Σελίδα 58 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 8485354555657585960 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 856 έως 870 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #856
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Δηλαδή κυκλοφορούν σε ίδιο αριθμό τα gsxr με τα rsv για παράδειγμα;
    Μήπως δεν κατάλαβα καλά;
    Ή στο εξωτερικό υπάρχουν άλλα δεδομένα;
    Συμφωνώ για τα κάτω των 125cc.

  2. #857
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή κυκλοφορούν σε ίδιο αριθμό τα gsxr με τα rsv για παράδειγμα;
    Μήπως δεν κατάλαβα καλά;
    Όντως δεν κατάλαβες καλά.
    Κανείς δεν είπε ότι στις μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού οι ευρωπαίοι κάνουν τις ίδιες πωλήσεις με τους γιαπωνέζους.
    Σε κάποιες κατηγορίες κάνει περισσότερες ο ένας στις άλλες ο άλλος. Σε γενικές γραμμές οι γιαπωνέζοι.


    Αυτό που δεν καταλαβαίνω (δεν αναφέρομαι σε σένα) είναι γιατί οι άνθρωποι κόπτονται για τις πωλήσεις της εταιρείας
    που συμπαθούν (honda, vw, apple, barcelona etc). Είναι μέτοχοι; Υπάλληλοι; Γιατί τόσο σθένος προς υπερασπισήν των;

  3. #858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω (δεν αναφέρομαι σε σένα) είναι γιατί οι άνθρωποι κόπτονται για τις πωλήσεις της εταιρείας
    που συμπαθούν (honda, vw, apple, barcelona etc). Είναι μέτοχοι; Υπάλληλοι; Γιατί τόσο σθένος προς υπερασπισήν των;
    Γιατί (αυτο)επιβεβαιώνονται για την επιλογή/συμπάθεια τους. Όπως και να το κάνεις είναι επιχείρημα (ρηχό; ) να λες ότι η τάδε εταιρεία/μοντέλο έχει εμπορική επιτυχία.

  4. #859
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Όντως δεν κατάλαβες καλά.
    Κανείς δεν είπε ότι στις μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού οι ευρωπαίοι κάνουν τις ίδιες πωλήσεις με τους γιαπωνέζους.
    Σε κάποιες κατηγορίες κάνει περισσότερες ο ένας στις άλλες ο άλλος. Σε γενικές γραμμές οι γιαπωνέζοι.


    Αυτό που δεν καταλαβαίνω (δεν αναφέρομαι σε σένα) είναι γιατί οι άνθρωποι κόπτονται για τις πωλήσεις της εταιρείας
    που συμπαθούν (honda, vw, apple, barcelona etc). Είναι μέτοχοι; Υπάλληλοι; Γιατί τόσο σθένος προς υπερασπισήν των;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Elesun Προβολή μηνύματος
    Γιατί (αυτο)επιβεβαιώνονται για την επιλογή/συμπάθεια τους. Όπως και να το κάνεις είναι επιχείρημα (ρηχό; ) να λες ότι η τάδε εταιρεία/μοντέλο έχει εμπορική επιτυχία.
    Οπαδιλίκι.....(πόσο το σιχαίνομαι και ήταν ένας από τους λόγους αν και φανατικός ΑΕΚτζής, που έχω να πατήσω το πόδι μου σε γήπεδο 30 χρόνια τώρα.....)

    Παρακαλώ, συνεχίστε
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #860
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Κάποιο δίκιο υπάρχει. Λάθος ή σωστό, νομίζω είναι φυσιολογικό να υπερασπίζεσαι την επιλογή που έκανες, βάση της εικόνας του εργοστασίου που επέλεξες.
    Πέρα από τα πειράγματα όμως που κάνουμε καθημερινά, πολλές φορές με λάθος τρόπο είναι η αλήθεια και μιλώντας με ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε, είναι μέσα στο παιχνίδι η σύγκριση. Εμένα μου αρέσουν το 95% των μοτοσυκλετών που κυκλοφορούν. Αλήθεια χωρίς ίχνος ειρωνίας. Πως είναι δυνατόν να βλέπω το μηχανάκι του Ζεύκα και να λέω πως δεν είναι καλό ή είναι άσχημο; Απλά φέρνω σαν παράδειγμα τον Ζεύκα και συγγνώμη αν παίρνω το θάρρος. Μπορεί όμως να τον πειράξω που είναι Aprilia, του έχω πει όμως ότι είναι πανέμορφο. Του το έχω πει βασικά, στην μια φορά που τον συνάντησα. Το ίδιο και αλλά μέλη, όπως του trooper κλπ κλπ. Δεν ξέρω αν χαλάει και στην τελική μου είναι αδιάφορο.
    Υπάρχουν όμορφα μηχανάκια παντού και μακάρι να μπορούσα να έχω όλα.

  6. #861
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Το συγκεκριμενο παιδι ψαχνει απο το 11 να αλλαξει το fazer με adv 990 ή gs τυχαια το παρατηρησα. Ποιο ειναι το πορισμα? Δεν αλλαζει το fazer ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ. Το οτι κραζει τ μηχανακι του εδω και 5 χρονια και εντελει δεν το αλλαζει, μου λεει πολλα
    Τι σου λέει ρε φιλαράκι δηλαδής, σε 2-3 μέρες υπολογίζω να το εχω το gs οποτε κοντός ψαλμός αλληλούια.. για πες τώρα μου και εμένα τι κατάλαβες?,... Απλά προσπαθώ να πουλήσω το μηχανακι αλλα θα καταλήξει στον μαντρά απο οτι βλέπω για 3.000 ευρώ, για τόσο γαμάτη μεταπώληση μιλάμε.. Τι λες δηλαδή να μου αρέσει να κράζω το μηχανάκι που πουλάω, μην ξεχνάς το αγόρασα καινούργιο δηλαδή πίστευα οτι θα με κάλυπτε άλλα δεν.. ? Είπαμε υπαρχουν ανθρωποι που τους αρέσουν οι ανωμαλίες ακόμα και να θελουν να αγοράσουν bmw αλλα δεν είμαι και τόσο παρανοικός χαλάρωσε!, ούτε είμαι κατάσκοπος τον γερμανών απλά μιλάω αντικειμενικά σύμφωνα με αυτό που πιστευω δεν θα με χαλούσε κάτι αναλογο σε Γιαπωνέζικο άλλα δεν έχει και μην μου πεις το xtz τώρα.. Επίσης πρέπει να αφήσω το μπουρδέλο μου σε μάντρα για προκαταβολή άρα δεν εχω πρόσβαση σε όλα τα μοντέλα της αγοράς αν είχε καλύτερη μεταπώληση ισως θα μπορούσα, είδη οπως βλέπεις απο το 11 προσπαθώ να πουλησω fz6 s2 πέννα και δεν μπορώ και μου λεει ο αλλος οτι εχει καλύτερη μεταπώληση απο τα Ευρωπαικά , άντε αφήστε με στο πόνο μου ρε ...
    Τελευταία τροποποίηση από puntix; 25/02/2016 στις 16:25.

  7. #862
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    τι μοντελο ειναι και ποσο το δινεις φιλε μου χλμ κτλ?

  8. #863
    Για να καταλάβω.

    Ένα μηχανάκι που στοίχιζε 7000 περίπου, "σκοτώνεται" 3000 δηλαδή λίγο λιγότερο από τα μισά.

    Οι BMW που μπήκαν πιο πριν στοίχιζαν 20000 και πωλούνται 4000. Δηλαδή το 1/5.

    Τα βεστρώμ από 7000 πωλούνται 3500 δηλαδή επίσης στα μισά...

    Η αριθμητική και η ρητορική περί τιμών δείχνουν διαφορετικά πράγματα. Λέω τώρα μιά άποψη, πιθανώς και λανθασμένη.

  9. #864
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    φιλε μου το μηχανακι είναι πένα. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7660079/

  10. #865
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Για να καταλάβω.

    Ένα μηχανάκι που στοίχιζε 7000 περίπου, "σκοτώνεται" 3000 δηλαδή λίγο λιγότερο από τα μισά.

    Οι BMW που μπήκαν πιο πριν στοίχιζαν 20000 και πωλούνται 4000. Δηλαδή το 1/5.

    Τα βεστρώμ από 7000 πωλούνται 3500 δηλαδή επίσης στα μισά...

    Η αριθμητική και η ρητορική περί τιμών δείχνουν διαφορετικά πράγματα. Λέω τώρα μιά άποψη, πιθανώς και λανθασμένη.
    Μιλάω για συγκεκριμένο μοντέλο , επίσης το fz6 στοιχιζε 8.000 ευρώ το απλό. και το gs 13.000.. καπου εκεί τέλος πάντων , πώς γίνεται στο car απο ιδιωτη τα gs του 08 να παιζουν στα 6 500 με 7000 ευρώ μέσο όρο και εγώ να μην μπορώ να πουλήσω ενα γαμάτο γιαπωνεζικο μηχανακι σκυλί του πολεμου με 17000χμ value for money με αρκετά εξτρα απο το 2011 στην τιμη τον 4200? και πουλάω τώρα 3500! και θα το δώσω στον μαντρά για 3 χήνες γιατί βαρέθηκα να προσπαθώ να το πουλήσω και δεν το δίνω επιδή ειναι για το πεο το μηχανακι, μια χαρά την κάνει την δουλειά του αν το θες για all around άλλα την κάβλα μου δεν την βγάζει.. πως το λένε!αρα το δινω για να αλλάξω κατηγορία και δεν και δεν μπορώ να το σπρώξω.. την ίδια ώρα που ολη η αγορά είναι τίγκα στα gs γιατί ολοι πανε απο το 800 στο 1200 τυχαίο?
    Τελευταία τροποποίηση από puntix; 25/02/2016 στις 16:37.

  11. #866
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Η μεταπωληση δεν ειναι θεμα καταγωγης της μαρκας.
    Το στρωμ πουλιεται πολυ ακριβα και πουλιεται σε μια μερα αν δεν ζητας οτι σου λειπει.
    Το χτζ που λες οτι δεν κανει,το χεις καβαλησει και δεν σαρεσε ας πουμε;;;
    Παντως μην νομιζεις οτι θα καβαλησεις το επομενο μηχανακι και θα ειναι το υπερτατο μηχανακι του κοσμου.(οποιο και αν ειναι) θα το απομυθοποιησεις αργα η γρηγορα και προσεξε μην πεσεις στην παγιδα και αλλαζεις μηχανακια για πλακα.
    Υγ τομηχανακι σου το ειχα και ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι για την κατηγορια του.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #867
    Να πω και εγω 2 κουβεντες σαν κατοχος fazer επι 5 χρονια .φιλε μου το fazer το πηρα τον 11ο του 2003 και το εδωσα τον 5ο του 2008 με 80000 χμ σε κατασταση αψογη.πηγα 2 φορες ευρωπη διπλος τριβαλιτσο κλπ τα μειον του ειναι η προστασια καθως και η ελλειψη ροπης που σε αναγκαζει να χορευεις με τον λεβιε.κατα τα αλλα σκυλι.εχω οδηγησει σχεδον ολα τα gs 1100,1150 και 1200 ξεχωρα απο αξιοπιστια που δεν με ενοιαζε καθοτι ηταν φιλων μου μιλαμε για μηχανακια ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ σε ενα μονο πραγμα .ΤΑΞΙΔΙ. στα υπολοιπα απο μετρια μεχρι αδιαφορα.στην πολη καλοκαιρι δεν παιζει,και αν μιλαμε για ταξιδι μεχρι 160 το πολυ.τα μονα γουστα που θα σου βγαλει το bmw ειναι το αισθημα κατοχης της.Αν εισαι προθυμος να το πληρωσεις αυτο go for it.τα ktm απο την αλλη ειναι αλλη ιστορια.Πολεμικα οπλα.

  13. #868
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Mα δεν λέω επ-ουδενή οτι το μηχανακι δεν είναι καλό.. Επίσης ζητάω συγκεκριμένα πράγματα απο το μηχανακι μου όπως θελω να ταξιδευω με 170 180 , να μπαινοβγαινουν τα μπαγάζια ευκολα συγκεκριμένα θελω τις τουρατεκ και να μπορω να μπώ στο χώμα για να ανακαλύψω τα βουνά της ροδόπης - μονοπατια κτλ, με ενδιαφερει να είναι όμορφο εμένα μαρέσει , έχει πολλά αξεσουάρ ναι είναι ακριβά οκ.. ναι μπορεί να χαλάνε οκ άλλα είναι το μόνο 2κυλινδρο σε σειρά ελαφρύ με πολύ καλή κατανάλωση ευελικτο και ροπάτο με καλής ποιοτητας υλικά και με ενδιαφέρον θεση οδηγησης εμένα με καλύπτει και απορώ γιατίο το κράζουν το μηχανάκι ? οχι γιατί ειναι bmw προπελα κτλ αλλα αντικειμενικά ας πουμε τι περισσότερο εχει το tiger 800 xc ασπουμε που είναι καθαρά αντιγραφή αλλα δεν το βρίζει κανένας ?

  14. #869
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Elesun Προβολή μηνύματος
    Γιατί (αυτο)επιβεβαιώνονται για την επιλογή/συμπάθεια τους. Όπως και να το κάνεις είναι επιχείρημα (ρηχό; ) να λες ότι η τάδε εταιρεία/μοντέλο έχει εμπορική επιτυχία.
    ανανήψαντας

  15. #870
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    δηλαδή το xc 800 με το υποπλέσιο γαμάει.. να φας μια τουμπα να πας καλίμπρα.. άλλα δεν ακούω κανεναν να το κράζει , μόνο σαν μέτρο σύγκρισης με το bmw + οτι είναι αντιγραφή του gs που εχει και μια ιστορία απο το gs 80 τον προκάτοχο του..

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 12:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 13:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 14:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 11:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2005, 00:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF