Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: αγορα fazer 600 03

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2011
    Μηνύματα
    104

    αγορα fazer 600 03

    καλησπερα κι απο εμενα.κι εγω εχω μπει σε αυτη την διαδικασια αγορας μηχανης αυτο το διαστημα αλλα περιμενω μηπως και ριξουν λιγο της τιμες,γιατι τα πραγματα αυτη την περιοδο ειναι τραγικα.σκεφτομαι για fazer 600 03 που παιζουν γυρω στα 2200 με 2400.τι λετε αξιζει αυτο το μοντελο (03)σε αυτες της τιμες που τα δινουν;(θα μου πειτε βεβαια και σε τι κατασταση θα ειναι και τι χιλιομετρα)απλα αν αξιζει η αγορα η να παω σε πιο καινουριο μοντελο (μετα του 04)που τα δινουν γυρω στα 3000 με 3500;σκεφτομε να πουλησω το starlet (turbo 1993) με πολλα εχτρα 2500 για να παρω την μηχανη.θα μπορεσω να το πουλησω σε αυτη την τιμη το χειμωνα η χλωμο;παρακαλω πειτε μου γνωμες για πιο μοντελο να ψαξω ευχαριστω.....

    __________________
    παρε του σακι σακει γιατι σηκων
    σκον

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2008
    Μηνύματα
    18
    αν σκεφτεσαι για αυτό το μοντέλο πάρε του 04 και μετά ... μέχρι και το 03 ήταν με καρμπυρατερ, ενω τα επόμενα είναι ψεκαστά ... βέβαια τα μέχρι 03 έχουν καλύτερα φρενάκια !
    γνωμη μου να πάρεις ότι πιο καινούργιο μπορεί η τσέπη σου !!!

  3. #3
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Kαι μενα γνωμη μου ειναι πως η διαφορα τιμης μεταξυ του ψεκαστου με το καρμπ ειναι μικρη και αξιζει με το παραπανω να προτιμησεις το injection.Απο την στιγμη που παιζουν αρκετα καθαρα fazerακια 04-05 με 3200 +- αξιζει να δωσεις το πολυ 2000 για να παρεις το καρμπ.
    Και οσων αφορα τα φρενα που εθιξε ο Πανος απο πανω ειναι κατι το οποιο βελτιωνεται πολυ απλα με τακακια και σωληνακια υψηλης ενω ολα τα αλλα + που εχει το νεοτερο μοντελο δεν μπορεις να τα εχεις στο παλιο με λογικο κοστος.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2011
    Μηνύματα
    104
    εχετε δικιο παιδια σ'αυτα που λετε αλλα,η διαφορα τιμης ειναι αρκετα μεγαλη 03 με 04. Το μοντελο 03 με 40000 χλμ εχει περιπου 2300 ενω του 04 με τα ιδια χλμ παιζει πανω απο 3300.Δεν λεω υπαρχει διαφορα στο καρμπυρατερ με το ψεκαστο αλλα,πολλες φορες εχει αποδειχθει οτι τα καρμπυλατερ ειναι πιο σκυλια απο τα ψεκαστα,το μονο προβλημα που ειχαν τα καρμπυρατερ ηταν ,με την βενζινη,αν τους εβαζες νοθα εκανε λες και ειχε τσιγαροβηχα ειδικα οταν μπουκονε η εξατμιση γινοταν G3 Ολα τα εργαλεια ειτε καρμπυρατερ ειτε ψεκαστα εχουν να κανουν με το τι συντηρηση τους κανεις,και τη χρηση,δε μπα να ειναι και το καλυτερο,να εχει την τελευταια λεξη της τεχνολογιας,αμα εσυ του τη μανα τοτε χαραλαμπε.......Παντως περα απο την πλακα,ολοι κοιταμε να παρουμε οσο το δυνατον πιο καινουριο (για μεταχειρισμενα) και για το θεμα μηχανολογικης καταστασεις μηχανης,και για να μπορει να πουληθει αργοτερα.Θα δουμε!!!θελει ψαξιμο το πραγμα...Ευχαριστω για της συμβουλες
    παρε του σακι σακει γιατι σηκων
    σκον

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα fazer 600 ABS παραεισαγωγη
    από xtx660 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2006, 12:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF