Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Εχει αλλαξει κανεις εταιρια στο ρευμα ;;;

  1. #1

    Εχει αλλαξει κανεις εταιρια στο ρευμα ;;;

    Για πειτε ....το μακρυ σας και το κοντο σας γιατι εβλεπα τις διαφιμησεις και σημερα με πηραν και τελεφωνο.

    Το χει κανει κανεις ;

    30% μειωση λενε , ολα καλυτερα και φθηνοτερα λενε ....

    αλλα παλια , θα περασουμε καλα μας ειπαν .
    Θα @@@ με καλα μας ειπαν .


  2. #2
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Από πέρσι τον 5ο στο μαγαζι, στην watt & volt. Μια χαρά όλα χωρίς θέμα με έκπτωση αν είσαι έγκαιρος στην πληρωμή, μηνιαίος λογαριασμός.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #3
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    watt and volt μαγαζι και εδω..απο περσυ..οτι ειπε ο απο πανω..και γυρω στα 30-50 ευρω κατω στο λογαριασμο χωρις την εκπτωση συνεπείας αλλα αυτο ειναι σχετικο ανάλογα τη χρηση..
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Αν δεν γράψει ο καφετζής εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν...

  5. #5
    Εμενα με πηραν απο protergia του μυτηλιναιου

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Βαλαμε protergia στο καινουριο σπιτι. Μεχρι τωρα εχουν ερθει δυο λογαριασμοι ολο κι ολο, οποτε δεν εχω και πολλα να πω. Τις προσφορες που ισχυουν για καθε εταιρια τις βρισκεις ευκολα και βλεπεις τι σε συμφερει. Σιγουρα η ΔΕΗ ειναι η πιο ακριβη, αλλα για μενα ο λογος που δεν πηγα στη ΔΕΗ ηταν για να μην εχω να συναλλασσομαι με το "δημοσιο" οποτε θελω κατι απο τον παροχο μου. Ειναι πολυ πιο ανθρωπινο πχ να κανεις την αιτηση σου στο Γερμανο (protergia) που ειναι ολοι με το χαμογελο και ευγενικοι, αντι να παρακαλας τον καθε αχρηστο μονιμο που μασαει τυροπιτα ενω σου μιλαει και νιωθει οτι σου κανει και χαρη (πραγματικο συμβαν στη ΔΕΗ που με οδηγησε στον ιδιωτη). Κατα τ'αλλα το ρευμα προφανως το παρεχει σε ολους η ΔΕΔΔΗΕ.

  7. #7
    Απο βλαβες κτλ ...ποιος ερχεται ???

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Το δικτυο το διαχειριζεται για ολους η ΔΕΔΔΗΕ που ειναι πλεον "ξεχωριστη" εταιρια απο τη ΔΕΗ.

  9. #9
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Βαλαμε protergia στο καινουριο σπιτι. Μεχρι τωρα εχουν ερθει δυο λογαριασμοι ολο κι ολο, οποτε δεν εχω και πολλα να πω. Τις προσφορες που ισχυουν για καθε εταιρια τις βρισκεις ευκολα και βλεπεις τι σε συμφερει. Σιγουρα η ΔΕΗ ειναι η πιο ακριβη, αλλα για μενα ο λογος που δεν πηγα στη ΔΕΗ ηταν για να μην εχω να συναλλασσομαι με το "δημοσιο" οποτε θελω κατι απο τον παροχο μου. Ειναι πολυ πιο ανθρωπινο πχ να κανεις την αιτηση σου στο Γερμανο (protergia) που ειναι ολοι με το χαμογελο και ευγενικοι, αντι να παρακαλας τον καθε αχρηστο μονιμο που μασαει τυροπιτα ενω σου μιλαει και νιωθει οτι σου κανει και χαρη (πραγματικο συμβαν στη ΔΕΗ που με οδηγησε στον ιδιωτη). Κατα τ'αλλα το ρευμα προφανως το παρεχει σε ολους η ΔΕΔΔΗΕ.
    Αν τους ρίξεις (και δεν εννοώ προφανώς προσωπικά εσένα) κάνα καλό φέσι θα σου πω που θα πάει η ευγένεια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αν τους ρίξεις (και δεν εννοώ προφανώς προσωπικά εσένα) κάνα καλό φέσι θα σου πω που θα πάει η ευγένεια
    Εδω εχεις δικιο και αυτο ειναι το μονο πλεονεκτημα που εχει η ΔΕΗ. Οτι δε θα σου κοψει την αλλη μερα το ρευμα και οτι δε θα εχει πολιτικη ιδιωτικης εταιριας στα θεματα πληρωμων. Η ιδιωτικη σε περιπτωση καθυστερησης φανταζομαι θα λειτουργησει οπως μια vodafone και θα αρχισει τα τηλεφωνα και τις απειλες.

    Προσωπικα επειδη ολοι οι λογαριασμοι πληρωνονται ηλεκτρονικα με παγια εντολη δεν ειναι παραμετρος που με απασχολουσε.

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το δικτυο το διαχειριζεται για ολους η ΔΕΔΔΗΕ που ειναι πλεον "ξεχωριστη" εταιρια απο τη ΔΕΗ.
    Αναμενουμε το ρεπορτάζ σου, όταν θα έχεις κάποιο θέμα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Το εργαΛείδι εδώ βοηθάει καθόλου; http://allazorevma.gr/

    Νομίζω πως πρέπει να εξεταστούν οι καταναλώσεις πριν παρθεί η όποια απόφαση.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Για πειτε ....το μακρυ σας και το κοντο σας γιατι εβλεπα τις διαφιμησεις και σημερα με πηραν και τελεφωνο.

    Το χει κανει κανεις ;

    30% μειωση λενε , ολα καλυτερα και φθηνοτερα λενε ....

    αλλα παλια , θα περασουμε καλα μας ειπαν .
    Θα @@@ με καλα μας ειπαν .

    Επειδή το έχω κοιτάξει κατά τα χριστούγεννα και σκεφτόμουν να περάσω σε άλλον πάροχο, τελικά αναλόγως την χρήση είσαι μείον 30-40 ευρώ το τετράμηνο, τα οποία μειώνονται αν λαμβάνεις την 15% έκπτωση που κάνει η ΔΕΗ στους καλοπληρωτές, και καταλήγεις σε μονοψήφιο αριθμό ευρώ διαφοράς. Από την μία λέω "οκ, ότι κερδίσεις καλό είναι" από την άλλη γιατί να μπεις στην διαδικασία για 20 ευρώ το χρόνο ας πούμε...;

    Στο σπίτι έχουμε δύο ρολόγια, το ένα πάνω από 2000KWh/τετράμηνο το άλλο κάτω.

    Οι διαφορές στο ρεύμα είναι μόνο στην ημερήσια χρέωση (νυχτερινό από ότι είδα όλοι τα ίδια χρεώνουν).


    Η προσφορά που κάπως άξιζε (δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα) ήταν της πρωτέργειας που σου έδινε ένα εξάμηνο όλο το 24ωρο νυχτερινή χρέωση και μετά ότι λέει το τιμολόγιό της.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αναμενουμε το ρεπορτάζ σου, όταν θα έχεις κάποιο θέμα.
    Απο τη στιγμη που οι περισσοτεροι εχουμε φυγει απο ΟΤΕ σε θεμα ιντερνετ/τηλεφωνιας, οπου ισχυει ακριβως το ιδιο πραγμα (το δικτυο ειναι κατα βαση του ΟΤΕ και στο τελος η καθε βλαβη εκει καταληγει) δε βλεπω το λογο να το φοβηθω στο ρευμα. Εχω καλεσει βλαβη για ιντερνετ 4-5 φορες στη ζωη μου, για ρευμα καμια. Επισης αν υπαρχει βλαβη στο ρευμα το συνεργειο της ΔΕΔΔΗΕ θα το εχουν καλεσει μαζι με σενα και αλλοι εκατο πελατες της ΔΕΗ (δυσκολο να εχει γινει ζημια μονο στο καλωδιο που ερχεται στο σπιτι σου).
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 14/03/2017 στις 13:57.

  15. #15
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Δε ξέρω αν το έχω ξαναγράψει, αλλά έχω διαπιστώσει ότι στο θέμα ΔΕΗ παίζει τεράστιο ρόλο η ενεργειακή κλάση των συσκευών

    Επειδή τα πράγματά μου είναι καινούρια (πλυντήριο ρούχων / πιάτων, κουζίνα, ψυγείο, A/C κτλ), βλέπω τεράστια διαφορά στη κατανάλωση σε σχέση με άλλα νοικοκυριά αντίστοιχου μεγέθους με το δικό μου...

    Για χαμηλές καταναλώσεις πάντως δεν αξίζει καν η διαδικασία

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2008, 08:50
  2. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΑΝ......
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2005, 19:40
  3. Εχει δοκιμάσει κανείς αυτά ????
    από wizzy στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2005, 16:30
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 11:12
  5. Κάλυμμα σέλας της bagster, έχει αγοράσει κανείς???
    από m1ke στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF