Σελίδα 34 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2429303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 521

Θέμα: Σε είδα 0% vol.

  1. #496
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.097
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    παίζει να μου έλεγε και "κάνε δεξιά"

  2. #497
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Με έχεις καταστενοχωρήσει...

  3. #498
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Με έχεις καταστενοχωρήσει...
    Εγώ φταίω που έχουν γίνει γρήγορα τα ηλεκτρικά ποδήλατα; Φαντάσου ότι πήγαινε με περισσότερα από 60 km/h σε ανηφόρα κλίσης 15%.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #499
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Εγώ φταίω που έχουν γίνει γρήγορα τα ηλεκτρικά ποδήλατα; Φαντάσου ότι πήγαινε με περισσότερα από 60 km/h σε ανηφόρα κλίσης 15%.
    Ρε αγόρι! Μήπως έχεις καμία μόνιμη αγκυλωση στον δεξί καρπό?
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #500
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Ρε αγόρι! Μήπως έχεις καμία μόνιμη αγκυλωση στον δεξί καρπό?
    Ίσως φταίνε τα γάντια.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #501
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι λέει ο λαός?
    Τις κοντής ψ.... Οι μεριές τρίχες φταίνε!

    Δώσε του λίγο βρε, δεν σπάει!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #502
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Νεοσσέ .. στο τὲλος έτσι όπως το οδηγείς , θα το χαλάσεις!

  8. #503
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Εγώ φταίω που έχουν γίνει γρήγορα τα ηλεκτρικά ποδήλατα; Φαντάσου ότι πήγαινε με περισσότερα από 60 km/h σε ανηφόρα κλίσης 15%.
    Είναι σοβαρό, αυτό που περιγράφεις δεν είναι ασφαλές.
    Σκέφτομαι ότι δεν τρέφεσαι σωστά αλλά μπορεί και να σου τα 'χει σπάσει τόσο
    πολύ το επίπεδο των γύρω σου που σε κάνει να αντιδράς ακραία προς τα εκεί που πιστεύεις οτι είναι αντίθετα απο αυτούς.
    Τα άκρα δεν είναι ισορροπία, είναι καγκουριλίκι και αν το τραβάς πολύ έρχονται σε σύμπτωση.

    Τρώγε σωστά και τα άλλα φτιάχνουν

  9. #504
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Είναι σοβαρό, αυτό που περιγράφεις δεν είναι ασφαλές.
    Σκέφτομαι ότι δεν τρέφεσαι σωστά αλλά μπορεί και να σου τα 'χει σπάσει τόσο
    πολύ το επίπεδο των γύρω σου που σε κάνει να αντιδράς ακραία προς τα εκεί που πιστεύεις οτι είναι αντίθετα απο αυτούς.
    Τα άκρα δεν είναι ισορροπία, είναι καγκουριλίκι και αν το τραβάς πολύ έρχονται σε σύμπτωση.

    Τρώγε σωστά και τα άλλα φτιάχνουν
    Θεωρείς ότι είναι καγκουριλίκι να κινείσαι εντός αστικού ιστού, με το όριο ταχύτητας των 50 km/h, στη δεξιά λωρίδα; Έτσι κινούμουν και ο άλλος με προσπέρασε, ενώ υπήρχε αμάξι στην αριστερή λωρίδα. Αν είναι να ανάγουμε σε πρόβλημα τη μη υπέρβαση του ορίου ταχύτητας, νομίζω ότι είμαστε χαμένοι ως κοινωνία.

    Ο άλλος ήταν ένας "ποδηλάτης" που δεν έκανε πετάλι, ούτε φορούσε κράνος, αλλά οδηγούσε πάνω από το όριο ταχύτητας κάνοντας επικίνδυνους ελιγμούς, ένα όχημα που δεν έχει έγκριση λόγω ισχύος να κινείται στους ελληνικούς δρόμους.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #505
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θεωρείς ότι είναι καγκουριλίκι να κινείσαι εντός αστικού ιστού, με το όριο ταχύτητας των 50 km/h, στη δεξιά λωρίδα; Έτσι κινούμουν και ο άλλος με προσπέρασε, ενώ υπήρχε αμάξι στην αριστερή λωρίδα. Αν είναι να ανάγουμε σε πρόβλημα τη μη υπέρβαση του ορίου ταχύτητας, νομίζω ότι είμαστε χαμένοι ως κοινωνία.

    Ο άλλος ήταν ένας "ποδηλάτης" που δεν έκανε πετάλι, ούτε φορούσε κράνος, αλλά οδηγούσε πάνω από το όριο ταχύτητας κάνοντας επικίνδυνους ελιγμούς, ένα όχημα που δεν έχει έγκριση λόγω ισχύος να κινείται στους ελληνικούς δρόμους.
    Άκου λίγο κάποιον που καβαλάει από το 79 λοιπόν γιατί μα την Παναγία είναι επικίνδυνα αυτά που διατυμπανίζεις.
    Μάθε να οδηγείς δεν ξέρω πήγαινε σε σχολές σε ειδικούς να σου δείξουν πως να καβαλάς και να πηγαίνεις σωστά χωρίς να αποτελείς κίνδυνο και για τον εαυτό σου και τους γύρω σου λόγω αργοπορίας.
    Εννοείται ότι στα γράφω επειδή απλά δεν σε "γράφω" ε...

  11. #506
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Θεωρείς δηλαδή ότι οι συγκοινωνιολόγοι έχουν κάνει λάθος που έχουν ορίσει κάποια όρια ταχύτητας μέσα στις πόλεις; Ότι αυτά τα όρια, όταν τηρούνται, κάνουν τους οδηγούς να κινδυνεύουν περισσότερο και να εκθέτουν τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #507
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Άκου λίγο κάποιον που καβαλάει από το 79 λοιπόν γιατί μα την Παναγία είναι επικίνδυνα αυτά που διατυμπανίζεις.
    Μάθε να οδηγείς δεν ξέρω πήγαινε σε σχολές σε ειδικούς να σου δείξουν πως να καβαλάς και να πηγαίνεις σωστά χωρίς να αποτελείς κίνδυνο και για τον εαυτό σου και τους γύρω σου λόγω αργοπορίας.
    Εννοείται ότι στα γράφω επειδή απλά δεν σε "γράφω" ε...
    Αν πηγαίνει με 50, 60, 70 πίσω από αμάξι στην μέση της λωρίδας δεν μας ενοχλεί καθόλου. Μπορεί να το κάνει γιατί ως εκεί μπορεί ή γιατί παραπάνω φοβάται ή γιατί αυτό είναι νόμιμο και με αυτό νιώθει καλά ή...ή...ή.
    Αν όμως πηγαίνει με 51, 61,71 κάνοντας διηθιση (που από τα γραφόμενα του δεν πρέπει να κάνει κάτι τέτοιο) και κρατάει πίσω του δεκάδες άλλους τότε αργά ή γρήγορα θα τα ακούσει...
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  13. #508
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Εγώ πιστεύω ότι τα όρια είναι φτιαγμένα για τους λιγότερο "ικανούς" οδηγούς. Και έτσι θα έπρεπε να είναι.

    Προσωπικά, αν πήγαινα με 50 στο περιφερειακό θα με έπαιρνε ο ύπνος και κάπου θα καρφωνομουν. Πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να χαζεύει όταν πηγαίνω με τέτοιες ταχύτητες σε ανοιχτούς δρόμους.

    Δε λέω να πηγαίνει κάποιος με 200, αλλά τα 80-90 ειναι άνετα.

    Τώρα όταν το μέσω ορο των οδηγών κινούνται με 150 σε ένα δρόμο και είναι κάποιος που πηγαίνει με 50, ε, όπως και να το κάνεις, είναι λίγο ρισκο.

  14. #509
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Θέλω να μου πεις πόσα χρόνια οδηγείς για να δω αν μπορώ να εμπιστευτώ το κριτήριό σου αναφορικά με την παρακάτω ερώτηση :
    Πότε νοιώθεις πιο ασφαλής όταν οδηγείς μέσα στα όρια των συγκοινωνιολόγων ή όταν οδηγείς με αυτά που σου έχει διδάξει η εμπειρία ?
    Αν εσύ συγκεκριμένα και όχι ο αντμίν του κάγκουρας.gr οδηγήσει μέσα στα όρια όχι των συγκοινωνιολόγων αλλά προσαρμοζόμενος στην κάθε περίπτωση ,πίστεψέ με ότι και εσύ θα είσαι ασφαλέστερος και οι γύρω σου.Τέλος και δεν πάει σε σένα προσωπικά και ο αργός (ο των ορίων) μπορεί να αποτελεί ρεαλιστικά επικίνδυνο οδηγό όσο και ένας γρήγορος.
    Αυτά...
    Εντιτ στον νεοσσό αναφέρομαι ε.

  15. #510
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ο περιφερειακός έχει μεγαλύτερα όρια ταχύτητας από τον αστικό ιστό που αναφέραμε πριν. Σε κάποια σημεία 60 km/h, σε άλλα 70 km/h. Τα τηρώ και αυτά.

    Ως προς τη βαρεμάρα σε αυτοκινητόδρομο, αν πηγαίνεις με 130 km/h, ναι υπάρχουν περιπτώσεις που ισχύει, αλλά η λύση δεν είναι να κυνηγάς την έκκριση αδρεναλίνης για να παραμείνεις σε εγρήγορση, ανεβάζοντας συνεχώς την ταχύτητά σου. Μιλάμε για δημόσιο δρόμο, όπου μπορεί να συμβούν πολλά που δεν μπορείς να φανταστείς. Ένα ατύχημα π.χ. μπορεί να προκαλέσει μποτιλιάρισμα εκατοντάδων μέτρων και να βρεις ακινητοποιημένα οχήματα αμέσως μετά από στροφή, όπως στο γνωστό video. Το κακό είναι πως όταν κάνεις παρανομία, έχεις αυτομάτως την προσδοκία ότι όλοι οι άλλοι θα κινούνται στο δρόμο όπως εσύ ελπίζεις.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 14/10/2020 στις 19:56.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 34 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2429303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF