Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Modenas Kriss 125 Προβληματικό stand και εγγύηση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2011
    Μηνύματα
    1

    Thumbs down Modenas Kriss 125 Προβληματικό stand και εγγύηση

    Πρόσφατα αγόρασα ενα kriss 125. Σε γενικές γραμμές είναι ενα πολύ κάλο παπί. Μου έβγαλε όμως πρόβλημα στο διπλό stand. Πιο συγκεκριμένα έσπασε το stop του stand με αποτέλεσμα να μαζεύεται το stand πολύ ψηλά και να χτυπάει την αλυσίδα. Η επίσημη θέση της αντιπροσωπίας είναι ότι το stand δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί μπορεί να το έχω χτυπήσει εγώ. Εγώ βέβαια ξέρω ότι δεν το έχω χτυπήσει, συνεπώς ξέρω οτι καλούμαι να πληρώσω για βλάβη 40 ημέρες μετά την αγορά της μοτοσικλέτας. Επίσης ξέρω ότι το μαζεμένο stand δεν είναι το χαμηλότερο σημείο του παπιού συνεπώς αν είχα χτυπήσει το stand θα είχα χτυπήσει και άλλα σημεία που είναι ανέπαφα. Αν τώρα σκεφτώ ότι οποιαδήποτε βλάβη στην μηχανή μπορεί να προκληθεί απο κακή χρήση μπορώ να υποθέσω ότι για τον Γκοργκολη ( αντιπροσωπία modenas) δεν υπάρχει εγγύηση.
    Αν απορείτε πως έσπασε αφού δεν το χτύπησα η απάντηση είναι η εξής. Το stand μαζεύει με ενα πολύ δύνατο ελατήριο. Οταν μαζεύει χτυπάει με δύναμη στο stop μεταφέροντας όλη τη δύναμη της κρούσης πολλαπλασιασμένη στην κόλληση του stop. Με άλλα λόγια όλη η δύναμη του μαζέματος δεν πάει στο stop αλλά στην κόλληση του. Σε αυτό το σημείο έσπασε.

  2. #2
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    να τους πεις να αφήσουν τις μ@λ@κίες αλλιώς θα τους κάνεις καταγγελία

  3. #3
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.259
    Φίλε περαστικά . Με έβαλες στην πρίζα να ρίξω μια ματιά στο δικό μου μήπως έχει κάνει κάνει κάποιο ράγισμα η κόλληση που λες . Βέβαια μετά από δύο χρόνια και 19000 χλμ φαντάζομαι πως αν το πρόβλημα το παρουσίαζε το μοντέλο γενικότερα θα είχαμε κάποιες αναφορές . Αν πρόκειται για μια απλή συγκόλληση που μπορείς να κάνεις οπουδήποτε θα σε συμβούλευα να παρατήσεις τον αντιπρόσωπο γιατί δύσκολα θα βγάλεις άκρη . Στα μοντέλα έχω κάνει και ενα review για το συγκεκριμένο παπί οπότε αν θες μπες και γράψε τον πόνο σου να ενημερωθεί ο μελλοντικός αγοραστής

    Modenas Kriss 125

Παρόμοια θέματα

  1. Modenas Kriss 125 review
    από Anritsu στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2017, 00:55
  2. Κουτα λεμε..............Modenas kriss 125
    από zephyr1 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 00:10
  3. Modenas Kriss 125 η Kymco Straight 150
    από Lazio στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 13:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF