Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: μια γνωμη για μπουφαν

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393

    μια γνωμη για μπουφαν

    θα ηθελα την γνωμη σας για τα δυο μπουφανακια απο οσους γνωριζουν τις μαρκες η τα υλικα τους πιο να προτιμησω απο τα 2 με γνωμονα το κρυοοο????η αν εχετε να προτινετε καπιο αλλο μεχρι 150ευρω δεκτο
    http://www.stelpet.gr/vester-greven.html
    http://www.stelpet.gr/macna-meteor.html
    KLE 400-XT 250.

  2. #2
    Μακρια και απο τα 2. Αν τα δεις απο κοντα θα το καταλαβεις και εσυ. Ειναι της Κυριακης χαρα και της Δευτερας λυπη. Για Value For Money κοιτα προς Revit μερια και κατα προτιμηση απο εξωτερικο (οι διαφορες με το Ελλαντα ειναι χαωδεις)
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #3
    Χωρις δευτερη σκεψη παρε αυτο!!! http://www.motoexpert.gr/product_inf...roducts_id=252

    Το εχω 10 μερες,ειναι πολυ καλο και ΠΑΡΑ πολυ ζεστο.
    Rock hard ride free

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Ρίξε μια ματιά στον Louis.de
    Έχει μπουφάν απο αληθινη κορντουρα με κατω απο 100€

  5. #5
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
    και κατα προτιμηση απο εξωτερικο (οι διαφορες με το Ελλαντα ειναι χαωδεις)
    Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

    Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

    Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

    Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

    Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

    Αλλοδαπό

    Ντόπιο πράμα

    Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

    My 0.02$
    Sent from me using a computer.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

    Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

    Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

    Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

    Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

    Αλλοδαπό

    Ντόπιο πράμα

    Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

    My 0.02$
    http://www.helmetcity.co.uk/Shoei-Ho...nge_AMF5V.aspx

    470 στην πορτα σου και με ζελατινα δωρο

  7. #7
    Εαν το νομερο σου ειναι το Large ή το Medium αφορετο (εγω λαρτζ φοραω αλλα μου ειναι στενο γι αυτο το δινω) δες αυτο , 150e.

    Alpinestar Rhoma Large


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	alp1.jpg 
Προβολές:	723 
Μέγεθος:	94,5 KB 
ID:	240779

  8. #8

  9. #9
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    http://www.helmetcity.co.uk/Shoei-Ho...nge_AMF5V.aspx

    470 στην πορτα σου και με ζελατινα δωρο
    Δλδ δίνεις πάνω κάτω 500 ευρώ και θεωρείς πως αν ψωνίσεις απ' την Ελλάδα με 40 ευρώ διαφορά δεν θα βγεις κερδισμένος? Για ξανασκέψου το!

    Κοίτα να δεις. Αυτή τη στιγμή βρίσκεις το προηγούμενο Qwest στο εξωτερικό, σε τιμή που στην Ελλάδα δεν το βρίσκεις με τίποτα. Διότι αυτούς, με τις ποσότητες που διακινούν, όταν θέλουν να ξεστοκάρουν δεν τους πιάνεις με τίποτα. Αν μου έβαζες αυτό θα σου έλεγα μεγειά σου με χαρά σου. Καλορίζικο και εγώ στην θέση σου το ίδιο θα έκανα. Μιλάμε για μια διαφορά 100 ευρώ μερικές φορές ίσως και μεγαλύτερη.

    Την λάθος εικόνα στην Ελλάδα την δημιουργούν αυτοί που νομίζουν ότι απευθύνονται σε πιθήκους. Ας μην παίρνει η μπάλα όμως και τον σωστό επαγγελματία. Γιατί όταν εδώ πουλάει με 40 ευρώ διαφορά στα 500, σε σχέση με τα ιντερνετομάγαζα του εξωτερικού το σίγουρο είναι ένα. Πως δεν αισχροκερδεί και πως σέβεται τον πελάτη του και την νοημοσύνη του.

    Και σου λέω, ξανασκέψου σε τι βγαίνεις χαμένος και σε τι κερδισμένος, μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα. Ζύγισε τα και πες μου αν αξίζει να στείλεις 40 ευρώ λιγότερα στο εξωτερικό ή 40 ευρώ περισσότερα στο γείτονά σου. Και δεν μιλάμε για 40 ευρώ διαφορά σε κάτι που κόστιζε 10 αλλά 500.



    Edit. Την ζελατίνα δώρο μπορούν να στην κάνουν και εδώ ή να σου κάνουν έκπτωση στην τιμή.
    Sent from me using a computer.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

    Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

    Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

    Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

    Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

    Αλλοδαπό

    Ντόπιο πράμα

    Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

    My 0.02$
    Καθε φορα που θελω να σγορασω κατι, πρωτα ψαχνω στην εδω αγορα με εκτυπωμενη την τιμη που βρισκω σπο εξωτερικο με μεταφορικα. Εαν η προσφορα του εδω καταστηματος ειναι κοντα, εστω και κατα κατι υψηλοτερη, αγοραζω απο εδω, αλλιως το εξωτερικο ειναι μονοδρομος. Στα παραδειγματα που αναφερεις οι διαφορες ειναι της ταξης του 15% και εννοειται πως δεν προκειται να τα δωσω ποτε!!!

    ΥΓ για καποιους τα 30-40 ευρω ειναι παραπανω και απο μεροκαματο και κανενας δεν επιτρεπεται να του το φαει στο ονομα της ενισχυσης της τοπικης αγορας!!!!!!!!!
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    cosgili ευτυχως που εγραψες εσυ γιατι θα τρελαθουμε εντελως.

  12. #12
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

    Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

    Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

    Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

    Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

    Αλλοδαπό

    Ντόπιο πράμα

    Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

    My 0.02$
    έλα τώρα λεγε ,πόσα πήρες για να του κάνεις διαφήμιση το μαγαζί;





  13. #13

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili

    ΥΓ για καποιους τα 30-40 ευρω ειναι παραπανω και απο μεροκαματο και κανενας δεν επιτρεπεται να του το φαει στο ονομα της ενισχυσης της τοπικης αγορας!!!!!!!!!
    +1050
    money cant buy me love !!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    λοιπον εχω μια καλη περιπτωση ενα περσινο (1 χειμωνα φορεμενο και πλεον μου ειναι μικρο μεγεθος small αν σε ενδιαφερει περιπου 90 100 θα το πουλησω με πολλες προστασιες και αδιαβροχοποιηση 3 επενδυσης απο μεσα ειναι και γαμω αλλα δεν μου κανει το ειχα φερει απο γερμανια το ειχα παρει περιπου στα 180 190 Εδω επεζε πανω απο 220 οταν πηγα να το δοκιμασω αν σε ενδιαφερει στειλε μου pm
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μια γνωμη για ανταλλαγη
    από gianhs8 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2013, 10:41
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2006, 14:56
  3. Μια γνώμη για παντελόνια;
    από The Martian στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 23:18
  4. Torque, μιά ταινία για "εμάς"!!!
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2004, 20:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF