Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Mήπως θα..

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    922

    Mήπως θα..

    ...ήταν καλύτερα να μην αναφέρουμε ατυχήματα και λοιπά;Έχει γεμίσει το φόρουμ,κάθε μέρα βλέπεις κι ενα τέτοιο ποστ.Δεν τ ανοίγω αλλά ψιχοπλακώνομαι και μόνο με τους τίτλους.Η εποχή είναι παράξενη,τα μηχανάκια έχουν βγει απ το γκαράζ με μουδιασμένους αναβάτες απο τον χειμώνα και οι αυτοκινητάδες ξέχασαν ότι υπάρχουν και οι μοτοσυκλέτες στο δρόμο.Γενικά μην τα ξαναλέμε Χριστούγεννα Πάσχα και γενικά τριήμερα και γιορτες ο κόσμος τρελένετε και γίνονται άπειρες μ@λ@κίες.Προσοχή λοιπον και εύχομαι να μην ξαναδω τέτοια ποστ..

  2. #2
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    ΟΧΙ!


    Προσωπικά (και πιστεύω έχει συμβεί σε πολλούς) με τα τόσα που διαβάζω, βλέπω, ακούω, μαθαίνω συνέχεια έχω γίνει πολύ πιο συνετός οδηγός απ'ότι ήμουν ακόμα και πριν 4-5 μηνες μπορώ να σου πω!
    Ίσως ακούγεται χαζό, δεν ξέρω, αλλά στο μυαλό μου βρίσκεται συνέχεια το κακό ότι μπορεί να συμβεί παντού και πάντα.

    Έχω αρχίσει και φοβάμαι μπορώ να πω και αυτό έχει ένα καλό αποτέλσμα στην όλη ιστορία: πλέον οδηγώ πολύ πιο συνετά! Έκανα ένα ταξιδάκι με ταχύτητες γύρω στα 130-140 ενώ ξέρω πως δνε θα πήγαινα με λιγότερα από 180.

    Μακάρι να μην συνέβαιναν αλλά όχι να μην τα μαθαίναμε.....

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  3. #3
    fisika kai ΟΧΙ!

    arkei na min periexoun oi perigrafes... grafiki via kai na min stazoun aima...

    den boroume na ethelotifloume stin pragmatikotita...

    katalavenw oti poloi borei na theloun apla na jefigoun gia ligo kai benoun edw kai ginete i psixi tous mavri apo ta atoiximata/distiximata...

    distixos omws iparxoun kai simvenoun..


  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    ΟΧΙ!


    Προσωπικά (και πιστεύω έχει συμβεί σε πολλούς) με τα τόσα που διαβάζω, βλέπω, ακούω, μαθαίνω συνέχεια έχω γίνει πολύ πιο συνετός οδηγός απ'ότι ήμουν ακόμα και πριν 4-5 μηνες μπορώ να σου πω!
    ..........ετσι ειναι ...........αλλιως θα συζητουσαμε για εναν κοσμο ονειρεμενο ............ασε που θα μας πουνε και μ@λ@κες οποιοι τα διαβαζουν

  5. #5
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Ρε παιδια με ποιον τροπο λειτουργει κατασταλτικα στις μαλακιες μας η καταγραφη των ατυχηματων δεν μπορω να καταλαβω...μαλλον καταλαβαινω , αλλα δεν θα επρεπε η ιδια μας η λογικη να ειναι αυτη που μας συγκρατει?
    Και εν πασει περιπτωση , πιστευω οτι πρεπει , οταν οδηγας μηχανη να εχεις επιγνωση των κινδυνων , οχι να φοβασαι....

    Τα ατυχηματα θα συνεχισουν να καταγραφονται , απο την στιγμη που ο καθενας απο εμας οταν αντικρυσει ενα , καταλαβαινει το ποσο τρωτος ειναι....και με ποιον θα το μοιραστει αυτο? μα φυσικα με αλλους οι οποιοι μπορει να τον νιωσουν.

    Επιγνωση (των κινδυνων) Σεβασμος (στον εαυτο μας αλλα και στους αλλους) και λογικη.

    αυτα χρειαζονται και τα λεω πρωτιστως για να τα ακουσω εγω!!

  6. #6
    να μην γινονται δλδ αναφορες σε ατυχηματα λες???/ και οποιος μπαινει στο φορουμ θα βλεπει και φωτο απο πλαγιασματα και αλλα.......και θα λεει πωπω ρε μαγκα εγω θα το κανω καλυτερα.

    ειδικα αν ειναι και πιτσιρικαδες........

  7. #7
    ρακόμελος Το avatar του/της naxiotis
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    316
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    να μην γινονται δλδ αναφορες σε ατυχηματα λες???/ και οποιος μπαινει στο φορουμ θα βλεπει και φωτο απο πλαγιασματα και αλλα.......και θα λεει πωπω ρε μαγκα εγω θα το κανω καλυτερα.

    ειδικα αν ειναι και πιτσιρικαδες........
    ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ
    ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ

  8. #8
    Τρελος Enduras Το avatar του/της LanosXR125
    Εγγραφή
    01/07/2005
    Μηνύματα
    67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
    ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ
    +1

    giati poloi nomizoun oti tous anoikoun olou oi dromoi kai as doune ti ginete sto dromo!!!
    Της μηχανης μου σαν ακουω να μουγκριζει το μοτερ,
    νιωθω στα συνεφα μεγαλος καμικαζι.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    922
    δεν ξέρω,μια άποψη είπα...δεν έχω πρόβλημα με το ποστ που έβαλε ένας/μια συγγενής ζητώντας βοήθεια πληροφορίες/μάρτυρες..αλίμονο.

    αλλά να μπαίνω κάθε μέρα στο φόρουμ και να έχω μες τη μάπα μου τον τίτλο ''νεκρός χθες..'' και τα λοιπά ε είναι βαρύ ρε παιδιά..και αυτός ο τίτλος διατηρείτε στη κορυφή για πάνω απο 3-4 μέρες γιατί κάποιος θα μπει μέσα να γράψει και καλά θα κάνει.Γιατί να ψιχοπλακώνομαι κάθε μέρα;ή μήπως να πω ''δεν πειράζει,είναι για το καλό μου;'' ή ''δεν πειράζει θα παραδειγματιστούν τα πιτσιρίκια του φόρουμ'';

    Τεσπά...απλά μαζεύτηκαν πολλά τέτοια ποστ μαζί,στεναχωρήθηκα ,ύστερα νευρίασα(όχι μόνο με τα ποστ αλλά με το όλο θέμα) και είπα να γράψω κάτι.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    922
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    ΟΧΙ!


    Προσωπικά (και πιστεύω έχει συμβεί σε πολλούς) με τα τόσα που διαβάζω, βλέπω, ακούω, μαθαίνω συνέχεια έχω γίνει πολύ πιο συνετός οδηγός απ'ότι ήμουν ακόμα και πριν 4-5 μηνες μπορώ να σου πω!
    Ίσως ακούγεται χαζό, δεν ξέρω, αλλά στο μυαλό μου βρίσκεται συνέχεια το κακό ότι μπορεί να συμβεί παντού και πάντα.

    Έχω αρχίσει και φοβάμαι μπορώ να πω και αυτό έχει ένα καλό αποτέλσμα στην όλη ιστορία: πλέον οδηγώ πολύ πιο συνετά! Έκανα ένα ταξιδάκι με ταχύτητες γύρω στα 130-140 ενώ ξέρω πως δνε θα πήγαινα με λιγότερα από 180.

    Μακάρι να μην συνέβαιναν αλλά όχι να μην τα μαθαίναμε.....

    Ο.κ..τι να μάθεις όμως βρε συ άνταμ?ότι στην Επίδαυρο π.χ χάθηκε ένα παιδί?Άμα κάτσω και μετρήσω στα τρια χρόνια που ασχολούμε με φόρουμς και μοτό+ότι έχουνε δει τα ματάκια μου ΜΟΝΟ απ τη συγκεκριμένη διαδρομή φτιάχνω λίστα μεγαλύτερη κι απ του Σίντλερ.Γι αυτό δεν βρίσκω νόημα τέτοιων ποστ πέραν του ότι αυτός που το έκανε είναι γιατί στεναχωρέθηκε και ήθελε να το πει/γράψει κάπου.

    Υ.Γ.Επίσης είναι λάθος το σκεπτικό σου.Ο φόβος είναι ο χειρότερος σύμβουλος.Γνώσεις,αυτοπεποίθηση,αυτοσυγκέντρωση,εγκρ άτεια,τύχη..Αυτά είναι ο σύμμαχός μας.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Να βάλω και τη δική μου άποψη;;;;;
    Το βρίσκω άσκοπο πραγματικά να μπαίνουν συνέχεια τέτοια ποστ.
    Πραγματικά άσκοπο!
    Κάντε κάτι απλό. Μάθετε πόσοι οδηγοί όλων των οχημάτων ή επιβαίνοντες σε αυτά σκοτώνονται κάθε ΣΚ και σε κάθε έξοδο.
    ΑΥτή είναι η χώρα μας, έτσι οδηγούμε.
    Δεν μου αρέσει ούτε λέω ε τι να κάνουμε έτσι είμαστε.
    Απλώς καλό είναι να λείπει η υπερβολή πιστεύω. Σκοτώνονται "φίλοι" δικυκλιστές όπως σκοτώνονται τόσοι άνθρωποι στους δρόμους, ακόμα και πεζοί.
    Προς τι λοιπόν η συνεχής αναγραφή των "δικών" μας νεκρών;
    Όσο γι' αυτό που λες άνταμ...

    "Έχω αρχίσει και φοβάμαι μπορώ να πω και αυτό έχει ένα καλό αποτέλσμα στην όλη ιστορία: πλέον οδηγώ πολύ πιο συνετά! Έκανα ένα ταξιδάκι με ταχύτητες γύρω στα 130-140 ενώ ξέρω πως δνε θα πήγαινα με λιγότερα από 180."

    Με συγχωρείς που θα σε στενοχωρήσω αλλά τα 130-140 δεν είναι διόλου βέβαιο ότι θα σε σώσουν...

    Πάντα όρθιοι παιδιά

  12. #12
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

    "Έχω αρχίσει και φοβάμαι μπορώ να πω και αυτό έχει ένα καλό αποτέλσμα στην όλη ιστορία: πλέον οδηγώ πολύ πιο συνετά! Έκανα ένα ταξιδάκι με ταχύτητες γύρω στα 130-140 ενώ ξέρω πως δνε θα πήγαινα με λιγότερα από 180."

    Με συγχωρείς που θα σε στενοχωρήσω αλλά τα 130-140 δεν είναι διόλου βέβαιο ότι θα σε σώσουν...

    Όχι αλλά θα προλάβω περισσότερα απ'ότι στα 180.

    και λογική δεν υπάρχει.

    Το θέμα το συζήταγα το Σάββατο με ένα φίλο.

    Απλά ετσι το συνηδιτοποιώ. Ο καθείς όπως το βλέπει...


    @Xlitos: αν δεν υπήρχε ο φόβος (γενικά έτσι) την είχαμε πατήσει....
    ούτε τα 15 μας δε θα φτάναμε......

    Και στη τελική.... λες ένα (έτσω και διαδικρυακό) αντείο σε έναν "συναδελφο"
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Για το αντίο συμφωνώ! Αυτό έλλειπε να μην...
    Αλλά να μην γίνεται μιζέρια, συνήθεια και πολύ περισσότερο να μην γίνει αντιδικία.
    Οι μα@λ@κ$ς που μας σκοτώνουν κ.λπ.
    Δεν λέω ότι λες κάτι τέτοιο.
    Απλώς να προσέξουμε να μην γίνει έτσι.
    Κατά τα άλλα...
    πάντα όρθιοι...

  14. #14
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

    Αλλά να μην γίνεται μιζέρια, συνήθεια και πολύ περισσότερο να μην γίνει αντιδικία.

    Μα, δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο.....

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    "Μα, δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο....."

    Δεν είπα ότι αναφέρθηκε!
    Γκρινιαροάνταμ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 21:52
  2. Ποιος Θα Παει
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 12:16
  3. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36
  4. Καλό θα ήταν
    από superfour στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 17:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF