Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: fazer kai f650 gs - τι να επιλέξω;

  1. #1

    fazer kai f650 gs

    re paidia exo 5000 euro metrita kai exo meinei anametaksi f650 gs kai fazer 600 ari

    den ksero poio na paro metaxirismeno
    to thelo gia na pigeno se makrina taksidia peripou 1000 km
    tora mou fozizei i f650 gs pou einai monokilindri alla i isixia pou exei o pisos den iparxei lene stin fazer

    poia einai poio empisti kai isixi mixani os kai gia poli os kai makrina taksidia

    pia tha protimousatai

    euxaristo

  2. #2
    πολυ μακρινα ταξιδια και μονοκυλινδρο δεν ταιριαζουν φιλε, τωρα αυτα τα μηχανακια δεν τα εχω καβαλισει και δεν εχω προσωπικη αποψη . παντως αντι για bmw θα σου προτεινα να δεις και το honda transalp 650, αλεξισφαιρο μηχανακι (εκ πειρας) σε αυτα τα λεφτα που εχεις, θα βρεις σε πολυ καλη κατασταση.Παντως η γνωμη μου ειναι τα 5000 που εχεις ειναι μια πολυ καλη προκ/λη για μια καινουργια μηχανη, στα 600κυβικα που ζητας υπαρχουν πολλες προτασεις, εχεις εγγυηση και δεν εχεις την επισφαλεια της αγορας ενος μετ/σμενου . καλη αγορα

    ΥΣ οτι και να παρεις οδηγησε το πρωτα

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: fazer kai f650 gs

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavro
    re paidia exo 5000 euro metrita kai exo meinei anametaksi f650 gs kai fazer 600 ari

    den ksero poio na paro metaxirismeno
    to thelo gia na pigeno se makrina taksidia peripou 1000 km
    tora mou fozizei i f650 gs pou einai monokilindri alla i isixia pou exei o pisos den iparxei lene stin fazer

    poia einai poio empisti kai isixi mixani os kai gia poli os kai makrina taksidia

    pia tha protimousatai

    euxaristo

    Την στιγμή που σκοπεύεις σε ταξίδια των 1000 χιλιομέτρων (δεν είναι και λίγα....) το τετρακύλινδρο είναι μονόδρομος....Μιλάω πάντα για γύρω από τα 600 κυβικά γιατί τα μεγάλα δικύλινδρα είναι σε άλλη κατηγορία τιμής...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: Re: fazer kai f650 gs

    [

  5. #5
    fazer

    Γιατι θα ταξιδευεις σε λογικες ταχητητες με χαμηλες στροφες στο μοτερ.Αρα δεν κουραζεις το μοτερ.Γιατι με το γκαζι του θα σε βγαζει απο την δυσκολη θεση πχ να προσπερασεις νταλικα που παει με 120,στον μικροτερο δυνατο χρονο.Και το f650 το κανει αλλα πολυυυυυ πιο αργα.Νομιζω οτι το γκαζι σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι ζωτικης σημασιας.
    Για τον συνεπιβατη βεβαια ειναι λιγο μπελας.Μηπως βρισκεις σ'αυτα τα λεφτα κανενα cbf600; αυτο πρεπει να ειναι πολυ πιο ανετο και λιγο πιο ταξιδιαρικο.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    φίλος που έχει το f 650 δεν είναι καθόλου ευχαριστημένος απο την απόδοση του κινητήρα...ακόμη και στην αθήνα που έπρεπε να υπερτερεί λόγω ροπής στα χαμηλά μου λέει ότι με δύο άτομα αναγκάζεται να κατεβάζει μέχρι κ πρώτη πολλές φορές
    και εγώ θα επέλεγα το fazer
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  7. #7
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Ταξιδια 1000χλμ με μονοκυλινδρο?

    Φιλε το fazer ειναι ιδανικη επιλογη για αυτον τον σκοπο θα σου ελεγα να μην κοιταξεις τιποτα αλλο στα 600cc παρα μονο τετρακυλινδρα.

    Παιζουν και cbf 04 με abs σε αυτα τα λεφτα , απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι ταξιδευει παρα πολυ καλα .Υπερτερει σε αυτον το τομεα απο το fazer , αλλα το fazer εxει πιο sport χαρακτηρα...διαλεγεις και περνεις.


    καλα χιλιομετρα

  8. #8
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393
    Ρε, τι σε νοιάζει η ησυχία για τον πίσω... Ας βάλει ωτοασπίδες, εσύ είναι το θέμα να γουστάρεις και ο άλλος ας πάει με ΚΤΕΛ άμα δεν του αρέσει.... Τέσπα εγώ ανάμεσα στα δύο σου λέω το fazer, αλλά αν βρείς, για ταξίδι χίλιες φορές το transalp (αν δεν είσαι τόσο του γκαζιού) ή το cbf600. Τώρα όσον αφορά αυτό με το μονκύλινδρο... Εγώ ρε παιδιά έκανα ταξίδια με το cbfακι το 250 (μονοκύλινδρο)που είχα και δεν είχε πρόβλημα... To bmw θα έχει;
    Τέσπα... όσο έψαχνα για μηχανή (τελικά πήρα ένα gsr καινούριο) έπεσα πάνω σε ένα καλό cbf 600 04 με ότι μ@λακία από extra μπορεί να πάρει, που το συζητούσα με τον τύπο και μου το άφηνε 5200 και μου άρεσε αρκετά. Το βρήκα εδώ:
    http://www.emarket.gr/lot.cfm?lotID=5654867
    Χα! Το πήρα το μωρό...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF