Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: αλητες μηχανοβιοι

  1. #1
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395

    αλητες μηχανοβιοι

    επιθεση του ALTER κατα μοτοσυκλετιστων και μη....

    οπως παντα ενας ηλιθιος δημοσιογραφος τα εκανε που#$%να

    και οι μαλ#$κες απο πανω εβγαλαν το ρεπορταζ στον αερα , που εδειχνε κυριως αυτοκινητα να παρανομουν και ελαχιστα μηχανακια και μας εθαβε κανονικα....

    το θεμα βεβαια δεν ειναι για γελια αλλα για λυπιση του δημοσιογραφου και για κλαματα.
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  2. #2
    ireneepi
    Εχω την εντυπωση οτι τον ξερω αυτον τον δημοσιογραφο,πρεπει να ερχεται στο μαγαζι που δουλευω για καφε....

    Μολις το επιβεβαιωσω θα του πω απο κοντα ποσο @ακαμας ειναι......~!@@@@


    Αντε τσαντιστηκα λεμε....

  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
    Εχω την εντυπωση οτι τον ξερω αυτον τον δημοσιογραφο,πρεπει να ερχεται στο μαγαζι που δουλευω για καφε....

    Μολις το επιβεβαιωσω θα του πω απο κοντα ποσο @ακαμας ειναι......~!@@@@


    Αντε τσαντιστηκα λεμε....

    Χώσ' του τα!!

    Πες του: Από τα μέλη (χρεισημοποίησε και τον όρο σεβαστά!!!) μοτοσυκλετιστικού forum : ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΛΕΜΕ!!!!!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Πάντως τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα.....

    ο τύπος δεν σημαίνει ότι τα πιστεύει επειδή τα λέει. Απλά ήθελε να πλασάρει ένα ρεπορτάζ που να το δεχτεί η μεγαλύτερη μερίδα των τηλεθεατών. Να μην ξεχνάμε ότι τις ειδήσεις τις βλέπει πολύς κόσμος και ΔΕΝ έχουν όλοι μηχανές αλλά μόνο μια μικρή μερίδα σε βαθμό που να θιχτούν ή να διαφωνήσουν.

    Να μη σου πω ότι και ο ίδιος με μηχανάκι πήγε να το κάνει!!!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της voudarxos
    Εγγραφή
    12/09/2004
    Μηνύματα
    45
    Βρειτε τον να τον καψουμε τον πουστη
    Φωτια φωτια στον καριολη τον δημοσιογραφο

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Δεν είναι ο Παρασκεύας!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της voudarxos
    Εγγραφή
    12/09/2004
    Μηνύματα
    45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Δεν είναι ο Παρασκεύας!


    Δεν εχει σημασια...
    ΦΩΤΙΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕ

  8. #8
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.330
    Τι να συζητάμε ρε παιδιά για δημοσιογράφους …

    ακούστε τι έκανε ένας γνωστός για να ανεβάσει την τιμή της μετοχής της εταιρίας του …πλήρωσε με μετοχές της εταιρίας του δημοσιογράφους για να γράψουν σε οικονομικές εφημερίδες ότι αναπτύσσεται η εταιρία του και έτσι να ανέβει η τιμή της μετοχής ώστε τα καλόπαιδα να εισπράξουν μεγαλύτερες τιμής όταν τις εξαγοράσουν

    Χωρίς να μου αρέσει να γενικεύω υπάρχει πολύ διαφθορά σε αυτό το τμήμα της κοινωνίας μας
    και η ζωή συνεχίζεται...

  9. #9
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Το γελοίο είναι πως ενώ ήθελε να θάψει τα μηχανάκια στο βίντεο που έπαιζε τα αυτοκίνητα που έκαναν την ίδια παράβαση ήταν περισσότερα
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.219
    Συνάδελφοι ...
    Κατάπτυστο το ρεπορτάζ και για μένα, αλλά κάντε μια προσπάθεια να δείτε και την άλλη πλευρά του λόφου.

    Εσείς που κυκλοφορείτε καθημερινά δεν βλέπετε τα ίδια πράγματα ?
    Δεν είναι αλήθεια ότι πολλά δίκυκλα (κάτι παποειδή τις περισσότερες φορές) έχουν γραμμένα στα παλαιότερα των υποδημάτων τους τα κόκκινα φανάρια, τους μονόδρομους, τα πεζοδρόμια και όλον τον Κ.Ο.Κ. γενικά ?

    Ή μη μου πείτε ότι δεν έχετε τρομάξει αρκετές φορές από ημιάγριους κουριεράδες που χώνονται παντού με οποιαδήποτε ταχύτητα προκειμένου να κερδίσουν λίγα μέτρα ?
    Και αν σε αιφνιδιάζει αυτό όταν κινείσαι με μηχανή σκέψου τι παθαίνουν όσοι εγλωβισμένοι μέσα στα αυτοκίνητα με πολύ μικρή ορατότητα και ακοή, βλέπουν ξαφνικά μπροστά τους στους 10 πόντους από τον προφυλακτήρα τους να ξεπετάγεται ένα μηχανάκι.

    Σαφώς η οδήγηση μοτοσυκλέττας από την φύση της θα χρειαστεί και την σφήνα και τον γρήγορο ελιγμό αλλά η αλήθεια είναι ότι κάποιοι το παρακάνουν. Και επειδή ίσως οι ίδιοι δεν οδηγούν αυτοκίνητο, ίσως να μη μπορούν να καταλάβουν σε πόσο δύσκολη θέση φέρνουν πολλές φορές τους άλλους οδηγούς. Και όλα αυτά με κίνδυνο να σκοτωθούν οι ίδιοι...

    Δεν προσπαθώ φυσικά να δικαιολογήσω το ηλίθιο ρεπορτάζ. Αλλά η αλήθεια είναι ότι σε πολλόυς συμπολίτες μας αυτή η εικόνα υπερισχύει έναντι της "σωστά κινούμενης" πλειοψηφίας των μοτοσικλετών. Και σε ένα βαθμό είμαστε και εμείς υπεύθυνοι γιαυτό. Για τον υπόλοιπο βαθμό όμως δεν μπορώ να πώ τίποτα. Το φάρμακο κατά της ηλιθιότητας αργεί ακόμη...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    .....
    Θάνος..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Άλλο οι συνειδητοποιημένοι μοτοσυκλετιστές και άλλο οι courier, οι παπόβιοι και οι σκουτεράδες. Αυτά πολλές φορές τα οδηγούν ΙΧδες που έχουν κουραστεί από το αυτοκίνητο ή επαγγελματίες (courier, delivery) πού όπως και οι ταξιτζήδες, πάσχουν από το σύνδρομο της κούρασης στο δρόμο...

    Γιατί δεν βρίσκουν κάποιους από τους πάμπολλους μοτοσυκλετιστές που κυκλοφορούν με τον εξοπλισμό τους και σέβονται και τον Κ.Ο.Κ. και τους υπόλοιπους οδηγούς και οδηγούν και πολλοί καλύτερα από όλους τους ΙΧδες για όλους τους γνωστούς μας λόγους;

    Γιατί δεν κοιτάζουν να προσεγγίσουν λίγο το χώρο της μοτοσυκλέτας από τη δική μας τη σκοπιά μήπως και κάνουν τον κόσμο να τη δει με καλύτερο μάτι και να στραφεί σε αυτή; Αντί γι'αυτό κοιτάζουν να παρουσιάζουν αυτά τα άθλια ρεπορτάζ και να στρέφουν τον κόσμο εναντίον μας.

    Και να ρωτάνε τα μηχανάκια με ύφος γιατί μπαίνουν στις λεωφορειοδωρίδες, όταν με νόμο πλέον επιτρέπεται η κίνηση σε αυτές. Ε μετά φυσικά όταν ο ΙΧής βλέπει 15 μηχανάκια στις λεωφορειολωρίδες και νομίζει ότι παρανομούν γιατί να μην μπει και εκείνος;

    Το ρεπορτάζ το είδα και εκνευρίστηκα τόσο πολύ που έκατσα να τους γράψω ένα mail και να τους τα χώσω. Τελικά το μετάνοιωσα. Το είχα κάνει και παλιότερα στο ίδιο κανάλι και απ'ότι φαίνεται στα σκατά έπεσε.

    Οι ανόητοι... Αλλά ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ποιότητα και τη σοβαρότητα της δουλειάς του. Αργά ή γρήγορα ο κόσμος καταλαβαίνει, δεν είναι χαζός. Αυτές τις μαλακίες έκανε και το star και έχει γίνει το πιο trash κανάλι της ελληνικής τηλεόρασης.
    Θάνος..

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Φιλε Θανο, διαβαζοντας με προσοχη αυτα που εγραψες, συνειδητοποιησα, και στο λεω με ολο το σεβασμο, μιας και λιγο πολυ εχω καποια δειγματα γραφης σου σ'αυτο το φορουμ, οτι εισαι καπως απολυτος.
    Πριν απο λιγο γυρισα απο μια μοναχικη βολτα στο Σουνιο, οπως συνηθιζω τα τελευταια χρονια, (φορωντας σχεδον πληρη εξοπλισμο, εκτος απο παντελονι), και πιστεψε με θα καθομουνα στο παρκινγκ, που βρισκεται λιγο πριν τον οικισμο του Σουνιου, μεχρι τα ξημερωματα σχεδον, η μεχρι να μου τελειωναν τα τσιγαρα, αλλα δυστυχως πρεπει αυριο να ξυπνησω πρωι-πρωι βλεπεις, για να δουλεψω στην πιτσαρια ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΣΥΝΕΧΕΣ ΕΤΟΣ!
    Ειναι πολυ ευκολο να κρινουμε κατηγοριες ανθρωπων, περιθωριακες ως επι το πλειστον,οπως οι πιτσαδοροι,οι ταξιτζηδες, οι παπακηδες (ενας χαρακτηρισμος ατοπος) και δεν ξερω και γω ποιοι αλλοι.
    Ασφαλως και δεν θα μπω στον πειρασμο να κατσω να κλαφτω, σχετικα με το ποσο σκληρη δουλεια ειναι,(αληθεια εχετε δουλεψει 14ωρο στο Κωλονακι παραμονη Χριστουγεννων με βροχη και κρυο μεσα στα μπουρδελοSUV, και ποσο μας καταπιεζουν και ποσο κουρασμενοι ειμαστε, και τι μπουρδελα μηχανακια μας δινουν, και πως μας αντιμετωπιζουν κατι κοπανοι που παραβιαζουν στοπ και μας ζητανε και τα ρεστα ασχετα αν τρεχαμε η δεν τρεχαμε.
    Ξερω επισης, οτι παντα, ασχετα με το αν οδηγουσα το FX 125 η αργοτερα το SV, μες το κατακαλοκαιρο καταιδρωμενος, στο κεντρο με μπουφαν και full face, εβλεπα αυτους τους "συνηδητοποιημενους" ξεκρανωτους ξεβρακωτους και εν τελει ξετσιπωτους οσον αφορα την συμπεριφορα τους στο δρομο, να κανουν σφηνες αναμεσα σε πεζους και αυτοκινητα στα οποια εγω σταματουσα (με το παπι) για να τους δωσω προτεραιοτητα, γιατι αφ'ενος τους λυπομουνα, και άφ'ετερου δεν μου στοιχιζε σε τιποτα να τους δωσω μια ανασα ρε αδερφε.
    Σκεφτειτε μονο ποσες φορες κανατε εσεις, οπως και εγω επισης, μια παραβιαση η μια απερισκεψια, επειδη ειχατε αργησει σε καποια δουλεια.
    Σκεφτειτε επισης ποσες φορες το βραδυ, ακομα και σε εναν ερημικο δρομο, φερατε σε δυσκολη θεση καποιον οδηγο που εβλεπε απο τον καθρεπτη του καποια φωτα να τον πλησιαζουν, με ιλιγγιωδη ταχυτητα και να τον προσπερνανε με 200+ ακομα και αν αυτος ηταν 2 λωριδες μακρια απο σας, και εσεις ειχατε τα παντα υπο ελεγχο.
    Και για να καταληξω, να σας πω και μια ωραια ιστορια που μου σηνεβη περσι, οταν οντας κατοχος FX, πηγα σε ενα μαγαζι για να αγορασω το X-Lite 801.
    Αφου λοιπον μπηκα μεσα και ζητησα να το δοκιμασω, ο πωλητης με ρωτησε τι μηχανακι οδηγουσα.
    Πιστεψτε με καταλαβα ακριβως, τι προκειται να επακολουθησει, και του εδειξα αδιαφορα, το παπι.
    Εκπληκτος ο πωλητης μου λεει:
    Μα τι να το κανεις τετοιο κρανος σε παπι;... και μιλαμε για ανθρωπο που αν μη τι αλλο βασικος του σκοπος ειναι να πουλησει.

    Επειδη πολυ το τραβηξα, βασικος μου σκοπος δεν ηταν ουτε η αυτοπροβολη,ουτε να θιξω καποιους.
    Και ο μονος λογος που δεν το πηγα στις διαμαχες (εδω καπου επεμβαινει ο αδμινιστρατορας), ειναι γιατι ηθελα να φανει η απευθειας καλοπροαιρετη αντιπαραθεση, (παρ'οτι δεν απεφυγα να γινω γραφικος σε καποιες περιπτωσεις) στα λεγομενα του Θανου, του οποιου το ποστ ετυχε, αθελα του να πυροδοτησει αυτη την "αντιδραση" μου.
    Τελος συγχωρεστε τα οποια συντακτικα λαθη, και ασαφειες.
    Ο γραπτος λογος δεν μου παει πολυ, καπου χανω και τον συνειρμο μου.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Και για να συμπληρωσω και κατι αλλο, μιας και καταχραστηκα τουτον εδω το χωρο, δεν μου αρεσει να γκρινιαζω, ουτε να παραπονουμαι, και ασφαλως δεν πιστευω οτι ανηκω σε μια μειοψηφια ανθρωπων που νιωθει οτι οι αλλοι δεν τους καταλαβαινουν, αλλα πιστεψτε με ενιωσα οτι επρεπε να πω καποια πραγματα χυμα, γιατι καπου θιγομαι.

    Ελπιζω καποια στιγμη αυτα να τα συζητησουμε και απο κοντα,και αλλα, πιο ευχαριστα
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Τώρα για το ότι είμαι απόλυτος δεν μπορώ να διαφωνήσω. Μπορεί και να είμαι αν αυτό δείχνω προς τα έξω αν και δεν αισθάνομαι έτσι.

    Ωστόσο δεν αναφέρθηκα στους courier, delivery και παπόβιους με τρόπο απαξιωτικό. Έτσι κι αλλιώς η ιδέα του παπιού για μέσα στην πόλη ωριμάζει στο μυαλό μου εδώ και αρκετό καιρό. Ο λόγος που μίλησα γι'αυτά τα μηχανάκια είναι επειδή είναι οι συνήθεις ύποπτοι στις παρανομίες και αυτό δεν νομίζω ότι το λέω μόνο εγώ.

    Από εκεί και πέρα πίστεψε με ότι δεν έχω απολύτως τίποτα μαζί τους, καταλαβαίνω τις δυσκολίες, νομίζω ότι το είπα αυτό με κάποιο τρόπο και σίγουρα υπάρχουν τόσο καλοί όσο και κακοί οδηγοί σε όλες τις κατηγορίες.

    Εκείνο που είπα είναι ότι κατά τη γνώμη μου κάποιος που έχει δώσει ένα πολύ σεβαστό ποσό για αγορά μηχανής και εξοπλισμού, μάλλον θα είναι πιο συνειδητοποιημένος από κάποιους που τους έδωσαν ένα παπί και τους έβγαλαν όλη μέρα στο δρόμο και δεν το θεωρώ παράλογο αυτό.

    Αν εσύ στην προσωπική σου ζωή οδηγείς ένα sv και έχεις όλο το σχετικό υπόβαθρο, γιατί να αλλάξεις συμπεριφορά πάνω στο παπί;

    Σόρυ αν τα πήρες στραβά αυτά που είπα, ίσως να μην τα έγραψα τόσο καλά...
    Θάνος..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλήτες μηχανόβιοι????
    από gloum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2006, 10:06
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 22:45
  3. είστε όλοι αλήτες μηχανόβιοι
    από la_villa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 10:01
  4. αλητες μηχανοβιοι
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 21:11
  5. Αλήτες Μηχανόβιοι...
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2004, 08:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF