Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Αγορα Honda Tiger??

  1. #1

    Αγορα Honda Tiger??

    Παιδιά έχω βρεί ένα Honda Tiger. Λίγα χιλιόμετρα. καλή τιμούλα. Για πρώτο μου μηχανάκι αντί για παπί στην Αθήνα. Ξέρετε αν υπάρχουν ανταλλακτικά γι αυτά τα μηχανάκια?? Η αν κάποτε μου χαλάσει πάει μετα, έμεινε στο χέρι??

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ποιό είναι το honda tiger? το cbf250?

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    ποιό είναι το honda tiger? το cbf250?
    Όχι , δεν είναι το cbf. Δυστηχώς το cbf είναι λίγο εκτός του budget που διαθέτω αυτή τη στιγμή...

    Αυτό εδώ είναι http://www.bikepics.com/honda/honda-tiger/00/pics.asp

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Εισήχθη αυτό το μοντέλο ποτέ επίσημα στην Ελλάδα? δεν θυμάμαι.

    αν δεν...καλύτερα να κοιτάξεις για κανένα άλλο

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    Εισήχθη αυτό το μοντέλο ποτέ επίσημα στην Ελλάδα? δεν θυμάμαι.

    αν δεν...καλύτερα να κοιτάξεις για κανένα άλλο
    Μάλλον όχι και αυτό είναι που με ανησυχεί περισσότερο...αν πάθει κάτι τη βάψαμε δηλαδή...Μετά η αντιπροσωπεία θα θέλει να της το πληρώσω καινούριο όλο το μηχανάκι για 1 ανταλλακτικό!!! Δεν ξέρω...δυστηχώς το budget μου είναι MAX MAX MAX 1200euros και ήθελα κάτι παραπάνω από παπάκι... Το cbf250 μου αρέσει περισσότερο απ' όλα, αλλά εκεί ξεφεύγω πολύ από το budget...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Άστο φίλε μακρυά. εγώ είχα ένα Honda CRM250. κι αυτό ποτέ δεν ήρθε επίσημα Ελλάδα.

    κι όταν χρειαζόμουν ανταλλακτικό, έβρισκα με τα χίλια ζόρια.

    άμα θες street μηχανή ψάξε για κανά cb 400άρι, ή κανά bros.
    δυστυχώς έχεις και περιορισμένο μπάτζετ...

  7. #7
    Θα πάω αύριο να του ρίξω μια ματιά αλλά δε νομίζω να το πάρω... Δυστηχώς το budget μου είναι πολυ περιορισμένο και μιας και θα είναι στην ουσία το πρώτο μου μηχανάκι [είχα παλιά στο χωριό ένα yamaha chappy 50 αλλά δε το μετράω !!! :P] δε θέλω να πάω και απευθείας σε 400cc....Επίσης αν πάω σε 400cc θα με αποκληρώσουν, ήδη και 250 να πάω πάλι θα τα ακούσω... Κοιτάω και για κανά ybr 125 και βλέπουμε...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    δικά σου τα λεφτά, δικιά σου η απόφαση.
    πάντως μην νομίζεις ότι το 400άρι έχει και τα τρελά γκάζια...

    και μην ξεχάσεις να βάλεις στην άκρη λεφτά για κράνος-μπουφάν-γάντια! για αρχή...

  9. #9
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    πάρε ένα ybr 125 με τα ίδια χρήματα.. μπορεί να έχει μία μικρή διαφορά στη δύναμη αλλά τουλάχιστον είναι μια δεκαετία πιο καινούριο και κανονικής εισαγωγής..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Το 98-99 εβλεπα αρκετα στους δρομους tiger αλλα δεν ξερω αν ηταν αγορασμενα καινουρια η τα εφερναν μεταχειρισμενα απο ιαπωνια μιας και τοτε επιτρεποταν....
    Κανε ενα τηλεφωνο σε καποιον αντιπροσωπο της honda να ρωτησεις αν και γνωμη μου και εμενα ειναι να μη το παρεις μιας και δεν θα εχεις προβλημα ανταλλακτικων (αν εχεις) αλλα και μεταπωλησης...
    Θα το στρωσω που θα παει..

  11. #11
    Ωρες ωρες πραγματικά νομίζω ότι πατάτε την κοιλιά σας και λέτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι.Φυσικά και εγινε εισαγωγή από την επίσημη αντιπροσωπία το μηχανάκι εκεί γύρω στο 97-98 και φυσικά έχει και ανταλλακτικά κανονικότατα.Δεν είναι ιαπωνική κατασκευή αλλά φτιάχνεται (ναι ακόμα στην παραγωγή είναι) στην Ινδονησία.Αλλά και να μην ήταν το μοτέρ είναι τόσο κοινό που ανταλλακτικά έχει και στα περίπτερα.Απλά στην Ελλάδα δεν είχε εμπορική επιτυχία.

  12. #12
    Παιδιά με μπερδέψατε...τελικά θα υπάρχουν ανταλλακτικά ή το χάσαμε??? Όταν λες κοινό μοτέρ?? Ταιριάζουν ανταλλακτικά από άλλο αντίστοιχο μηχανάκι της Honda?

  13. #13
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    Παιδιά με μπερδέψατε...τελικά θα υπάρχουν ανταλλακτικά ή το χάσαμε??? Όταν λες κοινό μοτέρ?? Ταιριάζουν ανταλλακτικά από άλλο αντίστοιχο μηχανάκι της Honda?
    Σε τι τιμή το βρίσκεις?
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Σε τι τιμή το βρίσκεις?
    Στα 800 ευρώ το βρίσκω. Πήγα το είδα, μηχανικά καλό φαίνεται αλλά είχε στραβωμένο το τιμόνι δεξιά. Μου είπε αυτός ότι ήταν παρκαρισμένο και είχε πέσει αλλά είδα και στο αλουμίνιο που έχει το πατάκι να είναι κολημένο μάλλον και με ανησυχεί μήπως έχει παρει ο σκελετός.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    Στα 800 ευρώ το βρίσκω. Πήγα το είδα, μηχανικά καλό φαίνεται αλλά είχε στραβωμένο το τιμόνι δεξιά. Μου είπε αυτός ότι ήταν παρκαρισμένο και είχε πέσει αλλά είδα και στο αλουμίνιο που έχει το πατάκι να είναι κολημένο μάλλον και με ανησυχεί μήπως έχει παρει ο σκελετός.
    Μηχανάκι δεκαετίας και στα 800 ευρω μην περιμένεις να 'ναι και τεφαρίκι, ειδικά τετοια "πολυεργαλεία"

    Να το δεί μηχανικός γνωστός σου να σου πει
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ Honda Tiger 2000 ??
    από lantz στο forum Honda
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2008, 10:38
  2. Αγορά Honda Deauville 650
    από jasper στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 17:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF