισά μέλη εδώ μέσα. Τι εννοείς;

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kathreptes mesa stin athina?? no thnx!
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 17:42
  2. naked bike??? no thanks...
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 07:47
  3. No Coment...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2004, 08:55
  4. N/M (No Message) KALH XRONIA ME YGEIA K ORTHIOI!!!
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF