Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Να γιατί η ΑΕΚ έχει μέλλον ευοίωνο....

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Να γιατί η ΑΕΚ έχει μέλλον ευοίωνο....

    http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/AEth/AEK/106463.html

    Διαβάστε τις συνεντέυξεις των μεγαλομετόχων της....


    Ειδικά το σημείο που αναφέρουν τα εξής:

    Ωστόσο επισημαίνουν πως από την ανάμειξή τους στην ΑΕΚ δεν επιζητούν τα κέρδη:

    «Βλέπουμε την ΑΕΚ ρομαντικά. Δεν έχουμε ανάγκη να κερδίσουμε χρήματα από αυτήν. Δεν θέλουμε απολύτως τίποτα», λέει ο ένας. «Θέλουμε ο κόσμος να χαίρεται που είναι ΑΕΚ. Να πηγαίνει στο γήπεδο ο φίλος της ΑΕΚ μαζί με τα παιδιά του και να χαίρεται. Οχι να φοβάται λόγω βίας ή να το αποφεύγει για να μην στενοχωριέται. Είμαστε περήφανοι για την εικόνα που παρουσιάζουν οι εξέδρες στα παιχνίδια της ομάδας. Θέλουμε τα παιχνίδια της ΑΕΚ να είναι γιορτές και η ομάδα να αποκτήσει δύναμη ώστε να μεγαλώσει», συμπληρώνει ο δεύτερος.
    Δεν θυμίζει έντονα τον Γιαννακόπουλο του Basket;....

    Κάτι αλλάζει στην ΑΕΚ και είναι εμφανές ακόμα και απο τις ακαδημίες της...

    Σημειωτέων οτι πουθενά σε όλο το άρθρο , δεν αναφέρεται ο σκοπός "τίτλοι και κούπες"...απο τους 5 μεγαλομέτοχους...


    Δηλαδή ισχύει και πάλι το "δεν πάμε για πρωτάθλημα;"



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Να γιατί η ΑΕΚ έχει μέλλον ευοίωνο....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/AEth/AEK/106463.html

    Διαβάστε τις συνεντέυξεις των μεγαλομετόχων της....


    Ειδικά το σημείο που αναφέρουν τα εξής:



    Δεν θυμίζει έντονα τον Γιαννακόπουλο του Basket;....

    Κάτι αλλάζει στην ΑΕΚ και είναι εμφανές ακόμα και απο τις ακαδημίες της...

    Σημειωτέων οτι πουθενά σε όλο το άρθρο , δεν αναφέρεται ο σκοπός "τίτλοι και κούπες"...απο τους 5 μεγαλομέτοχους...


    Δηλαδή ισχύει και πάλι το "δεν πάμε για πρωτάθλημα;"



    Gandalf
    Ας μην πάρει τίτλο για καμιά 10 χρόνια ακόμα και σου λέω εγώ αν έχει μέλλον....
    οι πιτσιρικάδες, νέοι φίλαθλοι, γίνονται οπαδοί μιας ομάδας βλέποντας της να πέρνει τίτλους ή να κάνει πορείες στην Ευρώπη...αν δεν πάρεις τίτλους μετά από 10 χρόνια η μαζα των οαπδών σου θα μειωθεί δραματικά
    Και φυσικά μην θεωρείς ότι τα πιστεύουν κιόλας αυτά που λένε οι διοικούντες...!!!
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ΜΕΓΑΛΕ...

    Η ΜΑΝ.UNITED ...ΕΚΑΝΕ 27 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΤΛΟ ...

    Η CHELSEA...ΕΚΑΝΕ..ΜΟΛΙΣ 50...


    να παρει τιτλο...ΦΙΛΑΛΘΟΥς ΕΧΟΥΝΕ ΟΜΩς. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ.


    αν βλέπεις μπάλα μόνο για τους τίτλους..η αγαπάς μια ομάδα μονο για αυτό...

    ΣΤΟ ΚΑΛΟ.

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Ομάδα όπως ειπώθηκε , δεν είναι αυτή που παίρνει τίτλους.. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ....

    Θυμηθείτε με .... με αυτό τον ρυθμό η ΑΕΚ μπορεί και να γίνει η "Ρόζεμποργκ" της Ελλάδος , (όταν εκείνη έπαιζε μπάλα στα τέλη της δεκαετίας του '90)

    Έχει καλό δέσιμο και μαζεύει παιδιά και απο ακαδημίες... φτιάχνει βάσεις...

    όσο για παιδάκια ... το περσινό δεν σου έκανε;,...

    Στην μπουτίκ που είχα πάει πέρισυ, ήταν γεμάτο απο 4-6χρονα που έπαιρναν μπλούζες και άλλα....

    Δεν λέω οτι θα γίνουμε manchester ή chelsea αλλά σίγουρα κάτι καλό θα βγεί... αν βέβαια συνεχίσουν έτσι...

    Ας μην ξεχνάμε οτι η Original (η αγνή και οχι τα σημερινά παιδαρέλια) έκανε τον καλύτερο πυρρήνα της , στα δικά μας "πέτρινα χρόνια"....

    όλα είναι θέμα ιδέας φίλε μου... και η ΑΕΚ απο ότι φαίνεται , στο τμήμα marketing ειδικα΄το έχει πιάσει το νόημα...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Ομάδα όπως ειπώθηκε , δεν είναι αυτή που παίρνει τίτλους.. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ....

    Θυμηθείτε με .... με αυτό τον ρυθμό η ΑΕΚ μπορεί και να γίνει η "Ρόζεμποργκ" της Ελλάδος , (όταν εκείνη έπαιζε μπάλα στα τέλη της δεκαετίας του '90)

    Έχει καλό δέσιμο και μαζεύει παιδιά και απο ακαδημίες... φτιάχνει βάσεις...

    όσο για παιδάκια ... το περσινό δεν σου έκανε;,...

    Στην μπουτίκ που είχα πάει πέρισυ, ήταν γεμάτο απο 4-6χρονα που έπαιρναν μπλούζες και άλλα....

    Δεν λέω οτι θα γίνουμε manchester ή chelsea αλλά σίγουρα κάτι καλό θα βγεί... αν βέβαια συνεχίσουν έτσι...

    Ας μην ξεχνάμε οτι η Original (η αγνή και οχι τα σημερινά παιδαρέλια) έκανε τον καλύτερο πυρρήνα της , στα δικά μας "πέτρινα χρόνια"....

    όλα είναι θέμα ιδέας φίλε μου... και η ΑΕΚ απο ότι φαίνεται , στο τμήμα marketing ειδικα΄το έχει πιάσει το νόημα...


    Gandalf
    ειδικα ο ενας που ασχοληται με το μαρκετινγκ .....ειναι μανουλα στο χωρο με μεγαλη προυπηρεσια σε παγκοσμιο επιπεδο οποτε οσον αφορα το τομεα αυτο η αεκ δεν εχει να φοβηθει τιποτα να μη σου πω οτι προσωπικα πιστευω οτι ειναι μακραν μπροστα απο ολες τις ελληνικες ομαδες......κοιτα φιλε μου οταν κατι ξεκινα απο την αρχη με σωστες βασεις και ανθρωπους που αγαπανε αυτο που κανουν ....και εκτος απο το χρημα που οποιος λεει οτι δεν το αγαπα ειναι ψευτης....και βασιζονται και λιγο στο συναισθημα δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερθει ενα θετικο αποτελεσμα ειδικα οταν ο φιλαθλος δεν αισθανεται οτι τον κοροιδευουν....ειναι το πιο σημαντικο νομιζω. απο κει και περα υπομονη χρειαζεται ......τι να πουμε και μεις που ανεκαθεν ειχαμε και εχουμε διοικητικα προβληματα και δεν το βλεπω να βλεπουμε ασπρη μερα.....
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  6. #6
    Τα λεγόμενα των συγκεκριμένων μεγαλομετόχων κτλ. είναι λίγο πολύ τα αναμενόμενα. Κανένας σε αυτόν τον χώρο όταν του παίρνουν συνέντευξη δεν θα καθίσει να πει ότι μπήκα στην ΑΕΚ για το κέρδος (όχι βέβαια πως θα ήταν κακό να μπει για αυτό).

    Όλοι μιλάνε με μια χαρακτηριστική διπλωματική γλώσσα, και εγώ τουλάχιστον μόνο από το όλο ύφος μιας συνέντευξης ίσως να βγάλω κάποια λίγα συμπεράσματα...

    Τέλος πάντων εγώ πιστεύω περισσότερο στα έργα από τα λόγια.
    Η ομάδα έχει κάνει κάποιες μεταγραφές από τις οποίες αρκετές έχουνε "βγει" πολύ καλές, και γενικότερα πηγαίνει αρκετά καλά (αν εξαιρέσουμε την αρχή).
    Βλέπω ότι γίνονται ακόμη καλές κινήσεις για καλές μεταγραφές (κοίτα Μακέλα) και γενικότερα υπάρχει κινητικότητα και αναζήτηση για νεόυς παίχτες. Αυτά είναι για μένα οι αποδείξεις ότι η ομάδα βρίσκεται σε καλά χέρια.
    Θαυμάζω τις κινήσεις του Ντέμη κατά της βίας και πιστεύω ότι καλό αποτέλεσμα θα έρθει αν παραμείνουν όλοι σοβαροί.
    Δυστυχώς η διοίκηση της συγκεκριμένης ομάδας υπέφερε άσχημα στο παρελθόν από έλλειψη σοβαρότητας.
    Don't follow me, I'm lost too....

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αλήθεια μιας και λέτε ότι ασχολείται με τις Ακαδημίες και τα νέα παιδιά...ποιο νέο παιδί παίζει στην ΑΕΚ και μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο τάλέντο????μάλλον σαν πρόχειρες λύσεις τους βλέπουν στην ομάδα...πέρσι βάλαν να παίξουν κάποια νέα παιδιά και φέτος δεν βλέπουμε κανέναν από αυτούς....
    Πιο πολύ στον Παναθηναϊκό βλέπουμε να δίνουν βάση στις; Ακαδημίες,, βλ. Μπασινά, Καραγκούνη, Γκούμα παλάιότερα και πολλά παιδιά τώρα..Φυσικά το έκανε γιατί δεν ήθελε να τα σκάει σε μεταγραφές έτοιμων παιχτών αλλά κάτι είναι κ αυτό.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  8. #8
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Είναι αλήθεια οτι αυτή την στιγμή στην ΑΕΚ, δεν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να χαρακτηριστέι παίκτης πρώτης γραμμής (στυλ Μάντζιου ας πούμε)
    απο τις ακαδημίες της....

    Αλλά θεωρώ οτι απο την στιγμή που οι υποδομές χτίζονται και έρχονται επαγγελματίες του χώρου (βλ. Γκέραρντ, Σαβέβσκι) είναι μόνο θέμα χρόνου για να προκύψει κάποιος...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #9
    Ξαναλέω ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε τους παλιούς διοικούντες.... :a24:

    Από δω και πέρα ότι γίνει καλό....
    Don't follow me, I'm lost too....

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Ο Γκέραρντ έχει ξαναπεράσει από την ΑΕΚ αλλά δεν έχει να παρουσιάσει κάτι θετικό....στο ΟΦΗ καλά τα πήγαινε αλλά άλλο πράγμα να βρεις καλό παίχτη για τον ΟΦΗ κ άλλο για την ΑΕΚ..
    τα τμήματα υποδομών της Ένωσης είναι της πλάκας...
    Να φανταστείτε ότι και τα τμήματα υποδομών του Παναθηναϊκού, παρότι έχουν τρομερές εγκαταστάσεις κ έχουν βγάλει γνωστά ονόματα, και αυτά είναι της πλάκας...γνωρίζω από άτομα που ασχολούνται με τις ακαδημίες ότι η δουλειά που γίνεται στην ακαδημία του ΠΑΟ είναι της πλάκας....ο ΟΣΙΜ κάτι είχε προσπαθήσει να φτιάξει και πρόσφερε πολλά σε αυτόν τον τομέα αλλα από τότε τίποτα....(δεν είναι τυχαίο ότι η φουρνιά του Μπασινά, Καραγκούνη κτλ είναι η φουρνιά της εποχής ΟΣΙΜ)
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  11. #11
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Γνώμη σου και σεβαστή αλλά δεν αντιπροσωπεύει τουλάχιστον τις πραγματικές εικόνες απο τις υποδομές της ΑΕΚ, που έχω και προσωπική εμπειρία...

    Δεν ξέρω για τις άλλες ομάδες, αλλά τουλάχιστον στην ΑΕΚ, τα τμήματα που αφορούν τα παιδικο-εφηβικά και οι προπονήσεις που γίνονται είναι πολύ καλές και απο τεχνικής αλλά και απο φυσικής πλευράς...

    Μάλιστα το καλοκαίρι που πέρασε είχαν γίνει και camp συλλόγου για να "συλλέξουν" στοιχεία αλλά και πιθανά νέα ταλέντα στα γηπεδάκια των Θρακομακεδόνων...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Γνώμη σου και σεβαστή αλλά δεν αντιπροσωπεύει τουλάχιστον τις πραγματικές εικόνες απο τις υποδομές της ΑΕΚ, που έχω και προσωπική εμπειρία...

    Δεν ξέρω για τις άλλες ομάδες, αλλά τουλάχιστον στην ΑΕΚ, τα τμήματα που αφορούν τα παιδικο-εφηβικά και οι προπονήσεις που γίνονται είναι πολύ καλές και απο τεχνικής αλλά και απο φυσικής πλευράς...

    Μάλιστα το καλοκαίρι που πέρασε είχαν γίνει και camp συλλόγου για να "συλλέξουν" στοιχεία αλλά και πιθανά νέα ταλέντα στα γηπεδάκια των Θρακομακεδόνων...

    Gandalf
    Φίλε όντως δεν έχω προσωπική άποψη για τις ακαδημίες της ΑΕΚ..
    αλλά έχω δει βίντεο από ξένες ακαδημίες...πχ ΑΓΙΑΞ (υτο είχε φέρει ένας γνωστός μου που είναι προπονητής και πήγε για σεμινάριο)
    οι ασκήσεις τακτικής που κάνανε τα πιτσιρίκια δεν τις έχω δει σε ομάδες Α Εθνικής στην Ελλάδα ....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

Παρόμοια θέματα

  1. Να γιατι η βενζινη εχει 1?
    από costas81 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2006, 09:01
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 15:40
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 14:01
  4. Να Γιατι Δεν Τελειωνουν Τα Εργα.....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2004, 15:29
  5. Μπυρα- Να Γιατι
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF