Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: Πρωτη μου φορα...

  1. #1

    Πρωτη μου φορα...

    Ήταν απιστευτο.χθες τα κατάλαβα όλα…3 το μεσημέρι σχολασα,κοντριτσες (αλλά μην το πείτε)μέσα στην κίνηση με duke,varadero και το cbf-aki μου να ουρλιάζει…ποτέ δεν πίστευα ότι ένα μηχανάκι μπορεί να σου δώσει τόσα πολλά η να αντικαταστήσει την χαρά που σου δίνει ένα ζωντανό πλάσμα αλλα.Χθες παρέλαβε το κοληταρι μου ένα Gsxr600 06’ και μου λέει πάμε στον παλιό υποδρομο να το κάνεις καμιά βολτα.Φοβος με κυρίευσε…πως θα οδηγήσω αυτό το πράγμα εγω?που έχω οδηγήσει μόνο το cbf moy και έχω κάνει βόλτες ένα dominator650?πως?
    Μιλάω με τον άλλο μου κολλητό και μου λέει αστο ρε μ@λακα θα σκοτωθείς τσάμπα το μηχανάκι δεν το λυπασαι.Εχω μια ψυχολογία γ@μησε τα λέω δεν θα τα καταφέρω θα γίνω ρεζίλη θα μου σβήνει και άλλα τετοια.Παω ποιο νωρίς στο γκαραζ και το βλέπω δίπλα από το cbfaki μου.Ξεκιναω να το χαϊδεύω απαλά σε όλα του τα μέρη και ανατριχιαζω.παμε στον ιππόδρομο το άκουγα δίπλα μου,το έβλεπα να ανοίγει και ήταν τόσο ομορφο!!!και έρχεται η ώρα που παίρνω το κλειδί στο χέρι και το μόνο που ακούω είναι «θα το πας με 4000 στροφές άντε λίγο 6 άντε έως 8 πρώτη του μέρα είναι».Καβαλαω παταω συμπλέκτη βάζω μπροστά και το νιώθω να βρυχαται.βαζω πρώτη και εκείνο το γκαπ που άκουγα τόσο καιρό από αλλά μηχανάκια και εντυπωσιαζόμουν το ακούω κατά από τα πόδια μου…και ξεκιναω.Μετα από τρεις βόλτες ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλαματα,το ηλίθιο χαμόγελο δεν έφευγε από το προσωπο μου ένας οργασμός ήταν μόνιμος μέσα στον εγκέφαλο μου.το μηχανάκι με άκουγε έστριβε μόνο του πλάγιαζα μαζί του χωρίς να φοβάμαι το ψηλοσικοσα και κατάλαβα τι σημαίνει μηχανη.Ξερω τι πρέπει να κάνω τωρα.Το ηλίθιο χαμόγελο από χθες δεν έχει φύγει ήταν η πρώτη μου φορά, μόνο έτσι μπορώ να το χαρακτιρησω.Θελω να το πω σε όλους να φωνάξω…και ούτε καν μου έσβησε…μετά πήρα το cbf ακο μου και ένιωσα πρώτη φορά άβολα μαζί του,κατι ο συμπλέκτης κάτι το πώς κάθομαι και πάνω από όλα ανταπόκριση και πολύ βάρος αλήθεια μου φαινόταν πολύ βαρι.παμε για καφέ με κάτι πιπινακια που ως τότε ήταν το μόνο πράγμα που με ένοιαζε και με έκανε να ξεχνάω τα προβλήματα και τα everyday σκατα μου αλλά όχι τώρα…μπορεί να το βρείτε ηλίθιο αλλά δεν με νοιάζει χθες οδήγησα για πρώτη φορά και οδηγώ 8 χρόνια .Για μένα πλέον είναι απλά τα πράγματα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει δικιά μου…
    Σορρυ απλά νιώθω ότι ίσως υπάρξουν άτομα που με καταλάβουν η θυμηθούν την δικιά τους εμπειρία και να ενθαρρύνω άτομα να οδηγήσουν μια μέρα αυτό που θελουν.οσο για μένα:
    GSXR-600 ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΜΠΛΕΝΤΕΡ!!!

  2. #2
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Κ εγω θελω να παω στο λιμανι,να παρω φορα και να πεταξω το χτ μεσα.Ετσι θα εχω ακομα ενα καλο λογο να παρω την νιντζα νου.Αλλα δεν εχω λεφταααααααα.
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ναι σε καταλαβαινω!!

    καπως ετσι ενιωσα κ εγω οταν οδηγησα μεγαλη μηχανη πρωτη φορα!αντε με το καλο κ το τζιξερ!

  4. #4
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Re: Πρωτη μου φορα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
    Ήταν απιστευτο.χθες τα κατάλαβα όλα…3 το μεσημέρι σχολασα,κοντριτσες (αλλά μην το πείτε)μέσα στην κίνηση με duke,varadero και το cbf-aki μου να ουρλιάζει…ποτέ δεν πίστευα ότι ένα μηχανάκι μπορεί να σου δώσει τόσα πολλά η να αντικαταστήσει την χαρά που σου δίνει ένα ζωντανό πλάσμα αλλα.Χθες παρέλαβε το κοληταρι μου ένα Gsxr600 06’ και μου λέει πάμε στον παλιό υποδρομο να το κάνεις καμιά βολτα.Φοβος με κυρίευσε…πως θα οδηγήσω αυτό το πράγμα εγω?που έχω οδηγήσει μόνο το cbf moy και έχω κάνει βόλτες ένα dominator650?πως?
    Μιλάω με τον άλλο μου κολλητό και μου λέει αστο ρε μ@λακα θα σκοτωθείς τσάμπα το μηχανάκι δεν το λυπασαι.Εχω μια ψυχολογία γ@μησε τα λέω δεν θα τα καταφέρω θα γίνω ρεζίλη θα μου σβήνει και άλλα τετοια.Παω ποιο νωρίς στο γκαραζ και το βλέπω δίπλα από το cbfaki μου.Ξεκιναω να το χαϊδεύω απαλά σε όλα του τα μέρη και ανατριχιαζω.παμε στον ιππόδρομο το άκουγα δίπλα μου,το έβλεπα να ανοίγει και ήταν τόσο ομορφο!!!και έρχεται η ώρα που παίρνω το κλειδί στο χέρι και το μόνο που ακούω είναι «θα το πας με 4000 στροφές άντε λίγο 6 άντε έως 8 πρώτη του μέρα είναι».Καβαλαω παταω συμπλέκτη βάζω μπροστά και το νιώθω να βρυχαται.βαζω πρώτη και εκείνο το γκαπ που άκουγα τόσο καιρό από αλλά μηχανάκια και εντυπωσιαζόμουν το ακούω κατά από τα πόδια μου…και ξεκιναω.Μετα από τρεις βόλτες ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλαματα,το ηλίθιο χαμόγελο δεν έφευγε από το προσωπο μου ένας οργασμός ήταν μόνιμος μέσα στον εγκέφαλο μου.το μηχανάκι με άκουγε έστριβε μόνο του πλάγιαζα μαζί του χωρίς να φοβάμαι το ψηλοσικοσα και κατάλαβα τι σημαίνει μηχανη.Ξερω τι πρέπει να κάνω τωρα.Το ηλίθιο χαμόγελο από χθες δεν έχει φύγει ήταν η πρώτη μου φορά, μόνο έτσι μπορώ να το χαρακτιρησω.Θελω να το πω σε όλους να φωνάξω…και ούτε καν μου έσβησε…μετά πήρα το cbf ακο μου και ένιωσα πρώτη φορά άβολα μαζί του,κατι ο συμπλέκτης κάτι το πώς κάθομαι και πάνω από όλα ανταπόκριση και πολύ βάρος αλήθεια μου φαινόταν πολύ βαρι.παμε για καφέ με κάτι πιπινακια που ως τότε ήταν το μόνο πράγμα που με ένοιαζε και με έκανε να ξεχνάω τα προβλήματα και τα everyday σκατα μου αλλά όχι τώρα…μπορεί να το βρείτε ηλίθιο αλλά δεν με νοιάζει χθες οδήγησα για πρώτη φορά και οδηγώ 8 χρόνια .Για μένα πλέον είναι απλά τα πράγματα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει δικιά μου…
    Σορρυ απλά νιώθω ότι ίσως υπάρξουν άτομα που με καταλάβουν η θυμηθούν την δικιά τους εμπειρία και να ενθαρρύνω άτομα να οδηγήσουν μια μέρα αυτό που θελουν.οσο για μένα:
    GSXR-600 ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΜΠΛΕΝΤΕΡ!!!
    Μεγιστε φιλε μου αυτο επαθα και γω οταν πρωτοοδηγησα το μωρο μου και απο τοτε καθε φορα που το οδηγαω ειδικα σε ανοικτους δρομους με στροφες(πολλες στροφες κατα προτιμηση )μου δινει την ιδια παντα ηλιθια εκφραση στο προσωπο μου και ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια χωρις υπερβολες!!!Το μωρο μου!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	copy of dsc00436.jpg 
Προβολές:	1843 
Μέγεθος:	62,4 KB 
ID:	64424

  5. #5
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Και μενα με παρακαλαγε ενας φιλος μου να παρω βολτα το Κ6 1000cc αλλα δεν του κανα την χαρη.

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: δεν του εκανες την χαρη να του το δωσεις πισω???

  7. #7
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    kenai σε ζηλεύω.
    Εγώ δεν έχω φίλο με GSXR600 K6.

    Το γουστάρω πολύ αυτό το μηχανάκι αλλά πρέπει να πουλήσω το strada δυό φορές για να το πάρω.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  8. #8
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    kataramene kenaiiiiiiiiiiiii

    giati evales ayto to post????

    pes m giatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii





    de mporo na perimeno tosa xronia gia na apoktiso k go ena mixanaki parapano apo 250cc!!!!!!!!!!!!!!!!!

    oxiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    ouaaaaaaaaaaaaaa


    makari toulaxiston na xa k go ena filo me mixani...
    k eidika me gixxer...

    i 600 ...axxxx
    ti koukli...ti omorfia ..ti megaleio...

    se katalavaino apolita se ola osa eipes ki as min exo odigisei pote kati megalitero apo papi k dinatotero apo fx125...

    se katalavaino gt me mia volta s ena gsxr600 ksexnas ta panta ..kathe s provlima...ki as min exo kanei pote eimai sigouros pos otan erthei i stigmi na tin kano de tha exo diaforetiki ekfrasi apo sena...

    me alla logia se zileuo mexri aideias file m...na xa k go ena ss-aki...axxxxx:a07: :a07: :a07:

    file m k ti tha dina gia na pao mia volta ena apo ayta esto gia poli ligo...

    esto na katso apano k na paizo me ta nekra tis...xaideuontas apala to gkazaki tis...

    axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  9. #9
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    και εγω μολις μου μου ειπε ο ξαδερφος μου να γυρισω το κ4 1000 του απο την σαρωνιδα του ειπε "εχεις ξεφυγει"

    τελικα το γυρισα μια χαρα και μετα απο 1 μηνα αντι να παρω το cre 450 πηρα το cbr600rr 04
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  10. #10
    Νέο μέλος Το avatar του/της starfiretdm
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    16
    μετα απο ενα χρονο με χτ600 και μερικους μηνες με TDM900 ηρθε η ωρα να παρω βολτα ενα blade ενος φιλου.τα ιδια πραγματα ενιωθα και εγω φιλε πριν το καβαλισω.με το που καβαλισα και ενιωσα την τεραστια ροπακλα και τα τρελα γαζια που εχει ενα χιλιαρι τα ξεχασα ολα.αυτου του ειδουσ τα μηχανακια ειναι ολα τα λεφτα.απο εκεινη την μερα δεν μου φευγει απο το μυαλο.τηελο να ααλλαξω το δικο μου για ενα Κ6 οποσδηποτε.

  11. #11
    Re ama exeis filous...
    Proxthes vrisko to filaraki mou sto garaz.dipla apo too gsxr itan ena r6 06' tou aderfou tou."re malaka einai poly theria" mou leei... "kapoia stigmi tha ta pairnoume kai tha ta skizoume" tou leo.
    "exo ta kleidia tou r6 psinesai?"


    proxthes loipon defteri volta me gsxr!!! ta pigame apo kallithea varkiza.molis eixame sxolasei kai oi 2 apo tin douleia.aaaxxxxx....tha to strosei pou tha paei...tou patisa mono kamia 170..den leo pou tha me kraksetai...
    sas agapo olous...

  12. #12
    τρομοκρατης .... Το avatar του/της babishondakias
    Εγγραφή
    17/10/2006
    Μηνύματα
    30


    Φιλε σε καταλαβαινω απολυτα παρ ολο που δεν εχω οδηγησει κατι παρομοιο.Ειναι το ονειρο μου καποτε να αποκτησω και γω ενα τετοιο εργαλειο που να περιμενω καθε μερα τη στιγμη να το καβαλησω και να φυγω αφηνοντας πισω ολα τα προβληματα.
    αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
    αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
    αχχχχχχχχχχχχχχχχ

    :a020:

  13. #13
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
    "kapoia stigmi tha ta pairnoume kai tha ta skizoume" tou leo.



    μα πως μπορεις να μιλας ετσι γι αυτα τα πανεμορφα μωρα???

    εγω το δικο μου το μωρακι, ο θεος να μ εχει καλα μεχρι τοτε, οταν θα το παρω το προσεχω σα τα ματια μ!!

    βασιλισσα θα την κανω τη κουκλα μου....:a07: :a07: :a07:

    και τουλαχιστον με μια κουκλα σαν αυτη που μας αναφερες (για τις αλλες δε σ εγκυομαι τπτ ....)
    ...θα δυσκολευομουν πολυ να τη ζορισω...γιατι οπως ολοι κ μακρια απο μας το πολυ το ζορι δεν μας κρατα παντα ορθιους...κ αμα σ πεσει η κουκλα θα εχουμε στεναζωριες μετα....

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της starfiretdm
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    16
    ενας αλλος στην παρεα εχει super duke ολοσωμα akrapovic και ενα ψαγμενο κιτακι τησ ΚΤΜ με εκκεντροφορους και τετοια!ειναι που ειναι το μηχανακι κανιβαλος το χει κανει και ο τυπος θεριο ανημερο.δεν το εχω καβαλησει ακομα αλλα και αυτος δεν το δινει.κριμα!παντος το παει ταπα.πρωτη βολτα επιδαυρο το μαιο οταν ειχα προτοπαρει το TDM σε μια αριστερη εξυσε τοσο πολυ που ακουμπησε το χερι στην ασφαλτο!απιστευτο μαγκες.πρωτη φορα το εβλεπα αυτο.
    παντος το blade που σας ελεγε πιο πανω μαρεσει πιο πολυ.ουτε αυτο ειναι νορμαλ.εχει ολοσωμη micron(3000euro) και power commander.ΓΑΜΑΕΙ.του χρονου λεει θα το δωσει και το σκεφτομαι σοβαρα...

  15. #15
    Για τον ιδιο ακριβως λογο δεν θελω να παρω το καινουργιο GSXR750 του ξαδερφου μου ο οποιος λογο δουλειας δεν προλαβαινει να το στρωσει.Εγω κανω αρκετα χλμ καθε μερα με τις δουλειες μου οποτε με βαζει στην πριζα να το παρω να γραψω μερικα χλμ...Αλλα μετα απο καμμια βδομαδα με το GSXR θα μπορεσω να γουσταρω το δικο μου οπως πριν? μπααααααααααα


    Εδω με πηγε στο συνεργειο να παρω το GSR απο service και γυρισαμε μαζι απο Ν.Κοσμο στο Γουδι και σε ολο τον δρομο αναριωτιομουνα γιατι ειναι τοσο ησυχο το μηχανακι και μηπως να βαλω φιλτρο-εξατμισεις-turbo-nitro-κτλ κτλ :rotflmao:



    ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΑΡΗ να ξενερωσω,μια χαρα ειναι το Buzuki μου δεν θελω αλλο.....

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF