Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 150

Θέμα: Yamaha Crypton S 115

  1. #91
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Αν και δεν κατάλαβα και πολλά από αυτά που γράφεις,θα σου πω το εξής.
    Το είχα 11 χρόνια.Οπως και έχω γράψει πολλές χίλιαδες χιλιόμετρα επάνω σε διάφορα παπιά.
    Η αγορά δεν ψεύδεται φίλε μου.Ανοιγεις το car και παίρνεις μια ιδέα...
    Τώρα το τι ζητάει ο καθένας από το γαϊδούρι του είναι άλλο θέμα....
    Τι δεν καταλαβες Να δω τι στο καρ; Τα χαρβαλα του 1821;Και τις σαβουρες;
    Λες οτι αξιζει 2300 το Χ μεταχειρο;

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kiao Προβολή μηνύματος
    Το ταργκετ ειναι πολυ καλο ειδικα για την χρηση που το θελεις
    Τιμιο στα 1500 ευρω και ατλας στην ροπη του
    Μπορω να σου πω σε σχεση με το Χ επειδη ειμαι κατοχος ταργκετ και ειχα και Χ οτι σε αισθηση τραβηγματος-νευρου τιτικα ειναι μπροστα του το Χ
    Φυσικα το ταργκετ θα σκασει τις σχεσεις πολυ πιο γρηγορα και σιγουρα το Χ θα το καταπιει οπως και ολα τα αλλα οσο ανοιγει ο δρομος αλλα η αισθηση του
    στην οδηγηση ηταν βαρετη Αν τα ειχα και τα 2 ταυτοχρονα εντος πολης παντα το ταργκετ θα επελεγα Και ποιοτηκα το βρηκα καλυτερο απο το Χ
    Μετά από αυτο το ποστ κανονικά δεν έπρεπε να σου απαντώ,αλλά σήμερα έχω αρκετό χρόνο για χάσιμο.
    Το crypton x του 2008 που είχα με 65.000 χιλιόμετρα έφυγε με το που πάτησα κλικ... 2 χιλιάρικα..
    Η αγγελία δεν έμεινε πάνω από ένα 24ωρο πάνω.
    Και θα συνεχίζει να γυρνάει τον πλανήτη γύρω γύρω αν το προσέχει ο επόμενος ιδιοκτήτης!
    Πολλοί μάλλον η δεν καβαλατε μηχανάκια,η σας έχει βαρεσει η κρίση στο κεφάλι και βλέπετε μόνο τις τιμές.Αν είναι δυνατόν σε τοπικ για crypton S πετάμε το target
    The only easy day was yesterday.

  3. #93
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Μετά από αυτο το ποστ κανονικά δεν έπρεπε να σου απαντώ,αλλά σήμερα έχω αρκετό χρόνο για χάσιμο.
    Το crypton x του 2008 που είχα με 65.000 χιλιόμετρα έφυγε με το που πάτησα κλικ... 2 χιλιάρικα..
    Η αγγελία δεν έμεινε πάνω από ένα 24ωρο πάνω.
    Και θα συνεχίζει να γυρνάει τον πλανήτη γύρω γύρω αν το προσέχει ο επόμενος ιδιοκτήτης!
    Πολλοί μάλλον η δεν καβαλατε μηχανάκια,η σας έχει βαρεσει η κρίση στο κεφάλι και βλέπετε μόνο τις τιμές.Αν είναι δυνατόν σε τοπικ για crypton S πετάμε το target
    Αργησες να απαντησεις παντως και δεν απαντησες στην ερωτηση
    Ειναι μονο μια περιπτωση η δικη σου Εγω εχω αλλες πληροφοριες Οτι κανενας δεν αγοραζει ευρω-3 σημερα και θα παμε σε ευρω-5 συντομα Και υπαρχει και βε-εφ 185 στην αγορα Δεν πιστευω να πουλανε σαν ζεστες τυροπιτες απο δω και περα μονο κανας καγκουρας για μετατροπη θα το παρει Οχι σοβαρος ανθρωπος
    Το ταργκετ ανεβαινει και το κρυπτον εσ κατεβαινει με την αυξηση 100
    ευρω το ντι το περασε αν δεις τις ταξινομησεις
    Ιδια μηχανακια ειναι ταργκετ και εσ Το καθενα με τα υπερ και τα κατα του
    Το ιδιο αξιζουν
    Δηλαδη τι θελεις να πουμε οτι ειναι ακριβο το εσ και ψαξε στο φορουμ
    υπαρχουν και φθηνοτερα;Αυτο γινετε κατα κορον σε ολα τα τοπικ για μοντελα

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παίδες να επανέλθω στο s...και για να τα λέμε όλα αφού κάνουμε κουβέντα..
    Τώρα που πήρα φόρα στο φεϊς, έχω γραφτεί και στην ομάδα του crypton s.. Υπάρχουν δυστυχώς και εκει αναφορές για θεματακια...(όπως φυσικά υπάρχει και πολύς κόσμος που δεν έχει κανένα θέμα)
    Ειδικά ένας κάτοχος που το δουλεύει ντελιβερι του τα χει βγάλει όλα..παραθέτω..
    Μπέρδεμα στο ρελαντί, υγρασία στα όργανα και μέσα στο μπροστινό φανάρι, περιγράφει ένα τράβηγμα δεξία σε πορεία στο δρομο του το έκανε από καινούργιο, το οποίο με πολύ πίεση αποδέχθηκε η αντιπροσωπεία να τσεκάρει και αποδείχθηκε ότι η μία μπουκάλα μπροστά ήταν κάτι χιλιοστά πιο κοντή από την άλλη ... Όλα διορθώθηκαν εντός εγγύησης..

    Επίσης δύο τρεις αναφέρουν πατιναρισμα μετά από τα πρώτα χιλιάδες χιλιόμετρα... Στο μεταξύ αυτό με τα πατιναρίσματα το αναφέρουν σε αρκετές μάρκες παπιών αρκετοί όσο καιρό ψάχνω... Τι στα διαλα από χαρτί τα κάνουν τα δισκάκια στις μέρες μας...
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  5. #95
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Φίλε μου το πατιναρισμα συμβαίνει όταν δεν είναι σωστά ρυθμισμένος ο συμπλέκτης, στην περίπτωση του ες πιθανόν να συμβαίνει γιατί έχει μακριά πρωτη

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Ωραια βγαλαμε και το Χ αχρηστο και ειμαστε καγκουρες αν παρουμε ενα μετεχειρο.
    Παντως οι τιμες ειναι πολυ υψηλες,εκει συμφωνουμε ολοι.

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Παίδες να επανέλθω στο s...και για να τα λέμε όλα αφού κάνουμε κουβέντα..
    Τώρα που πήρα φόρα στο φεϊς, έχω γραφτεί και στην ομάδα του crypton s.. Υπάρχουν δυστυχώς και εκει αναφορές για θεματακια...(όπως φυσικά υπάρχει και πολύς κόσμος που δεν έχει κανένα θέμα)
    Ειδικά ένας κάτοχος που το δουλεύει ντελιβερι του τα χει βγάλει όλα..παραθέτω..
    Μπέρδεμα στο ρελαντί, υγρασία στα όργανα και μέσα στο μπροστινό φανάρι, περιγράφει ένα τράβηγμα δεξία σε πορεία στο δρομο του το έκανε από καινούργιο, το οποίο με πολύ πίεση αποδέχθηκε η αντιπροσωπεία να τσεκάρει και αποδείχθηκε ότι η μία μπουκάλα μπροστά ήταν κάτι χιλιοστά πιο κοντή από την άλλη ������... Όλα διορθώθηκαν εντός εγγύησης..

    Επίσης δύο τρεις αναφέρουν πατιναρισμα μετά από τα πρώτα χιλιάδες χιλιόμετρα... Στο μεταξύ αυτό με τα πατιναρίσματα το αναφέρουν σε αρκετές μάρκες παπιών αρκετοί όσο καιρό ψάχνω... Τι στα διαλα από χαρτί τα κάνουν τα δισκάκια στις μέρες μας...
    ================================================================================
    Τα λεω καιρο....αλλα δυστυχως τρωω κραξιμο !
    ΤΕΛΟΣ τα παλια καλα ιαπωνικα...
    Πλεον ολες οι μαρκες στα παπια τουλαχιστον...εχουν θεματα...σιγουρα λιγοτερα στα ''πρωην'' ιαπωνικα
    και με πιο πολλες πιθανοτητες στα υπολοιπα...ΑΛΛΑ ενα μεγαλο αλλα....
    υπαρχει η διαφορα περιπου 1000 ευρω!
    Και οταν τα σκας τα γαμ@@@να....εστω και παπι θες να μην εχεις θεματα!
    Δυστυχως μερικοι επιμενουν και εχουν τον χαβα τους και καταδικαζουν οτιδηποτε αλλο
    εκτος απο τις ''γνωστες'' μαρκες...
    χωρις να εχουν ιδεα πραγματικα για αυτο που λενε πιθανον ουτε το ειχαν και ποτε
    Επισης ξεχνανε οτι ΔΕΝ εχουμε ολοι τα ιδια βαλαντια.
    Και εγω εαν τα ειχα δεν θα επερνα ''κινεζικο'' παπι...πως με κρινεις εσυ ρε φιλε για την τσεπη μου
    αφου μεχρι εκει μπορω..αυτο περνω...και αντι να υπαρχει μια αγκαλια απο την δικυκλη παρεα..(που αυτο μοιραζομαστε)
    του τυπου εστω ''καλοριζικο''....ερχονται τα σχολια για λαθος επιλογη !

  8. #98
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Daytona μόνο φίλε μου

  9. #99
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ================================================================================
    Τα λεω καιρο....αλλα δυστυχως τρωω κραξιμο !
    ΤΕΛΟΣ τα παλια καλα ιαπωνικα...
    Πλεον ολες οι μαρκες στα παπια τουλαχιστον...εχουν θεματα...σιγουρα λιγοτερα στα ''πρωην'' ιαπωνικα
    και με πιο πολλες πιθανοτητες στα υπολοιπα...ΑΛΛΑ ενα μεγαλο αλλα....
    υπαρχει η διαφορα περιπου 1000 ευρω!
    Και οταν τα σκας τα γαμ@@@να....εστω και παπι θες να μην εχεις θεματα!
    Δυστυχως μερικοι επιμενουν και εχουν τον χαβα τους και καταδικαζουν οτιδηποτε αλλο
    εκτος απο τις ''γνωστες'' μαρκες...
    χωρις να εχουν ιδεα πραγματικα για αυτο που λενε πιθανον ουτε το ειχαν και ποτε
    Επισης ξεχνανε οτι ΔΕΝ εχουμε ολοι τα ιδια βαλαντια.
    Και εγω εαν τα ειχα δεν θα επερνα ''κινεζικο'' παπι...πως με κρινεις εσυ ρε φιλε για την τσεπη μου
    αφου μεχρι εκει μπορω..αυτο περνω...και αντι να υπαρχει μια αγκαλια απο την δικυκλη παρεα..(που αυτο μοιραζομαστε)
    του τυπου εστω ''καλοριζικο''....ερχονται τα σχολια για λαθος επιλογη !
    φίλτατε προφανώς αγόρασες το ταργκετ απο επιλογή και όχι επειδή δε σου έφταναν τα 800 παραπάνω, αλλιώς θα αγόραζες kawa atletic με 250 διαφορά. Καλά έκανες ο καθένας αγοράζεις ότι θέλει.

    Εγώ για παράδειγμα, στη θέση σου που θα αγόραζα είτε crypton s είτε astrea grand με +800ευρώ παραπάνω. Ακόμη και εάν πρόκειται για φασοναρία παπιά η αξιοπιστία και ποιότητα κατασκευής των προγόνων τους (wave&crypton s) είναι υψηλότερη στην κατηγορία συγκριτικά πάντα(δεν λέω οτι δε χαλάνε - συγκριτικά)

    Πέραν του παραπάνω, πες οτι ήταν όλα μπουρδελ@κια (καμία διαφορά σε αξιοπιστία ποιότητα), με τα 800 παραπάνω αγοράζω αίγλη κατασκευαστή(που θα την χρειαστώ στην μεταπώληση), αγοράζω δίκτυο υπηρεσιών παγκοσμίως, αγοράζω απόθεμα ανταλλακτικών για πολλά-πολλά χρόνια, αγοράζω αισθητική, τέλος αγοράζω αξία μεταπώλησης
    Αυτά τα απλά βασικά κριτήρια κάνουν την διαφορά.

    Στην εποχή μας έχει ακριβύνει το κόστος διαβίωσης όποτε τα μηχανάκια που δεν είναι πρώτη ανάγκη μας φαίνονται πανάκριβα, αυτό όμως είναι άσχετο με το κόστος διαφοράς των κατασκευαστών μεταξύ κίνας-ιαπωνίας.
    Αν για παράδειγμα κόστιζε 1500 το crypton θα έπρεπε να κοστίζει 800 το ταρκγετ, γιατί αυτή είναι η διαφορά των προιόντων παγκοσμίως. Σε ίδια διλήμματα θα έμπαιναν πολλοί ενδιαφερόμενοι για λόγους που έχουν συζητηθεί.
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    φίλτατε προφανώς αγόρασες το ταργκετ απο επιλογή και όχι επειδή δε σου έφταναν τα 800 παραπάνω, αλλιώς θα αγόραζες kawa atletic με 250 διαφορά. Καλά έκανες ο καθένας αγοράζεις ότι θέλει.

    Εγώ για παράδειγμα, στη θέση σου που θα αγόραζα είτε crypton s είτε astrea grand με +800ευρώ παραπάνω. Ακόμη και εάν πρόκειται για φασοναρία παπιά η αξιοπιστία και ποιότητα κατασκευής των προγόνων τους (wave&crypton s) είναι υψηλότερη στην κατηγορία συγκριτικά πάντα(δεν λέω οτι δε χαλάνε - συγκριτικά)

    Πέραν του παραπάνω, πες οτι ήταν όλα μπουρδελ@κια (καμία διαφορά σε αξιοπιστία ποιότητα), με τα 800 παραπάνω αγοράζω αίγλη κατασκευαστή(που θα την χρειαστώ στην μεταπώληση), αγοράζω δίκτυο υπηρεσιών παγκοσμίως, αγοράζω απόθεμα ανταλλακτικών για πολλά-πολλά χρόνια, αγοράζω αισθητική, τέλος αγοράζω αξία μεταπώλησης
    Αυτά τα απλά βασικά κριτήρια κάνουν την διαφορά.

    Στην εποχή μας έχει ακριβύνει το κόστος διαβίωσης όποτε τα μηχανάκια που δεν είναι πρώτη ανάγκη μας φαίνονται πανάκριβα, αυτό όμως είναι άσχετο με το κόστος διαφοράς των κατασκευαστών μεταξύ κίνας-ιαπωνίας.
    Αν για παράδειγμα κόστιζε 1500 το crypton θα έπρεπε να κοστίζει 800 το ταρκγετ, γιατί αυτή είναι η διαφορά των προιόντων παγκοσμίως. Σε ίδια διλήμματα θα έμπαιναν πολλοί ενδιαφερόμενοι για λόγους που έχουν συζητηθεί.
    Χαιρομαι που συμφωνεις εν μερη.....και οχι...δεν μου εφταναν..το αναφερω ξεκαθαρα...γιατι να το κρυψω !
    Απλα με στεναχωρει επαναλαμβανω οτι υπαρχει κραξιμο για την ''ξενη'' επιλογη !

  11. #101
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Φίλε μου συγνώμη που επεμβαίνω αλλά ''κράξιμο'' υπάρχει σε συμπεριφορές πήρα το keeway γιατί = yamaha και δεν είμαι κορόιδο να δώσω έξτρα χρήματα σαν όποιον το έκανε,τα γιαπωνέζικα είναι μόνο όνομα κτλ.
    Όπου keeway βάλε ζόντες κτλ.
    Νομίζω κανείς δεν κορόιδεψε κάποιον γιατί είχε περιορισμένο βαλάντιο και αγόρασε ότι αγόρασε.
    porca miseria.

  12. #102
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Χαιρομαι που συμφωνεις εν μερη.....και οχι...δεν μου εφταναν..το αναφερω ξεκαθαρα...γιατι να το κρυψω !
    Απλα με στεναχωρει επαναλαμβανω οτι υπαρχει κραξιμο για την ''ξενη'' επιλογη !
    Συμβουλευτικά για να μη χαλιέσαι πολλές φορές στις συζητήσεις μέλη μπαίνουν με διάθεση, χιουμοριστική, χαβαλέ, πειράγματος, επιστημονική, ρεαλιστική, ουσιαστική κλπ κλπ οτι δηλαδή σε ένα διαδραστικό καφενείο (εκτός διαδικτύου) μη το παίρνεις τις μετρητοίς.
    Χωρίς να ξέρω τα οικονομικά κανενός(εκτός απο τα δικά μου) επειδή ξέρω οτι αγόρασες και το versys 300 καινούργιο + ότι δεν είσαι νεούδι να ξεκινάς να φτιάχνεσαι οικονομικώς τώρα, ε θεωρώ τι 1500 τι 2200, τα δίνω. Αν δεν τα δίνω τα παραπάνω, είναι επειδή θα ρισκάρω λίγο περισσότερο (από ότι με την ακριβότερη περίπτωση) αλλά το κάνω συνειδητά, συνεπώς είναι επιλογή μου να πάρω το φθηνότερο.
    Και μη το βλέπεις μόνο στα μηχανάκια δες το σε ένα σωρό καταναλωτικά πράγματα στην καθημερινότητα μας
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #103
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου συγνώμη που επεμβαίνω αλλά ''κράξιμο'' υπάρχει σε συμπεριφορές πήρα το keeway γιατί = yamaha και δεν είμαι κορόιδο να δώσω έξτρα χρήματα σαν όποιον το έκανε,τα γιαπωνέζικα είναι μόνο όνομα κτλ.
    Όπου keeway βάλε ζόντες κτλ.
    Νομίζω κανείς δεν κορόιδεψε κάποιον γιατί είχε περιορισμένο βαλάντιο και αγόρασε ότι αγόρασε.
    εννοειτε δεν υπαρχει τετοια συγκριση!

  14. #104
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Συγνωμη drakonet
    Αν καταλαβαινω
    Αν σου περισευαν τα χρηματα θα επερνες ενα yamaha s ή ενα honda astrea?
    Και οχι το target?

  15. #105
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου συγνώμη που επεμβαίνω αλλά ''κράξιμο'' υπάρχει σε συμπεριφορές πήρα το keeway γιατί = yamaha και δεν είμαι κορόιδο να δώσω έξτρα χρήματα σαν όποιον το έκανε,τα γιαπωνέζικα είναι μόνο όνομα κτλ.
    Όπου keeway βάλε ζόντες κτλ.
    Νομίζω κανείς δεν κορόιδεψε κάποιον γιατί είχε περιορισμένο βαλάντιο και αγόρασε ότι αγόρασε.
    +1
    Το ότι πρέπει να εξηγείται το κάθε τι που θα έπρεπε να θεωρείται αυτονοητο,δεν είναι καλό σημάδι.

    Δρακονετ,δεν ξέρω τι φάντασμα είδες αλλά κανείς δεν εκραξε κανένα για την επιλογή.
    Για την επιχειρούμενη "το άσπρο μαύρο" πρακτική πέφτει το όποιο καζο.
    Και ο κατσαρ και ο δόκτορας τα εξηγούν πολύ όμορφα στα δύο τελευταία ποστακια τους.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Service Manual Yamaha Crypton R '00+
    από Tropeas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2022, 15:23
  2. Yamaha crypton r 115 βοηθειααα
    από Cryptonian στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2016, 16:22
  3. Suzuki AG Address vs Honda ANF 125 Innova vs Yamaha Crypton R 115 vs Modenas Kristar
    από sNaKeGT στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 02:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF